Zkuste i vy žhavý look z červených koberců. Na večer se bez něho neobejde žádná celebrita!

Monochromatický make-up, tedy líčení v jednom odstínu, bylo k vidění například u Vanessy Hudgens, Seleny Gomez, Lady Gaga, Lily Colins či Mily Kunis.

Ještě nedávno by si všichni klepali na čelo: ladit líčení se svým oblečením? Bylo to stejné faux pas, jako nosit totožný odstín laku na rukou i na nohou, ladit barvu kabelky s botami nebo vyhýbat se kombinaci černé a hnědé. Jenže zákazy jsou od toho, aby se porušovaly a v určité době se vše změní.

Stejné je to i s líčením, které je v odstínu šatů - oční stíny, tvářenka i rtěnka přesně ladí s látkou. Oko má rádo harmonii a tento look je svěží a neokoukaný.

Jak na monochromatické líčení?

Nejvíce se tento styl hodí k jednoduchému oblečení bez velkých, výrazných vzorů, kde převládá jen jedna barva. Ideální jsou k tomu šaty. Snažte se ladit co nejpodobnější odstín. Úplně stačí, když si pořídíte takto barevnou rtěnku, se kterou zvládnete si namalovat jak víčka, tak tváře, i rty. Pokud je pro vás těžké se do odstínu trefit, pak dbejte na to, aby barva pocházela ze stejné rodiny barev, jako jsou šaty. Pokud nechcete stejně ladit i nehty, sáhněte po neutrálním nude odstínu.

Proč tento styl nosit?

Budete nepřehlédnutelná a také ještě více dáte důraz svému oblečení a potrhnete ho. Ideální je tento styl na večerní nošení, na party nebo třeba na svatbu. Nebojte se k němu klidně přidat také třpytky, které jsou stále a budou i tuto sezónu in!

  12:38,  aktualizováno  24. března 18:14