Noví Angry Birds jsou akčnější, ale také nenasytnější než kdy předtím

aktualizováno 
Další hra ze série Angry Birds se inspiruje u Transformerů a sází především na střílení.
60

Angry Birds Transformers

Platforma: Android, iOS

  • Svižná akce
  • Skvělá hudba
  • Povedené postavy
  • Bez mikroplateb zdlouhavé
  • Transformace do vozidel není moc zábavná

Angry Birds Transfomers | foto: Bonusweb.cz

Není to samozřejmě poprvé, co si Angry Birds vypůjčují postavy ze známého universa. Už jsme tu měli Angry Birds Star Wars. Ovšem Angry Birds Transformers nejen přetváří hrdiny z původní hry v podobě ptáků a prasat do formy obřích robotů, ale ještě výrazně mění herní mechanismy.

Projekt není vystavěn na tom, že z praku střílíte rozlícené ptáky a snažíte se odstranit prasata, která jsou rozmístěna na různých stavbách. Angry Birds Transformers jsou výrazně akčnější.

Váš robot je vysazen na startu mise, automaticky se rozběhne kupředu a vy ťukáním prstu vybíráte cíl, na který střílí. Je nutné být rychlý a zlikvidovat nepřátelská prasata dříve, než vás zasáhnou, protože robot má omezený počet životů.

Za co se platí

Free 2 play

Titul je ke stažení zdarma. Ve hře jsou tři důležitá platidla: zlaté mince, zlikvidovaná prasata a krystaly. Mince získáváte během úrovní a také se samovolně generují v již dokončených lokacích, navíc jejich počet můžete navýšit, pokud po dokončení mise budete souhlasit se zhlédnutím reklamy. Tímto způsobem se zdvojí nejen počet zlaťáků, ale také množství odpravených prasat.

Krystaly občas najdete, pár jich získáte za splnění postranních úkolů, ale hlavní cestou jejich pořízení jsou mikroplatby. Za 150 krystalů zaplatíte 137 korun, za 400 krystalů cca 274 korun a za 900 krystalů 545 korun. A čím více jich budete mít, tím lépe.

Ceny za vstup do již dokončených úrovní se pohybují v řádu jednotek až desítek krystalů, stejně tak vylepšování Transformerů. Titul nabízí možnost přiložit hračky Telepod ke kameře mobilního telefonu/tabletu a „přetáhnout“ postavy/nové schopnosti do hry. Orientační cena je zhruba 170 korun za figurku.

Ne vždy je nutné pálit přímo po nepříteli, v rámci odkazování na původní tituly je často mnohem praktičtější zasáhnout výbušnou krabici nebo skleněnou část stavby, na které jsou prasata umístěna.

Angry Birds Transfomers

Angry Birds Transfomers

Na rozdíl od projektů z hlavní série Angry Birds tu nemáte moc času na pečlivé rozvažování, ale i tak se vyplatí nebýt úplně zbrklý a pálit bez rozmyslu. To platí i pro využití speciálních schopností (štít, energetická vlna), které postupně získáváte.

Jedním z talentů hlavních hrdinů je i schopnost transformace v dopravní prostředek. Nemůžu však říct, že by to bylo zábavné. Někdy se před vámi objeví budova, která se řítí k zemi. V danou chvíli se prostě ťukne na ikonu, robot se na moment změní ve vozidlo a rychle projede kolem stavby, aniž by ho zasáhly trosky.

Fotogalerie

Roboty můžete, respektive musíte vylepšovat, jinak máte v pozdějších fázích hry problém. Díky tomu, že investujete mince do nových schopností vašich Transformerů, zvyšuje se vám celková úroveň. Ta je důležitá k zpřístupnění nových lokací.

Kromě mincí, kterých se dá získat dost během hraní, jsou důležitá ještě prasata. Pokud hodláte osvobodit nové roboty, tak to vyžaduje určitý počet zlikvidovaných prasat. Nevyhnete se tak opakování již prošlých úrovní. Jenže to není snadné. Do již zdolané lokace nemůžete jen tak vtrhnout. Znovu se uvolní až po určitém čase (klidně i desítky minut).

I vylepšování robotů zabere slušnou dobu. A není dovoleno jich upravovat více najednou. Není výjimkou, že nastane situace, kdy prostě nemáte co dělat. Několikrát jsem se ocitl v situaci, kdy zbývalo ještě hodně času, než se znovu zpřístupní dokončené mise a také jsem neměl dostatečnou úroveň, abych si odemkl nové.

Angry Birds Transfomers

Angry Birds Transfomers

Asi tušíte, že je tu řešení v podobě prémiové měny. Tou jsou modré krystaly, které zrychlují jak upgrady Transformerů, tak umožní vstup do dokončených misí. A je vám asi také jasné, že si to vyžádá větší množství krystalů.

Obecně nejde o nejotravnější formu platebního modelu, ale ve srovnání s jinými hrami ze série je docela agresivní.

Za zmínku stojí, že lze požádat přátele na Facebooku, aby vám na moment poskytli některého ze svých robotů, kteří vám pomohou (pokud o to nemáte zájem, umělá inteligence vám nabídne svého Transformera).

Slušná je grafická stránka a především hudba, kterou složil Vince DiCola. Ten pracoval na animovaném seriálu Transformers.

Odklon od klasické receptury není špatný. Je sice pravda, že po nějaké době se dostaví stereotyp, ale to se projeví hlavně v případě, že budete hrát několik hodin v kuse. Angry Birds Transformers jsou spíše určeni pro zkrácení dlouhé chvíle.

Prasata a ptáci přetvoření do podoby Transformerů jsou povedení, k hudbě a grafice nemám výtku, ale vývojářské studio Rovio nezvládlo úplně ideálně vyladit platební model, který ovlivňuje finální zážitek více, než je vhodné.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

60 %

Čtenáři

21 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 91 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Najdete na iDNES.cz