Líbil se vám filmový hit Mission Impossible? Zahrajte si mobilní doplněk

  16:25aktualizováno  16:25
Mission Impossible – Národ grázlů patří k nejlépe hodnoceným filmům léta. Zaslouženě, je povedený. A stydět se nemusí ani herní podoba.
70

Mission Impossible RogueNation

Platforma: Android, iOS

  • Grafika a hudba
  • Svižné tempo
  • Variabilní náplň misí
  • Větší než malé množství reklam
  • Ne úplně ideální rozložení ovládacích prvků

Mission Impossible RogueNation | foto: Glu

Překvapivě se neujmete hlavního hrdiny z předlohy Ethana Hunta, ale agenta, který mu jde po krku. S ním procestujete „půlku“ světa a budete plnit různé mise, které zahrnují likvidace nepohodlných lidí, ale třeba i předmětů. Tvůrci ze zkušeného studia Glu se snažili, aby nebyla náplň misí příliš jednotvárná.

Po pár hodinách se sice asi nudit začnete, ovšem těžko si představit, že u Mission Impossible RogueNation budete trávit celé odpoledne sedm dní v týdnu.

Za co se platí

Free 2 Play

Hra pracuje s klasickým principem, kdy do misí musíte mít zbraň s určitými specifiky. Je tak nutné je pravidelně vylepšovat. To samozřejmě stojí peníze, které se dají nejrychleji získat za reálné investice. Pokud se vám do toho nebude chtít, nepředstavuje to problém. Zdroje, které dostanete za své počínání ve hře a sledování reklam, jsou dostatečné. Žádné extrémně dlouhé čekání a neustálé opakování již prošlých misí vás nečeká.

Hlavní činností je střelba. Pohyb po scéně je velmi limitovaný, lze se přemisťovat pouze na předem určená místa. Až na ně dorazíte, začnete zvesela pálit.

Zaměřování je realizováno tažením prstem po obrazovce a není problém cílit přesně. Důležité je také krytí. Když jste skrčeni za překážkou a vystřelíte, váš agent se automaticky znovu neschová, ale musíte ťuknout na symbol krytu, aby to udělal.

To může být zpočátku trochu otravné, ale tvůrci zřejmě nechtěli, abyste to měli příliš snadné a 95 % činností bylo automatických.

Mission Impossible RogueNation

Mission Impossible RogueNation

Mission Impossible RogueNation

Mission Impossible RogueNation

Takové nabíjení sice automatické je, ale dá se provádět i ručně. Ovšem, ikona, kterou se tato činnost spouští, je neprakticky umístěna do pravého horního rohu.

Mission Impossible nabídne hráči slušný arzenál zahrnující různé typy kulometů nebo odstřelovacích pušek či trošku futurističtějších kousků. Nechybí ani raketomet, granáty, ale také tiché nože.

Ne snad, že by Mission Impossible byla ve svém jádru stealth titulem, ale v určitých momentech je lepší spolehnout se na spíše méně nápadný styl likvidování protivníků a ne na „ramboidní“ zběsilou palbu po všem, co se hýbe.

Fotogalerie

Přestože hlavní náplní je decimování množství nepřátel, tak byste neměli zapomínat na vylepšování obrany své základny. Pokud byste to opomíjeli, může se klidně stát, že vám tam někdo vtrhne a sebere vám vaše těžce nashromážděné odměny. Samozřejmě, že i vy můžete provést někomu to samé. Anebo rovnou můžete poměřit síly s živým protivníkem tváří tvář v aréně.

Náplň hry je zvládnuta dobře a stejně tak i zpracování. Nechybí ikonická melodie, kterou znají všichni fandové seriálů a filmů Mission Impossible. Pokud jde o grafiku, tak té není v podstatě co vytýkat. Pro naprosto plynulý obraz to bude chtít slušně výkonný přístroj.

Titul obsahuje mikrotransakce, ale nejste do nich příliš tlačeni. Dostatek zdrojů na vylepšování zbraní i základny se dá získat i během hraní. A také za sledování reklam. Ty na vás budou vybafávat docela často. Je to sice trochu otravné, ale zase to není až tak vysoká daň za hraní zdarma.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

70 %

Čtenáři

43 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 6 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz