„Rapidní pokles a následný úplný výpadek tržeb nutně vede k přijetí mimořádných opatření pro zajištění ekonomické udržitelnosti včetně rušení pracovních míst,“ řekla Radka Zmeková z oddělení marketingu.
Tento měsíc již lázně na základě opatření vlády z 18. a 23. března přestaly přijímat samoplátce a měly jen dokončit pobyty lidem, kteří měli uhrazenou léčbu od zdravotních pojišťoven.
“Po obnovení provozu, které bude postupné a počátek zatím nelze časově odhadnout, se již lázeňské zařízení k původnímu počtu zaměstnanců nevrátí. Vedení společnosti připravuje reaktivační program, který lázeňské zařízení více než doposud soustředí na poskytování cílené rehabilitační péče skutečně potřebným klientům,“ uvedla Zmeková.
Lázně léčí pohybové ústrojí a má spíš starší klienty. Jednou z léčebných procedur je slatina. Ročně měly kolem 11 tisíc hostů. Lázně chtějí po skončení opatření urychlit výstavbu nových objektů i modernizaci lázeňských domů, které pro nejbližší etapu představují náklady zhruba 400 milionů korun.
„Tím nastaví vyšší standardy poskytované péče uspokojující i nejnáročnější klientelu,“ uvedla Zmeková.
Předloni lázně vykázaly výnosy 668 milionů korun s nezdaněným ziskem 87 milionů korun. Výnos byly více než třikrát vyšší než v roce 2017, společnost je zvýšila prodejem majetku. Až na rok 2015 dlouhodobě vykazuje kladné hospodaření.