Bez mikroplateb si strategii Age of Sparta neužijete

aktualizováno 
A je to tu zase. Povedený titul, u kterého by si člověk mohl užít hromadu legrace, ale neužije, protože platební model je příliš chamtivý.
50

Age of Sparta

Platforma: Android, iOS, Windows Phone

  • Zábavné souboje
  • Mytologická stylizace
  • „Nucení“ do mikroplateb
  • Příliš různých typů měn

Je zřejmé, že si na Age of Sparta vývojářské studio Gameloftu opravdu „máklo“. Vizuálně je projekt líbivý, herní mechanismy jsou komplexní a samozřejmě za svou práci chtějí tvůrci odměnu. Ale snaha utržit nějakou tu kačku je až příliš intenzivní.

Fotogalerie

Age of Sparta je strategie, ve které se staráte o své město. V tom stavíte různé typy budov. Některé generují víru, kterou potřebujete pro vstup do bitev, další trénují vojáky a jiné zásobují vaši pokladnu zlaťáky.

Stejně tak důležité jako péče o vaše sídlo jsou i bitvy. Jednotky přímo neovládáte, pouze zvolíte, které se vrhnou do boje, a jejich pozici. Ale aby se hráč nenudil, často se na bojišti objevují různé předměty, které mohou zvrátit výsledek válečné vřavy, pokud na ně ťuknete. Jde například o výbušné vázy nebo truhly, které doplní zdraví vašim svěřencům.

Akční složka je svižná a milovníky mytologie potěší, že jsou k dispozici různá klasická monstra jako gorgony, hydry nebo kyklopové. Navíc je možné dokoupit i hrdiny nebo kombinovat jednotky a vytvářet silnější.

Za co se platí

Free 2 play

Za stažení se po vás nechce nic. Ovšem, pokud jde o hraní, to je jiná pohádka. Prémiovou měnou jsou drahokamy (pořídit se dají od cca 94 korun až po 1 892 korun) a hodit se vám budou téměř neustále. Zrychlí stavbu budov a některé vojáky a předměty je možné pořídit pouze za ně. Jednoduše řečeno, bez nich bude zážitek ze hry poloviční.

Hra obsahuje kampaň, ve které poměřujete síly s umělou inteligencí, ale také máte možnost interagovat s ostatními živými hráči. Buďto jim pomáháte, nebo jste za ty „zlé“ a útočíte na ně.

Obojí má své výhody. Pokud budete mít s jinými hráči dobré vztahy, obdržíte přístup ke speciálním jednotkám, jestliže budete spíše agresivní typ (a budete vítězit), získáte slušné množství zdrojů.

Age of Sparta

Age of Sparta

V Age of Sparta je spousta bezva činností. A prvních pár desítek minut budete mít pocit, že si je můžete naplno vychutnat i bez mikroplateb. Ale asi tušíte, že to se následně změní. Po nějaké době zjistíte, že stavba budov bez prémiové měny zabere klidně několik hodin a že se víra dobíjí velmi pomalu.

Poměrně zmatený je i systém měn. Je jich tu docela velké množství a některé předměty, válečníci a budovy jsou dostupné pouze za jediný druh platidla. A není vůbec snadné mít dostatek všech zdrojů. Platidel by klidně mohlo být méně.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

50 %

Čtenáři

24 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 47 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?
Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?

Očkování absolvují malé děti v prvních letech života hned několikrát. Zpočátku si to ani neuvědomují, později už mohou mít „vypěstovaný“ strach z toho, že to bude bolet. Nervozita rodičů jim nepřidává. Jak bychom měli své dítě připravit na očkování, aby se nebálo a zvládlo tuto povinnou (a nemilou) událost co nejlépe?

Najdete na iDNES.cz