Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Zázraky se nedějí přes noc

  12:00
Marketingová manažerka značky OSLO SKIN LAB Renata Kroupová (47) má o účincích kolagenu nejen teoretické znalosti, ale aby takzvaně „nenabízela zajíce v pytli“, zkouší ho už nějaký čas i sama na sobě.

OsloSkinLab - ZR22 | foto: Archiv OsloSkinLab - ZR22

Jak dlouho používáte kolagen Oslo Skin Lab The Solution a jaké vidíte výsledky?

Začala jsem ho užívat v lednu 2019, v době, kdy ještě nebyl dostupný na českém trhu. Přivezla jsem si ho z Norska. Tehdy jsem nebyla zvyklá brát doplňky stravy, když pominu vitamin C, takže jsem neočekávala vůbec nic. První změny jsem zaznamenala po třech a půl měsících. Jednoho dne jsem si uvědomila, že mám po celém těle jemnější pokožku.

OsloSkinLab - ZR22

V čem se váš přípravek liší od ostatních?

Myslím, že má několik výhod, z mého pohledu dost zásadních. Nemá žádnou chuť ani vůni; tedy abych byla úplně upřímná, já žádnou necítím, ale vím, že někteří lidé občas nějakou vnímají. Piju ho rozpuštěný pouze ve vodě, takže bych si nějaké chuti jistě všimla. Další výhodou je dávkování. Nemusíte se zamýšlet nad množstvím, stačí jeden sáček denně. Vysypat, rozpustit a vypít. A tím se dostávám k další – výborná rozpustnost. Když ho necháte chvíli stát, rozpustí se úplně. Jedním ze zásadních benefitů jsou studie, které za přípravkem stojí. Víte přesně, co tělu dáváte. Jeden sáček obsahuje jen dva a půl gramu kolagenu, nic víc. Nemá žádné další přísady. Pro někoho výhoda, pro jiného nevýhoda. Ale já si ráda určuji množství doplňků, které jím, a když má jeden produkt více přidaných látek, musela bych si hlídat všechny další.

Jaké je přesné složení kolagenu The Solution?

Jde o hydrolyzované kolagenní peptidy. Nezávislými studiemi byl u těchto peptidů prokázán účinek na snížení hloubky vrásek a celulitidy, kromě toho také na zvýšení elasticity kůže. Tento proces je patentován a ostatní kolageny si nemohou nárokovat stejný účinek.

Je pravda, že pouze čistý kolagen nemá tak velký účinek, proto se musí kombinovat ještě s dalšími látkami, jako jsou vitamin C, peptidy a podobně?

Vitamin C přispívá k tvorbě kolagenu, což je důležité pro normální funkci pokožky. Studie, které prokázaly účinek na pokožku, byly provedeny pouze s bioaktivními peptidy kolagenu – bez dalších doplňků, vitaminů a minerálů.

OsloSkinLab - ZR22

Za jak dlouho lze očekávat výsledek?

Je to individuální, jako asi u všeho. Představte si, že začnete chodit cvičit. Asi byste rády viděly výsledky do několika dnů, ale tak to nikdy nebude. S kolagenem je to obdobné. Někdo zaznamená malý efekt po několika týdnech, jiný až po pár měsících. Provedené studie měřily výsledky po osmi týdnech; je ale potřeba si uvědomit, že šlo o přesné měření.

Běžný uživatel – záměrně neříkám žena, protože kolagen užívají i muži – se vidí každý den v zrcadle. Zde se výsledky nehodnotí tak jednoduše. Nicméně je to od týdnů do měsíců, jako u všech doplňků stravy.

Jaký je rozdíl mezi hovězím a mořským kolagenem a lze říci, že jeden z nich je lepší?

Zdroj kolagenu by neměl být relevantní. Je opravdu velmi důležité vědět, jaký účinek bude mít pravidelný příjem konkrétního kolagenového peptidu na pokožku. To se samozřejmě může u různých značek lišit. Proto je třeba se ubezpečit, že výrobce provedl studie s konkrétním kolagenem, který prodává, jinak si nebudete jisté účinkem. Nezapomeňte také, že studie by měly být dvojitě zaslepené, tedy subjekt hodnocení ani zkoušející nevědí, jaký produkt subjekt dostává, randomizované neboli prováděné na náhodně vybraných subjektech a i placebem kontrolované, aby byl účinek jistý. Někteří tvrdí, že kolagen z ryb má lepší absorpci, ale oproti kolagenu ze skotu je ho dle výzkumu společnosti Gelita třeba dvojnásobné množství. Klíčové zkrátka je, že prodávaný kolagen má kvalitní studie, které prokazují účinek na pokožku.

Komu byste kolagen doporučila? Je vhodný v každém věku, nebo existuje nějaké omezení?

Od pětadvacátého roku se vám snižuje množství kolagenu v těle a po čtyřicítce se ho tvoří už jen málo. Takže bych řekla, že horní hranice není.

Měly by se kolageny a beauty drinky střídat, aby si tělo časem nezvyklo na jeden konkrétní?

Je to opět spíše individuální. Když někdo výrobky rád střídá nebo testuje, tak asi může, ale já sázím na ověřené a osvědčené produkty.

Je dobré dát si občas pauzu, anebo používat přípravek kontinuálně?

The Solution má prokázané výsledky po osmi týdnech pravidelného užívání. Pleť je pružnější, jemnější a hloubka vrásek se zmenší v průměru o dvacet procent. Po šesti měsících užívání se viditelně zlepšuje i celulitida. Studie také prokázaly, že čtyři týdny po vysazení účinek přetrval. My se ohledně užívání striktně držíme toho, co říkají studie. Díky tomu, že je náš přípravek čistý, bez dalších aditiv, doporučujeme jej užívat bez přestávek.

Čím by se měla řídit žena, která si chce pořídit první kolagen? Co byste jí poradila?

Aby si prostudovala složení, studie a reálné výsledky. A neměla by zapomínat, že kolagen je doplněk stravy, takže nelze čekat zázraky přes noc.

Prozraďte nám vaše každodenní beauty rituály. Jaké jiné přípravky kromě kolagenu používáte?

Mám ráda jednoduché věci, nic mi nesmí zabírat moc času, jinak to totiž nejsem schopná dlouhodobě praktikovat. Užívám několik doplňků stravy, už pár let držím přerušované půsty, nikdy se večer nezapomenu odlíčit a přes den bych nevyšla bez nanesení přípravku s ochranným faktorem. Nyní jsem si oblíbila i retinol. Jednou za čtyři až osm týdnů si u dermatoložky dopřeji pravidelnou péči, kterou beru zároveň jako relax a zklidnění. Ačkoli ona by vám asi řekla, že já se nezklidním nikdy. A v neposlední řadě nedám dopustit na spánek. Ten je asi základ, což už všichni víme, jen to dodržovat. Opravdu se snažím spát alespoň osm hodin denně.

Jaký je váš osobní recept na krásu?

Čistá hlava, spokojenost a víceméně vše, co jsem uvedla v předchozí odpovědi.

Máte svůj oblíbený parfém?

Poslední roky střídám Chanel No 5 a Miss Dior, k nim ještě čas od času přiberu nějaký nový sezonní, ale vždy se pak vracím k těmto dvěma.

Legenda mezi parfémy Chanel No 5, 3690 Kč / 50 mL

Beauty Collagen The Solution, Oslo Skin Lab, 1499 Kč, osloskinlab.cz

PŘIPRAVILY: HANA ŠPERKOVÁ, BARBARA JUZLOVÁ; FOTO: ANNA KOVAČIČ (1), SHUTTERSTOCK (1), ARCHIV; STYLING: IVANA PRAŽÁKOVÁ; MAKE-UP A VLASY: MICHAELA OHEMOVÁ / YSL (MAKE-UP), A VLASY: MICHAELA OHEMOVÁ / YSL (MAKE-UP), BALMAIN HAIR COUTURE (VLASY); PRODUKCE: IVANA DRÁBKOVÁ; DĚKUJEME ZNAČCE MARELLA ZA ZAPŮJČENÍ OBLEČENÍ NA FOTOGRAFOVÁNÍ

Autor:
  • Nejčtenější

Horoskop pro každé znamení na 22. týden roku 2024

Co si pro nás hvězdy připravily do posledních květnových dní? Blíženci, před vámi se otevírají nové možnosti. Neřešte,...

Nehrajte loutku vydanou napospas. Odolat manipulaci není tak těžké

Manipulace je způsob, jak ovlivnit myšlení a jednání druhých. Lze se s ní setkat v každodenním životě. Manipulátoři...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Džíny, kostýmek, šaty. Nestárnoucí klasika do vašeho šatníku patří

Móda je kreativní proces, stále přináší něco nového a trendy. Navzdory tomu však existuje oblečení, na které je zub...

Zařaďte neutrál. Tyto jarní kousky rozhodně nejsou nudné, umí čarovat

Fascinují vás neutrální barvy? Dobře děláte, dá se s nimi hezky kouzlit. Navíc jsou nadčasové a šik, takže s nimi nikdy...

Výživné masky vaše pleť miluje. Víme, jak je používat správně

Začněte víc myslet na svou pokožku a dopřejte jí to nejlepší. A maska, když ji vyberete správně, tím nejlepším určitě...

Menopauza není tabu

Nový projekt Žena a život a WeCare, české značky přírodních doplňků stravy, vám pomůže lépe se připravit na důležité...

Dokonalá péče o intimní partie

Každá část našeho těla si zaslouží tu nejlepší péči, a to v každém věku. Týká se to i intimních partií, kterým je třeba...

Když se dobře cítím, je to znát i navenek

Ambasadorka značky Oslo Skin Lab, divadelní a filmová herečka Jitka Schneiderová, užívá kolagen vice než tři roky....

Připravena na léto

Připravte svou pokožku na nejteplejší měsíce v roce. Pomocí produktů NIVEA jí zajistěte sjednocený, svěží a zdravý...

Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA
Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA

Už jste slyšeli o nové pokračovací mléčné výživě BEBA SUPREMEpro 2 určené dětem od ukončeného 6. měsíce? Nyní můžete tuto nejdokonalejší recepturu...

Párkům odzvonilo. Podnikatel lije do rohlíků svíčkovou a dobývá benzinky

Na pracovních cestách se podnikatel v gastronomii Lukáš Nádvorník přejedl párků v rohlíku. Napadlo ho, že by do pečiva...

Herec Lukáš Vaculík se oženil, dívčí idol 80. let si vzal ředitelku z Primy

Lukáš Vaculík (61) se tajně oženil. Vzal si výrobní ředitelku a producentku FTV Prima Luciu Kršákovou (46). Herec a...

Milan Hein odhalil neshody mezi Simonou Postlerovou a její matkou

Smrt herečky Simony Postlerové (†59) byla ranou pro celou její rodinu. Na parte ale chybělo jméno hereččiny matky Jany...

Hoši, nádhera, děkují celebrity za hokejové zlato. Pokáč baví vítěze písničkou

Česká hokejová reprezentace získala po čtrnácti letech zlato na mistrovství světa. Obrovský úspěch nadchl nejen...

Zavřela jsem vagínu a už neotevřu. Když ženy žijí bez sexu a nechybí jim

Premium Stále častěji se můžeme dočíst, že lidstvo se nevěnuje své základní, přirozené potřebě – sexu. Nastupující generace...