Red Bull vám dá skutečně křídla. Přinejmenším v nové letecké hře

aktualizováno 
Virtuální verze závodů Red Bull Air Race určitě stojí za zkoušku. Je to technicky povedená a vesměs náročná záležitost.
70

Red Bull Air Race The Game

Platforma: Android, iOS

  • Dostatek závodů i letadel
  • Hudba a grafika
  • Obvykle příjemně náročné
  • Občas ale příliš obtížné
  • Pomalé dobíjení energie pro turnaje
  • Dvojité zpoplatnění okamžitých oprav/vylepšení

Red Bull Air Race The Game | foto: Bonusweb.cz

Výrobce známého energetického nápoje už nějakou dobu fušuje do herního byznysu a pod jeho hlavičkou vyšlo pár slušných kousků. Zařadí se k nim i Red Bull Air Race The Game.

Nabízí několik herních módů, jako jsou kemp pro piloty, ve kterém jste zasvěceni do základních principů, kampaň nebo turnaj s živými protihráči. Pro účast v turnaji potřebujete speciální palivo, které se doplňuje automaticky (velice pomalu), nebo se dokupuje za prémiové zlaťáky.

Za co se platí

Free 2 play

Za stažení Red Bull Air Race The Game nezaplatíte nic. Ve hře pak existují dva typy měny: stříbrňáky a zlaťáky. Stříbrňáků je dost, zlaťáky se naopak získávají obtížně. Zlaté mince poslouží ke zrychlení oprav nebo vylepšení. Ty sice žádají stříbrné mince, ale pokud chcete, aby bylo letadlo opraveno/vylepšeno ihned, je nutné investovat i zlaťáky. Za ty pořídíte i některá letadla nebo speciální palivo pro turnaj s živými hráči.

Nový kanystr s palivem je za 75 zlaťáků. Zakoupit zlaté mince můžete v několika balíčcích. Nejlevnější je za cca 103 korun (50 zlaťáků), nejnákladnější vyjde na nějakých 1 610 korun (2 000 mincí). Pokud se ovšem obejdete bez některých letadel a nevadí vám čas od času pár minut čekat, můžete nechat peněženku v kapse.

Útěchou je, že kemp pro piloty a kampaň, ve které soupeříte s umělou inteligencí, žádnou speciální energii nežádají. Závodů se můžete zúčastnit, kolikrát chcete.

Fotogalerie

Existuje několik typů soutěží. Někdy je nutné proletět danou trasu, aniž byste zavadili o sloupy, jindy je důležité dorazit do cíle před soupeři a navíc se vyhýbat pylonům. A to není úplně snadné.

Ne snad proto, že by se letadla špatně ovládala, v tomto ohledu je vše v pořádku, ale trasy jsou navrženy tak, aby vám nedaly nic zadarmo.

Napomáhá žlutá linie, která vás navádí, ale ani tak se občas nevyhnete tomu, že vyletíte mimo vyznačenou trasu nebo narazíte do sloupu. Pokud k tomu dojde, bude občas nutné opravit letadlo. Za to zaplatíte stříbrné mince, kterých je naštěstí docela dost. Ovšem i tak oprava trvá pár minut. Pokud tedy nebudete chtít investovat i zlaté mince, které danou činnost urychlí.

Snížit náročnost závodů můžete zakoupením nových letadel a vylepšováním jejich schopností. Sice nový závodní kousek nemá extrémně výrazný dopad na obtížnost, ale citelný určitě. Nabídka strojů je docela slušná.

Stejně tak i lokací, ve kterých se budete prohánět, je dostatek. Hra vám tak vydrží na dlouho. K dispozici jsou stovky závodů na různých kontinentech.

Prostředí je zpracováno pěkně, dobře vypadají i modely letadel. K tomu si připočtěte působivý soundtrack a je jasné, že po technické stránce tvůrci nic nepodcenili. Hlavní výtky se týkají někdy přehnané náročnosti, zdvojených plateb za některé činnosti a pomalého dobíjení paliva. Za vyzkoušení hra stojí, jakmile však narazíte na limity free 2 play modelu, doporučujeme porozhlédnout se jinde.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

70 %

Čtenáři

61 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 31 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Swordbreaker The Game

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

Najdete na iDNES.cz