Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

RECENZE: This War of Mine je válečné drama z pohledu obyčejných lidí

  12:35
Tři civilisté versus válka. Jejich snaha o přežití je strhujícím zážitkem, který vás pohltí. Loňský nezávislý hit z počítačů si můžete nově vychutnat i na iOS a Androidu.
85

The War of Mine

Platforma: Android, iOS

  • Mrazivá atmosféra
  • Morální dilemata
  • Působivá hudba a grafika
  • Zpočátku malinko nezáživné
  • Relativně drahé

Ujmete se tří obyčejných lidí, kteří musejí čelit válečnému konfliktu. Ale nejen se zbraní v ruce. Nepostaví se proti klasickým nepřátelům, bojují o holý život trochu jinak, než jsme zvyklí.

To znamená, že si shánějí potraviny, vodu a musejí zajistit, aby v jejich úkrytu byly přijatelné podmínky pro přežití. Vykonávají jednoduché, ale nesmírně důležité činnosti.

Za co se platí

Placená

Hra není úplně levná, vyjde na skoro 350 korun. Další poplatky nejsou vyžadovány.

Na první pohled to nezní kdovíjak zajímavě, ale pokud překonáte prvních pár minut, které se mohou zdát poněkud líné a nezáživné, určitě oceníte to, jak sugestivně se tvůrcům z polského 11 bit studios podařilo načrtnout deprimující osud ústředních postav.

Dění probíhá ve dne i v noci. Za světla pečujete o svůj dům, vaříte, prozkoumáváte další místnosti, stavíte nábytek nebo rádio, ale také si třeba zlepšujete náladu výrobou alkoholu.

V noci pak vyrážíte rabovat do okolí. Na mapě uvidíte různá místa. Abyste měli situaci lehčí, v popisu vidíte, co na nich zhruba najdete, ale také to, jak nebezpečné je se tam vydat.

This War of Mine

This War of Mine

Obvykle platí, že čím vyšší riziko, tím lepší odměny. A čas od času nezbude nic jiného než navštívit lokace, kde vám půjde o krk, protože jídla a materiálů je jednoduše málo.

Bude se vám hodit v podstatě vše, co najdete. Postarat se o tři lidi není sranda. Musejí odpočívat, jíst, někdy je nutné vyléčit jejich nemoci či zranění.

Kromě toho je důležité bránit své útočiště, protože v noci se klidně může stát, že vás někdo lidově řečeno „obere“ o vaše zásoby.

Titul není zrovna veselý, což ke hře o přežití prostě sedí. Neustále musíte být ve střehu, vaši hrdinové jsou většinu času na dně a náladu vám zrovna nezvednou ani momenty, kdy se musíte rozhodnout, zda například okrást starý pár a odsoudit ho tak v podstatě k smrti, nebo oželet jejich zásoby, ale nechat trpět své svěřence.

Mrazivá a stísněná atmosféra je podpořena grafikou, která volí hlavně tmavé odstíny. K tomu si přidejte smutně melancholickou hudbu a asi je vám jasné, že vás The War of Mine nenechá chladnými.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

85 %

Čtenáři

96 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 65 čtenářů

  • Nejčtenější

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

15. prosince 2016  18:50

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I...

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

20. srpna 2016

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních...

Lela Vémola je na starých fotkách k nepoznání. Takto vypadala před plastikami

Kamarádka Lely Ceterové, Petra Batthyányová sdílela na sociálních sítích osmnáct let starou fotografii, na které je se...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média. Proslavil ji seriál...

Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích nejhorších snímků všech...

Princezna Kate přišla s dcerou na Wimbledon, setkala se i s Krejčíkovou

Princezna Kate (42) přišla na mužské finále letošního Wimbledonu spolu se svou dcerou Charlotte (9). V zákulisí se...

Zemřel dětský kamarád mimozemšťana Alfa. Herec usnul v rozpáleném autě

Zemřel herec Benji Gregory. Televizním divákům je známý jako Brian z populárního sitcomu 90. let Alf. Gregorymu bylo 46...