Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Nokia 7270 - parádivá holka od Nokie

Další parádivé véčko od Nokie má označení 7270. Novinka se ráda svléká, výrobce jí proto opatřil dva kožené oblečky a další jsou k sehnání co by příslušenství. Kromě změny designu přibylo modelu 7270 FM radio a paměť narostla na 15 MB.

Nokia se véčkovým telefonům dlouhou dobu vyhýbala. Pětice mobilů s jejím logem představených v jednom roce ovšem dává tušit, že některé trendy musí respektovat i výrobce, který prodá za tři měsíce přes 50 milionů mobilů. Nokia naskočila do véčkového vlaku přece jen trochu později, a tak se její designeři snažili ze všech sil vytvořit takové telefony, aby je nikdo nemohl obvinit, že kopírují úspěšný design asijských konkurentů.

Tato práce se jim bez pochyby velmi vydařila. Kromě neobvykle hranatých tvarů charakterizují módní kolekci od Nokie geometrické ornamenty a netradiční materiály jako kov, kůže nebo textil. Jednotlivé prvky se navíc prolínají napříč modely, což zanechává z nabídky výrobce docela kompaktní dojem. Módní telefony Nokia lze ovšem jen těžko označit jako líbivé. Jejich odvážný design má v sobě hodně extravagance a není se proto čemu divit, že se zdaleka nelíbí každému.

Nokia 7270

Nokia 7270 se ráda svléká. Oblečky se připínají miniaturními patentkami.

Vzhled - zábavné dvojče chladné předchůdkyně

Logiku označování telefonů Nokia necháme pro tentokrát být, ale Nokia 7270 je, věřte nevěřte, o něco starší sestrou modelu 6170. Zatímco Nokia 6170 působí svým zpracováním jako precizní soustružnická práce, Nokia 7270 je o něco hravější a zábavnější. Rozměry obou véček i jejich specifikace ovšem dávají tušit, že se rodí za stejného základu.

Novinka upoutá pozornost dvěma zkosenými rohy, které společně s barevným zpracováním vzdáleně připomínají symbianový model Nokia 7610. Nokia 7270 je ovšem klasický telefon Series 40 bez operačního systému. Tělo telefonu tvoří černý plast, na kterém jsou z přední i zadní strany uchyceny tenké plátky z matného kovu. Povrch kovových plátků zdobí již zmíněné geometrické ornamenty (pravděpodobně jsou vyleptané).FOTOGALERIE

Na přední straně telefonu našel své místo barevný externí displej. V pravém spodním rohu leží velmi nenápadná čočka digitálního fotoaparátu a těsně vedle ní se pod malými otvory v kovu ukrývá externí reproduktor. V rozích na obou stranách telefonu si můžete všimnout drobných černých jamek. S jejich účelem si budete lámat hlavu až do chvíle, kdy v krabici najdete dva kožené pásky kopírující základní obrys telefonu. Mechanismus, který uchycuje tyto „oblečky“ na telefon,   funguje jako patentky.

Nokia 7270 je totiž módní mobil se vším všudy. Kdo touží vyladit svůj oblek do posledního detailu, může zkombinovat barvu telefonu s odstínem opasku, bot nebo třeba číra na hlavě. Kromě obligátní červené a černé bude možné přikoupit k telefonu celou řadu dalších. Jako plus hodnotíme, že Nokii 7270 lze používat i bez těchto kožených krytů. Nápad je to zajímavý, ale každému nemusí připadat použití tohoto materiálu vhodné (o alergii nemluvě). Červená kůže navíc jevila známky mírného opotřebení již po několika dnech testování.

Nokia 7270

Kovové plátky zdobí geometrické ornamenty. Ve spodní části je vidět čočka digitálního fotoaparátu.

Boky telefonu jsou černé. Jejich jednolitou linii narušuje na pravém boku jedno tlačítko pro aktivaci Push-to-Talk a  druhé pro vypínání. Mezi těmito tlačítky leží nenápadné sklíčko chránící infraport. Levý bok je vyhrazen pro klávesy k regulaci hlasitosti. Boční tlačítka jsou drobná, ale výrazně vystupují nad povrch telefonu, a tak s jejich rychlým nahmátnutím nebudete mít problémy. Na horní straně vyčnívá z telefonu masivní kloub a spodní hrana je tradičně vyhrazena pro dva konektory: nabíjecí a datový PopPort.

Největší rozdíl mezi modely 6170 a 7270 najdete po rozevření telefonu. Industriální vnitřek  předešlého véčka vystřídaly hravé červené a bílé linie, které se proplétají okolo displeje a klávesnice. Nad displejem je stále hodně nevyužitého prostoru. Móda také není vždy jenom praktická, ale z reakcí uživatelů víme, že právě tento prvek vadí většině z nich nejvíc. Kloub je velmi pevný a ani minimálně se neviklá. 

Klávesnice - překvapivě praktická

Stylová véčka od Nokie překvapují velkou a praktickou klávesnicí. Ta využívá téměř celou plochu spodní části telefonu a na každé tlačítko tak zbývá neobvykle velká plocha (asi 1×1 cm). Snad jen navigační tlačítko by mohlo být trochu výraznější, aby šlo s větší jistotou nahmátnout. Po obou stranách navigační klávesy leží obligátní kontextová tlačítka a klávesy pro ovládání hovorů.

Nokia 7270

Funkční část klávesnice by mohla být výraznější, ale píše se dobře.

Celkově klávesnici Nokie 7270 chválíme. Píše se na ní komfortně a k překlepů dochází jen minimálně. Telefon navíc na povely reaguje velmi svižně. Pokud máme zacházet do detailů, tak velká tlačítka se mírně viklají a materiál na ně použitý je o něco měkčí než u modelu 6170. Klávesnice je tedy výborná, ale Nokia 6170 má ještě o něco lepší.

Displeje - špička to není, ale rozhodně stačí

Nokia 7270 má jako každé pořádné véčko displeje dva. Málokoho překvapí, že se jedná o totožné displeje jako používá Nokia 6170. Vnější displej má rozměry 26×20 mm, rozlišení 96×65 bodů a zobrazit dokáže maximálně 4096 barev.  Nejedná se tedy o nic světoborného, ale pro účely externího displeje, který jen zobrazuje systémové informace nebo jméno volajícího, to stačí. I u vnějšího displeje si můžete přednastavit různé spořiče nebo animovaná pozadí.  Podsvícení externí displeje se vypíná po dvaceti vteřinách nečinnosti a za dalších deset vteřin se displej přepne do úsporného režimu. Na telefonu je pak vidět pouze světlý pruh se zobrazenými hodinami. V případě, že vám přijde textová zpráva nebo zmeškáte hovor, docela dobře je zde vidět malá ikona této události.

Nokia 7270 Nokia 7270

Aktivní vnitřní displej nabízí rozlišení 160×128 bodů při rozměrech 31×38 milimetrů. Zobrazit dokáže maximálně 65 000 barev. Dokonalosti Samsungu D500 rozhodně nedosahuje, ale nic zásadního mu nelze vytknout.  Displej nezanechává za kurzorem žádné duchy ani při rychlém pohybu v menu a jeho kresba je poměrně jemná. Menu může mít standardně podobu matice 3×3, nebo se může zobrazovat jako seznam, kdy je na displeji vždy jedna položka. Samozřejmostí jsou tapety i barevné témata, kterým je možné uživatelské prostředí přizpůsobit.

Nokia 7270 Nokia 7270 Nokia 7270

Zábava - foťák, rádio a pár her

Nokia 7270 má představovat zábavnou sestru trochu chladné Nokie 6170. Výrobce proto rozšířil její výbavu o FM radio. Jako anténa slouží rádiu sluchátka, která najdete v základním balení telefonu. Zábavné funkce doplňuje nezbytný fotoaparát, ale jeho rozlišení bohužel zůstalo na VGA. Velkého zlepšení se dočkala paměť telefonů, která teď nabízí 15,5 MB prostoru.

Nokia 7270 Nokia 7270

 Nokia 7270 Nokia 7270

Exkluzivní recenzi tohoto MP3 přehrávače Monolith, najdete příští týden na serveru Technet.cz

V telefonu najdete standardně nahrané dvě Java hry: Disco a ChicBall. První z nich představuje nepříliš zábavný pokus o simulaci práce manažera diskotéky. Můžete například nakupovat aparaturu, najímat DJ, inzerovat nebo si vzít půjčku. Hosté vám pak vydělají peníze a celý kolotoč se opakuje. Druhá hra je mnohem zdařilejší. Variace na klasický Pinball nepostrádá mlácení do stolu z obou stran i zaseknuté páky v případě, že to s hrubým násilím přeženete.  Pohyb obrazovky po hrací ploše je plynulý a přiměřeně rychlý.

Další funkce - tohle už známe

Všechny zbylé funkce jsou shodné s Nokií 6170. Pokud vás tedy zajímá jejich detailní popis, přečtěte si její recenzi. Zde uvádíme jen jejich základní výčet:

 • tri-band telefon, GPRS třídy 10
 • telefonní seznam na 500 jmen
 • paměť na 150 SMS
 • T9 nezkracuje zprávy
 • kalendář
 • upomínky
 • úkoly
 • poznámky
 • peněženka
 • diktafon s limitem 180 vteřin

Sečteno a podtrženoFOTOGALERIE

Nokia 7270 je velmi atypické véčko, které osloví zejména toho, kdo se chce lišit od ostatních. Značkové oblečení se také nesnaží být levné, a tak módní zaměření posunulo cenou telefonu nad hranicí 13 000 Kč. Za tuto sumu můžete získat drahý, ale kvalitní telefon, stereo sluchátka a dvojici oblečků. Pro svůj netradiční vzhled bude novinka konkurovat nejvíce své starší sestře modelu 6170, kterou lze sehnat o dva tisíce  levněji.      

Ať už máte na módní kolekci od Nokie jakýkoliv názor, nelze jí upřít hodně odvahy. Nokia ukázala, že se nebojí opustit opatrný design a trochu zaexperimentovat. Většina z těchto telefonů se ale zdá až příliš extravagantní na to, aby dokázala oslovit větší masy spotřebitelů. Hlavním účelem těchto modelů tak pravděpodobně bylo zjistit, jak jsou spotřebitelé na telefon co by módní doplněk připraveni.

Nokia 7270

Nokia 7270

Nokia 7270

Nokia 7270

Nokia 7270

Nokia 7270

Nokia 7270

Nokia 7270

Nokia 7270

Nokia 7270

Nokia 7270

Nokia 7270

Nokia 7270

Nokia 7270

Nokia 7270

Nokia 7270

Nokia 7270

Nokia 7270

Nokia 7270

Nokia 7270

Nokia 7270

Nokia 7270

Nokia 7270

Nokia 7270

Nokia 7270

Nokia 7270

Nokia 7270 - displeje

Nokia 7270 - displeje

Nokia 7270 - displeje

Nokia 7270 - displeje

Nokia 7270 - displeje

Nokia 7270 - displeje

Nokia 7270 - displeje

Nokia 7270 - displeje

Nokia 7270 - displeje

Nokia 7270 - displeje

Nokia 7270 - displeje

Nokia 7270 - displeje

Nokia 7270 - displeje

Nokia 7270 - displeje

Nokia 7270 - displeje

Nokia 7270 - displeje

Autor:
 • Nejčtenější

Vůz mu ukradli prakticky pod nosem. Našel ho díky fintě, kterou tajil

O důvodu, proč měl ve svém vozu sledovací zařízení, se Zach Khai Shin nezmínil. Sám se však nedávno přesvědčil, jak přínosný malý lokátor od Applu dokáže být. Když se vracel ke svému vozu, o jehož...

20. července 2024

Neomezené tarify spadly pod pětistovku. Moc se ovšem neradujte

Operátor O2 po vzoru konkurence už poněkolikáté po sobě přichází se slevou na vybraný tarif. Tentokrát, zdá se, vyslyšel nářky mobilních uživatelů, že již není možné si pořídit neomezený tarif pod...

19. července 2024

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

FBI prolomila mobil Trumpova atentátníka. Využila osvědčenou technologii

Agentům z amerického Federálního úřadu pro vyšetřování se podařilo prolomit zabezpečení mobilu střelce Thomase Matthewa Crookse, který v sobotu na předvolebním mítinku v Pensylvánii postřelil...

17. července 2024  12:42

Vlny ho odnesly na oceán, ale měl velké štěstí. Mohli ho hledat i celé dny

Duchapřítomnost ve svízelné situaci si zachoval jeden australský surfař. Při obvyklém ranním surfování ho totiž překvapily silné vlny, které jej zavedly na oceán zhruba kilometr od pobřeží. Zpět se...

17. července 2024  7:02

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Změna pořádků. Samsung začne používat nepopulární procesor

Samsung ve svých smartphonech a minimálně jednom tabletu podle dostupných zpráv použije procesor od společnosti MediaTek. Donutí ho k tomu okolnosti.

22. července 2024  7:02

Změna pořádků. Samsung začne používat nepopulární procesor

Samsung ve svých smartphonech a minimálně jednom tabletu podle dostupných zpráv použije procesor od společnosti MediaTek. Donutí ho k tomu okolnosti.

22. července 2024  7:02

Hodinky od Applu lze předělat na legendární iPod. A není to ani drahé

Šikovné příslušenství pro hodinky Apple Watch je přetvoří v legendární přehrávač hudby iPod. Díky moderním funkcím hodinek navíc taková věc bude umět mnohem víc, než jen přehrávat hudbu.

22. července 2024

Fešák udělal spoustu kroků k lepšímu. Test Motoroly Razr 50 Ultra

Nová generace ohebného smartphonu s véčkovou konstrukcí od Motoroly má rozhodně čím zaujmout. Model Razr 50 Ultra sází především na větší vnější displej a spoustu menších kroků vpřed. Došlo však i na...

21. července 2024

Vůz mu ukradli prakticky pod nosem. Našel ho díky fintě, kterou tajil

O důvodu, proč měl ve svém vozu sledovací zařízení, se Zach Khai Shin nezmínil. Sám se však nedávno přesvědčil, jak přínosný malý lokátor od Applu dokáže být. Když se vracel ke svému vozu, o jehož...

20. července 2024

Jak vyzrát na citlivou pokožku miminek?
Jak vyzrát na citlivou pokožku miminek?

40 testerek vyzkoušelo intenzivní zklidňující balzám pro velmi suchou, citlivou i atopickou pokožku Atoderm Intensive baume od Biodermy. Jak balzám...

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Restauratéři chtějí zakázat vstup Biance Censori, vadí jim její odhalování

Přítelkyně rappera Kanyeho Westa (47) Bianca Censori (29) je známá svým stylem „oblečená neoblečená“ a snaží se šokovat...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

John Deere už nechce být woke. Podlehl tlaku konzervativců a řadí zpátečku

Přední americký výrobce zemědělských strojů John Deere se rozhodl ustoupit od svých iniciativ v oblasti podpory...