Rašilov dabuje Dextera, ač je na černé listině. Stačí vydržet, říká

  16:03aktualizováno  16:03
V dabingové válce přišel průlom. I v premiérové řadě seriálu Dexter bude hrdina mluvit dál hlasem Saši Rašilova. Tedy jednoho z herců, kteří se nechali zastupovat agenturou střežící důstojnější práci v dabingu a octli se tak na černé listině některých studií i stanic. „Stačí vytrvat,“ radí.

Nová série startuje na Prima Cool 12. října. "Vyjednávání o dabingu osmé řady seriálu Dexter dopadlo skvěle. Saša Rašilov opět propůjčí charismatický hlas nejpřitažlivějšímu zabijákovi světa," oznámili z Primy bez dalších podrobností.

Na otázku, zda tedy agenturní zastoupení už nevadí, říká mluvčí Primy Marie Fianová: "Smluvní vztah s agenturou je v kompetenci dabingových studií. A my jsme samozřejmě rádi, že divákům můžeme potvrdit návrat Saši Rašilova."

Přitom sám ředitel Primy Marek Singer ještě v červenci podepsal na webu stanice vzkaz divákům, že požadavkům dabérů neustoupí. Tehdy se strhl povyk kvůli výměně hlasů v klíčových ženských rolích seriálu Teorie velkého třesku.

Jak Rašilov dokázal na rozdíl od kolegyní svou roli uhájit? „Nevzdal jsem to. Asi pomohlo, že mám za tu roli nominaci na cenu Františka Filipovského za dabing a že by bylo divné měnit hlas na konci série. Nicméně když se objevil náznak, že mi kvůli agentuře Dextera vezmou, řekl jsem - Bude mi to líto, ale svůj postoj nezměním. A nakonec to šlo,“ líčí, jak se studio dohodlo s agenturou i Primou.

Rašilov ovšem svůj osobní boj o důstojné podmínky dabingu začal už před dvěma lety. „Odchovali mě velikáni Olga Walló nebo Elmar Klos, to se pak těžko slevuje. Takže kde jsem neměl jistotu kvality, nabídky jsem odmítal, až jsem skoro vůbec nedaboval. Naštěstí dělám hlavně divadlo, ale jakmile se objevila ta hromadná iniciativa, hned jsem se přidal. A kolegům radím - vydržte, půjde to,“ věří Rašilov.

V srpnu se konalo první jednání zástupců Herecké asociace s Primou, čekají se další kola. Mezitím na seznamu herců, za něž vyjednává agentura, přibyla nová jména. Například Hynek Čermák, Yvetta Blanarovičová nebo Ota Jirák. „Nejde o žádné bombastické nároky, nechceme šestkrát tolik. Jen podmínky, aby dabing měl úroveň. A ukazuje se, že ani divákům to není jedno,“ říká dabér Dextera. 

Autor:

Nejčtenější

VIDEO: Divoké večírky uprostřed totality. První ukázka Pražských orgií

Film Pražské orgie podle slavné knihy Philipa Rotha

Čím méně svobody, tím větší orgie, vzkazuje film režisérky Ireny Pavláskové Pražské orgie, natočený podle slavné...

Češi jsou nejvtipnějším národem světa, tvrdí Palin z Monty Python

Michael Palin s rytířským řádem sv. Michala a sv. George (12. června 2019)

Michael Palin z legendární britské komediální skupiny Monty Python považuje Čechy za nejvtipnější národ na světě. V...

RECENZE: Phil Collins dal i vsedě do koncertu vše, zvukař zaslouží padáka

Phil Collins 25. června 2019 v pražské O2 areně

V úterý v pražské O2 areně koncertoval rockový veterán Phil Collins. Navzdory tomu, že celou show absolvoval vsedě,...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Další z rubriky

TELEVIZIONÁŘ: Výjimečně před kamerou. Jak slaví Helena Třeštíková

Lída Baarová a Helena Třeštíková v roce 1995

Když Helena Třeštíková točila s Lídou Baarovou unikátní záběry zužitkované později v dokumentu Zkáza krásou, nacházela...

Přichází Yesterday. Líčí, jak Ed Sheeran pomáhal ukrást písně Beatles

Ed Sheeran ve filmu Yesterday

Jako byste slyšeli písně Beatles poprvé, popisují tvůrci britskou hudební komedii Yesterday, v níž se i popová hvězda...

U nás zase Chalupáři a Hospoda. Ve světě přitom přes léto startují novinky

Záběr ze seriálu Ad Vitam

Zatímco české stanice už se ponořily do reprízového léta, kam tradičně patří Chalupáři, Vinnetou, Hospoda či Comeback,...

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.

Najdete na iDNES.cz