Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

  16:19aktualizováno  16:19
Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku, ale na kvalitu kašlou. Batman v. Superman: Who Will Win je bohužel přesně tím případem.
35

Batman v Superman Who Will Win

Platforma: Android, iOS

  • Superman a Batman
  • Žádné mikrotransakce
  • Výrazně kolísá snímkování
  • Nedoladěné ovládání

Batman v Superman Who Will Win | foto: Bonusweb.cz

Batman v Superman: Who Will Win spadá do kategorie „endless runner“, cílem je tedy zdolat co nejdelší vzdálenost, aniž byste do něčeho narazili. Žádný nový prvek nehledejte, tvůrci se ani trochu nesnažili překročit hranice žánru.

Trochu neokoukané je jen to, že pokud hlavní hrdina nabourá, máte pět vteřin na to, abyste ho s pomocí zběsilého ťukání na obrazovku „oživili.“ Každé další vzkříšení je pak náročnější (rozumějte, po chvíli bude skoro nutné si zlomit prst, aby se vám to povedlo). Jinak nepočítejte s tím, že uvidíte něco, co už tu nebylo stokrát.

Batman v Superman Who Will Win

Batman v Superman Who Will Win

Největším tahákem jsou ústřední postavy. Na výběr je Superman i Batman, každý z nich pobíhá v jiné lokaci. Muž z oceli po prosluněném Metropolis, Netopýří muž po depresivním Gothamu.

Za co se platí

Zdarma

Stažení není zpoplatněno a titul neobsahuje mikrotransakce.

Místa a jiný vzhled jsou jediné rozdíly mezi Batmanem a Supermanem. Nejen, že nemají odlišné bonusové schopnosti, ale dokonce oba nosí červenou pláštěnku. Nevím, jestli je to u Batmana záměr tvůrců, aby byl v tmavším prostředí vidět, nebo jen omyl, ale ať je pravda jakákoliv, vypadá to zvláštně.

Jestliže se zaměříme na zmíněné bonusy, jde o standardní kousky jako chvilkový štít nebo přitahování mincí. Ty jsou jedinou měnou, kterou ve hře najdete. Dobrou zprávou je, že Batman v Superman neobsahuje mikrotransakce. To je milé překvapení.

Fotogalerie

Batman v Superman: Who Will Win však selhává ve dvou jiných důležitých věcech.

První z nich je plynulost. Není zrovna sympatické, když se u titulu, který sází na dynamické tempo, výrazně „cuká“ obraz. Speciálně v momentě, kdy se aktivuje bonusová vlastnost, začne snímkování hodně kolísat.

V takových případech se dost obtížně vyhýbá překážkám, které stojí v cestě. A mezi námi, vizuální zpracování není špatné, ale rozhodně není tak úchvatné, aby to ospravedlňovalo sekání obrazu.

Druhým neduhem je necitlivé ovládání. Často je hodně obtížné donutit ústřední postavy, aby vyskočily. Člověk div nesedře kůži z prstů.

Kdyby hra netrpěla těmito neduhy, dala by se označit za průměrný kousek, který neurazí. Takhle ale nezbývá než doporučit se poohlédnout u konkurence. Sice nebudou hlavními postavami dvě komiksové ikony, ale zaručeně si užijete více zábavy.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

35 %

Čtenáři

16 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 61 čtenářů

Témata: seriál

Nejčtenější

Další z rubriky

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Najdete na iDNES.cz