Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 31. července 2021 Ignác

S mobilem můžete zhubnout až 20 kilo

S mobilem můžete shodit nadbytečné kilogramy, ale jen v případě, že s ním budete cvičit. Zázračné diety neexistují. Pokud opravdu chcete snížit váhu, je důležité udržet si přehled o tom, kolik kalorií přijmete a kolik vydáte. Mobil máte téměř pořád u sebe, tak kde jinde si vést hubnoucí deníček.

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Výhodou je, že díky mobilu s sebou nemusíte nosit váhu a přepočítávat kalorie. Všechny potřebné informace máte pěkně uložené v mobilu, takže stačí zaznamenat, co jste snědli, vypili a celý den dělali. O zbytek se postará procesor v mobilu, který vše spočítá za vás. Když navíc používáte některý z mobilů doplněný o GPS přijímač a/nebo pohybový senzor, může za vás mobil i leccos sledovat.

Hubneme s mobilem

Výpočet kalorií je pak zase o kus přesnější. Asi není žádným překvapením, že na internetu se dají najít stovky aplikací, které se zdravím a dietami zabývají. My jsme se rozhodně nesnažili vypsat všechny. Najdete tu jen výběr s tím, že hlavní důraz byl kladen na Java aplikace. Ty totiž budou fungovat na většině současných telefonů.

Jak jsme na tom

Než se dáme do hubnutí, bude třeba si udělat plán. Hitem v poslední době je BMI čili Body Mass Index, který odhalí ideální váhu. Je pravda, že když dopadnete jako autor tohoto textu, a dozvíte se, že byste měli zhubnout přes 50 kilogramů, sebere vám to trochu chuť. Ale to není problém mobilu. Začněme tedy s kalkulačkami ideální váhy.

Hubneme s mobilem
Hubneme s mobilemHubneme s mobilemHubneme s mobilemHubneme s mobilemHubneme s mobilem

Jednoduchá aplikace Health Calculator umožní vypočítat nejen BMI, ale také BMR (Basal Metabolic Rate), který naznačí, kolik kalorií denně vaše tělo spotřebuje na běžný provoz. Zjednodušeně to znamená, pod jaké množství by váš denní příjem neměl klesnout, abyste neohrožovali své zdraví. Podobnou službu udělá i aplikace gdBMI, i když ta spočítá jen BMI. Obě aplikace umí pracovat také s anglickými jednotkami (libry a palce). Kladné body je možné určitě připočítat za to, že obě aplikace dovedou jednak zhodnotit vaši skutečnou váhu, a také doporučit váhu ideální. A obě poskytují totožné výsledky.

Hubneme s mobilem
Hubneme s mobilemHubneme s mobilemHubneme s mobilemHubneme s mobilemHubneme s mobilem

Pro Evropana je trochu komplikovanější aplikace Fat or Thin vyžadující údaje v anglických jednotkách. Zase ale kromě BMI dokáže spočítat i hodnotu tuku v těle. Pokud náhodou vládnete spíše rusky než anglicky, můžete vyzkoušet i FatMeter. Ten opět počítá BMI a doporučí

Kde najít programy

ideální váhu, navíc je graficky zřejmě nejpovedenější. WeightWatch, jak název napovídá, pak umí sledovat vývoj vaší váhy v čase a vše doplní efektním grafem. Velmi přínosná je i možnost naplánovat si dietní plán. Pokud totiž zadáte aktuální a cílovou váhu, přidáte, kolik chcete zhubnout za týden, program vám vypočítá nejen to, kdy se k cíli dostanete, ale také kolik kalorií denně můžete přijmout.

Udělejte si plán

Když už víte, jak (jak špatně) jste na tom se svojí vahou, je čas začít hubnout (nebo přibírat). V tom případě nastává pravá chvíle pro různé mobilní dietní plány a pro počítadla kalorií. Zřejmě nejpropracovanější je v tomto směru program MobiSystem Diets 5, který nabízí skutečně příjemné a jednoduché prostředí se spoustou možností a voleb. Zádrhelem ale je, že se jedná o placený program, a 14,99 eura (382 korun) zase není tak úplně málo.

Hubneme s mobilem
Hubneme s mobilemHubneme s mobilemHubneme s mobilem

Pěknou zásobu aplikací nabídnou příznivcům zdravého životního stylu vývojáři z firmy V-Clinic. Ačkoli její název zní možná pubescentům poměrně perverzně, ve skutečnosti jsou jejich aplikace velmi dobře použitelné. Pro dietní plány se dá využít především V-Clinic Callories a V-Clinic Weight Circle. Obě umožňují zadat jídlo zkonzumované během dne (i noci), které se automaticky přepočítá na kalorie a další výživové údaje (tuky, cukry atp.) Kromě toho lze v programu zadávat také informace o fyzické aktivitě, která se opět započítá do denního přehledu.

Hubneme s mobilem
Hubneme s mobilemHubneme s mobilemHubneme s mobilemHubneme s mobilemHubneme s mobilem

V menu pak máte k dispozici různé analýzy, shrnutí a přehledy. V případě Weight Circle je možné navíc spojit skupinu uživatelů a výsledky si porovnávat navzájem. Do trojice rozhodně patří i aplikace Alcohol ze stejné dílny. V tomto případě se dozvíte nejen množství alkoholu v gramech, kterým jste zatížili své ledviny, ale také množství kalorií, které jste takto do těla vpravili. A věřte, že to není obvykle úplně málo.

Hubneme s mobilem
Hubneme s mobilemHubneme s mobilemHubneme s mobilemHubneme s mobilemHubneme s mobilem

Všechny aplikace V-Clinic jsou zdarma, ale přehledy v nich zůstávají jen omezený počet dní. K dispozici je webový účet, který už je ale bohužel placený. Měsíčně stojí 3 USD (asi 45 Kč). Pak ale máte možnost si data z aplikací jednoduše uložit na server a přes web se pak dostat k mnohem podrobnějším grafům a analýzám. Z webu se dají stahovat i doplňkové databáze jídel.

Hubneme s mobilem
Hubneme s mobilemHubneme s mobilemHubneme s mobilemHubneme s mobilemHubneme s mobilem

Pokud se nechcete pouštět do komplikovaných a sofistikovaných dietních propočtů, sáhněte po jednoduché aplikaci MobileDiet. Ta je zdarma a umožní vám nastavit si počet kalorií na den a pak sledovat, kolik jste už přijali. Pohledem do historie pak můžete zhodnotit jednotlivé dny a svoji úspěšnost. I v tomto případě je pro zvídavé k dispozici webové rozhraní a možnost uploadu výsledků.

Hubneme s mobilem
Hubneme s mobilemHubneme s mobilemHubneme s mobilemHubneme s mobilemHubneme s mobilem

Jen v jídle to nebude

Jeden z mála symbianových programů v tomto přehledu je Callories. Stojí za ním Singapurský zdravotní institut. Program funguje jak na telefonech s klávesnicí, tak na dotykových přístrojích (5th Edition). Je v podstatě poměrně jednoduchý, ze seznamu aktivit si vyberete tu správnou, zadáte, jak dlouho jste ji vykonávali, a program pak vypočítá přibližně spálené kalorie. Ohled je samozřejmě brán na vaši aktuální váhu a výšku, kterou zadáte na začátku.

Hubneme s mobilem
Hubneme s mobilemHubneme s mobilemHubneme s mobilemHubneme s mobilemHubneme s mobilem

Abyste měli přehled o tom, jak dlouho jste vlastně sportovali, sáhněte po jednoduché aplikaci MobileActivity. Jak napoví prostředí, stojí za ní stejný tým jako za MobileDiet. Od aplikace není možné čekat mnoho, pouze zadáte činnost a pak spustíte stopky. Výhodou je, že aplikace může na konci dne zobrazit seznam i s časem, takže vše se pak bude jednodušeji zapisovat do analytických programů.

Hubneme s mobilem

S hubnutím vám může pomoci i samotná Nokia. Ta totiž na svých stránkách nabízí hned dvojici aplikací, které mohou pomoci. Tu první ocení lenoši. Jmenuje se totiž Step Counter a promění váš telefon – s využitím pohybového senzoru – na krokoměr. Na úvod musíte zadat opět váhu a výšku a k tomu doplnit délku kroku. Program pak dokáže nejen spočítat kroky, ale vypočítá také vzdálenost, kterou jste ušli, a počet kalorií, které jste přitom spálili. V přehledných grafech pak přidá i analýzu intenzity a další údaje.

Hubneme s mobilem
Hubneme s mobilemHubneme s mobilemHubneme s mobilemHubneme s mobilemHubneme s mobilem

Pro sportovní nadšence je pak Sport Tracker, symbianová aplikace umožňující skutečně podrobné sledování fyzických aktivit. Program využívá pohybový senzor a také GPS přijímač v telefonech, takže dokáže vaši sportovní aktivitu sledovat skutečně on-line. Běžci si dokonce mohou nastavit i počítadlo koleček, zarytí sportovci pak vytvořit tréninkový plán. Vše je možné nahrát na web a sdílet s ostatními.

Nejpříjemnější způsob hubnutí

Schválně, jestli uhodnete, jaký způsob spalování kalorií je nejpříjemnější (většinou) a přitom také velmi efektivní? I v tomto případě může mobil přispěchat na pomoc. Vývojáři z V-Clinic mají i pro tento případ velmi zajímavou aplikaci – Sex Life. Může fungovat jako takový malý sexuální deníček. Zajímavé je, že u každého aktu můžete přidat i jméno osoby, která s vámi kalorie spalovala, a připojit e-mail. Zřejmě se předpokládá, že nebude jediná. Program pak sexuální aktivitu přepočítá na kalorie a vy si bez obav můžete dát ještě jeden dortík…

Hubneme s mobilem
Hubneme s mobilemHubneme s mobilemHubneme s mobilemHubneme s mobilemHubneme s mobilem

Poslední specialitka je pro dámy. V případě, že zrovna není po ruce nikdo, kdo by vám chtěl s hubnutím pomoci, můžete spustit Masturbator Pro. Tato aplikace umožňuje spustit vibrace mobilu ve třech režimech – nepřetržité vibrace, přerušované vibrace s nastavitelnou kadencí a náhodné vibrace. Se zbytkem si pak už určitě poradíte.

Hubneme s mobilem

Pro fanoušky jednodušších metod

Mobil můžete využít i v případě, že nepatříte mezi fanoušky sofistikovaných postupů. Podívejte se třeba do našeho katalogu a vyberte dva telefony s nejvyšší hmotností. Horkými favority bude určitě Nokia E90, iPhone nebo Nokia 8800, stejně jako některé Windows Mobile přístroje. Ideální pak je pořídit si dva stejné telefony. Každý z nich uchopíte do jedné ruky, připažíte a pomalu rozpažujete. Skončíte, až když máte ruce svisle nad hlavou. Pak směr obrátíte a pomalu připažujete. Celý postup opakujte několikrát.

Finalistky Miss ČR 2006

Další možností je položit si mobil na zem a postavit se do stoje spatného. Stát byste měli tak, aby se špičky dotýkaly boku telefonu. Pak se už stačí předklonit, telefon uchopit do ruky a zvednout. Přirozeně, nesmíte přitom opustit stoj spatný. V dalším kroku lze telefon opět položit a celé cvičení několikrát opakovat. Variantně lze telefon položit na větší vzdálenost před sebe nebo se k telefonu přiblížit dřepem. Kreativitě se meze nekladou, v případě některých přístrojů pak určitě budete mít tendenci vyzkoušet i hod do dálky, hod na cíl nebo třeba basketball. Vlastně spíše basketmobil.

Autor:
  • Nejčtenější

Mohl to být snadný konec otravným hovorům. Zatím byl však odložen

Jedinou obranou proti nevyžádaným marketingovým hovorům i nadále zůstává nutnost vyjádřit nesouhlas spolu se...

Používáte ji také? Druhá aplikace pokořila rekordních 10 miliard stažení

Operační systém Android má dalšího aplikačního rekordmana v počtu stažení z obchodu Google Play. Aplikaci, jejíž počet...

Vyzkoušeli jsme revoluční novinku: telefon s rolovacím displejem uchvátí

Už při prvních zprávách o ohebných displejích začali konstruktéři i uživatelé snít o telefonu s rolovacím displejem....

Získejte zdarma Samsung Galaxy S21 5G. Přečtěte si, jak na to

Premium Nejnovější modely řady Samsung Galaxy S vás spojí s celým světem, umožňují sdílet špičkové fotografie a videa, pyšní se...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Prodejní trhák, který je vyprodaný. Test Samsung Galaxy A52 a A52 5G

Modely Samsungu střední třídy tradičně patří k nejprodávanějším smartphonům na našem trhu. Loni tuto roli hrál model...

KOMENTÁŘ: Cesta do elektromobilního pekla. Auta přinášejí víc problémů než výhod

Premium Nová doba elektromobilní nás vrátí o půlstoletí zpátky: auto bude luxus, mobilita taky a draze to zaplatíme všichni. I...

Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

Český vlk z Wall Street jde k soudu. Hlavní roli v kauze Via Chem má miliardář Sisák

Premium Schyluje se k dlouho očekávané soudní bitvě, v níž je hlavní postavou známý český finančník a miliardář Petr Sisák...

  • Další z rubriky

Covid nakopl videokomunikaci, popularita neklesá, říká manažer Viberu

V prosinci slaví chatovací aplikace Viber deset let od svého založení. A ačkoli ji v počtu uživatelů převyšují Facebook...

Konec dobrodružné nejistoty. Aplikace s počasím je dobrý sluha, ale zlý pán

Premium Jak už nikdy nezmoknout? Stáhněte si do mobilu meteorologickou aplikaci Aladin a získejte tak velmi slušnou šanci...

Aplikace eRouška startuje. Řekne hygienikům, s kým se nakažený setkal

S vyhledáváním lidí, kteří byli v kontaktu s člověkem nakaženým koronavirem, pomůže hygienikům nová aplikace eRouška....

Slovenská aplikace funguje jako stalker. Najde kamarády za rohem

Chcete najít nové kamarády či vás jen zajímá, jak se na sociálních sítích jako Instagram či TikTok prezentují lidé ve...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Dabéři Naked Attraction: Byli jsme v šoku, že něco takového může vůbec existovat

Nahota je televizní evergreen a stále dokáže diváky přikovat u obrazovek. Počátkem devadesátých let to bylo Tutti...

Britney Spears se ukázala nahoře bez. Prý na protest proti otci

Britney Spears (39), která s otcem bojuje u soudu kvůli opatrovnictví a správě jejího majetku, zveřejnila na sociálních...

Ostych a stud před kolegy jsou ztracená energie, míní Vica Kerekes

Slovenská herečka maďarského původu Vica Kerekes (40) přijala nabídku režiséra Tomáše Svobody a zahraje si v jeho...

Neteř princezny Diany se vdala. Vzala si o 32 let staršího miliardáře

Lady Kitty Spencerová (30) se vdala. Neteř princezny Diany si vzala jihoafrického módního magnáta Michaela Lewise (62)....

Zemřel herec Vladimír Marek, roky bojoval s rakovinou

V nedožitých 70 letech zemřel ve čtvrtek divadelní, muzikálový i televizní herec Vladimír Marek. Podle Blesk.cz se od...