Rebellion o exkluzivitě pro Epic: Vezmeme si jejich peníze, děkujeme pěkně

  13:26aktualizováno  13:26
Šéfové menšího vývojářského studia Rebellion přiznali, že se jim sice exkluzivní spolupráce s nepopulárním digitálním obchodem od Epicu příliš nelíbí, ale jeho finanční nabídka byla příliš lákavá.

Za poslední rok si Epic pro svůj digitální obchod s hrami zařídil nespočet exkluzivních titulů, které vyjdou oproti konkurenčnímu Steamu s výrazným časovým předstihem (nejčastěji jeden rok). Za tu dobu už jsme od vývojářů slyšeli řadu „výmluv,“ proč ke spolupráci přistoupili. 

Zombie Army 4: Dead War

V Rebellion se řídí pořekadlem "hloupý kdo dává, hloupější, kdo nebere".

Zpravidla to bývají obsáhlá pojednání o tom, že jim tato smlouva umožní další rozvoj a vydání hry v lepší podobě, a tak jde vlastně o pozitivní věc pro všechny zúčastněné. Větší podíl ze zisku (88 % z Epicu oproti 70 % ze Steamu) je samozřejmě lákavý, hlavním důvodem je však ve většině případů především nasmlouvaná fixní částka, kterou Epic za exkluzivitu zaplatí bez ohledu na následné prodeje. Například u očekávané strategie Phoenix Point se mluví o dvou milionech dolarů.

Zakladatelé dnes už legendární firmy Rebellion bratři Kingsleyové však na konferenci Develop: Brighton důvody, proč jejich chystaná Zombie Army 4 vyjde jako další z mnoha exkluzivit Epicu, řekli takříkajíc na „plnou hubu“ bez jakýchkoliv příkras.

„Obecně bychom raději vydávali bez exkluzivit, ale rozumíme aktuální pozici Epicu a čistě upřímně platí extrémně dobře (doslova „paying through the nose“), aby svůj obchod vybudovali. Všechna čest, je to fantastické a my si nějaké jejich peníze rádi vezmeme, děkujeme pěkně,“ řekl na rovinu Jeremy Kingsley (via Gamesidustry).

Fotogalerie

Vývojáři samozřejmě počítají s tím, že tento krok spoustu fanoušků naštve, ale také doufají, že většinu lidí zajímá samotná hra, nikoli její distribuční platforma.

Nutno říct, že záměrně béčková hra Zombie Army 4 asi nebude tím důvodem, který by některé stále nespokojené hráče donutil Epic Store nainstalovat. Na druhou stranu je dost pravděpodobné, že díky tomuto kroku netratí, protože v Epic Store bude daleko lépe vidět než na přeplněném Steamu (viz náš starší článek).

Autor:

Gamescom 2019

Největší světová herní výstava Gamescom 2019 opět přinesla řadu novinek a ukázek nadcházejících titulů. Velkou pozornost si získaly tituly Death Stranding, Watch Dogs: Legion a samozřejmě Cyberpunk 2077.

Témata: Steam, peníze, Rebellion

Nejčtenější

Dvacet zásadních her roku 1999. Hlasujte, která byla nejlepší

GOTY 1999

Při loňské anketě o nejlepší hru roku 1998 se mohlo zdát, že tehdejší rok neměl v herní historii konkurenci. Letmý...

KVÍZ: Git gut, n00bs sux! Rozumíte mluvě dnešních hráčů?

Grand Theft Auto 5

Stejně jako každá jiná komunita mají i hráči počítačových her svůj vlastní slovník, pro neznalé často nepochopitelný....

Excel jako herní platforma, lidé v něm vytvářejí neuvěřitelné věci

Graf v Excelu

Tabulkový procesor od Microsoftu nesmí chybět na žádném pracovním PC a je v podstatě synonymem nudy. Najdou se však...

Stahujte zdarma šest her s Batmanem v hodnotě dva a půl tisíce korun

Batman Arkham Asylum

Nepopulární digitální obchod s hrami Epic Store se opravdu vytáhl. Namísto jedné či dvou her jich tentokrát nabízí...

Progamer chtěl uspět ve dvou hrách najednou, teď je pro smích

Linh "Seiko" Nguyen

Německý hráč východoasijského původu Linh „Seiko“ Nguyen překvapivě prohrál v kvalifikaci na prestižní turnaje v...

Další z rubriky

Progamer chtěl uspět ve dvou hrách najednou, teď je pro smích

Linh "Seiko" Nguyen

Německý hráč východoasijského původu Linh „Seiko“ Nguyen překvapivě prohrál v kvalifikaci na prestižní turnaje v...

V Japonsku staví hotel zaměřený na hráče videoher

Kocept hotelu pro hráče e-ZONe Hotel

Již příští duben vyroste v japonské Ósace nový devítipatrový hotel, jehož klientelou mají být především e-sportovci a...

Skvělé Grand Theft Auto: San Andreas je dočasně zdarma, má to ale háček

GTA: San Andreas

Pokud si do počítače nainstalujete nový Rockstar Game Launcher, dostanete možnost stáhnout si dočasně zdarma kultovní...

RECENZE: Rally WRC 8 přináší nejvíc novinek za poslední léta

WRC 8

WRC přeřadilo na vyšší rychlostní stupeň a přivezlo vůbec největší novinky v sérii. Výsledkem toho je obsahově nabitá a...

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.

Najdete na iDNES.cz