Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Sobota 1. dubna 2023 Hugo

Nová hra s Rambem. Hurá? Ne, je to zase propadák

Rambo je ikonou akčního filmu. A čas od času mají možnost se do kůže svalnatého válečného veterána vžít i hráči. Většinou však není o co stát. Platí to i v tomto případě.
30

Rambo

Platforma: Android, iOS

 • Grafika a hudba ujdou
 • Animace mezi misemi jsou docela pěkné
 • Silně nezáživné
 • Nejste motivováni k zabíjení nepřátel
 • Jednotvárný design misí

Nový projekt Rambo mapuje hned první tři filmové díly, což je dobrá zpráva. A také jediná. Jinak jde o hodně nezáživnou a docela drahou záležitost, kterou si snad neužijí ani nejoddanější fandové Johna Ramba.

Za co se platí

Stažení je zpoplatněno ne úplně nízkou částkou ve výši skoro 138 korun. Další platby nejsou vyžadovány (ještě, aby ano).

Hra obsahuje tři kapitoly s různým počtem misí, jejichž koncept se pořád opakuje. Na dění nahlížíte z pohledu první osoby, Rambo automaticky běží kupředu a musí se vyhýbat různým překážkám v podobě stromů, kamenů a podobně. Do cesty se mu samozřejmě staví i protivníci, které buď oběhnete, nebo zabijete.

Jsou to jednoduché herní mechanismy, které mohou dobře fungovat. V tomto případě se to nedaří. Hra je stručně řečeno nudná až otravná.

Design úrovní je jednotvárný, prostředí se sice trochu mění, ale i tak budete mít mnohokrát pocit, že se pohybujete v totožných lokacích. Například rozdíl mezi americkými lesy a vietnamskou džunglí není právě výrazný, snad jen, že na druhém zmíněném místě se objevují bambusy.

To jednoduše nestačí, aby se za chvíli nedostavil stereotyp. Ono není zrovna strhující, když jsou si tři mise za sebou podobné jako vejce vejci. Uhnete před kamenem, uhnete před stromem, přebrodíte řeku, přeskočíte kámen a je to.

Pokud doufáte, že zabíjení nepřátel bude příjemným zpestřením, doufáte marně. Odpravování protivníků je snadné, stačí ťuknout na obrazovku. Ale pokud to neuděláte ve správný okamžik, hrozí, že bude Rambo zabit, což vyústí v opakování celé mise.

Rambo

A protože za likvidování soupeřů často nedostanete žádné lákavé odměny, nejste k němu motivování. Navíc, v mém případě pokaždé, když jsem někoho odpravil, vyskočilo okno s výzvou k přihlášení k účtu. Asi tak chápete, že jsem se nakonec rozhodl nepřátele ignorovat. Ne všechny lze přitom odstranit, někdy totiž máte k dispozici jen nůž a pálí po vás z vrtulníku.

Upřímně řečeno, je těžké najít nějaký vyslovený klad. Snad jen hudba a grafika nejsou úplně nezvládnuté. Tedy prostředí je vcelku slušné, ale modely protivníků už moc ne. Možná vás pobaví nedotaženosti, jako jsou nápisy „Misson Map“.

Řekněme si to takhle, za skoro 138 korun (což je na mobilní hru v dnešní době pálka) čekám víc než nezáživnou hru, která sází jen na známého hlavního hrdinu.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

30 %

Čtenáři

24 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 68 čtenářů

Starý dům už neprodáte. Unijní směrnice ale může být protiústavní, tvrdí právníci

Premium Zateplování, výměna kotle i oken, solární panely na střechu… Nechcete starý dům opravovat „po evropsku“? Rychle se jej...

Přežila Terezín i Osvětim. Bůh není, takové utrpení by nedopustil, říká

Premium Měla si užívat bezstarostné mládí, namísto toho si musela na kabát přišpendlit židovskou hvězdu. V 15 letech ji...

Hokej se změnil v jatka. Píše o nich i Wikipedie, extraliga se styděla

Premium Jen co se ve zlínském kamrlíku pro rozhodčí potkal Roman Polák s kolegy, hned měli jasno: „Pánové, dnes to může být...

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Rozjívené fracky tu nechceme. Kde končí svoboda dětí ve veřejných prostorách?

Vlnu vášní vyvolalo vyjádření pražského bistra, které na sociálních sítích publikovalo pravidla, jak se mají chovat...

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

PŘEHLEDNĚ: Pošta zveřejnila, které pobočky od léta zruší

Česká pošta zveřejnila seznam poboček, které v rámci úspor uzavře. Nejvíce jich je v Moravskoslezském kraji a v Praze....

ČNB se propadla do obří ztráty 412 miliard, za rok je jedenáctinásobná

Česká národní banka (ČNB) loni vykázala rekordní ztrátu 411,9 miliardy korun. V roce 2021 měla ztrátu 37,7 miliardy...

Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat