RECENZE: Odstřelování lidí v Hitman: Sniper je předražená nuda

aktualizováno 
Jako nájemný zabiják Agent 47 budete ze zálohy likvidovat cíle pomocí odstřelovací pušky. Zpočátku zábavná hra začne až nebezpečně rychle nudit.
60

Hitman: Sniper

Platforma: iOS, Android

  • Základ hry je dobrý
  • Vymýšlení řešení
  • Jen jeden scénář
  • Vzhledem k nedostatku obsahu předražené
  • Rychle se omrzí
  • Nedotažené

Hitman: Sniper | foto: Ondřej Zach

Koncept není vůbec špatný: jako nájemný zabiják s odstřelovací puškou sledujete pěkně z dálky rozlehlé luxusní sídlo. V němž už je, nebo do něj teprve přijdete, cíl, který máte nepozorovaně zlikvidovat. Jak to provedete, je už na vás. Sídlo samozřejmě hlídají stráže, které mohou spustit poplach. V ten okamžik se dá cíl na úprk, nasedne do auta a odjede pryč.

Za co se platí

iOS

Hitman: Sniper je prémiový titul, případně zájemce vyjde na 4,99 eurA, tedy zhruba 140 korun. Hra obsahuje nepovinné mikrotransakce, za peníze si lze kupovat pušky.

Zlikvidovat z dálky cíl nebývá nijak obtížné, což si uvědomili i autoři hry. Proto jsou součástí každé mise ještě více či méně bizarní podmínky. Vedle hlavního cíle tak třeba musíte zabít stráž elektrickým proudem, trefit do hlavy tři pohybující se cíle bez zadržování dechu (zpřesní míření) či zvládnout celou misi na jeden zásobník.

Nedává to sice moc smysl, jenže je fakt, že bez dodatečných podmínek by hře chyběla šťáva. Budete tak třeba lákat člena ochranky ke skříni s elektrickými rozvody, aby mu po dalším výstřelu explodovala do obličeje. Sejmete i kolegu, který se přiběhl podívat, co se děje, a už vyndaval telefon, aby dal ostatním echo.

Hitman: Sniper

Hitman: Sniper

V pokročilejších misích je důležité řetězení událostí. To znamená, že nepřátele musíte zabíjet co nejvynalézavějším způsobem, abyste dosáhli co nejlepšího skóre. Ostatně právě na on-line žebříčcích a rozdělení do lig je podle tvůrců hra založená. Což je vlastě celkem zvrácené.

Pokud přijmete pravidla hry, stráže budete likvidovat tak, abyste minimalizovali šanci, že si stále ještě žijící kolegové něčeho všimnou.

Zpočátku je zábavné objevovat různé fígle, jak řešit situace, jenže prostředí se vůbec nemění! Pořád tak hrajete na stejném pískovišti jen s mírně obměněnými pravidly. A to je za 4,99 eura, tedy zhruba 140 korun žalostně málo.

Fotogalerie

Hra měla původně vyjít jako free 2 play, ale tvůrci ji nakonec přetvořili na placenou. To je chválihodné, ale: ve hře jsou patrné free 2 play prvky a navíc obsahuje mikrotransakce. Ty sice nejsou povinné, ale stejně.

Zřetelný pozůstatek free 2 play je ruleta po misi, v níž vyhrajete buď peníze, nebo součástku pro sestavení zbraně nové. Nové zbraně jsou samozřejmě lepší, a to i kvůli zajímavým schopnostem. Výměna zbraně pak usnadní některé mise.

Celkově hodnotím Hitman: Sniper jako promarněnou šanci. Jádro hry je dobré, jenže co naplat, kvůli málo obsahu je to zábava tak na půl hodiny. Hraní na skóre, což má být motor, proč hrát dál, mě nijak zvlášť netankuje.

Testována iOS verze.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

60 %

Čtenáři

84 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Najdete na iDNES.cz