RECENZE: Sázka na přímočarost vyšla, turné kapely Lucie je zážitek

  6:58aktualizováno  6:58
Kapela Lucie v úterý v Ostravar Aréně odstartovala koncertní šňůru ke své aktuální comebackové desce EvoLucie. Přestože zaznělo pět nových skladeb, většinu show tvořily hity. A jeho kostrou byla muzika, muzika a zase muzika. Podpořená efektní, ale nepřebujelou výpravou.

V beznadějně vyprodané ostravské hale nabídla Lucie dvě desítky prověřených hitů a pět novinek. Na rozdíl od narozeninového turné s řadou hostů v roce 2016 si tentokrát vystačila v nejužší koncertní sestavě. Davida Kollera, Roberta Kodyma, P. B. Ch. a Michala Dvořáka tak doplňoval už jen na další bicí Adam Koller. Buď ve chvílích, kdy jeho otec stál vepředu jen s mikrofonem nebo akustickou kytarou, anebo hráli i dohromady.

EvoLucie Tour

Autor:

Místo konání: Ostravar Aréna, Ostrava

13. listopadu 2018

Hodnocení­: 85 %

Také s efekty se šetřilo. Žádné visuté bubny nad publikem jako pro změnu v roce 2014. Jen na některé písně se praktikábl s Kollerovou soupravou posunul dopředu na úroveň jeho kolegů.

Občas vyšlehly ohně, občas dým, hodně se stavělo na světlech a projekcích za kapelou. Ty byly zvlášť efektní, pokud zmizely obří hlavy dívky z obalu desky EvoLucie a záběry ze starých klipů nebo aktuální dění na pódiu se promítaly v celé šíři.

Mimochodem reálných záběrů na hrající muzikanty mohlo být i víc. Velkým halám to sluší a diváci menšího vzrůstu si můžou koncert lépe užít. Na druhou stranu párkrát byl přenášený obraz zpožděný za hudbou, což je otravné. Pak archivní záběry nebo jen barevné obrazce posloužily dostatečně.

Úvodní půlhodinu se hrály jenom staré pecky. Až potom přišla na řadu první novinka v podobně prvního singlu Takhle tě mám rád, který naživo působí víc než dobře. Ale hned následovaly kousky jako Vona říká jó nebo Panic.

Publikum příliš nezvedla ani další premiérová skladba Sex 3. Jenže potom už zazněl úvod Ameriky a zas bylo dobře. „Tuhle znáte? A budete zpívat?“ přimlouval se hned Koller. To byly ty světlejší momenty. Ovšem kromě kotle zůstalo publikum spíš chladné a kapela sama se o kontakt s ním příliš nesnažila.

Fotogalerie

Na vlně hitů s občasným odskočením k novinkám (Burning Man, Než tě rozkradou a Nejlepší, kterou znám) se potom koncert vezl až do konce. Chci zas v tobě spát se dočkala letmého startu, kdy se nakonec lidi v hale chytli a zpívali první verše sami, v Ohni zněly nečekané varhany, v Troubit na trumpety by se nám líbilo zase víc kytara a píseň dostala ještě o něco tanečnější základ.

Důkazem, že zhruba dvouhodinový koncert Lucie byl orientovaný hlavně na hudbu, budiž i od začátku perfektně vyladěný zvuk. Tomu ostatně prospěla i komorní sestava, se kterou se zvukařům stejně pracuje nejlépe.

Turné EvoLucie je prostě oslava hudby, staré i nové, a čirý posluchačský zážitek. V sobotu a neděli se zastaví v Brně, příští týden od čtvrtka do soboty v pražské O2 areně, koncem měsíce se přesune na Slovensko. A asi by byla škoda u toho nebýt.


Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Marvel ohlásil nové filmy. Thor bude žena, ukáže se Blade i Angelina Jolie

Herečka Natalie Portmanová na festivalu Comic-Con (21. 7. 2019)

Společnost Marvel oznámila novou várku filmů a seriálů. Do komiksového světa přilákala Angelinu Jolie, která se objeví...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

Další z rubriky

RECENZE: Sheeranovy spolupráce s Bieberem a Eminemem? Taková milá bokovka

Ed Sheeran na Letišti Letňany v Praze  (7. července 2019)

Na nové desce začal Ed Sheeran podle vlastních slov pracovat na notebooku během loňského turné. Album nazvané No.6...

Odešel z Europe, ale je zpět. Nesnášel jsem ty vlasy, líčí John Norum

Skupina Europe - kytarista John Norum

Festival Benátská! s Impulsem hostí 26. července v Liberci švédskou kapelu Europe. Co si mohou fanoušci od ní slibovat?...

KOMENTÁŘ: Léčba jménem The Cure Colours of Ostrava rozhodně prospěla

The Cure - Colours of Ostrava 2019

Čtyři dny nabité muzikou všech myslitelných žánrů, skvělé premiéry i očekávané návraty. Tím vším byly letos Colours of...

Najdete na iDNES.cz