V Zombie Army 4 příliš mířit nemusíte, nepřátel jsou nekonečné davy

  10:02aktualizováno  10:02
Zahráli jsme si půl hodiny z chystaného pokračování oblíbené zombie střílečky. Sice nás neohromila originalitou ani drahou výpravou, pokud si však budete chtít jen zastřílet do zástupů ohnilých zombie nácků, svůj účel zaručeně splní.

Jestli vás zklamal nepovedený poslední díl Wolfensteina, na Zombie Army 4 byste si mohli spravit chuť. Je to totiž přesně ten druh přímočaré střílečky, nad kterou už mnozí v dnešní době ohrnují nos. Jenže na rozdíl od pižlání neprůstřelných nepřátel a nekonečného opakování stále stejných pasáží v Youngblood je hraní Zombie Army ve vší jeho primitivnosti opravdu zábavné.

Zombie Army 4: Dead War

Inspirace Left 4 Dead je evidentní.

Hra je přitom také zaměřena na kooperaci a to ideálně čtyř hráčů, lze se jí však prostřílet i v jednom. Umělá inteligence přitom dokáže vybalancovat obtížnost tak, aby pokaždé nabídla vyrovnaný zážitek. Podle počtu hráčů se mění množství a rozmístění nepřátel, nikoliv však jejich výdrž. Na rozdíl od Machine Games totiž v Rebellionu dobře vědí, že podstatou dobrého pocitu ze střelby je i adekvátní reakce na zásah a zombíci prostě musí padat ve velikém.

V jádru je Zombie Army to samé, co Left 4 Dead (nebo chcete-li letošní World War Z, ať nemusíme tak hluboko do herního pravěku), jen působí daleko odlehčeněji. Příběh je tak béčkový, že ho snad ani nemá cenu zmiňovat, a bát se u hry určitě nebudete. Na plíživý postup se tu nehraje, takže si to s ohnilými esesáky musíte vyříkat napřímo. 

Fotogalerie

Přesila je v každý moment obrovská a nějakým mířením se zabývat nemusíte, každá vystřelená kulka si svůj cíl najde. Arzenál je bohatý, ale nijak překvapivý – od kulometů přes brokovnice až po odstřelovací pušky. Nejvíce zábavy jsem si ale během zhruba půlhodinové ukázky užil s těžkým stacionárním kulometem, který v davech nemrtvých dokázal nadělat strašlivou paseku.

Za likvidaci protivníků získáváte zkušenosti, za které si během misí můžete vylepšovat vlastnosti či zbraně, tento RPG prvek je však jen příjemnou nadstavbou a nijak nemění celkové vyznění hry. Je to čistokrevná řežba, nic víc, nic míň.

Ale i takové hry jsou dnes potřeba a ve výsledku jsem tak byl maximálně spokojen. Hra vyjde počátkem příštího roku na PS4, Xbox One a Epic Store. O pragmatickém vztahu autorů k roční exkluzivitě pro neoblíbený obchod si můžete přečíst tady.

Autor:

Gamescom 2019

Největší světová herní výstava Gamescom 2019 opět přinesla řadu novinek a ukázek nadcházejících titulů. Velkou pozornost si získaly tituly Death Stranding, Watch Dogs: Legion a samozřejmě Cyberpunk 2077.

Nejčtenější

Dvacet zásadních her roku 1999. Hlasujte, která byla nejlepší

GOTY 1999

Při loňské anketě o nejlepší hru roku 1998 se mohlo zdát, že tehdejší rok neměl v herní historii konkurenci. Letmý...

Excel jako herní platforma, lidé v něm vytvářejí neuvěřitelné věci

Graf v Excelu

Tabulkový procesor od Microsoftu nesmí chybět na žádném pracovním PC a je v podstatě synonymem nudy. Najdou se však...

KVÍZ: Git gut, n00bs sux! Rozumíte mluvě dnešních hráčů?

Grand Theft Auto 5

Stejně jako každá jiná komunita mají i hráči počítačových her svůj vlastní slovník, pro neznalé často nepochopitelný....

VIDEO: Jak by vypadal nový Doom, kdyby vyšel na MS-DOS v roce 1994

DOOM 4 VANILLA

Že se nadšení fanoušci snaží udržet své oblíbené hry při životě a neustále je vylepšují, aby na moderních počítačích...

RECENZE: Blair Witch není horor, ale simulátor nočního venčení psa

Blair Witch

Kultovní filmový horor se ani tentokrát nedočkal adekvátní herní adaptace. Blair Witch obsahuje několik vynikajících...

Další z rubriky

Kerbal Space Program 2 je hra, kterou by měly hrát vaše děti

Kerbal Space Program 2

Pokračování oblíbené vesmírné hry Kerbal Space Program by mohlo zamířit rovnou do školních učeben. Srozumitelnou a...

Konec experimentům, Trine 4 se vrací ke kořenům série

Trine 4

Vyzkoušeli jsme si chystaný čtvrtý díl oblíbené plošinovky Trine. A ani jsme nemuseli, je to úplně to stejné jako deset...

V Zombie Army 4 příliš mířit nemusíte, nepřátel jsou nekonečné davy

Zombie Army 4

Zahráli jsme si půl hodiny z chystaného pokračování oblíbené zombie střílečky. Sice nás neohromila originalitou ani...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz