Pokud chcete mít pokožku fit i v zimě, tyto čtyři věci nedělejte

  • 0
V chladném počasí potřebuje naše pokožka mnohem větší péči a rozmazlování než v létě. Je to dáno hlavně tím, že se kvůli mrazu a přechodům z tepla do zimy více vysušuje. Oslabují ji také některé naše zlozvyky. Prozradíme, které to jsou.

Lehká hydratace nefunguje

Mazat, mazat, mazat. To je základní pravidlo péče o pokožku obličeje a celého...

Na poličce v koupelně máte už od jara váš oblíbený krém a ani s klesajícími teplotami se ho nehodláte vzdát. Vždyť vás v létě tak skvěle hydratoval a ještě rozzářil pleť. Jenže v zimě se pleť musí potýkat s menší vlhkostí vzduchu a potřebuje větší přísun vitaminů. Jinak hrozí, že bude vysušená a podrážděná. Vyměňte proto krém s lehčí konzistencí za jeho hutnější variantu, která pleť dostatečně promastí. 

Pokud máte citlivou či suchou pleť, je určitě lepší mít zimní krémy na bázi emulze vody v oleji. Díky obsahu oleje zůstane na pokožce mastný film, který dobře chrání proti mrazu.

Také tělové balzámy a mléka vyměňte za přírodní oleje a přípravky s hutnou konzistencí, které pokožku více promastí. Výrobky založené na rostlinných olejích a máslech umí v pokožce zadržovat její vlastní vlhkost, proto zmírňují nepříjemné projevy spojené právě se zimou, jako je pnutí, červenání nebo šupinatění kůže. Bambucké máslo nebo kokosový olej dodají pleti potřebnou výživu na dlouhou dobu a zanechají ji krásně hladkou. 

Nezapomínejte na ruce a rty

Na péči o rty v zimě často zapomínáme. Přitom si zaslouží stejnou pozornost...

Poctivě si každé ráno i večer čistíte obličej, nanášíte výživná séra i krémy proti vráskám, ale rty úplně vynecháváte? Pak se však nemůžete divit, že jsou suché, popraskané a pálí. Obzvláště pokud si rty ještě ke všemu často olizujete. Rty si zaslouží stejnou pozornost jako zbytek obličeje. Hydratujte je pomocí mastnějšího přípravku každé ráno, než vyjdete z domu. Jelení lůj nebo balzám v tyčince si pak nezapomeňte strčit do kapsy u kabátu nebo vložit do kabelky, abyste ho mohla nanášet i během dne. 

Kromě péče o obličej a rty byste měla věnovat pozornost i svým rukám. Jakmile klesne teplota k nule, měly by být samozřejmostí rukavice. U sebe noste vždy také kvalitní krém na ruce, který používejte po jejich umytí. Večer si pak jednou týdně připravte uklidňující olejový zábal. 

Smíchejte olivový olej s medem či kokosovým olejem a vmasírujete do pokožky rukou. Pro zvýšení efektu můžete ruce zabalit i do speciálních kosmetických rukavic a půl hodiny pak nechat elixír působit.

Tekuté šminky

Na zimu se hodí make-up s hutnější konzistencí.

Podobně jako pleťová a tělová kosmetika, tak i obsah vaší taštičky na šminky by se s příchodem zimy měl změnit. Lehký make-up by měly nahradit tekuté přípravky na hutnější bázi, vynechávat byste neměla ani podkladový krém. Místo několika produktů v jednom raději používejte na každý krok jeden výrobek. Nebojte se ani výraznějších stínů a rtěnek a většího množství pudru, kterým výsledný make-up zafixujete. 

Hlídejte si také složení kosmetických přípravků, aby v nich nebylo příliš chemických látek, které by vaši pleť mohly podráždit. Citlivé pleti prospěje medicínský make-up, jenž ji dokáže zklidnit. 

Vyhněte se studené vodě

Časté oplachování obličeje během zimních měsíců pokožce nesvědčí.

Možná máte pocit, že vaší pleti nejlépe svědčí obyčejná kohoutková voda, která odstraní usazené nečistoty. Místo zdlouhavých kosmetických rituálů se ráno a večer opláchnete studenou vodou. Jenže to paradoxně může vést k tomu, že je pleť vysušená a začervenalá. Hloubkového čištění pleti docílíte pouze s vhodnými kosmetickými přípravky, jako jsou odličovače, oleje, micelární vody a peelingy. Zvyknout byste si měla i na doplňkovou péči, jako jsou séra, tonika, krémy nebo masky.

Pouze oplachování vodou rozhodně nestačí, nehledě na to, že citlivé pokožce obličeje vyhovuje nikoliv studená nebo horká voda, ale vlažná. Pozor si také dejte na to, abyste si obličej neopláchla těsně před odchodem z domu. Pokožka by pak byla náchylnější na chlad a mráz.