RECENZE: Potrapte mozek v parádní české hře Zachraň šneka 2. Je zdarma

aktualizováno 
Zatímco první díl logické hry Zachraň šneka posloužil českému studiu Alda Games jako test vlastních schopností, dvojka už je plnohodnotné pokračování. Pokud máte k logickým hrám kladný vztah, Zachraň šneka 2 je právě pro vás.
85

Zachraň šneka 2

Platforma: iOS, Android, Windows Phone

  • Lze hrát skutečně zdarma
  • Milé zpracování
  • Mnoho nových herních mechanismů
  • Chybí větší výzvy

Cíl hry zní jednoduše: v rámci každé úrovně musíte pomocí dostupných předmětů ochránit šneka. Jak však záhy zjistíte, zase tak snadné to není. Šneka totiž připraví o život téměř vše, ať už mluvíme o bodácích, plamenech, či spršce ledových krup, která v závěru každé úrovně otestuje vaše počínání.

Zachraň šneka 2 (iOS)

Zachraň šneka 2 (iOS)

Zachraň šneka 2 lze označit za typické pokračování v tom dobrém slova smyslu. Je rozsáhlejší, nápaditější a zábavnější. Tvůrci napodruhé více akcentují správné načasování, důležitou součástí tak není jen teoretické řešení úrovně, ale i realizace.

Druhý díl čítá šedesát úrovní rozdělených do tří tematických světů. Ty se liší nejen grafikou, ale i mechanismy, což je příjemné osvěžení. První dvacítka vychází ze světa dinosaurů. Naučí vás základy, tedy že s předměty, které postupně umisťujete na hrací plochu, lze rotovat, po ledu se sklouznou a v plamenech šnek zemře.

Za co se platí

free 2 play

Hru si můžete stáhnout, hrát a dohrát zcela zdarma, k dispozici je veškerý obsah. Počítat ovšem musíte s tím, že se vám čas od času spustí reklamní video. Za peníze si lze kupovat nápovědu. Potěší, že při jakémkoliv nákupu zmizí reklamy, což je dobrá příležitost, jak tvůrce podpořit. Zaslouží si to. Férový free 2 play model není dnes bohužel pravidlem.

Zachraň šneka 2 (iOS)

Zachraň šneka 2 (iOS)

Druhý svět přidává magnety, větráky a ozubená kola. Tady už občas přituhuje, ale ne moc. V poslední dvacítce se podíváme se šnekem do budoucnosti, což po herní stránce znamená, že se potýká s lasery, teleporty, ale třeba i výbušninami. Díky tomu působí hra svěže od začátku do konce.

Fotogalerie

Hra je založena na hrátkách s fyzikou. Občas se vám tak může podařit vymyslet i jiný způsob řešení, než zamýšleli tvůrci, což potěší. Úrovně jsou dobře navržené, autoři si přitom neodpustili i několik chytáků. Přesto bych ocenil třeba deset úrovní navíc, při jejichž řešení by vám kvůli náročnosti explodoval mozek. Pokud totiž prokouknete pár chytáků, není ani druhý díl příliš náročný. Více jsem musel popřemýšlet jen u několika úrovní.

Protože předměty lze pouštět na hrací plochu jen v horní části obrazovky, v některých úrovních mi vadilo, že si prstem zakrývám nejen pouštěný předmět, ale i tu část, na kterou má dopadnout. V tomto případě tak nepomohou ani vodicí čáry, které umísťování věci usnadňují. Je to však jen drobnost (která třeba při hraní na tabletu odpadá) u jinak vyladěné, milé hry, která příjemně potrápí mozkové závity.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

85 %

Čtenáři

63 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 87 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz