Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Nová hra s Rambem. Hurá? Ne, je to zase propadák

Rambo je ikonou akčního filmu. A čas od času mají možnost se do kůže svalnatého válečného veterána vžít i hráči. Většinou však není o co stát. Platí to i v tomto případě.
30

Rambo

Platforma: Android, iOS

  • Grafika a hudba ujdou
  • Animace mezi misemi jsou docela pěkné
  • Silně nezáživné
  • Nejste motivováni k zabíjení nepřátel
  • Jednotvárný design misí

Nový projekt Rambo mapuje hned první tři filmové díly, což je dobrá zpráva. A také jediná. Jinak jde o hodně nezáživnou a docela drahou záležitost, kterou si snad neužijí ani nejoddanější fandové Johna Ramba.

Za co se platí

Stažení je zpoplatněno ne úplně nízkou částkou ve výši skoro 138 korun. Další platby nejsou vyžadovány (ještě, aby ano).

Hra obsahuje tři kapitoly s různým počtem misí, jejichž koncept se pořád opakuje. Na dění nahlížíte z pohledu první osoby, Rambo automaticky běží kupředu a musí se vyhýbat různým překážkám v podobě stromů, kamenů a podobně. Do cesty se mu samozřejmě staví i protivníci, které buď oběhnete, nebo zabijete.

Jsou to jednoduché herní mechanismy, které mohou dobře fungovat. V tomto případě se to nedaří. Hra je stručně řečeno nudná až otravná.

Design úrovní je jednotvárný, prostředí se sice trochu mění, ale i tak budete mít mnohokrát pocit, že se pohybujete v totožných lokacích. Například rozdíl mezi americkými lesy a vietnamskou džunglí není právě výrazný, snad jen, že na druhém zmíněném místě se objevují bambusy.

To jednoduše nestačí, aby se za chvíli nedostavil stereotyp. Ono není zrovna strhující, když jsou si tři mise za sebou podobné jako vejce vejci. Uhnete před kamenem, uhnete před stromem, přebrodíte řeku, přeskočíte kámen a je to.

Pokud doufáte, že zabíjení nepřátel bude příjemným zpestřením, doufáte marně. Odpravování protivníků je snadné, stačí ťuknout na obrazovku. Ale pokud to neuděláte ve správný okamžik, hrozí, že bude Rambo zabit, což vyústí v opakování celé mise.

Rambo

A protože za likvidování soupeřů často nedostanete žádné lákavé odměny, nejste k němu motivování. Navíc, v mém případě pokaždé, když jsem někoho odpravil, vyskočilo okno s výzvou k přihlášení k účtu. Asi tak chápete, že jsem se nakonec rozhodl nepřátele ignorovat. Ne všechny lze přitom odstranit, někdy totiž máte k dispozici jen nůž a pálí po vás z vrtulníku.

Upřímně řečeno, je těžké najít nějaký vyslovený klad. Snad jen hudba a grafika nejsou úplně nezvládnuté. Tedy prostředí je vcelku slušné, ale modely protivníků už moc ne. Možná vás pobaví nedotaženosti, jako jsou nápisy „Misson Map“.

Řekněme si to takhle, za skoro 138 korun (což je na mobilní hru v dnešní době pálka) čekám víc než nezáživnou hru, která sází jen na známého hlavního hrdinu.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

30 %

Čtenáři

24 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 68 čtenářů

  • Nejčtenější

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

15. prosince 2016  18:50

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I...

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

20. srpna 2016

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních...

Svatý grál na ekzém a suchou pokožku u dětí
Svatý grál na ekzém a suchou pokožku u dětí

Produkty Atoderm od značky Bioderma jsou skvělou volbou pro péči o citlivou a suchou nebo atopickou pokožku. Slibují nejen hloubkovou hydrataci,...

Nová Miss Alabama je morbidně obézní. Vítězka váží 150 kilo, lidé se bouří

Vítězkou v soutěži National American Miss je Sara Millikenová. Třiadvacetiletá žena byla zvolena královnou krásy i...

RECENZE: To už není film, ale úkaz. Čistá nula pro Lásku na zakázku

Premium Svým způsobem je to dvojitý zázrak. Spočívá jednak v daru natočit film tak skrznaskrz špatný, jakým je Láska na...

Koupil byt i s nájemníkem a zdražil o sedm tisíc. Chce výnos 4,5 procenta

Seriál Našel jsem si nájemní byt, ve kterém bydlím několik měsíců. Platím 17 tisíc korun za nájem a k tomu měsíční poplatky za...

V paneláku vyřízli kus stropu a propojili dva byty. Vznikl mezonet

Všechno je jednou poprvé, někdy to však bývá hodně náročné. Jako třeba vyjmout jeden podlahový panel a propojit...

Čekám na transplantaci, ale dám přednost mladým, říká herec Zdeněk Žák

Herec Zdeněk Žák (71) si nikdy moc nepřipouštěl své zdravotní problémy. Nemoci přecházel a k doktoru se nehnal, až...