Sobota 15. srpna 2020, svátek má Hana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 15. srpna 2020 Hana

Tuhle Star Wars hru provází Síla. A je ke stažení zdarma

aktualizováno 
V kinech boduje sedmá epizoda, na mobilech s Androidem a iOS řádí Star Wars: Galaxy of Heroes. Ačkoliv hra nepřináší prakticky nic nového, je to celkem sympatický kousek, u nějž se dá nějaký čas strávit. Pokud však máte averzi k free 2 play, Galaxy of Heroes s klidem vypusťte.
75

Star Wars: Galaxy of Heroes

Platforma: iOS, Android

  • Hromada známých i méně známých postav
  • Hudba i grafika
  • Lehce přístupná, ale komplexní a obsahově bohatá hra
  • Příběh
  • Minimum originality

Pokud jde o náplň, je to klasická hra na hrdiny s tahovými souboji. Jádro hry se od konkurence příliš neliší, silné stránky se skrývají někde jinde. V první řade je to prostředí Hvězdných válek. I když pravda, příběh je trošku zklamáním. Dění není skutečné, hráč se účastní holografických soubojů, které jsou součástí jedné oblíbené „hospodské“ hry.

Působivější by bylo, kdyby jednotlivé mise byly prezentovány jako „reálné“. Na druhou stranu se můžete utkat s jinými soupeři z odlišných frakcí a období bez zdlouhavého vysvětlování. V jedné chvíli ničíte bojové droidy, za moment už likvidujete imperiální vojáky.

Star Wars: Galaxy of Heroes
Star Wars: Galaxy of Heroes

Star Wars: Galaxy of Heroes

Titul nabízí možnost přidat se ke světlé i temné straně Síly, takže se setkáte s hromadou známých postav. Tvůrci přitom nesázejí jen na hodně „profláklé“ tváře, najdete tu i méně proslavené, ale zajímavé bojovníky, jako je třeba Aayla Secura.

Postavy se získávají různými způsoby. Jistě, že nejsnadnější metodou je nákup, ale jsou i jiné, byť pomalejší cesty. I bez placení je možné sestavit unikátní tým.

Za co se platí

Free 2 Play

Stažení je zdarma, platí se za nové postavy a další zajímavé, ale ne nezbytné bonusové věci. Pro vstup do misí je nutná energie, která se dobijí samovolně, ale pomalu nebo je ji možné zakoupit za prémiovou měnu. Pokud nemáte v plánu hrát od rána do večera, obejdete se bez placení.

Hrdinové a záporáci disponují odlišnými vlastnostmi, mají své silné a slabé stránky, speciální útoky, rozdíly jsou výrazné a je nutné lámat si hlavu s tím, kdo je pro vás vhodný a pro koho nenajdete využití.

Druhá strana mince

Ondřej Zach

Typický průběh: na začátku i zábavné, pak omezení v podobě energie, následují všemožné prvky, které maskují paywall. Za mě nebrat, ušetříte čas a můžete si zahrát něco pořádného.
Hodnocení: 40 %

Jestliže se zaměříme na nejdůležitější složku hry, a to akci, žádného velkého překvapení se nedočkáte. Proti sobě se postaví dva týmy, dění probíhá na tahy. Hráč volí typ útoku a cíl, a to je vlastně vše. Díky rozdílům mezi postavami a efektní vizuální stránce to příliš brzy neomrzí.

Najdete tu postavy jak z filmové série, tak z televizních seriálů, nabídka je opravdu široká. A faktem je, že se i hodně silní bojovníci dají získat rychle a bez placení. Nutná je však trocha štěstí, protože pokud se rozhodnete neinvestovat peníze, pak je často otázkou náhody, kterého bijce dostanete.

Fotogalerie

Poté, co úspěšně porazíte rivala, získáte různé předměty. Těmi vybavujete válečníky a podstatně tím ovlivňujete jejich vlastnosti. Navíc jim díky tréninkovým droidům pomáháte poskočit na vyšší úroveň. Systém vývoje postavy je jednoduše přístupný, ale docela komplexní.

Další dobrou zprávou je slušné množství módu, díky kterým se dá u Star Wars: Galaxy of Heroes strávit spousta času.

Vývojářské studio Electronic Arts nezanedbalo ani technickou stránku. Hudba, jak už je u projektů s nálepkou Star Wars zvykem, je povedená a hra i dobře vypadá.

Je pravda, že se nedočkáte ničeho, co byste už někde jinde neviděli, ale mnohokrát nabídnuté herní mechanismy jsou pečlivě zpracovány a nabízeny v lákavé podobě. A co si budeme povídat, těžce se odolává hře, ve které se máchá světelnými meči. Navíc, když jde o jeden z nejlepších mobilních titulů z universa Hvězdných válek za dlouhou dobu.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

75 %

Čtenáři

58 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 106 čtenářů

Pastrňák i Kvitová. Sportovní hvězdy skupují v Praze luxusní nemovitosti

Premium Rezidence na Smíchově, byty v Karlíně nebo na Vinohradech. To je jen malý výčet nemovitostí, které vlastní české...

Doba prsatá. Odhalená ňadra jako důkaz měnícího se světa kolem nás

Premium Až se teď v létě vydáte k vodě, rozhlédněte se kolem sebe. Jedním z dokladů změn světa kolem nás jsou proměny vzhledu...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

  • Další z rubriky

WhatsApp se brzy zbaví toho, co nás na něm nejvíc štve

Populární chatovací aplikace WhatsApp chystá změnu, která leckoho potěší. Brzy bude mít podporu více aktivních zařízení...

Češi bydlí na Papui již tři roky. Byl to ze začátku šok, ale nelitují

Manželé se rozhodli vydat za prací do zahraničí. Zlákala je Papua Nová Guinea, kde žijí od roku 2017. Nejdříve v městě...

Modelka po plastice nedodržela sexuální abstinenci, praskl jí zadek

Šestadvacetiletá Amanda Nicole z Los Angeles se živí jako modelka a je samozvanou dvojnicí herečky Scarlett...

Doba prsatá. Odhalená ňadra jako důkaz měnícího se světa kolem nás

Premium Až se teď v létě vydáte k vodě, rozhlédněte se kolem sebe. Jedním z dokladů změn světa kolem nás jsou proměny vzhledu...

Herečka Prachařová bydlí na Letné. Nezvaní návštěvníci jsou už pryč

Při pohledu na starý činžák by jen málokoho napadlo, v jak krásném bytě dcera herců Dany Batulkové a Davida Prachaře...