Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

  10:32
Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je zábavná, ale jen na chvilku.
45

Smashy City

Platforma: Android, iOS

  • Bohatá nabídka monster
  • Propracovaná retro grafika
  • Hodně rychle nudné
  • Malá motivace k překonávání rekordů

Smashy City

Smashy City | foto: Bonusweb.cz

Hra se s tím vůbec nepáře: žádné vysvětlování, hned po spuštění se objeví hromada budov a mezi nimi kráčí gigantická bestie, která ničí vše, co jí přijde do cesty. A on žádný tutoriál není nutný. Monstrum se pohybuje samo, ovládáte pouze to, zda zahne doprava nebo doleva.

Za co se platí

Free 2 Play

Jediné, za co se ve hře platí, jsou monstra. Ale není to nutné, plno jich získáte rychle zdarma. Pokud se ale přesto rozhodnete, že některou z kreatur chcete, ceny se pohybují v rozmezí pár desítek až pár set korun.

Vrcholem vaší aktivity pak je, že ve chvíli, kdy se díky destrukci domů naplní speciální ukazatel, aktivujete „zuřivý mód“. Jak asi tušíte, jeho výsledkem je, že se váš „hrdina“ na moment stane nezranitelným, rychlejším a zničí vše, co je v dosahu jeho pařátů a dalších částí těla.

Smashy City

Herní mechanismy jsou velmi jednoduché a přímočaré. Dokonce ani nemáte žádný efektivnější způsob, jak se bránit útočníkům. Nejdříve vám jdou po krku obyčejná policejní auta, ale za moment se přiřítí vrtulníky nebo tanky.

Jedna metoda, jak se jich zbavit, je vyrazit přímo proti nim a rozbít je na kusy. Případně lze vzít nohy na ramena, ale stejně vás za moment dostihnout. Policejní vozidla nejsou velkým rizikem, stačí jen, aby vám nenarazila do zad, ale tanky a helikoptéry po vás pálí a vyhýbat se střelbě je skoro nemožné.

Vaše monstrum tím pádem vydrží naživu jen pár minut, a je to vlastně dobře, protože po delší době stejně není likvidace města zrovna strhující. Smashy City není něčím, co by vás vtáhlo a nepustilo na dlouhé hodiny.

Jediné, co by vás u projektu mohlo udržet déle, je šance získávat další a další monstra. Ta pořídíte buďto za herní měnu, kterou sbíráte na herní ploše, případně za sledování reklam nebo je za ně možné zaplatit klasickými penězi.

Bestie jsou rozděleny do několika kategorií, podle vlastností (mají více života atd.). Čím lepší monstrum, tím samozřejmě vyšší cena. Některé stojí pár korun, jiné třeba 180 kaček. Ale upřímně řečeno si neumím představit, že by byl někdo natolik nadšený z nabídky kreatur, že by za ně platil skutečnými penězi.

Smashy City

Ne, že by nešlo o líbivá monstra, ostatně, tvůrci se neskrývaně inspirovali u filmových hitů jako Vetřelec nebo Krotitelé duchů, ale málokomu se asi bude chtít investovat například dvě stě korun do některé z bestií.

Speciálně, když za několik desítek minut se dá získat slušné množství kreatur i bez placení. Stačí se podívat na pár reklamních spotů a je to. Případně počkat, po uplynutí určité doby dostanete některou z postav jako dárek.

Co mě překvapilo, bylo to, že i když překonáte svůj rekord (za ničení budov dostáváte body), nejste za to nijak odměněni. Dokonce ani herními mincemi. Tím pádem nejste zrovna motivováni zdolávat svůj nejlepší výsledek.

Smashy City je roztomilá ptákovinka, která vám zkrátí velkou přestávku nebo čekání na tramvaj. Jiné ambice nemá. Navíc titul nabízí působivou retro grafiku a slušné zvukové efekty. A dá se bez problémů hrát i bez placení. Na druhou stranu, jde o projekt, který začne hodně rychle nudit a ničím vás vysloveně neoslní.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

45 %

Čtenáři

33 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 53 čtenářů

Témata: Monstrum, měna, reklama
  • Nejčtenější

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

15. prosince 2016  18:50

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I...

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

20. srpna 2016

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média. Proslavil ji seriál...

Princezna Kate přišla s dcerou na Wimbledon, setkala se i s Krejčíkovou

Princezna Kate (42) přišla na mužské finále letošního Wimbledonu spolu se svou dcerou Charlotte (9). V zákulisí se...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

Restauratéři chtějí zakázat vstup Biance Censori, vadí jim její odhalování

Přítelkyně rappera Kanyeho Westa (47) Bianca Censori (29) je známá svým stylem „oblečená neoblečená“ a snaží se šokovat...

Rytmusovi shořelo auto na dálnici, podařilo se mu vyváznout bez zranění

Slovenský raper Rytmus (47) zveřejnil na Instagramu video hořícího vozu. Je to auto jeho manželky Jasminy Alagič (35),...