Běžci, pozor! Běžkyně sledují váš zadek, lýtka, úsměv i rozkrok!

aktualizováno  11:24
Zatímco muži se při běhu soustředí na nahánění pevných zadečků, ženské pozorovací preference by vydaly na nedělní přílohu. I když v souhrnu běžkyně tvrdí, že na vytrvalcích obdivují jen jejich vytrvalost a na sprinterech všechno ostatní, zjistili jsme pro vás, které detaily je donutí zpomalit tempo a zvednout oči od sporttesteru.

Co se běžkyním líbí na běhajících mužích. Jasně vede pozadí. | foto: Profimedia.cz

Jestli si myslíte, že ženy u mužů sledují jen vlastnictví jachet a obligací, vraťte se do říše za zrcadlem. Výběr partnera nebo jen příjemné kochání se probíhá především u sportu, který ukáže u testovaného tvora všechny fyzické i psychické předpoklady pro rozvoj kvalitního vztahu. Samičky jsou mistryně v multitaskingu a jejich bedlivému oku, skrytému za sípáním vlivem kyslíkového dluhu, neujde ani vytažená nitka na vašem dresu, natožpak křivka mužného lýtka.  Přesto se běžkyně výrazně liší v tom, kam se podívají na první dobrou. 

Mohlo by vás zajímat

Oslovili jsme přes sto běhajících žen, od přímočarých samic a dolňaček až po jemné kochačky a hornačky. Jejich odpovědi jsme tentokrát zaznamenali jen pod iniciálami, jsou to přece jen dámy. Výsledky ankety jsme protáhli multiparametrickou analýzou, chcete-li sbalit ženu pomocí běhu, zde je výsledná hitparáda mužných znaků, na které byste při něm měli upozornit:

1. místo – pevný zadek
Pokud se ptáte, kam míří ženský zrak při běhu, pípající sporttester to tedy není. Alespoň v končinách, kde se vyskytuje jakýkoliv běžec mužského pohlaví. Téměř 80 procent žen jsou zaryté dolňačky a vyběhané mužské pozadí v přiléhavém elastickém balení je pro ně vrchol estetického zážitku. Polovina z nich dokonce přiznává, že při setkání myslí jen na to, až se za běžcem otočí, aby se mohla v klidu pokochat.

Pokud na svém výběhu potkám běžce, první, na co se dívám, je rozhodně jeho vypracovaný zadek. V případě, že se míjíme čelně, mi sice do zorného pole nejprve vstoupí mužův úsměv, ale stejně myslím jen na to, až se otočím a ohodnotím jeho pozadí. A. J.

Vysportovaná prdelka. A když se na mě usměje a řekne ahoj, je to moc příjemný bonus. R. J.

Protože jsou většinou všichni přede mnou... obdivuju převážně jejich pozadí. L. G.

Udivuje mě, jak se i mužské tělo během krásně tvaruje! Což je vidět na Rungo výbězích, kde je tento proces možno pozorovat. Mužský zadek a svalnatá lýtka jsou pastvou pro oči, zvlášť když je navlečený do elasťáků a dobře padnoucího trička. Pokud majitel výstavního pozadí poctivě trénuje a zlepšuje se, je to ukázka toho, že ví, co chce, a jde si za svým. Upocený, udýchaný chlap se zablácenýma botama je víc sexy než šampónek v obleku. K. V.

2. místo – osvalená lýtka, případně stehna
Číslem dvě v hitparádě ženských zrakových preferencí jsou nohy. Protože jsme většinou pomalejší, užíváme si dlouhodobého výhledu na lýtka a stehna zezadu i zepředu, případně v kombinaci se zadkem. A protože je to jen mžik oka od rozkroku, nepokrytě přiznáváme, že i tam zrakem spočineme. A někdy i zůstaneme.   

Líbí se mi všichni, tedy když nejsou moc vychrtlí. Pokud na ně koukám zepředu, chtě nechtě skončí můj zrak v jejich rozkroku. Pokud je vidím jen zezadu, dívám se jim na zadek a lýtka. M. K.

Hezká lýtka, vyrýsovaná, žádné rovné sloupy. A když běží proti, tak stehna. A ta běžci mají vážně hezká, tedy alespoň v Plzni. Z. S.

Nedívám se na zadky, ale na svaly na lýtkách. Do obličeje jim zezadu nevidím. R. N.

Na běhajících mužích se mi líbí lýtka. Taková během zapalující se lýtka, hmmm… a když mu ještě ladí tkaničky s tričkem, nechám se klidně i předběhnout! L. P.

Lýtka! Když chlapi chodí jenom do posilovny, často na nohy zapomenou. Pak mi přijde vtipný, když vidím chlapa s ramenama jak hora, vyrýsovaný břišáky a lýtka hubenější než já. To u běžců nehrozí. K. S.

Já jsem "dolňák", já koukám na zadek a stehna. A nejradši mám sprintery. L. S. 

Pro mě je pastva pro oči, když má chlap kraťasy, z pod kterých čouhají vypracovaná stehna a lýtka, která neschovává v kompresních podkolenkách. L. P.

U chlapa se při běhání koukám především na lýtka. Pokud se mu na nich rýsuje byť sebemenší sval, přijde mi to neskutečně sexy. K. H.

3. místo – vysekané véčko mezi pasem a rameny
Milujeme možnost schoulit se na pevná široká ramena a tento znak hledáme i u protiběžících tvorů. Ať už se přitom soustředíme i na pevné mužné ruce, nebo spokojeně těkáme mezi rameny a pekáčem buchet na břiše, mužné tělo v pohybu v nás evokuje myšlenky, které byste od upocených běžkyň sípajících jak v posledním tažení vůbec nečekali.

Na běhajících mužích se mi nejvíce líbí upnuté funkční oblečení, které dá vyniknout vysportované postavě. Mám ráda běhající chlapy, protože to ve mně evokuje, že chlap ví, co chce, jde si za tím a umí být sám se sebou. To mi imponuje. anonym

Stoprocentně mě zaujme vymakaná postava. Pěkné pozadí šlachovitého běžce. L.V.

Vyrůstala jsem mezi atlety, takže bych na to už měla být zvyklá, ale pohled na vysportované běžecké tělo je pro mě největší motivací, proč zrychlit. E. K.

Mně se líbí u atletů jejich krok a styl, samozřejmě při běhání bez trička břišáky jako bonus. M. P.

Běžec může být sebekrásnější, ale když mi neodpoví na pozdrav, je u mě mrtvej Homolka. Jinak běhající chlapy si víc prohlédnu, když sama neběžím, ale potkám je jako chodec... při běhu si je tak nějak fakt neprohlížím. Spíš jsem horňák. Na hezký zadek se klíďo mrknu, ale jinak se mi líbí, když je to kus chlapa s takovým tím pěkným véčkem. K. V.

Jsem ujetá na krásné mužné ruce, takže očima jezdím mezi rameny, pevným plochým břichem a rukama míhajícíma se v rychlém tempu. Úsměv a krásné oči jsou příjemný bonus. Vždycky mě při pozorování napadne, jestli je ten běžec stejně výkonný i jinde než na cyklostezce.  B. T.

4. místo – vůně
Myslíte si, že stačí vyběhnout v týden nepraném tričku, protože aspoň budete odpuzovat všechny divočáky a komáry cestou? Ladné běžkyně říkají takovému konání jasné stop! Ženy vnímají vůně daleko intenzivněji než muži a velice překvapivě je hodnotí i u protiběžících jedinců. Pamatujte tedy, že ode dneška je pračka vaše nejlepší kamarádka!

Určitě mě zaujme obličej a jeho vůně. Když kolem mne probíhá muž, mám při své krátkozrakosti relativně krátký časový úsek na to, udělat si na něj pocitový dojem. Podívám se mu tedy do tváře. Je-li tam něco zajímavého, snažím se to "nasáknout" víc a pak přichází na řadu jeho "vůně". Když kolem vás někdo proběhne, zanechá za sebou pachovou stopu, ta je buď pozitivní, či nikoliv. Vše ostatní přichází na řadu až později, ale není to tak podstatné. A. M.

Jak pěkně voněj. A. K.

Vzhledem k tomu, že mě na závodech spíš předbíhají, asi jejich pěkné vymakané zadečky. A chlapům, které potkávám při svých výbězích do přírody, bych chtěla vzkázat, že se mi líbí, když umí pozdravit a usmát se. A to i tehdy, když je pozdravím první, ale radši mám, když zdraví první oni. A když už jsme u toho, tak bych jim chtěla vzkázat, i když je to trochu mimo mísu, ať si častěji perou ty funkční hadříky. Líbí se mi totiž, když chlapi voní. Z. S.

Na běhajících chlapech se mi líbí rychlost. Skuteční běžci, ti vysušení, se mi nelíbí, ale naštěstí jsou hned pryč. A mám ráda, když běžec voní. Kvůli navoněným chlapům mi stojí za to běžet i nějaký ten městský běh. A nejvíc se mi líbí, když taky umí běhat pomalu a můžeme spolu prohodit pár slov.  B. D.

5. místo - úsměv a nadšení pro běh

Úsměv je ta nejlevnější kosmetika na světě. Pokud jste si ještě nevyběhali pevný zadek nebo pekáč buchet na břiše, nezoufejte. Body můžete u běhajících žen sbírat i díky tomu, že se na ně usmějete, povzbudíte je nebo prokážete smysl pro humor.  Zatímco fyzické znaky hodnotí běžkyně v rámci první signální, na druhý pohled vnímají u mužů energii, která z nich při běhu sálá. Nadšení pro běh je totiž u muže zárukou pohodovosti, schopnosti jít si za svým, hravosti a sportovního přístupu k životu. Ženám se prostě líbí, když s mužem sdílí stejnou drogu. A taky to, že naštvaného běžce ještě nikdy nikdo nepotkal. 

Vždycky mě zaujme, když se mnou chlap chce závodit, což se stává docela často. Někdy jim to vyjde, někdy ne. Mám pak vždycky srandu sama ze sebe, jak se nechám vyhecovat. B. S.

Nejvíce oceňuji dobrou náladu a lehkou komunikaci. Většinou to nejsou zamindrákovaní frajírci, ale muži s určitým sociálním postavením, co na sobě makaj, překonávají sami sebe, mají určitý cíl a vytrvalost. I. M.

Rovná záda, vypnutá hruď, mužná pozitivní energie a samozřejmě zaujatý pohled upřený na moji osobu, ať už je to zaujetí dáno čímkoliv. A pochopitelně zadek, nejlépe v elasťákách, v tom jsou obě pohlaví stejná. A. B.

Každý muž - běžec je mi sympatický už tím, že vyvíjí aktivitu. Ti zapálenější pak mohou výborně stát modelem medičkám při studiu anatomie. Ale ani vypracované svaly nemusí být pěkné, pokud běžec není gentleman a příjemný společník. Takže lepší "oplácaný vtipálek" než "egocentrický rekordman". M. D.

Na mužích, co běhají, se mi líbí především to, že na rozdíl od většiny žen neřeší, jestli prší nebo je bláto, prostě jsou schopní běhat za jakéhokoliv počasí bez ohledu na to, zda se jim rozteče make-up . Zpocený muž, který je k tomu pěkně ohozený blátem, je zatraceně sexy. L. K.

Síla, pružnost, pevnost, energie a dobrá nálada. Energie s dobrou náladou jsou podmínkou. Co se týče fyziognomie, zaměřují se mé zraky na horní polovinu těla, zaujme mě silný hrudník a ramena. Muž má smůlu, koliduje-li chemický vzorec jeho potu s mým nosem. Pak má šanci jedině, když běží po větru. Starý, mladý, tlustý, tenký, líbí se mi, že nejsou shnilí!!! anonymní kochačka

Já jsem běžkyně flirtovací, já se nejen dívám. D. S.

Když sama běhám, všímám si spíš obličeje. Většinou čumí na cestu a ani nezabučí. Pokud koukám na černé atlety při sprintu, je to jasný – zadek a stehna. A když při běhu pozoruju svého muže, na něm mě fascinuje lehkost, s jakou běží, zatímco já za ním jen dupu a funím. J. S.

Nejvíc se mi líbí, že umí povzbudit a nesoutěží s námi. Ať mám čas/tempo/kilometráž atd. jakkoliv ubohou, běžci pochválí a vyjádří patřičné nadšení, protože vědí, že se to časem zlepší. J. H.

Líbí se mi, že to nejsou lemry líný! L. S.

Mimo tvarovaných osvalených lýtek se mi líbí hlavně ti, co se nejen usmějí, ale navíc ukáží smysl pro humor a neberou se moc vážně. Ten na nich testuji za pomoci svého čtyřnohého parťáka Diega. Většinou se k nim přižene zezadu, olízne jim ruku, radostně se přidá a překvapí. Já halasím „Nebojte se, rád běhá s rychlejšími běžci“ a pak poslouchám vtipné komentáře (´"To je horší než neohlášená kontrola finančního úřadu") apod. Nebo při běhu na Ladronce kličkoval před bruslařem, který se začal klátit, ale pes nakonec uhnul a bruslař to ustál. Smál se mé poznámce, že příští kolo ho dostaneme. A když k tomu mají vyběhané tělo a prošedivělé vlasy, nedá se odolat!
K. H. D.

Všechno! Navíc to jsou většinou sympaťáci a chlapi do nepohody. M. S.

Líbí se mi fakt, že se sebou něco dělají - což oceňuji především u jedinců s tzv. musculus gambrinus v počátečním i pokročilém stádiu. Protože pivní pupek fakt není nic pěknýho. K. H.

Líbí se mi celkově životní styl sportovců. Nejde jen o pěkná štíhlá těla, ale spíš o to, že mají chuť běhat a být fit. Navíc to, že chlap běhá, poukazuje i na jeho pevnou vůli, výdrž v činech a celkovou stabilitu, což jsou pro mě rysy u muže dost podstatné. Měl by mi přece být oporou. Bonusem je pak to, že trochu zpomalí, abychom mohli běhat spolu. M. T.

Shrnu-li získané poznatky, vypadá pozorování protiběžícího samce následovně. Fáze prvotního vnímání stylu běhu, tj. dupe-li jako slon, klátí-li se jako trifid, směje-li se na nás a je-li to sympatický rychlík valící trénink v tempu 4:00; čas vnímání 3-10 sekund. Fáze první signální – detailní scanning ramen, přítomnosti vypracovaného břicha, stehen, lýtek a zadku; čas vnímání 3-5 sekund. Pohled do rozkroku; čas vnímání 1-3 sekundy. Fáze zasnění se, někdy spojena s nasátím vůně; čas vnímání 1-3 sekundy.

Pokud se muži diví, že je ženy nezdraví jako první, nechť jim součet těchto pozorovacích časů napoví, že to díky vnímání všech jejich tělesných parametrů prostě nemohou stihnout. Ale nezoufejte! Pokud trochu zpomalíte, usmějete se a budete nám vonět, každá laň kvůli vám ráda zastaví. A nejen kvůli detailnímu výhledu na mužné nohy v upnutých elasťákách.

Nezapomeňte, že to žije také na Facebooku!

Běžkyně, co se líbí vám na běhajících mužích?

celkem hlasů: 2130

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 14. října 2016. Anketa je uzavřena.

Pevný zadek 748
Úsměv 521
Vysvalená lýtka, stehna 252
Široká ramena, úzký pas 251
Nadšení pro běh 180
Vůně 178

Vánoce

Advent se pomalu blíží a spolu s ním nákupy vánočních dárků i pečení vánočního cukroví. Za vánoční atmosférou můžete vyrazit na vánoční trhy ve vašem okolí i do zahraničí.

  • Nejčtenější
Premium

Patříte mezi ty šťastné? Sedm znaků, že máte opravdu kvalitní vztah

Být šťastná po boku toho druhého, nic neřešit, nehádat se. Ideální, co říkáte? Harmonické soužití, kdy si partneři...

Když má máma křeče, není co jíst, říkají děti. Budou mít nový domov

Když se maminka klepe v křeči, bojím se, že umře, přiznal osmiletý Honzík. Jeho sestra Ivanka dodává, že jejím...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Jsme promiskuitní, nebo jen hledáme lásku? Kolik partnerů je už moc

Když je vám přes třicet a jste nezadaná, pravděpodobně už se ve vaší posteli vystřídalo větší než malé množství mužů....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Kdepak brýle. Hnědé oči, velká prsa a husté ochlupení značí inteligenci

Kdysi se věřilo, že ten, kdo má vysoké čelo a brýle na nose, je chytrý. Dnes vědci přisuzují tuto roli jiným „důkazům...

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

  • Další z rubriky

Čtyři praktické triky, jak si udržet figuru, když nemáte čas na cvičení

Dopracovat se ke štíhlé postavě a pevnému tělu není snadné, ale ještě složitější se nám často zdá si vysněný ideál...

Sportující rodina a děti pod dozorem jsou ideál, říká dětský chirurg

Stojíte v nemocničním pokoji nad lůžkem svého dítěte, které dospává narkózu. Jste úplně v koncích. Pak se otevřou dveře...

Bolest hlavy či zad. Psychosomatické potíže se nevyplácí podceňovat

Zdravotní problémy nemusí být důsledkem pouze chatrné tělesné schránky. Na vině je v poslední době stále častěji emoční...

Ty schody vyjdu, věřila si Jarka, ale tělo ji zradilo. Pomůžeme jí

Jarka s Janem jsou krásný pár a se synem Honzíkem tvoří šťastnou rodinu. Jejich příběh by mohl být pohádka, nebýt...

Advantage Consulting, s.r.o.
VEDOUCÍ ELEKTROMONTÉRŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Pardubický kraj
nabízený plat: 33 000 - 38 000 Kč

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz