Ve hře na motivy filmu Jurský svět se rvou dinosauři

aktualizováno 
Filmový Jurský svět se povedl. Nejenže láme finanční rekordy, ale podle kritiků i diváků je velmi zábavný. Překvapivě ani herní rozšíření Jurassic World není vyloženě špatné.
65

Jurassic World: The Game

Platforma: Android, iOS

  • Souboje dinosaurů
  • Technická stránka
  • Kombinace dvou žánrů
  • Nutné neustále připojení k internetu
  • Důraz na akční složku by mohl být větší

Jurassic World: The Game | foto: Bonusweb.cz

Hlavním důvodem je, že se v něm řežou hlava nehlava různé typy dinosaurů. A to je něco, o čem určitě v dětství snila většina z nás. Neříkejte, že jste se neptali sami sebe, kdo by vyšel ze souboje triceratops vs T-Rex jako vítěz.

Akční složka Jurassic World sází na klasická pravidla. Soubojů se účastní dva týmy s maximálně třemi členy. Střety jsou tahové a vybíráte mezi útokem, blokem a vyčkáváním. První dvě činnosti není třeba vysvětlovat a třetí znamená, že neuděláte nic, ale v následujícím kole budete mít možnost provést další aktivitu navíc.

Za co se platí

Free 2 Play

Stažení zpoplatněno není. Projekt obsahuje několik typů surovin, kdy jako prémiová měna slouží bankovky. Ty urychlují některé činnosti nebo se za ně dají nakoupit různé balíčky se surovinami a novými dinosaury. Ale pokud nehodláte u Jurassic Worldu trávit pět hodin denně, tak asi nebude nutné nakupovat prémiové platidlo za reálné peníze a vystačíte si jen s tím, co získáte během hraní.

Bitky sázejí jak na určité taktické prvky (bude lepší zaútočit, nebo vyčkat a v dalším kolem být ráznější?), tak na štěstí, kdy hádáte, co provede protivník a podle toho volíte další kroky.

Fotogalerie

Je to vcelku zábavné a svižné a navíc je dostupné slušné množství různých druhů dinosaurů.

Ale nejde tu jen o ně. Nezbytné je starat se i o svůj park, který postupně budujete. V něm stavíte různé budovy, pečujete o dinosaury (krmíte je, vylepšujete jejich úroveň) a provádíte pár dalších činností.

Za ty získáváte zkušenosti, které nutně potřebujete, protože díky nim se otevírají další zápasy s dinosaury. To je docela omezující, protože později trvá dlouho, než máte šanci zúčastnit se dalších střetů. Dokonce ani není možné si zopakovat již prošlé souboje.

Obvykle tak budete dohlížet na svůj park a akční momenty budou jen občasným zpestřením. Ne že by kontrola vaší základny byla nudná, ale na moc originálních prvků tu nenarazíte.

Jurassic World: The Game

Jurassic World: The Game

Další poměrně zarážející věcí je to, že je nezbytné neustálé připojení k internetu, i když se nepouštíte do bojů s jinými živými hráči, tudíž není důvod být on-line.

Naopak žádná větší výtka nemíří k technickému zpracování. Jak zvuky, tak vizuální ztvárnění je zvládnuto dobře. Ale abyste si titul užili, je nutné mít slušně vybavenou mašinku.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

65 %

Čtenáři

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 40 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Najdete na iDNES.cz