Cars: Fast as Lightning je skvělou volbou pro děti. Tedy ty, které mají štědré rodiče

  16:33aktualizováno  16:33
Pestrobarevné, jednoduché, s možností upravit si závodiště a s bonusem v podobě hrdinů z filmové série Auta. Zní to dobře, jen kdyby tvůrci tak okatě netahali peníze z kapes hráčů.
50

Cars: Fast as Lightning

Platforma: Android, iOS

  • Hrdinové z filmů
  • Možnost uzpůsobit si závodiště
  • Neodbytný platební model
  • Technické nedostatky

Cars Fast as Lightning | foto: Bonusweb.cz

Ideální záležitost pro děti, řekl by si člověk po prvních minutách. Cars: Fast as Lightning v sobě kombinuje dva žánry a to závody a budovatelskou strategii. Herní mechanismy jsou ale velmi zjednodušené, tak aby oslovily ty nejmladší.

Za co se platí

Free 2 play

Stažení hry je zdarma, ale po chvíli zjistíte, že Cars: Fast as Lightning je jedním z oněch případů projektů, které jsou bez mikroplateb dost zdlouhavé. Jestli nehodláte platit, tak to bude chtít pořádnou porci trpělivosti a mám dojem, že tou zrovna děti, pro které je titul určen, neoplývají. Pokud jde o cenu krystalů, nejmenší balíček 150 krystalů je za nějakých 38 korun, nejobsáhlejší balíček 2 000 krystalů za 378 korun. Pro představu, dekorace na trať pořídíte za ceny v řádech desítek krystalů, nové automobily stojí několik stovek krystalů.

Během závodů je pro vás důležitý jen pedál plynu. Nejdůležitější pravidlo je, že v zatáčkách musíte zpomalit a na předem označených místech dupnout na plyn. Občas se ještě objeví šipka, stačí táhnout prstem v jejím směru a auto předvede nějaký pěkný trik.

Pokud jde o budovatelský aspekt, tak na závodištích stavíte stánky, zatáčky a podobě, ve městě různé budovy, které vám generují zlaťáky, jednu ze dvou herních měn nebo v nich upravujete vozidla.

Fotogalerie

Vše je jednoduché, i malé děti pochopí, co se po nich chce a ještě budou rády, že je k dispozici dostatek automobilů, které znají z filmové předlohy.

Jenže nadšení brzy odpadne, když se ukáže, že bez reálných peněz si hru pořádně neužijí. Neustále budou narážet na limity. Například vylepšování aut trvá bez prémiových krystalů nepříjemně dlouho a některé budovy jsou dostupné pouze za krystaly.

Titul rozdělen do několika etap. V každé musíte použít jiné vozidlo. Jenže abyste byli úspěšní, je nutné každé průběžně vylepšovat. To ale znamená, že budete velmi často zajíždět do garáže, kde mechanici vypilují vaše auto. A jak už bylo zmíněno, bez zaplacení krystaly to trvá nepříjemně dlouho. Navíc je vylepšení žádáno po každých dvou třech jízdách.

Zarazilo mě, že i když jsem zvítězil ve všech závodech v dané etapě, tak jsem nezískal dostatek zkušeností, abych mohl pokračovat do další lokace. Nezbylo než opakovat již projeté závody. A k tomu je potřeba benzín, který se samovolně (a pomalu) doplňuje nebo, to je překvapení, se dá zakoupit za prémiovou měnu.

Pachuť z neodbytného tahání peněz z kapsy nezažene ani roztomilý dabing (herec Owen Wilson namluvil hlavního hrdinu) a povedené vizuální zpracování. A už vůbec ne to, že hra občas „padá“ a „zamrzává“.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

50 %

Čtenáři

43 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Najdete na iDNES.cz