Pouta nahradí Zemana

  11:09aktualizováno  11:09
Třicet případů majora Zemana se uzavřelo - prozatím. Poslední díl sporného seriálu, který Prima koupila od České televize, sledoval už jen necelý milion diváků. Ale celkově se tenhle hojně vysmívaný nákup Primě vyplatil.

"Major Zeman se řadí mezi divácky nejúspěšnější seriály, které jsme dosud odvysílali," potvrdila mluvčí Primy Jana Malíková.

Vzorný policejní důstojník vládl obrazovce od půli ledna do začátku srpna. V průměru vidělo každý díl více než 1,2 milionu dospělých nad patnáct let, o dětech nemluvě.

V šestnácti týdnech byl seriál vůbec nejsledovanějším titulem Primy, mezi deset jejích nejúspěšnějších pořadů se dostal dokonce pětadvacetkrát. Čtyři epizody patří mezi deset zatím nejsledovanějších pořadů roku.

Nejvíce Zeman lákal zpočátku, tedy příběhy ze vzdálenější minulosti - v lednu a únoru dosahoval přes hranici 1,6 milionu diváků a pravidelně porážel konkurenční pořady ostatních stanic. Kupodivu se nepotvrdilo, že "socialistický Bond" osloví pouze politicky spřízněné pamětníky.

Velmi silnou diváckou skupinou celého seriálu byli lidé ve věku 25-34 let, hlavně muži od 25 do 40 let, kteří mezi všemi, kdo v té době sledovali některou ze stanic, představovali čtyřicet až šedesát procent.

Zájem slábl, když se Zeman od kriminálních zápletek přesouval k politickým pamfletům kolem roku 1968 a následné normalizaci. Nicméně i jeho vítězné rozloučení si vychutnalo téměř třicet procent z těch, kdo večer trávili s obrazovkou.

A neloučil se naposled, přinejmenším ještě jednou se seriál vrátí. "V nejbližší době Majora Zemana reprízovat nebudeme, ale s reprízami do budoucna počítáme," uvedla Malíková. Také mluvčí ČT Martin Krafl potvrdil, že Prima koupila práva na dvě vysílání seriálu.

"Jiná stanice o něj dosud neprojevila zájem, ve vysílání České televize se Třicet případů majora Zemana zatím neobjeví," dodal Krafl. A kdo v nové sezoně nahradí na Primě starý seriál? Do podzimního období vstupuje Prima s několika novinkami.

Moderátor a komik Zdeněk Izer si po skončení úspěšného Telebazaru vymyslel jiný zábavný pořad Kinobazar, ve kterém se místo reklam budou promítat ukázky za starých českých komedií.

Nebudou chybět osvědčené Izerovy scénky s hosty či obměněná soutěž pro diváky ve studiu, přibudou premiérové rubriky Poklady z fundusu, kde se představí rekvizity ze slavných filmů, a Nočníček, což bude "erotická ukázka na dobrou noc".

Místo dosavadní Sauny nastoupí nový publicistický cyklus Proti srsti, který umožní střetnutí znesvářených stran přímo před kamerami ve studiu. Obě dostanou možnost se vyjádřit, přítomen bude i právník. Půjde prý o návody, jak řešit potíže, které se mohou přihodit komukoliv.

Hlavní oporou Primy však zůstane romantický seriál Rodinná pouta, jenž se začne opět vysílat dvakrát týdně. Jinak běžný letní pokles sledovanosti se u Rodinných pout vůbec neprojevil, i v červenci se na každé pokračování dívalo v průměru více než 1,2 milionu lidí, tedy stejně jako od března do června. Zájem mladších diváků dokonce roste.

"Zapojíme se i do trendu oblíbených reality show, připravujeme v tomto duchu pro podzim velmi zajímavý pořad," slíbil ředitel programu Primy Miloš Zahradník. Podrobnosti však zatím tají.

Zleva sedící Tomáš Krejčíř, Lenka Termerová, Jan Kačer, Dana Morávková, nahoře Ivana Kučerová-Hrušková a Filip Rubeš hrejí v seriálu Rodinná pouta členy zámožné rodiny Rubešových, která žije v luxusní vile.

Autoři: ,
  • Nejčtenější

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Eros Ramazzotti nebo Andrea Bocelli. Podívejte se...

Ondřej Vetchý posílí Cimrmany, ač ho po škole nejprve jako herce zapudili

Do své 52. sezony vstoupilo Divadlo Járy Cimrmana po smutném létě, kdy brzy po sobě odešly jeho dvě výrazné tváře. I...

Premium

Karel Gott byl s koncem smířený. Proč bych se měl rouhat? přemítal

Kdysi řekl, že ho fascinuje dostávat se na novou půdu. A dobývat ji. Pomalu, kousek po kousku. Dobyl ji znovu, když se...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

PRVNÍ DOJMY: Křepčení na hrobě, nebo pocta? StarDance začala Gottem

Muselo to být ošemetné rozhodování. Totiž jestli první díl StarDance, který náhodou vyšel na den státního smutku,...

Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  • Další z rubriky

VIDEO: V Amnestii buší do vzpoury vězňů hudba kapely Depeche Mode

Amnestie, akční vztahový thriller o manipulaci, násilí, zradě, porážce totality a největší vězeňské vzpouře u nás, jde...

Zemřel herec Robert Foster. Proslavil se Tarantinovou Jackie Brownovou

V kalifornském Los Angeles v pátek zemřel americký herec Robert Foster, nominovaný v roce 1997 na Oscara v kategorii...

Premium

Petr Čepek: plachý démon s ryzími postoji. Herec není panáček, říkal

Tak si představte, že jedu na výlet a najednou mi z auta vypadne motor. I takovou historku měl v záloze Petr Čepek....

Premium

Havel se v Pražských orgiích objeví U Fleků, prozradila Pavlásková

Režisérka a scenáristka Irena Pavlásková má pověst ženy, která si umí jít za svými sny. Potvrzují to i okolnosti vzniku...

Najdete na iDNES.cz