Přece jen to jde. Hra na motivy Rychle a zběsile předloze ostudu nedělá

aktualizováno 
Fast & Furious: Legacy je mobilní adaptace filmu, za kterou se tvůrci nemusejí stydět.
80

Fast & Furious: Legacy

Platforma: Android, iOS

  • Lokace, automobily a postavy z filmu
  • Herní principy nejsou složité, ale pobaví
  • Bez problémů hratelné i bez mikroplateb
  • Dlouhé nahrávací doby
  • Možná zbytečně mnoho druhů platidel

Fast & Furious: Legacy | foto: Bonusweb.cz

Rychle a zběsile je v kurzu. Sedmý díl filmové série láme rekordy, lidé se na něj ženou ve velkém. Ale není nutné opouštět obývák, abyste si mohli užít řádění na silnících.

Fotogalerie

Očekával jsem, že půjde o klasický případ nepovedené hry, která sází jen na známé jméno. Nakonec jsem byl příjemně překvapen. Nejenže je Fast & Furious: Legacy skvělou závodní záležitostí, ale ani z vás nebude neustále tahat peníze.

Ve hře je několik módů. Milovník rychlé jízdy tu najde kampaň, ve které poměří síly se starými známými ze stříbrného plátna. Dále jsou k dispozici výzvy, což jsou samostatné závody za slušnou odměnu. Nechybí ani módy pro více osob a můžete si vytvořit i vlastní posádku. To má několik výhod, například si můžete navzájem pomoci a urychlit opravu svých vozů.

Závodů je také několik typů. V některých se vyhýbáte jiným automobilům, v dalších musíte ve vhodnou chvíli zařadit a narazíte (doslova) i na akčnější činnosti, kdy je nezbytné bourat do protivníka, dokud ho neodstraníte z cesty. Zklamaní nebudou ani milovníci driftingu.

Za co se platí

Free 2 play

Stažení není zpoplatněno. Peníze zaplatíte za zlaté mince, za které se dají nakoupit nová auta, nátěry, samolepky a další laskominy pro vaše vozidla. Bez problémů se dá hrát i bez mikroplateb. Ale pokud se pro ně přece jen rozhodnete, tak nejméně zaplatíte necelých 151 korun za 600 mincí, nejvíce 3 018 korun za 17 tisíc mincí.

Fast & Furious: Legacy

Fast & Furious: Legacy

Upozornit bych měl na to, že herní principy jsou velmi zjednodušené. Rychlost si automobil udržuje sám, vy ji můžete ovlivnit pouze tak, že zapnete chvilkové zrychlení. Jinak jde hlavně o to, abyste ve vhodnou chvíli ťukli na obrazovku. Největší kontrolu máte nad vozem během driftovacích jízd, tam s ním dokonce zatáčíte, a to už je co říct.

Ale není to tak nudné, jak by se mohlo zdát. I tak se dá u hry užít docela slušná porce zábavy. Bez ohledu na výrazné zjednodušení herních mechanismů oproti arkádovým závodům pro PC a „velké“ konzole, jsou jízdy navrženy tak, abyste museli být celou dobu ostražití a nelelkovali.

Kromě toho je obtížnost příjemně vyvážená, takže sice nebudete opakovat závody desekrát, ale stačí trošku zachybovat a už se díváte soupeři na zadní nárazník.

Fast & Furious: Legacy

Fast & Furious: Legacy

Překvapilo mě, že se náročnost po pár chvílích skokově nezvýšila, jak je u podobných projektů zvykem. V tomto případě nedojde k tomu, že vám tvůrci jasně řeknou „zaplať reálné peníze, abys měl dost zdrojů na součástky nebo nová vozidla, jinak nemáš šanci uspět“.

S přehledem si vystačíte s tím, co vyděláte za úspěšné zdolávání závodů. Přítomny jsou tři druhy měny. Standardní mince, mince pro mechaniky a prémiové zlaťáky. Všechny se dají získat během hraní a není třeba je dokupovat.

Na vytažení peněženky dojde ve chvíli, pokud budete trvat na bohatším vozovém parku a vyšperkování svých miláčků. Ale pokud se obejdete bez plné garáže (i když nabídka je lákavá, najdete tu desítky kousků známých z filmů) a metalického nátěru pro každé auto, tak není důvod sáhnout pro kreditku.

Jediným omezujícím faktorem je výměna oleje. Po určité době je nutné ji provést a zabere to dvě hodiny. To zní děsivě, ale během hraní získáte karty, které tuto činnost zrychlí, a pokud je nebudete mít k dispozici, okamžitá výměna oleje vyjde na několik desítek zlatých mincí. To je částka, která se dá naspořit za pár vítězných závodů.

Je osvěžující, jak tolerantní je platební model. Žádné zdlouhavé čekání, žádná přehnaná obtížnost bez investování peněz. Připlatíte si opravdu hlavně za bonusové věci.

Fandy Rychle a zběsile jistě potěší, že kromě toho, že se na silnicích setkáte s hrdiny a záporáky z filmů, tak se také ocitnete v lokacích, které jste měli možnost vidět v kině. Navíc, ve velmi slušném grafickém zpracování. Přidejte si dynamický hudební podklad a dobře reagující ovládání a je jasné, že technická stránka dojem z titul ještě vylepší.

Je tu ovšem jedna věc, která není úplně ideální. Nahrávací doby. Nápis „Loading“ uvidíte docela často a dlouho.

Celkově však jde o jednu z nejlepších her na motivy filmů z poslední doby a také o jeden z nejpovedenějších závodních titulů za poslední měsíce.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 67 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz