Nová hra s Rambem. Hurá? Ne, je to zase propadák

aktualizováno 
Rambo je ikonou akčního filmu. A čas od času mají možnost se do kůže svalnatého válečného veterána vžít i hráči. Většinou však není o co stát. Platí to i v tomto případě.
30

Rambo

Platforma: Android, iOS

  • Grafika a hudba ujdou
  • Animace mezi misemi jsou docela pěkné
  • Silně nezáživné
  • Nejste motivováni k zabíjení nepřátel
  • Jednotvárný design misí

Nový projekt Rambo mapuje hned první tři filmové díly, což je dobrá zpráva. A také jediná. Jinak jde o hodně nezáživnou a docela drahou záležitost, kterou si snad neužijí ani nejoddanější fandové Johna Ramba.

Za co se platí

Stažení je zpoplatněno ne úplně nízkou částkou ve výši skoro 138 korun. Další platby nejsou vyžadovány (ještě, aby ano).

Hra obsahuje tři kapitoly s různým počtem misí, jejichž koncept se pořád opakuje. Na dění nahlížíte z pohledu první osoby, Rambo automaticky běží kupředu a musí se vyhýbat různým překážkám v podobě stromů, kamenů a podobně. Do cesty se mu samozřejmě staví i protivníci, které buď oběhnete, nebo zabijete.

Jsou to jednoduché herní mechanismy, které mohou dobře fungovat. V tomto případě se to nedaří. Hra je stručně řečeno nudná až otravná.

Fotogalerie

Design úrovní je jednotvárný, prostředí se sice trochu mění, ale i tak budete mít mnohokrát pocit, že se pohybujete v totožných lokacích. Například rozdíl mezi americkými lesy a vietnamskou džunglí není právě výrazný, snad jen, že na druhém zmíněném místě se objevují bambusy.

To jednoduše nestačí, aby se za chvíli nedostavil stereotyp. Ono není zrovna strhující, když jsou si tři mise za sebou podobné jako vejce vejci. Uhnete před kamenem, uhnete před stromem, přebrodíte řeku, přeskočíte kámen a je to.

Pokud doufáte, že zabíjení nepřátel bude příjemným zpestřením, doufáte marně. Odpravování protivníků je snadné, stačí ťuknout na obrazovku. Ale pokud to neuděláte ve správný okamžik, hrozí, že bude Rambo zabit, což vyústí v opakování celé mise.

Rambo

Rambo

A protože za likvidování soupeřů často nedostanete žádné lákavé odměny, nejste k němu motivování. Navíc, v mém případě pokaždé, když jsem někoho odpravil, vyskočilo okno s výzvou k přihlášení k účtu. Asi tak chápete, že jsem se nakonec rozhodl nepřátele ignorovat. Ne všechny lze přitom odstranit, někdy totiž máte k dispozici jen nůž a pálí po vás z vrtulníku.

Upřímně řečeno, je těžké najít nějaký vyslovený klad. Snad jen hudba a grafika nejsou úplně nezvládnuté. Tedy prostředí je vcelku slušné, ale modely protivníků už moc ne. Možná vás pobaví nedotaženosti, jako jsou nápisy „Misson Map“.

Řekněme si to takhle, za skoro 138 korun (což je na mobilní hru v dnešní době pálka) čekám víc než nezáživnou hru, která sází jen na známého hlavního hrdinu.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

30 %

Čtenáři

24 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 68 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Najdete na iDNES.cz