RECENZE: Ječící fanynky a jalová show. Praze se představila Billie Eilish

  7:56aktualizováno  7:56
Beznadějně vyprodaná pražská O2 arena přihlížela v úterý večer koncertní premiéře hudebního zjevení dnešní doby. Sedmnáctiletá americká zpěvačka Billie Eilish vydala svou debutovou desku When We All Fall Asleep, Where Do We Go? letos v březnu a nyní na ni v hale, kam se koncert přesunul z původně plánovaného klubu, čekalo ječící publikum.

Takže všechna čest, protože vyprodat ještě před dosažením plnoletosti Forum Karlín, velký klub ve vzdálené zemi, za čtyři minuty a vysloužit si za to stejně vyprodaný koncert v největší tuzemské hokejové aréně, to je majstrštyk, který se snad ještě nepovedl nikomu.

When We All Fall Asleep World Tour

Autor:

Místo konání: O2 arena, Praha

20. srpna 2019

Hodnocení­: 65 %

Billie Eilish přijela jako hvězda a publikum ji také tak přivítalo. Srovnatelný ryk tisíců dívčích hrdel jsme v nedávné minulosti takto zažili možná jen u Justina Biebera.

Jenže navzdory tomu, že zpěvačce se v naší metropoli dočkalo více než vřelého přivítání, koncert objektivně vzato nabídl spíš méně než více. Zaprvé s jedinou deskou a pár singly navíc se nedá vykouzlit mnoho. Takže Billie Eilish se vlastně plně vydala ze svého repertoáru a i tak celá show trvala jen asi půldruhé hodiny.

Skalní fanoušci, kterých byla v hale samozřejmě většina, zpívali skoro všechny písně takřka slovo od slova. Ti ostatní museli tápat. Nepříliš dobré nazvučení vyústilo v nabasovanou kouli s nekonkrétním zpěvem, což je škoda.

Fotogalerie

Také dynamika celého koncertu pokulhávala. Dramaturgicky nebylo co řešit. Odpálit program pravděpodobně největším hitem Bad Guy bylo logické, potom ovšem jednotlivé písně trochu splývaly. Snad s výjimkou skladby All The Good Girls Go To Hell, kde se výrazně rudým nasvícením najednou jakoby otevřelo peklo a i hudebně to začalo jinak šlapat.

Jenže co se divit, když Billie jezdí s hodně malou partou. Samozřejmě ne vše na scéně znělo živě, ale i tak. S bubeníkem a druhým hudebníkem, který střídá klávesy, kytaru a basu, toho nelze vymyslet mnoho. V tomto ohledu byl úterní koncert skutečně jen pro poučené a zažrané.

Billie Eilish v O2 areně potvrdila, že je fenoménem. Nakolik fenoménem pouze dočasným, se samozřejmě ukáže. Na svou cílovku pubertálních dívek zapůsobila perfektně, o což zřejmě šlo. Ti nejlepší performeři však dokážou strhnout i vlažné přihlížející.

Nejčtenější

Zemřel hudebník Ric Ocasek. Exmanželovi topmodelky Pořízkové bylo 75 let

Hudebník Ric Ocasek s manželkou Pavlínou Pořízkovou na snímku z roku 2009.

Zemřel rockový hudebník a producent Ric Ocasek. Bývalému manželovi topmodelky Pavlíny Pořízkové bylo 75 let. Zpěváka...

VIDEO: Dagmar Havlová je zase komička. Na domovní schůzi Vlastníků

Z natáčení komedie Vlastníci

Komedie pro ty, kdo to nezažili. Tak si říká novinka režiséra a scenáristy Jiřího Havelky Vlastníci, která zamíří do...

RECENZE: Když je Rambo sám doma, má poslední ránu i poslední slovo

Sylvester Stallone ve filmu Rambo: Poslední krev

Teprve v pátém dílu série si mohl válečný veterán z Vietnamu vychutnávat v penzi poklidu venkova po boku přátel, jenže...

PRVNÍ DOJMY: To se ví, že to má být zábava. Ale pozor, tady se lže

Aleš Háma a Halina Pawlowská v pořadu To se ví

Falešné zprávy, zavádějící titulky, nebo naopak neuvěřitelné, přesto pravdivé fotografie glosují Halina Pawlowská a...

RECENZE: O krok blíž k filmařskému peklu. Román pro pokročilé je Sezn@mka 2

Záběr z filmu Román pro pokročilé

Právě zemřela naděje, že po křiklavě neumělé prvotině Sezn@mka už nemohou tíž tvůrci dostat šanci. Jejich novinka Román...

Další z rubriky

Vyjdou vinylové sebrané spisy šílence Ozzyho Osbournea

Ozzy Osbourne

Vinyly jsou v kursu a ví o tom i zpěvák Ozzy Osbourne, který udělal radost všem milovníkům klasických černých desek a...

Magdalena Kožená vraždí jako Lady Macbeth na francouzský způsob

Magdalena Kožená

S krvelačnou manželkou krále Macbetha by si divák Magdalenu Koženou zrovna nespojoval. Přesto je to její role. Ne ve...

RECENZE: Vladimír Mišík na novém albu překročil svůj stín

Vladimír Mišík

Jedním z nejvýraznějších momentů letošního roku, alespoň co se týče hudby týče, je nové album Vladimíra Mišíka. Klasik?...

VIDEO: Kapela Zvíře jménem Podzim má nový klip a loučí se

Zvíře jménem Podzim

Sdružení Zvíře jménem Podzim, které kolem sebe soustředil Jakub König, známý též jako písničkář Kittchen, vydá v sobotu...

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.

Najdete na iDNES.cz