Sobota 15. srpna 2020, svátek má Hana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 15. srpna 2020 Hana

Nová hra s Rambem. Hurá? Ne, je to zase propadák

aktualizováno 
Rambo je ikonou akčního filmu. A čas od času mají možnost se do kůže svalnatého válečného veterána vžít i hráči. Většinou však není o co stát. Platí to i v tomto případě.
30

Rambo

Platforma: Android, iOS

  • Grafika a hudba ujdou
  • Animace mezi misemi jsou docela pěkné
  • Silně nezáživné
  • Nejste motivováni k zabíjení nepřátel
  • Jednotvárný design misí

Nový projekt Rambo mapuje hned první tři filmové díly, což je dobrá zpráva. A také jediná. Jinak jde o hodně nezáživnou a docela drahou záležitost, kterou si snad neužijí ani nejoddanější fandové Johna Ramba.

Za co se platí

Stažení je zpoplatněno ne úplně nízkou částkou ve výši skoro 138 korun. Další platby nejsou vyžadovány (ještě, aby ano).

Hra obsahuje tři kapitoly s různým počtem misí, jejichž koncept se pořád opakuje. Na dění nahlížíte z pohledu první osoby, Rambo automaticky běží kupředu a musí se vyhýbat různým překážkám v podobě stromů, kamenů a podobně. Do cesty se mu samozřejmě staví i protivníci, které buď oběhnete, nebo zabijete.

Jsou to jednoduché herní mechanismy, které mohou dobře fungovat. V tomto případě se to nedaří. Hra je stručně řečeno nudná až otravná.

Fotogalerie

Design úrovní je jednotvárný, prostředí se sice trochu mění, ale i tak budete mít mnohokrát pocit, že se pohybujete v totožných lokacích. Například rozdíl mezi americkými lesy a vietnamskou džunglí není právě výrazný, snad jen, že na druhém zmíněném místě se objevují bambusy.

To jednoduše nestačí, aby se za chvíli nedostavil stereotyp. Ono není zrovna strhující, když jsou si tři mise za sebou podobné jako vejce vejci. Uhnete před kamenem, uhnete před stromem, přebrodíte řeku, přeskočíte kámen a je to.

Pokud doufáte, že zabíjení nepřátel bude příjemným zpestřením, doufáte marně. Odpravování protivníků je snadné, stačí ťuknout na obrazovku. Ale pokud to neuděláte ve správný okamžik, hrozí, že bude Rambo zabit, což vyústí v opakování celé mise.

Rambo

Rambo

A protože za likvidování soupeřů často nedostanete žádné lákavé odměny, nejste k němu motivování. Navíc, v mém případě pokaždé, když jsem někoho odpravil, vyskočilo okno s výzvou k přihlášení k účtu. Asi tak chápete, že jsem se nakonec rozhodl nepřátele ignorovat. Ne všechny lze přitom odstranit, někdy totiž máte k dispozici jen nůž a pálí po vás z vrtulníku.

Upřímně řečeno, je těžké najít nějaký vyslovený klad. Snad jen hudba a grafika nejsou úplně nezvládnuté. Tedy prostředí je vcelku slušné, ale modely protivníků už moc ne. Možná vás pobaví nedotaženosti, jako jsou nápisy „Misson Map“.

Řekněme si to takhle, za skoro 138 korun (což je na mobilní hru v dnešní době pálka) čekám víc než nezáživnou hru, která sází jen na známého hlavního hrdinu.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

30 %

Čtenáři

24 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 68 čtenářů

Pastrňák i Kvitová. Sportovní hvězdy skupují v Praze luxusní nemovitosti

Premium Rezidence na Smíchově, byty v Karlíně nebo na Vinohradech. To je jen malý výčet nemovitostí, které vlastní české...

Doba prsatá. Odhalená ňadra jako důkaz měnícího se světa kolem nás

Premium Až se teď v létě vydáte k vodě, rozhlédněte se kolem sebe. Jedním z dokladů změn světa kolem nás jsou proměny vzhledu...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

  • Další z rubriky

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

120 maminkám rozdáváme BEBA Comfort 2. Nenechte si to ujít!
120 maminkám rozdáváme BEBA Comfort 2. Nenechte si to ujít!

Díky špičkovému výzkumu a vývoji jsme v Nestlé dokázali vyvinout recepturu se strukturami oligosacharidů, probiotik a optimalizovanou bílkovinou...

WhatsApp se brzy zbaví toho, co nás na něm nejvíc štve

Populární chatovací aplikace WhatsApp chystá změnu, která leckoho potěší. Brzy bude mít podporu více aktivních zařízení...

Češi bydlí na Papui již tři roky. Byl to ze začátku šok, ale nelitují

Manželé se rozhodli vydat za prací do zahraničí. Zlákala je Papua Nová Guinea, kde žijí od roku 2017. Nejdříve v městě...

Modelka po plastice nedodržela sexuální abstinenci, praskl jí zadek

Šestadvacetiletá Amanda Nicole z Los Angeles se živí jako modelka a je samozvanou dvojnicí herečky Scarlett...

Doba prsatá. Odhalená ňadra jako důkaz měnícího se světa kolem nás

Premium Až se teď v létě vydáte k vodě, rozhlédněte se kolem sebe. Jedním z dokladů změn světa kolem nás jsou proměny vzhledu...

Herečka Prachařová bydlí na Letné. Nezvaní návštěvníci jsou už pryč

Při pohledu na starý činžák by jen málokoho napadlo, v jak krásném bytě dcera herců Dany Batulkové a Davida Prachaře...