Dálnice D1 na Vysočině stála kvůli strženému elektrickému vedení

  13:16aktualizováno  14:50
Oprava elektrického vedení vysokého napětí blokovala odpoledne provoz na dálnici D1 na Vysočině. Dálnice byla obousměrně uzavřená na 96. kilometru mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. Uzavírka trvala zhruba tři čtvrtě hodiny. Provoz policie odkláněla na 90. a 112. kilometru.

O uzavírce dálnice předem informovalo Národní dopravní informační centrum. Policie potvrdila uzavření D1 k času 14:10. Deset minut před třetí Ředitelství silnic a dálnic oznámilo, že oprava byla úspěšně dokončena a dálnice znovu otevřena.

Havárie se stala na 99. kilometru. „Energetická společnost nás požádala o součinnost. Hlídky máme na exitech na 90., 104. i 112. kilometru, stejně tak na křižovatkách v Humpolci a v Havlíčkově Brodě,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Provoz ve směru na Brno policie odkláněla na exitu 90 Humpolec. Ve směru na Prahu řidiči sjížděli na exitu 112 u Jihlavy. Objízdná trasa vedla po silnicích prvních tříd přes Havlíčkův Brod. Jak na dálnici, tak na objízdné trase se tvořily kolony. Ty se postupně rozjíždějí.

Havárie se stala při provádění zemních prací na problematickém úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem.

„Vlivem chyby obsluhy jednoho ze strojů došlo k přerušení nadzemního vedení vysokého napětí. Výsledkem je rozsáhlý výpadek v dodávkách elektřiny do stovek domácností v okolí i na dvě čerpací stanice na dálnici,“ upřesnil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.

Při havárii podle něj nebyl nikdo zraněn ani se nestala dopravní nehoda.

ŘSD původně chtělo nechat opravu až na noční hodiny, kdy je provoz slabší. Vzhledem k velkému rozsahu výpadku ji však bylo nutné provést okamžitě.

„Budeme se snažit s energetiky domluvit na zkrácení trvání uzavírky na půl hodiny,“ avizoval ještě před omezením provozu Rýdl. To se nakonec podařilo. Původně měla uzavírka trvat až dvě hodiny.

Podle mluvčí společnosti ČEZ Distribuce Šárky Lapáčkové Beránkové se výpadek proudu týkal asi čtyř stovek domácností v obcích Skorkov, Kamenice, Slavníč, Pavlov a Mikulášov.

Kvůli opravě elektrického vedení stála dálnice ve stejném úseku loni 19. srpna. Omezení provozu tehdy trvalo necelé dvě hodiny.

Během uzavírky auta z dálnice sjíždí u Humpolce (červená značka) a u Jihlavy (modrá). Objížďka vede přes Havlíčkův Brod (zelená).

Během uzavírky auta z dálnice sjíždí u Humpolce (červená značka) a u Jihlavy (modrá). Objížďka vede přes Havlíčkův Brod (zelená).

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store © freytag & berndtSHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap

Autoři: ,

Nejčtenější

VIDEO: Majitel pokácel stromy na mezinárodní cyklotrasu, spor pokračuje

Majitel znovu zahradil cyklostezku z Jihlavy na Třebíč. Zdatnější cyklisté přes...

Frekventovaná cyklotrasa z Jihlavy do Třebíče je znovu zatarasená. Přes cestu leží kolem třiceti pokácených stromů....

VIDEO: Při střetu auta s náklaďákem u Jihlavy zemřel řidič a dítě

Při nehodě na silnici 602 z Jihlavy do Velkého Beranova, při které došlo ke...

Dva lidské životy vyhasly odpoledne na silnici 602 u Jihlavy, kde se ve směru na Helenín čelně střetly osobní a...

Druhá liga: Budějovice odskočily Jihlavě na devět bodů, Brno je třetí

Momentka z utkání Prostějov (v bílo-modrém) vs. Sokolov. Jan Polák (s míčem)...

Fotbalisté Českých Budějovic porazili ve 23. kole druhé ligy Táborsko 4:0 a v čele odskočili Jihlavě na rozdíl devíti...

Na tahu z Jihlavy na Brod kolabuje doprava, radní chtějí zavést mýtné

Opětovná rekonstrukce povrchu vozovky na Lidické ulici v Havlíčkově Brodě, a s...

Doprava od Jihlavy směrem k Havlíčkovu Brodu začala tento týden opět kolabovat. Na vině je opětovná reklamace a oprava...

Strojvedoucímu ujel vlak s lidmi, trestný čin podle policie nespáchal

Poláci vyzvali Česko, aby s pomocí Evropské unie elektrifikovalo trať z...

Strojvedoucí vlaku, který se 19. února samovolně rozjel a dojel s jedenácti cestujícími z Martinic do Velkého Meziříčí,...

Další z rubriky

Kámen se zbaví tisíců aut i ostré zatáčky, na obchvat čekal desítky let

Díry na rušné silnici z Tábora do Pelhřimova u hradu Kámen. Jsou sice u kraje...

Krajina v okolí obce Kámen, jejíž dominantou je známý hrad, se změní. Cestáři zde budují velký obchvat, na který malá...

Kostel na Zelené hoře získává původní okna, jsou jako z doby Santiniho

Petr Švamberg je umělecký sklenář. Pro Zelenou horu vytvořil se svým synem...

Té proměny si museli všimnout všichni, kteří jdou kolem nebo viděli aktuální fotografie. Zatím nejvýraznějším zásahem...

V Pelhřimově ukáží rekordní pomlázku, v Třebíči budou závodit psi

Kraslice Blanky Josífkové z Chebu zdobené résováním.

Na hradech a zámcích speciální prohlídky s tématickou výzdobou, na náměstích tradiční jarmarky s ukázkami řemesel. To...

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNICKÝ OBCHODNÍK - ELEKTRONIKA

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 55 000 Kč

Najdete na iDNES.cz