Akční hvězda Jason Statham vás naučí, jak se stát odstřelovačem

  12:20aktualizováno  12:20
Když chcete propagovat svůj projekt, neuškodí přizvat slavnou osobnost. Vědí to i vývojáři ze studia Glu, kteří povolali do zbraně britského sympaťáka Jasona Stathama známého například z filmové série Kurýr nebo Expendables.
60

Sniper X With Jason Statham

Platforma: Android, iOS

  • Jason Statham
  • Vizuálně efektní
  • Mise s odstřelovačskou puškou i brokovnicí
  • Úkoly s kulometem nejsou moc zábavné
  • Velké množství reklamních oken

Sniper X With Jason Statham | foto: Jan Lysý, Bonusweb.cz

Právě on propůjčil svůj drsný hlas titulu Sniper X With Jason Statham. Jeho hlášky komentující vaše počínání jsou skvělé, ale současně je na místě upozornit, že jde asi o jedinou věc, která projekt odlišuje od konkurence.

Jinak jde o standardní (ale precizní) „sniperskou“ hru. Procházíte hromadou krátkých misí, ve kterých je nutné zlikvidovat určité cíle. Především ty s velkou prioritou. Proto je nutné nejdříve zjistit důležitost jednotlivých osob.

Za co se platí

Free 2 Play

Za stažení nezaplatíte nic, ale titul obsahuje klasické „taháky“ na peníze jako je energie nutná pro vstup do misí a také lepší, ale drahé zbraně. Pokud však nemáte v plánu hrát pět hodin denně nebo nepotřebujete každou pušku, bez placení se zřejmě obejdete. I bez nakoupení prémiové měny není hra přehnaně zdlouhavá nebo těžká.

Jelikož jste omezováni časovým limitem, nemáte dost prostoru na to, abyste odpravili každého, kdo se ocitne v hledáčku vaší zbraně. Je nezbytné si vybrat pouze ty důležité a ostatní zastřelit, jen když vám zbude pár vteřin navíc.

Fotogalerie

Času je dost, abyste zvládli, co potřebujete, ale jestliže budete příliš zbrklí a budete chybovat, vyústí to v opakování úkolu. Obtížnost je velmi dobře vybalancovaná. Představuje výzvu, avšak není frustrující.

Kromě misí s odstřelovací puškou, narazíte ještě na ty, v nichž vsadíte na brokovnici a kulomet. Tyhle mise jsou svižnější, jde v nich spíše o zběsilou palbu, než pečlivé zaměřování.

Zábavnější jsou úkoly s brokovnicí, protože s tou je snadnější se trefit, i když nepřátelé rychle utíkají. S kulometem už je to výrazně náročnější.

Sniper X With Jason Statham

Sniper X With Jason Statham

Je na vás, zda chcete splnit všechny mise nebo jen některé, ale pokud jich vynecháte příliš, bude vám zřejmě scházet herní měna na vylepšení zbraní. Ta je potřeba, protože každý úkol vyžaduje zbraně na určité úrovni.

Líbil se mi nápad, kdy lokace nevybíráte ze statické mapy, ale nahlížíte na danou oblast, ve které se pohybují cíle, z ptačí perspektivy. Hraní to sice neovlivňuje, ale je to sympatická „kosmetická“ vychytávka. Grafika je kvalitní, připraveny jsou různé efekty jako zpomalený let kulky.

Sniper X With Jason Statham je řemeslně zvládnutou hrou s jediným, ale za to pořádným překvapením, a to skvělým hlasovým doprovodem od Jasona Stathama.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

60 %

Čtenáři

26 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 31 čtenářů

Témata: Jason Statham

Nejčtenější

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz