S pokorou k vysněnému cíli - můj první 1/2 maraton

aktualizováno 
Den D nastal! Je tomu rok, co mě napadl ten bláznivý nápad: „A proč ne půl maraton?“ V předvečer jsem nemohla usnout. Stále jsem se ptala sama sebe, jestli mi je dobře, jestli nemam rýmu, jestli jsem dost trénovala, jestli jsem vypila dost vody....

| foto: Kateřina Šandovápro iDNES.cz

Ústí nad Labem je pro mě příjemné město. Ne, že by bylo extra krásné, ale úspěšně jsem zde v květnu absolvovala vysokou. Takže mam k Ústí kladný vztah. Díky Sportisimu jsem měla možnost navštívit i se svým doprovodem na běh VIP zónu. Doprovodem byl přítel. Mrzelo jej, že běžím pouze dvě hodiny, prý by pít pivečko a jíst gulášek vydržel i déle. Zatímco on si akci užíval, já měla banán, vodu a nervy na pochodu.

Na start jsem přišla tak nějak akorát. Jelikož nejsem velký rváč (kdo by taky byl se 150 centimetry výšky), startovala jsem daleko za svým „balónkem“. To evidentně byla velká chyba celého mého závodu.

A je to tu. Už hrají Vltavu. Jak já tohle miluju! Jakožto žena, nebojím se přiznat, ANO, emoce se mnou mlátily natolik, že jsem při průběhu startem utrousila pár slz.

5. kilometr – Paráda, paráda. Lidi tleskaj (obdiv jim, protože vydržet tleskat půl hodiny v kuse, to chce sakra nadšení). Předběhla jsem poslední balónek... a předposlední... a ještě jeden... a předběhla jsem i svůj balónek... jojo. Paráda

10. kilometr – Mám lepší čas, než na běhu v Praze. Jsem dobrá! A jedu dál! Mam dle trenéra Tomáše na to, to dát za dvě hodiny, tak s chutí do toho!

12. kilometr – Nějak mě bolí svaly, a záda, a nohy...

Líbil se vám článek?

Všem článkům od čtenářů nyní můžete dávat hlasy a odměnit tak autory za jejich práci. Pokud se vám článek líbil, klikněte dole pod článkem na tlačítko Článek se mi líbí.

Autory nejlépe hodnocených článků pak každý měsíc odměníme.

13. kilometr – Předbíhá mě můj balónek. Předbíhá mě i balónek s horším časem, než je ten můj...

14. kilometr – Proč já vlastně běhám? Baví mě to vůbec? Jsem zpocená, udýchaná, rudá, celkově ošklivá, všechno mě bolí. Co si o mě teď myslí okolí? Možná, že jsem tragická. Za něčím se furt ženu a k čemu to?

15. kilometr – Možná bych se měla napít! Vím, že jsem to nikdy při běhu nedělala a možná právě nastala ta chvíle to zkusit.

16. kilometr – Tak jsem pít neměla. Bolí mě břicho, škrundá a je těžké.

17. kilometr – Chlap o tři řady přede mnou, velikej jak hora, omdlel! A už jede sanitka! No, asi to nebude pr...sranda. Možná bych z toho měla mít víc respektu.

18. kilometr – Babičky hrajou na pokličky a na hrnce! Jsou skvělý!

19. kilometr – Tak tohle tedy běžim naposledy!! Už NIKDY, NIKDY, NIKDY, nic nepoběžím. Ani na autobus. Možná bych se mohla zastavit a dojít to... a tak já to tedy dneska doběhnu, když je to naposledy.

20. kilometr – Tak já to vážně asi dám!

21. kilometr – A je to. Ani to nebolelo. Oproti startu jsou mé emoce na bodu mrazu. Špatnej čas na to, že jsem to běžela poprvé a naposledy v životě. Možná bych ten čas mohla v Karlových Varech za půl roku trumfnout .... nesmysl, už nikdy nikam nepoběžím!

Napište svůj článek i VY

Tahle rubrika je určena těm, kteří se chtějí podělit o své zážitky, zkušenosti nebo tipy kolem běhání. Může jít o reportáž, test, tip na zajímavou trasu nebo jen zamyšlení. Nejsou dány žádné mantinely ani tématické okruhy.

Tohle je místo, které je určené pouze vám. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že to bude hřiště bez pravidel. Vaše příspěvky nepůjdou hned na stránky Rungo.cz, ale projdou "rychlým" okem někoho z redakce, nikdo ale nebude řešit vaše stylistické a gramatické záležitosti. Tento prostor berte jako blog-neblog, kde si za svůj obsah ručíte sami.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Ale tím to nekončí. Pokud se nám něco opravdu hodně zalíbí, může se stát váš příspěvek i hlavním textem na Rungo.cz. I vy tak můžete aktivně tvořit obsah a být součástí našeho týmu. Nejsme nejchytřejší, nejsme nejrychlejší, ale jsme otevření a to, co děláme, nás baví. Přidejte se.

Pokud odešlete svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na editaci článku a co zveřejní (a co ne), bez udání důvodů.

Marek

NÁZOR ČTENÁŘE NEMUSÍ KORESPONDOVAT S NÁZOREM REDAKCE!!!

Autor:

Nejčtenější

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Horoskop v období Panny: jaké jsou a co čeká všechna znamení zvěrokruhu

Ilustrační snímek

Slunce vstupuje na jeden měsíc do hvězdného znamení Panny. Lidé narození v tomto období jsou pracovití, zodpovědní,...

Už žádné módní trapasy. Osvojte si základní pravidla oblékání

Ilustrační fotografie

Cit pro módu bohužel nebyl každému do vínku dán. Kvůli tomu můžeme na ulicích občas vidět opravdu zvláštní kreace,...

Slavné nevěsty tohoto léta. Které to slušelo nejvíc?

Letní nevěsty

Léto je roční období, které každým rokem přeje svatbám. A letos do toho praštilo hned několik slavných osobností....

V obložení závazků: sendvičové generaci hrozí krize a vyhoření

ilustrační snímek

Musejí se starat o děti, zároveň pečují o rodiče a mnohdy i prarodiče. A k tomu pracují nebo podnikají. Tak žijí...

Další z rubriky

Pravé neštovice zmizely až díky českému lékaři, je to čtyřicet let

ilustrační snímek

Jen málokdy se celé lidstvo spojilo v boji proti společnému nepříteli. V případě pravých neštovic, jedné z nejčastěji...

Migréna dokáže člověka zlomit, svěřte se raději do rukou lékaře

Ilustrační snímek

Migréna není obyčejná bolest hlavy. Toho, kdo jí trpí, umí doslova vyřadit z „provozu“, Mnohdy se k ní přidají i...

Plavání, kolo a vodní lyže. Vyzkoušejte letní sporty, kterými zhubnete

ilustrační snímek

Fitko a vydýchanou tělocvičnu si nechte na zimu a využijte příjemné počasí k pohybu na čerstvém vzduchu. Letní sporty...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz