Pátek 6. prosince 2019, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 6. prosince 2019 Mikuláš

Diskuse k článku

Dětí s psychickými problémy přibylo. Častým důvodem je šikana a rozvod

Krev v pořádku, moč v pořádku, teplota také není? Lékařská vyšetření často neukážou vůbec nic, přesto dítě strádá – za jeho potíže však může psychika. Bolí ho hlava nebo břicho, je vyčerpané a ve škole se nesoustředí, případně se může objevit problémové chování.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

..palič..

častým

důvodem bude asi taky to, o čem je řeč vedle u té novopečené poslankyně z leknutí.

0/0
7.7.2010 13:25

xs123

Důvodem jsou psychologické poradny

Poněvadž tam sedí takoví pitomci, že to nemá obdobu. Místo, aby se snažili dětem pomoct, tak si je pěstují a jejich problémy ještě zvětšují, aby měli klidnou práci.A zatahují do toho další a další, dneska je už šikana, když jeden puberťák řekne jinému puberťákovi, jinak dlouholetému klientovi psychologické poradny , ty ču.áku. Stalo se. Řešila to poradna, bylo to slovní napadení. Ten první puberťák, ten normální, byl vyhodnocen jako šikanista a agresor a dostal dvojku z chování. Totéž se týká psychologů pro dospělé. Moje kamarádka, která měla starosti s rozvodem, ale péčí psychologů, kteří ji nutili psát dopisy mrtvým,se dostala k psychiatrovi. Jiné - rodila mrtvé dítě a už dopředu to věděla - doporučili, aby se na tu mrtvolku podívala, rozloučila se s ní a udělali jí pohřeb.  Manžel a rodiče psycholožku hnali doslova svinským krokem. A dobře udělali. Za rok a půl měli další dítě.

0/0
7.7.2010 11:43

xs123

Re: Důvodem jsou psychologické poradny

Jo- a psycholožka, co je u nás na základcě - no - 50 let, svobodná matka, celoživotní silná kuřačka, několik partnerů...Nic ve zlém, každý žije, jak to jde, ale rozhodně to není vyrovnaná osoba. Spíše by potřebovala psychologickou pomoc sama. Hlavně, že radí jiným.

0/0
7.7.2010 12:18

Pasifae

Citlivá dítka

Zrovna dnes jsem se bavila s kámoškou. Posílala synka na školku v přírodě a mimo jiné musela paní učitelce dát obálku s napsanými pohledy, aby dítko mohlo každý den pobytu dostat pohled, jako že na něj maminka myslí a píše mu. Jedna z maminek vysílala dvojčata a připravila pro ně jen jednu sadu pohlednic. Na to jí pančitelka řekla, že to je teda špatně, že se děti budou prát.

Já jsem jezdila na různé tábory už od předškolního věku, od první do páté třídy pak i do zahraničí. Vždycky si tam jedno nebo dvě děti békly, že se jim stýská po mamince, ale za deset minut už zase vesele běhaly s ostatními. Žádné podobné manévry jsme nepodnikali a v pohodě ten týden bez maminky přežily. A nebyla to žádná dřevní doba, je mi 22 :) Otázka je, jestli jsou přecitlivělejší děti, nebo jejich rodiče...

0/0
8.6.2010 21:49

fitzie

Re: Citlivá dítka

tak to já první třítýdenní tábor v šesti letech probrečela komplet. Ony tábory ROH, kde se děcka viděly poprvé v životě, spaly v starých, pročůraných spacácích na pryčnách a byly svěřeny do péče šestnáctiletých vedoucích, byly - viděno očima dnešního rodiče - fakt šílený nápad. Když jsem se tehdy vrátila, byl to takový šok, že jsem nemluvila jsem celý den. S bolestí hlavy jsem pak prošla každý další.

Na střední a jsem si pak vypěstovala bolesti hlavy, které neurolog diagnostikoval jako projev epilepsie. doma bylo dusno kvůli "rozvodu".

A moji rodiče? otec nebyl nikdy doma, tak ho to nezajímalo, a matka se akorát tvářila, že ji moje "potíže" ostravují.

Děti byly, jaké byly. Děti jsou furt stejné. Ale třicet let tomu se s děckama nikdo nemazal. Já chodila se zlomenou rukou dva týdny, než mě matka vzala na chirdu. a to ten pád na kole viděla a bolestí jsem brečela celou dobu. Ona každá věc má svoje pro a proti. Jo - s rodiči se dneska nestýkám.

0/0
8.6.2010 22:48

roedor

Re: Citlivá dítka

třítýdenní pionýráky mě naštěstí už minuly, rodiče nás posílali na 14 dní do chatek...Z táborů jsem nikdy nebyla moc nadšená, ale vyslověně jsem tam netrpěla. A je fakt, že žádné manévry v podobě předepsaných pohledů na každý den se nekonaly, pohledy sice potěšily, ale když někdo dostal balíček, tak mu ho záviděl celý tábor:-) 

0/0
7.7.2010 13:04

MissKim

jo, rozvod

je to nejhorší, co můžou rodiče dítěti udělat. Hlavně rozvod plný hádek, lží, mlácení jeden druhýho... jop, to je pak z dítěte ustrašený uzlík.

0/0
8.6.2010 20:40

chudacek.blbecek

Dětem se věnujeme

Myslím, že dětem se věnujeme mnohem víc, než dřív. A taky je mnohem víc rozmazlujeme. Stejně si ale myslím, že je třeba jejich problémy řešit a ne bagatelizovat. S dětmi, co se na dyslexii jen vymlouvají smeteme i dyslektiky. Pamatuju si, že v páté třídě jsme měli půl roku učitelku, která nebyla přísná, byla doslova hysterická. Během několika týdnů mi začalo být pravidleně ráno zle od žaludku a zlepšilo se to samozřejmě hned jak jsem do školy jít nemusela. Říkala jsem si, že si máma musí myslet, že se jen vymlouvám. Když jsem po několika letech zjistila, že skutečnou příčinu odhalila a řešila, byla jsem jí neskutečně vděčná.

0/0
8.6.2010 15:46

Slepice na paprice

Jasně,

předepište jim lexaurin, když mají ty psychický problémy. Proč by se s něčím srovnávaly samy, když je plno prášků:-P

0/0
8.6.2010 13:25

Lenka.Hanz

Re: Jasně,

Ach jo, trochu to podceňujete. Lexaurin ? Vždyť už je plno léků 3. generace. A než léky, tak co zkusit třeba psychoterapie?

0/0
8.6.2010 14:05

Mar__tanka

né že bych chtěla bejt nějaká ..

0/0
8.6.2010 11:10

Mar__tanka

Re: né že bych chtěla bejt nějaká ..

tentononc...

ale nepřehání se to už trošku? všechno pitvat a řešit psychiatrama? Na každou "bolístku" najít nějaký lékařsky "řešitelný" šuplík?:-/

Dětí s problémy tohoto typu nepřibylo, jen se to až moc propírá...

My taky přežili přísné profesory, nervy před vysvědčením, rozvody rodičů a museli si vybojovávat postavení v partě, a nepotřebovali proto skvadru doktorů pro každý prd...

prostě, co tě nezabije to tě posílí;-), pokud se jim pořád bude umetat cestička, co z nich pak vyroste?

0/0
8.6.2010 11:19

anžto

Re: né že bych chtěla bejt nějaká ..

no mě třeba dost zaráží kolik dětí dneska trpí tzv."hyperaktivitou" - nejsem teda lékař, nechci to zlehčovat jestli je to fakt nějaké onemocnění mozku - ale určitě to doopravdy nemá snad každé druhé dítě - děti jsou prostě živé a plné energie, spíš možná unavení rodiče je už nestíhaj zvládat

0/0
8.6.2010 11:47

Labruna

Re: né že bych chtěla bejt nějaká ..

Na hyperaktivitu se totiž dá ledacos svést - když dítku nejde učení, tak se řekne, že se na něj musí brát ohled, protože je hyperaktivní a nevyhovuije mu tradiční přístup nebo tempo apod., eventuálně že je dyslektik, dysgrafik, dyskalkulik atd. atd.  Když je to malej haj/zlík, kterej má zásadní problémy s chováním vůči ostatním dětem i učitelům, tak se zase řekne, že se na něj musí brát ohled, protože je hyperaktivní atd. atd.

0/0
8.6.2010 12:07

honda_mrkos_pajdusakova

Re: né že bych chtěla bejt nějaká ..

Na moje dítě když leze hyperaktivita, tak ho pošlu třikrát oběhnout zahradu, nakoupit nebo zatopit a je po hyperaktivitě. Na další když leze dyslexie, tak si vezme povinně knihu a rodině nahlas předčítá. Stačí každý den měsíc a je po dyslexii..

0/0
8.6.2010 12:11

quinti

Re: né že bych chtěla bejt nějaká ..

Děti zatím nemám, tak možná neposuzuji správně, ale nezdá se mi, že situace je stejná jako před lety. Rozvodů je více - to jasně říkají statistiky. Je čím dál tím více jedináčků, takže děti třeba nemají s kým své pocity sdílet - sourozenec není, rodiče/rodič do večera v práci. Ubývá parků a přibývá nebezpečí. Když já byla malá, celý den jsem trávila s partou velku, když někoho něco zlobilo, vymýšleli jsme spolu různé pomsty a hned nám bylo lépe. Dneska lidi co znám,co mají děti, je vodí hned po družině domů a s kamarády se schází jen tak jednou týdně doma. Ven prostě není kam, k tomu přehuštěná doprava. Rodinné víkendy se také moc nedží, děti jsou často sami doma. Co se přísných kantorů týče - my je měli samozřejmě také a bylo také jasné, že se budou respektovat a že se u nich bude učit. Dneska ale největší "borci" tříd jsou ti, kteří takového kantora setřou a nikdy nic neví. Co má dítě dělat? chovat se slušně jak říkají rodiče a být za šprta nebo naopak, ale pak mít potíž doma?

0/0
8.6.2010 12:56

anžto

Re: né že bych chtěla bejt nějaká ..

tak třeba místo kde jsem vyrůstala já se nezměnilo - a děti si na hřišti hrají pořád - ovšem zdaleka ne tolik - ale není to o tom - že není kde, spíš se jim nechce - raděj budou dřepět doma u počítače. A že se nedrží rodinné víkendy - je samozřejmě chyba rodičů - není to dobou, je to lidmi - když se chce tak to jde - ale když místo výletu do přírody vezmou děti nakupovat do nákupního centra - tak co s tím - pak se nedivme

0/0
8.6.2010 13:05

honda_mrkos_pajdusakova

Uff.

Rodiče jsou po třech letech překvapený, že jim psycholog "odhalil" příčinu problému u dítěte v jejich rozvodu.

Stejně tak ten první případ, citlivý chlapec by možná nároky přísné učitelky zvládal o dost líp, kdyby se nemusel vyrovnávat s rozvodem rodičů.

To si ty lidi vážně všichni myslí, že děti rozvod rodičů prostě jen tak přejdou lehkou nohou?8-o Pro děti je rozvod rodičů nejspíš to nejhorší trauma, jaký může být (teď teda nemyslím, rozvede-li se někdo s partnerem-alkoholikem a násilníkem, tam je to spíš úleva). Lidi dneska každou ptákovinu řeší rozvodem a je jim úplně u zadku, jestli svým dětem ublíží. Každej se akorát rozhlíží, kde by si polepšil a zodpovědnost veškerá žádná. Jenom hromadný egocentrismus. :-/

0/0
8.6.2010 11:08

nu pagadi

Re: Uff.

teď jste uhodil hřebíček na hlavičku. Trauma to je, ale větší je žít někde, kde jsou jen hádky. Ať si zařídí "střídavku" a dítě to ponese líp.

0/0
8.6.2010 11:20

honda_mrkos_pajdusakova

Re: Uff.

No já myslím, že je to naprosto srovnatelné. Když se dva rádoby dospělí dem.enti nejsou schopný doma domluvit bez permanentních hádek notabene před dětma, tak je to nakonec jedno, jestli se rozvedou nebo se doma hádají. Dospělý člověk hodný toho jména to neudělá, nemá-li opravdu závažný důvod. A to, že dětí jsou ze střídavé péče nějak odvázané a jak je to pro ně výhodné, je docela obyčejný mýtus, který šíří rodiče, aby neztratili glanc, že na své dítě kašlou a vypadali "civilizovaně". Dítě prostě chce a potřebuje mít mámu a tátu doma pohromadě a ne mezi nima pendlovat jak obtížnej čokl.

0/0
8.6.2010 11:27

Lenka.Hanz

Re: Uff.

Takže zastáváte názor, budeme spolu jen kvůli dětem? Moji rodiče spolu tak byli, rozvedli se až v době plnoletosti mé i sourozenců. A víte, sami jsme jim řekli, že to měli udělat dřív, třeba máma už těžko začne nový život. Byla akorát v depresích a projevovalo se to i doma. I když ne hlasitým vyměňováním názorů. Kdyby to udělali hned a nečekali bylo by to lepší.

0/0
8.6.2010 11:55

anžto

Re: Uff.

taky mám ten názor - ale u nás to teda byla divočina, jako děti jsme si s bratrem jejich rozvod moc přáli. Navíc vidět mámu nešťastnou i když se snaží svoje slzy maskovat není pro dítě taky terno

0/0
8.6.2010 11:57

honda_mrkos_pajdusakova

Re: Uff.

Bezpochyby ne stoprocentně. Jistě jsou manželství, kde to fakt nejde. Ale jsem přesvědčená, že je jich naprostá menšina.

Neshledáváte rozdíl mezi svým názorem v době plnoletosti a v době, kdy vám bylo třeba 10? Asi je pohled toho dítěte rozdílný a to i v té restrospektivě.

Nakonec je to stejně o prioritách každého jednotlivce a o tom, sejde-li se s partnerem, který má priority stejné.

0/0
8.6.2010 12:02

Lenka.Hanz

Re: Uff.

Asi máte pravdu, ža někdy spolu být mohou. Ale většinou, jsou spolu a mají vedlejší přítelkyně a přítele. Považuji za lepší jít od toho. A ještě k rodičům, to, že je něco v nepořádku jsem pochopila asi v deseti jedenácti letech a i jsem jim to řekla, ať jdou raději od sebe. Možná sourozenci to vnímali jinak.

0/0
8.6.2010 12:19

honda_mrkos_pajdusakova

Re: Uff.

Přiznám se, že si moc nedovedu představit atmosféru v rodině, kde samo dítě (navíc takhle malé) řekne rodičům, aby šli od sebe (tedy vyjma rodin alkoholiků atd.)...

0/0
8.6.2010 12:49

IfčaX

Re: Uff.

Ale jo - ona je to u toho malého dítěte poměrně "normální" reakce. Taky s ještě včera "nejlepší kamarádkou" najednou vůbec nemluví atd. Což ale vůbec neznamená, že by to dítě chápalo, co říká a že kdyby ti rodiče opravdu od sebe šli, to pro něj nebylo trauma. Blbé je, když si dospělý člověk vzpomene, že jako děcko řekl rodičům, ať jdou raději od sebe - a věří té myšlence i v době, kdy už má rozum.

0/0
8.6.2010 13:14

honda_mrkos_pajdusakova

Re: Uff.

Jo, tahle formulace je lepší. Dík. :-)

0/0
8.6.2010 13:16

IfčaX

Re: Uff.

No, úžasné. Kromě rodinného prostředí přijde dítě i o domov... Střídavka je fajn pro rodiče, že mají ve vztahu k dítěti "oba stejně". Rozhodně to není dobré řešení pro děti.

0/0
8.6.2010 13:17

Mar__tanka

Re: Uff.

máš pravdu, částečně, na druhou stranu, pokud to rodiče dětem normálně vysvětlí, tak i ty děcka to pochopí, nedělejme z nich nějaké hlupáky.

Vodit děti po cvokařích jim možná ve výsledku ublíží víc....

samozřejmě nemluvím o nějakých extrémně citlivých jedincích, kteří se doopravdy hroutí, tak už je lékařská péče na místě, ale kolik takových je? Navíc znám několik případů, kdy k lékaři takové děti "dohnala" až jejich hysterická matka, která sama rozvod neunesla, a dítě vlastně začalo mít potíže až na základě jejího chování;-(

0/0
8.6.2010 11:24

honda_mrkos_pajdusakova

Re: Uff.

Myslíte, že díte (třeba desetiletý) pochopí, že tatínek/maminka se prostě zamilovali jinde a proto už od teď nebudou rodina a nebudou se mít rádi??? Nepochopí. Možná to víceméně přijme, podle stupně citlivosti a i s tím, že ho to pěkně naučí, že závazky do budoucna jsou vlastně o ničem, že ze všeho se může vycouvat bez ohledu na to, komu se tím ublíží. Pochopí to možná dítě na prahu dospělosti, ale věřte, že i to to ponese velmi špatně. Paradoxně nejlíp snáší rozvody dětí úplně malé, tak do dvou let.

0/0
8.6.2010 11:32

Mar__tanka

Re: Uff.

desetileté dítě toho chápe mnoho, možná víc než byste chtěla...i já byla desetileté dítě (a prožila rozvod rodičů a ještě mnohem více)...a vy také, a jestli vás někdo chránil jako květinku ve skleníku, nevím, jestli říct, že je to dobře nebo špatně...

co je pro dítě ve finále lepší? konfliktní prostředí rozhádaných rodičů, nebo rozvod? Možná by mohlo být otázkou, zda lidé, než si pořídí rodinu trošku nepopřemýšlí...ale držet rodinu jen pro "rodinu" je o ničem a mnohem mnohem horší pro všechny zůčastněné.

Navíc, máte představu, co všechno si myslí, uvědomují, vědí a dělají dnešní např. dvanáctiletí?

0/0
8.6.2010 12:26

honda_mrkos_pajdusakova

Re: Uff.

Ve finále je pro dítě nejlepší, když jsou rodiče schopní své konflikty řešit jako zodpovědní dospělci...  tj. např. netahat nesmyslné emocionální výlevy před děti.

Mí rodiče byli oba tvrdohlaví cholerici, nicméně i hádat se dokázali civilizovaně a třeba si před náma dětma nenadávat a neponižovat se navzájem. Dělali-li to někde potajmu, nevím, myslím spíš, že ne, a jako rodiče oba dva fungovali výborně.

Co dělají dnešní (nejen) dvanáctiletí vím dost dobře...

0/0
8.6.2010 12:43

VBL

jiny pohled - jina doba ?

Ono je rozdil vychovavat deti ted a drive. Zvetsily se rozdily mezi lidmi a v takovem systemu je treba, aby vsechny deti v dospelosti (rekneme 18 let) byly v praci respektovany stejne bez ohledu z jakych pomeru jsou.  Jak to udelat ? Zmenila se struktura rodicu; "prizpusobili" se dobe a vedi, ze treba jejich deti cely zivot budou bojovat s nezamestanosti a toto se odrazi na atmosfere doma, pak ve skole, na vztazich mezi detmi ve skole; roste rivalita atd. 

Takze se ani nedivim, ze lidi nenechaji do 15 let deti samotne, ale jsou v doprovodu dospeleho.

0/0
8.6.2010 10:39

anžto

Re: jiny pohled - jina doba ?

jak to myslíte - celý život bojovat s nezaměstnaností? moc tomu nerozumím - je přece na rodičích se taky snažit, aby to dítě k něčemu vedli, aby mělo uplatnění 

0/0
8.6.2010 11:02

VBL

jiny pohled - jina doba ?

0/0
8.6.2010 10:32

Tomas07

Mám trochu jiný pohled na věc

Děcka jsou dnes voděna za ručičku, o nic se nemusí starat, všechno za ně udělají a zařídí rodiče. Pokud se ze začátku vyskytne nějakej menší problém, kterej by měly zvládnout samy, tak ani to je rodiče nenechají vyřešit. Mají jen práva, o která se starají spousty organizací, ale žádné povinnosti.

A pak, hups, příjde problém, kde jim rodiče nestojí za zadelí a 20 procet musí k psychiatrům.

No, hlavně ještě okopírovat systém z VB, kde děcka, snad do 15-ti let, nesmí být bez doprovodu zletilé osoby. To bude teprve to pravé...

0/0
8.6.2010 10:14

xs123

Re: Mám trochu jiný pohled na věc

No právě. Rodiče o dětech rozhodují od A do Z, a všichni si myslíte, jaké je to terno, když za nic nezodpovídáte a o ničem nerozhodujete. Z toho ty děti blázní. Každé normální dítě si chce samo dokázat, že umí vyřešit problém, udělat rozhodnutí, že se obejde bez mámy, táty, učitelky, instruktorů, trenérů. V samostatnosti dětem bráníme, jak to jenom jde, a ony se chudáci nemají kde a jak realizovat, poněvadž všechno mají nalajnované a jsou furt hodnocené, jak plní ty nalajnované požadavky.Od mala by děti měly mít volný čas jenom pro sebe - dělat si každý den několik hodin to, co chtějí samy,nejlíp s jinými dětmi. A nekřičte tady, že by seděly u počítače. Neseděly. Nejpíše by šly někam ven hrát bojovku nebo na lupiče nebo na obchod nebo stavět bunkry nebo cokoliv podobného.Tím nemyslím patnáctileté puber´táky, ale děti od tří do deseti let.

0/0
8.6.2010 10:23

Mar__tanka

Re: Mám trochu jiný pohled na věc

někdy mi přijde, že pěti osmiletým zakazují "řádit" a pak se diví, když ve dvanácti neumí nic jiného, než sedět na pr... u compu:-P

0/0
8.6.2010 11:27

TyBa

Re: Mám trochu jiný pohled na věc

asi máte pravdu, ale ne vždy je to jen v " rozmazlenosti". Syn má ADHD a je vystresovaný stále ze všeho. Není to jednoduché ani pro něj ani pro nás. Ráda bych ho osamostatnila , ale nějak to nejde. Dcera je vychovávaná stejně a je v poho. Za zadelí nás nepotřebuje :-).

0/0
8.6.2010 10:23

glumik

Re: Mám trochu jiný pohled na věc

Myslím, že tady je řeč trochu o něčem jiném... Je nepopiratelným faktem, že společnost je dneska jaksi agresivnější, nebo řekněme "drsnější". Spousta dětí to třeba zvládá, ale měli bychom si uvědomit, že dětská duše může být taky hodně citlivá a pak, jak vy říkáte, přijde nějaký vážnější problém (třeba šikana) a děcko se s tím bojí byť jen svěřit, protože se bojí přesně Vaší reakce - je slaboch, který si neumí poradit - a tím se u něj stres a strach jenom stupňuje. Taky nejsem zastáncem "vodění dítěte za ručičku", ale je očividné, že se nám kamsi vytrácí empatie a řekl bych až láska na úkor toho umět se o sebe postarat a mít co nejvíc povinností, aby se nezlobilo...

0/0
8.6.2010 10:33

anžto

Re: Mám trochu jiný pohled na věc

zajímavé je, že když je článek o šikaně - lidé se baví o těch "obětech" jaksi ale tady v první řadě musí být i ty děti které šikanují - a to jsou děti jakých rodičů?:-P

0/0
8.6.2010 11:05

glumik

Re: Mám trochu jiný pohled na věc

Proč na mě vyplazujete jazyk? Jako že jste mi to nandal? Jenomže já s vámi souhlasím :-) - oběť šikany je jak šikanovaný, tak ten, kdo šikanuje. Ten, kdo šikanuje je totiž nesporně obětí v nějakém aspektu nesprávné výchovy svých rodičů (případně vychovatelů). A i (nebo spíš hlavně) toto dítě si nesporně zaslouží víc naší pozornosti, empatie a lásky.

0/0
8.6.2010 11:21

anžto

Re: Mám trochu jiný pohled na věc

ten jazyk nebyl na vás ale na ty rodiče těch zlých dětí:-)

0/0
8.6.2010 11:35

glumik

Re: Mám trochu jiný pohled na věc

Tak to pak ano, to se přidávám...;-)

0/0
8.6.2010 11:36

Mar__tanka

Re: Mám trochu jiný pohled na věc

souhlas!

0/0
8.6.2010 11:25

00Nika

Re: Mám trochu jiný pohled na věc

To je fakt...Dneska rodiče fakt vodí stále a všude.... když vidím u kolegyň, že každý ráno chodí i s desetiletýma dětma do školy a pokaždé je musí odpoledne i někdo vyzvednout, tak to je mazec. Já sama děti ještě nemám, ale posuzuju podle nás, když jsme s bráchou byli děcka. Do školy nás nikdo nevodil. Akorád první den a pak tradá dojíždět busem. Dneska si ty děcka neumějí koupit snad ani jízdenku. :-P

0/0
8.6.2010 21:39

VBL

Re: Mám trochu jiný pohled na věc

Nepochopila jste dobu.  Je to strach lidi z lidi do budoucna az deti vyrostou. Formuji se tyto vztahy tak, aby si do budoucna nekdo treba nevzal nekoho pro penize. (za socialismu se toto nemuselo resit).

0/0
9.6.2010 20:59

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...