Bez mikroplateb si strategii Age of Sparta neužijete

aktualizováno 
A je to tu zase. Povedený titul, u kterého by si člověk mohl užít hromadu legrace, ale neužije, protože platební model je příliš chamtivý.
50

Age of Sparta

Platforma: Android, iOS, Windows Phone

  • Zábavné souboje
  • Mytologická stylizace
  • „Nucení“ do mikroplateb
  • Příliš různých typů měn

Je zřejmé, že si na Age of Sparta vývojářské studio Gameloftu opravdu „máklo“. Vizuálně je projekt líbivý, herní mechanismy jsou komplexní a samozřejmě za svou práci chtějí tvůrci odměnu. Ale snaha utržit nějakou tu kačku je až příliš intenzivní.

Fotogalerie

Age of Sparta je strategie, ve které se staráte o své město. V tom stavíte různé typy budov. Některé generují víru, kterou potřebujete pro vstup do bitev, další trénují vojáky a jiné zásobují vaši pokladnu zlaťáky.

Stejně tak důležité jako péče o vaše sídlo jsou i bitvy. Jednotky přímo neovládáte, pouze zvolíte, které se vrhnou do boje, a jejich pozici. Ale aby se hráč nenudil, často se na bojišti objevují různé předměty, které mohou zvrátit výsledek válečné vřavy, pokud na ně ťuknete. Jde například o výbušné vázy nebo truhly, které doplní zdraví vašim svěřencům.

Akční složka je svižná a milovníky mytologie potěší, že jsou k dispozici různá klasická monstra jako gorgony, hydry nebo kyklopové. Navíc je možné dokoupit i hrdiny nebo kombinovat jednotky a vytvářet silnější.

Za co se platí

Free 2 play

Za stažení se po vás nechce nic. Ovšem, pokud jde o hraní, to je jiná pohádka. Prémiovou měnou jsou drahokamy (pořídit se dají od cca 94 korun až po 1 892 korun) a hodit se vám budou téměř neustále. Zrychlí stavbu budov a některé vojáky a předměty je možné pořídit pouze za ně. Jednoduše řečeno, bez nich bude zážitek ze hry poloviční.

Hra obsahuje kampaň, ve které poměřujete síly s umělou inteligencí, ale také máte možnost interagovat s ostatními živými hráči. Buďto jim pomáháte, nebo jste za ty „zlé“ a útočíte na ně.

Obojí má své výhody. Pokud budete mít s jinými hráči dobré vztahy, obdržíte přístup ke speciálním jednotkám, jestliže budete spíše agresivní typ (a budete vítězit), získáte slušné množství zdrojů.

Age of Sparta

Age of Sparta

V Age of Sparta je spousta bezva činností. A prvních pár desítek minut budete mít pocit, že si je můžete naplno vychutnat i bez mikroplateb. Ale asi tušíte, že to se následně změní. Po nějaké době zjistíte, že stavba budov bez prémiové měny zabere klidně několik hodin a že se víra dobíjí velmi pomalu.

Poměrně zmatený je i systém měn. Je jich tu docela velké množství a některé předměty, válečníci a budovy jsou dostupné pouze za jediný druh platidla. A není vůbec snadné mít dostatek všech zdrojů. Platidel by klidně mohlo být méně.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

50 %

Čtenáři

24 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 47 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Najdete na iDNES.cz