S novou sezónou neobměňujte jen svůj šatník, ale také svoji kosmetickou výbavu!

Jak teploty stoupají a mění se počasí, reaguje na to také pleť. Nepotřebuje již hutné textury v péči, ale ani v líčení. S přibývajícími slunečními paprsky se také mění také odstín. To všechno si žádá i výměnu make-upu.

Po čem sáhnout?


Make-up na jaro by měl lehký. Na trhu je nyní spousta přípravků, které mají velmi tekutou, až vodní texturu, ale jakmile je nanesete, uvidíte, jak skvělé jsou. Okamžitě splynou s pletí, sjednotí ji a rozjasní. Přitom jsou „neviditelné“ – působí, jako byste měla svoji pleť dokonalou a jako byste ani nalíčená nebyla.

Jaký odstín?


Pleť na jaře tmavne, ale ne zase tak, jako v létě. Ideální je proto mít make-upy dva – jeden světlejší a jeden tmavší. Od stejné značky a přesně ten samý typ. Díky tomu si tak skvěle můžete míchat barvu podle toho, jak potřebujete – na začátku jara bude začínat světlým a pak postupně bude stále více a více tmavšího přidávat.

Nezapomeňte na ochranu


Jarní make-up by měl v ideálním případě obsahovat také UV filtr. Proč? Je vědecky prokázáno, že jedním z největších vlivů na předčasné stárnutí jsou právě sluneční paprsky a tak je potřeba pleť  chránit i přes den.

  10:24,  aktualizováno  24. března 18:14