Naskočte si na motorku, je to zadarmo

  15:14aktualizováno  15:14
Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách, ale jednoduše doprava. Ovšem i tak je Traffic Rider zábavnou záležitostí.
80

Traffic Rider

Platforma: Android, iOS, Windows Phone

  • Grafika
  • Bohatý obsah
  • Obvykle příjemná hratelnost
  • Pár úrovní je ale frustrujících
  • Bez placení hromada reklam
  • Chybí hudba

Ve hře řídíte motorku, respektive motorky. Nejdříve je dostupné jen úsměvné „prdítko“, ale časem, až budete mít vyšší úroveň a především dost peněz, se zpřístupní mnohem výkonnější (a také vzhledově přitažlivější) stroje.

Každý z nich má jiné základní vlastnosti, jako je například rychlost nebo ovladatelnost. Kromě rychlosti jsem žádný podstatnější rozdíl nepostřehl, řídily se hodně podobně.

Za co se platí

Free 2 Play

Stažení je zdarma a vytahovat peněženku není nutné ani později. Investování peněz vám zajistí některé bonusové předměty a rychlejší nákup motorek, ale ani jedno není nezbytné, abyste byli ve hře úspěšní.

Motorky mají vlastnost nazvanou jednoduše POWER. Ta je důležitá, abyste s přehledem zvládli jednotlivé mise. Před vstupem do každé z nich jste upozorněni, zda je úroveň POWER dostatečná, případně je vám doporučeno, abyste svou „mašinu“ vylepšili. Vhrnout do mise se můžete, i když motorka nebude splňovat požadavky. Pak se ovšem zapotíte.

Fotogalerie

Traffic Rider je někdy náročný i s vyšperkovanou motorkou. Především to platí pro úrovně, ve kterých je nutné v časovém limitu předjet daný počet vozidel. Ty mohou být frustrující, protože doprava je hustá a stačí nabourat a už máte problém.

Pokud jednou chybujete, je vám povoleno za prémiovou zlatou minci, případně zdarma (ale musíte zhlédnout reklamní video) pokračovat dál od místa, kde jste to nezvládli.

Ve hře je dostupných několik módů. Hlavní je kariéra, která je koncipována klasicky. Plníte jednu misi za druhou, podmínky jejich úspěšného dokončení jsou různé. Někdy je nutné zdolat určitý úsek v daném časovém limitu, jindy předjet předem stanovený počet automobilů.

Traffic Rider

Traffic Rider

Kromě toho se později uvolní další módy, které popravdě nejsou až tak originální, ale přinesou do vaší kasičky další peníze. A ty se budou hodit.

Naštěstí ale titul není běžným tahákem na peníze. Když se vám daří, dostáváte zelené bankovky a prémiovou měnou jsou zlaté mince. Bankovky slouží k nákupu motorek a vylepšení, o zlaťácích už jsme se bavili, pomohou s napravením jedné chyby a poslouží k pořízení dalších bonusových věcí.

Traffic Rider

Traffic Rider

Mince nejsou úplně nezbytné, vystačíte si s bankovkami, kterých nebudete mít málo, pokud se vám bude dařit. Hra neobsahuje žádný ukazatel energie, která by byla nutná pro vstup do misí, což je velké plus.

Velkým pozitivem je vizuální stránka. Prostředí vypadá moc pěkně, střídají se různé krajiny, počasí, denní doba. Okolí se opravdu povedlo. Stejně tak i zvuky. Samozřejmě se liší „řev“ každé motorky a navíc vliv má i to, kde se nacházíte. Například v tunelu znějí zvuky výrazně jinak než na poušti. Je to sice „prkotina“, ale potěší.

Trochu mě ale zamrzelo, že chyběla hudba. Nějaký pěkný soundtrack by určitě nebyl od věci. To je ale jedno z mála negativ. Jinak je Traffic Rider kousek, který potěší sympatickou (byť místy dost náročnou) hratelností i tolerantním platebním modelem.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

57 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 87 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz