Ve hře na motivy filmu Jurský svět se rvou dinosauři

aktualizováno 
Filmový Jurský svět se povedl. Nejenže láme finanční rekordy, ale podle kritiků i diváků je velmi zábavný. Překvapivě ani herní rozšíření Jurassic World není vyloženě špatné.
65

Jurassic World: The Game

Platforma: Android, iOS

  • Souboje dinosaurů
  • Technická stránka
  • Kombinace dvou žánrů
  • Nutné neustále připojení k internetu
  • Důraz na akční složku by mohl být větší

Jurassic World: The Game | foto: Bonusweb.cz

Hlavním důvodem je, že se v něm řežou hlava nehlava různé typy dinosaurů. A to je něco, o čem určitě v dětství snila většina z nás. Neříkejte, že jste se neptali sami sebe, kdo by vyšel ze souboje triceratops vs T-Rex jako vítěz.

Akční složka Jurassic World sází na klasická pravidla. Soubojů se účastní dva týmy s maximálně třemi členy. Střety jsou tahové a vybíráte mezi útokem, blokem a vyčkáváním. První dvě činnosti není třeba vysvětlovat a třetí znamená, že neuděláte nic, ale v následujícím kole budete mít možnost provést další aktivitu navíc.

Za co se platí

Free 2 Play

Stažení zpoplatněno není. Projekt obsahuje několik typů surovin, kdy jako prémiová měna slouží bankovky. Ty urychlují některé činnosti nebo se za ně dají nakoupit různé balíčky se surovinami a novými dinosaury. Ale pokud nehodláte u Jurassic Worldu trávit pět hodin denně, tak asi nebude nutné nakupovat prémiové platidlo za reálné peníze a vystačíte si jen s tím, co získáte během hraní.

Bitky sázejí jak na určité taktické prvky (bude lepší zaútočit, nebo vyčkat a v dalším kolem být ráznější?), tak na štěstí, kdy hádáte, co provede protivník a podle toho volíte další kroky.

Fotogalerie

Je to vcelku zábavné a svižné a navíc je dostupné slušné množství různých druhů dinosaurů.

Ale nejde tu jen o ně. Nezbytné je starat se i o svůj park, který postupně budujete. V něm stavíte různé budovy, pečujete o dinosaury (krmíte je, vylepšujete jejich úroveň) a provádíte pár dalších činností.

Za ty získáváte zkušenosti, které nutně potřebujete, protože díky nim se otevírají další zápasy s dinosaury. To je docela omezující, protože později trvá dlouho, než máte šanci zúčastnit se dalších střetů. Dokonce ani není možné si zopakovat již prošlé souboje.

Obvykle tak budete dohlížet na svůj park a akční momenty budou jen občasným zpestřením. Ne že by kontrola vaší základny byla nudná, ale na moc originálních prvků tu nenarazíte.

Jurassic World: The Game

Jurassic World: The Game

Další poměrně zarážející věcí je to, že je nezbytné neustálé připojení k internetu, i když se nepouštíte do bojů s jinými živými hráči, tudíž není důvod být on-line.

Naopak žádná větší výtka nemíří k technickému zpracování. Jak zvuky, tak vizuální ztvárnění je zvládnuto dobře. Ale abyste si titul užili, je nutné mít slušně vybavenou mašinku.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

65 %

Čtenáři

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 40 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Najdete na iDNES.cz