Rebellion o exkluzivitě pro Epic: Vezmeme si jejich peníze, děkujeme pěkně

  13:26aktualizováno  13:26
Šéfové menšího vývojářského studia Rebellion přiznali, že se jim sice exkluzivní spolupráce s nepopulárním digitálním obchodem od Epicu příliš nelíbí, ale jeho finanční nabídka byla příliš lákavá.

Za poslední rok si Epic pro svůj digitální obchod s hrami zařídil nespočet exkluzivních titulů, které vyjdou oproti konkurenčnímu Steamu s výrazným časovým předstihem (nejčastěji jeden rok). Za tu dobu už jsme od vývojářů slyšeli řadu „výmluv,“ proč ke spolupráci přistoupili. 

Zombie Army 4: Dead War

V Rebellion se řídí pořekadlem "hloupý kdo dává, hloupější, kdo nebere".

Zpravidla to bývají obsáhlá pojednání o tom, že jim tato smlouva umožní další rozvoj a vydání hry v lepší podobě, a tak jde vlastně o pozitivní věc pro všechny zúčastněné. Větší podíl ze zisku (88 % z Epicu oproti 70 % ze Steamu) je samozřejmě lákavý, hlavním důvodem je však ve většině případů především nasmlouvaná fixní částka, kterou Epic za exkluzivitu zaplatí bez ohledu na následné prodeje. Například u očekávané strategie Phoenix Point se mluví o dvou milionech dolarů.

Zakladatelé dnes už legendární firmy Rebellion bratři Kingsleyové však na konferenci Develop: Brighton důvody, proč jejich chystaná Zombie Army 4 vyjde jako další z mnoha exkluzivit Epicu, řekli takříkajíc na „plnou hubu“ bez jakýchkoliv příkras.

„Obecně bychom raději vydávali bez exkluzivit, ale rozumíme aktuální pozici Epicu a čistě upřímně platí extrémně dobře (doslova „paying through the nose“), aby svůj obchod vybudovali. Všechna čest, je to fantastické a my si nějaké jejich peníze rádi vezmeme, děkujeme pěkně,“ řekl na rovinu Jeremy Kingsley (via Gamesidustry).

Fotogalerie

Vývojáři samozřejmě počítají s tím, že tento krok spoustu fanoušků naštve, ale také doufají, že většinu lidí zajímá samotná hra, nikoli její distribuční platforma.

Nutno říct, že záměrně béčková hra Zombie Army 4 asi nebude tím důvodem, který by některé stále nespokojené hráče donutil Epic Store nainstalovat. Na druhou stranu je dost pravděpodobné, že díky tomuto kroku netratí, protože v Epic Store bude daleko lépe vidět než na přeplněném Steamu (viz náš starší článek).

Autor:

Největší světová herní výstava Gamescom 2019 se koná od 20. do 24. srpna v Kolíně nad Rýnem. Čeká nás opět řada nových oznámení a ukázek z nadcházejících titulů jako jsou Gears 5, Minecraft Dungeons a Zaklínač.

Témata: Steam, peníze, Rebellion

Nejčtenější

Chernobylite se chce svézt na popularitě seriálu. A asi mu to vyjde

Chernobylite

Havárie v Černobylu skrývala mnohem vážnější tajemství, než je známo. Tedy alespoň v podání připravované hry...

Neurážejte našeho bezpohlavního robota, vyhrožují herní komunitě

V Borderlands 3 můžete hrát za bezpohlavního robota.

Připravovaný titul Borderlans 3 si nemůže oddychnout od kontroverzních témat. Nejnovějším popraskem na internetu jsou...

Jedna z nejočekávanějších her roku Death Stranding je čím dál záhadnější

Death Stranding

Jedna z nejočekávanějších her letošního roku se s každou další ukázkou stává záhadnější a podivnější – v tom nejlepším...

Pět scén z her, které narazily na australskou cenzuru

South Park: Stick of Truth

O cenzurování videoher v Austrálii toho bylo napsáno již mnohé, málo se už však ví, že se v posledních letech situace...

Fanoušci upravili vzhled zaklínače, aby se podobal seriálové adaptaci

Zaklínač 3 – Geralt jako Henry Cavill

Tvůrci chystaného seriálu Zaklínač vycházejí z původních knih Andrzeje Sapkowského, nikoli jeho oblíbené videoherní...

Další z rubriky

Původní tvůrci World of Warcraftu se sešli, aby si zahráli Classic

World of Warcraft: Classic

Od vydání zrekonstruované verze World of Warcraftu nás dělí posledních pár dnů. Blizzard si při té příležitosti pozval...

V Pokémon Sword a Shield bude možné cestovat vlakem

Pokémon Sword a Shield

Novými záběry z připravovaných Pokémonů Sword a Shield na Switch hráče provedl ředitel projektu Shigeru Ohmori.

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na iDNES.cz