Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 1. dubna 2023 Hugo

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

  10:32
Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je zábavná, ale jen na chvilku.
45

Smashy City

Platforma: Android, iOS

  • Bohatá nabídka monster
  • Propracovaná retro grafika
  • Hodně rychle nudné
  • Malá motivace k překonávání rekordů

Smashy City

Smashy City | foto: Bonusweb.cz

Hra se s tím vůbec nepáře: žádné vysvětlování, hned po spuštění se objeví hromada budov a mezi nimi kráčí gigantická bestie, která ničí vše, co jí přijde do cesty. A on žádný tutoriál není nutný. Monstrum se pohybuje samo, ovládáte pouze to, zda zahne doprava nebo doleva.

Za co se platí

Free 2 Play

Jediné, za co se ve hře platí, jsou monstra. Ale není to nutné, plno jich získáte rychle zdarma. Pokud se ale přesto rozhodnete, že některou z kreatur chcete, ceny se pohybují v rozmezí pár desítek až pár set korun.

Vrcholem vaší aktivity pak je, že ve chvíli, kdy se díky destrukci domů naplní speciální ukazatel, aktivujete „zuřivý mód“. Jak asi tušíte, jeho výsledkem je, že se váš „hrdina“ na moment stane nezranitelným, rychlejším a zničí vše, co je v dosahu jeho pařátů a dalších částí těla.

Smashy City

Herní mechanismy jsou velmi jednoduché a přímočaré. Dokonce ani nemáte žádný efektivnější způsob, jak se bránit útočníkům. Nejdříve vám jdou po krku obyčejná policejní auta, ale za moment se přiřítí vrtulníky nebo tanky.

Jedna metoda, jak se jich zbavit, je vyrazit přímo proti nim a rozbít je na kusy. Případně lze vzít nohy na ramena, ale stejně vás za moment dostihnout. Policejní vozidla nejsou velkým rizikem, stačí jen, aby vám nenarazila do zad, ale tanky a helikoptéry po vás pálí a vyhýbat se střelbě je skoro nemožné.

Vaše monstrum tím pádem vydrží naživu jen pár minut, a je to vlastně dobře, protože po delší době stejně není likvidace města zrovna strhující. Smashy City není něčím, co by vás vtáhlo a nepustilo na dlouhé hodiny.

Jediné, co by vás u projektu mohlo udržet déle, je šance získávat další a další monstra. Ta pořídíte buďto za herní měnu, kterou sbíráte na herní ploše, případně za sledování reklam nebo je za ně možné zaplatit klasickými penězi.

Bestie jsou rozděleny do několika kategorií, podle vlastností (mají více života atd.). Čím lepší monstrum, tím samozřejmě vyšší cena. Některé stojí pár korun, jiné třeba 180 kaček. Ale upřímně řečeno si neumím představit, že by byl někdo natolik nadšený z nabídky kreatur, že by za ně platil skutečnými penězi.

Smashy City

Ne, že by nešlo o líbivá monstra, ostatně, tvůrci se neskrývaně inspirovali u filmových hitů jako Vetřelec nebo Krotitelé duchů, ale málokomu se asi bude chtít investovat například dvě stě korun do některé z bestií.

Speciálně, když za několik desítek minut se dá získat slušné množství kreatur i bez placení. Stačí se podívat na pár reklamních spotů a je to. Případně počkat, po uplynutí určité doby dostanete některou z postav jako dárek.

Co mě překvapilo, bylo to, že i když překonáte svůj rekord (za ničení budov dostáváte body), nejste za to nijak odměněni. Dokonce ani herními mincemi. Tím pádem nejste zrovna motivováni zdolávat svůj nejlepší výsledek.

Smashy City je roztomilá ptákovinka, která vám zkrátí velkou přestávku nebo čekání na tramvaj. Jiné ambice nemá. Navíc titul nabízí působivou retro grafiku a slušné zvukové efekty. A dá se bez problémů hrát i bez placení. Na druhou stranu, jde o projekt, který začne hodně rychle nudit a ničím vás vysloveně neoslní.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

45 %

Čtenáři

33 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 53 čtenářů

Témata: Monstrum, měna, reklama

Starý dům už neprodáte. Unijní směrnice ale může být protiústavní, tvrdí právníci

Premium Zateplování, výměna kotle i oken, solární panely na střechu… Nechcete starý dům opravovat „po evropsku“? Rychle se jej...

Přežila Terezín i Osvětim. Bůh není, takové utrpení by nedopustil, říká

Premium Měla si užívat bezstarostné mládí, namísto toho si musela na kabát přišpendlit židovskou hvězdu. V 15 letech ji...

Hokej se změnil v jatka. Píše o nich i Wikipedie, extraliga se styděla

Premium Jen co se ve zlínském kamrlíku pro rozhodčí potkal Roman Polák s kolegy, hned měli jasno: „Pánové, dnes to může být...

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Rozjívené fracky tu nechceme. Kde končí svoboda dětí ve veřejných prostorách?

Vlnu vášní vyvolalo vyjádření pražského bistra, které na sociálních sítích publikovalo pravidla, jak se mají chovat...

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

PŘEHLEDNĚ: Pošta zveřejnila, které pobočky od léta zruší

Česká pošta zveřejnila seznam poboček, které v rámci úspor uzavře. Nejvíce jich je v Moravskoslezském kraji a v Praze....

ČNB se propadla do obří ztráty 412 miliard, za rok je jedenáctinásobná

Česká národní banka (ČNB) loni vykázala rekordní ztrátu 411,9 miliardy korun. V roce 2021 měla ztrátu 37,7 miliardy...

Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...