Sobota 15. srpna 2020, svátek má Hana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 15. srpna 2020 Hana

Kapesní verze Need for Speed není úplně špatná, ale ráda by vaše peníze

aktualizováno 
Licencované automobily, možnost upravit si je dle libosti, stylová hudba - mobilní závody Need for Speed: No Limits toho nabízejí celkem dost. Ovšem, pokud to budete chtít zdarma, načekáte se.
60

Need for Speed: No Limits

Platforma: Android, iOS

  • Licencované automobily
  • Dostatek závodů
  • Různorodé lokace
  • Závody jsou velmi krátké
  • Benzín se rychle vyčerpá
  • Někdy zlobí ovládání

Need for Speed stále patří k nejznámějším závodním sériím a ani mobilní verze se mezi konkurencí neztratí. Jde o titul, který si očividně vyžádal spoustu času a peněz. A je to na něm vidět.

Najdete tu licencované automobily různých značek, které můžete upravovat nejen vizuálně. Do svých nablýskaných miláčků montujete také nové součástky, které ovlivňují různé atributy. Rozdíly v ovládání různých druhů vozidel jsou však v podstatě neznatelné. Nehraje roli, jestli řídíte Porsche nebo Ford.

Za co se platí

Free 2 Play

Need for Speed: No Limits nevyžadují žádnou počáteční platbu. Projekt obsahuje několik typů herní měny. Standardní peníze, o které většinou není nouze, ale také zlaté cihličky a speciální platidlo pro úpravy vzhledu vozidla. Za cihličky pořídíte unikátní součástky nebo plány na nové automobily (vozidla získáte tak, že sesbíráte určitý počet jejich plánů), ale především díky nim rychleji doplníte benzín. A to se vám po pár hodinách bude hodit, protože je ho velmi omezené množství.

Need For Speed: No Limits

Need For Speed: No Limits

Nejdůležitějším atributem aut je bodové ohodnocení. Pro vstup do různých závodů je nutné mít určitý počet bodů (je závislý na tom, jaké součástky ve vozidle máte). Ale ani to, že splňujete minimální hranici, neznamená, že uspějete. Hra vám dá v závislosti na počtu bodů vědět, zda pro vás bude daný závod těžký, středně náročný nebo lehký.

Fotogalerie

Zmíněné součástky se získávají několika způsoby: jako odměny za vítězství, kupují se v „tajemných“ bednách a některé seženete i na černém trhu. Právě tam si můžete vybrat konkrétní díly. V ostatních případech je otázkou náhody, které předměty obdržíte.

Ve hře najdete několik různých typů závodů, většina je klasického ražení. Soupeříte s několika závodníky a musíte dorazit do cíle první (na druhé místo se tu nehraje), nechybí „časovky“ (protivníkem je vám časový limit) a stíhací závody. Je tu i pár módů, které jsou špetku originálnější. V jednom jste například motivováni, abyste s automobilem co nejvíce „skákali“, v dalším je zase důležité projíždět skrze určitá místa, která vám doplní energii pro zrychlení.

Na délce záleží

Co vás asi zaskočí je, že závody trvají obvykle jen pár desítek vteřin. Málokdy se dostanete nad minutu. Tím pádem není moc prostoru pro chyby. Stačí jedna menší a už je nutné celý závod opakovat, protože nemáte šanci dohnat protivníky.

Design tras je obvykle povedený, jednotlivé lokace se od sebe dostatečně liší a hlavně jsou přehledné, takže se nezaseknete za každým rohem. Výjimkou jsou mírně matoucí noční závody.

Během jízdy automobily řadí samy, vy zatáčíte a čas od času aktivujete dočasné zrychlení (energie pro něj se doplňuje samovolně nebo díky „smykování“ a riskantní jízdě).

Need For Speed: No Limits
Need For Speed: No Limits

Need For Speed: No Limits

Rychlost tak nejvíce ovlivníte už před samotným závodem díky součástkám, které instalujete do vozidla. Přímo v závodech vaši rychlost ohlídá umělá inteligence.

Do cesty se vám postaví spousta překážek, takže kromě sloupů a dalších nehybných objektů se budete vyhýbat civilní dopravě i policejním automobilům. Ty na vás budou dotírat, ale maximálně vás trochu zdrží, zatčení nehrozí.

Proti počítači i živým lidem

Need for Speed: No Limits obsahuje kromě kampaně i závody, které jsou určeny jen pro vozidla konkrétní značky, dál speciální mise, ve kterých narazíte na známé osobnosti (jako je Snoop Dogg) a dobrou zprávou je, že nechybí ani turnaj. V něm poměříte síly s živými soupeři.

Pro vstup do závodů budete potřebovat buďto benzín nebo lístky. Benzín je nutný pro většinu klasických misí. K dispozici máte 10 jednotek, závody si jich vyžádají 1 až 2. Jsou to jednoduché počty. Může se stát, že po pěti závodech jste nahraní a buďto musíte čekat, nebo vytáhnout peněženku, zakoupit zlaté cihličky a rychle doplnit benzín. Stejně tak lístků je omezené množství.

Need For Speed: No Limits
Need For Speed: No Limits

Need For Speed: No Limits

Palivo naštěstí získáte i poté, co se vám zvýší úroveň. Za úspěchy se vám zvyšuje reputace, pokud jí získáte určité množství, poskočíte na další level. Díky tomu se doplní benzín a zpřístupní nové herní módy.

Prvních pár hodin nedostatek paliva nepocítíte, později už je to problém. S ohledem na to, že závody jsou krátké, je jasné, že po několika minutách vám dojde benzín. Hra tak má „No Limits“ opravdu jen v názvu.

Tvůrci alespoň mile překvapili tím, že montování nových součástek je okamžité a platí se za něj herní měnou, které budete mít dost. Očekával jsem totiž, že bez prémiového platidla bude práce mechaniků zdlouhavá.

Hudba agresivní, grafika slušná, ale ne dechberoucí

Asi málokoho zaskočí, že dění na obrazovce doprovází hudba od docela proslulých tvůrců jako je Steve Aoki a jednotlivé písničky nejsou špatné. I když občas byly na můj vkus až moc agresivní a skoro rušily.

S obrazovým zpracováním je to trošku složitější. Pokud se podíváte na okolní obrázky, ne vždy to vypadá, že grafici odvedli nejlepší práci, ale na obrazovce mobilu nebo tabletu hra nevypadá vůbec špatně. Kdyby byly některé objekty detailnější, asi by si nikdo nestěžoval.

Menší problém jsem měl s ovládáním. Někdy se hra zuby nehty bránila tomu, aby reagovala na doteky. Během závodů se to stávalo jen občas a to ve chvíli, kdy jsem se snažil aktivovat zrychlení, ovšem, někdy titul ignoroval mé příkazy, když jsem se snažil ťuknout na určitý typ závodu nebo automobilu v menu.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

60 %

Čtenáři

47 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 71 čtenářů

Pastrňák i Kvitová. Sportovní hvězdy skupují v Praze luxusní nemovitosti

Premium Rezidence na Smíchově, byty v Karlíně nebo na Vinohradech. To je jen malý výčet nemovitostí, které vlastní české...

Doba prsatá. Odhalená ňadra jako důkaz měnícího se světa kolem nás

Premium Až se teď v létě vydáte k vodě, rozhlédněte se kolem sebe. Jedním z dokladů změn světa kolem nás jsou proměny vzhledu...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

  • Další z rubriky

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

WhatsApp se brzy zbaví toho, co nás na něm nejvíc štve

Populární chatovací aplikace WhatsApp chystá změnu, která leckoho potěší. Brzy bude mít podporu více aktivních zařízení...

Češi bydlí na Papui již tři roky. Byl to ze začátku šok, ale nelitují

Manželé se rozhodli vydat za prací do zahraničí. Zlákala je Papua Nová Guinea, kde žijí od roku 2017. Nejdříve v městě...

Modelka po plastice nedodržela sexuální abstinenci, praskl jí zadek

Šestadvacetiletá Amanda Nicole z Los Angeles se živí jako modelka a je samozvanou dvojnicí herečky Scarlett...

Doba prsatá. Odhalená ňadra jako důkaz měnícího se světa kolem nás

Premium Až se teď v létě vydáte k vodě, rozhlédněte se kolem sebe. Jedním z dokladů změn světa kolem nás jsou proměny vzhledu...

Herečka Prachařová bydlí na Letné. Nezvaní návštěvníci jsou už pryč

Při pohledu na starý činžák by jen málokoho napadlo, v jak krásném bytě dcera herců Dany Batulkové a Davida Prachaře...