Mladá Lara v Relic Run pokaždé zemře. Je to větší zábava, než se čekalo

aktualizováno 
Mobilní odbočka Lara Croft: Relic Run se slavnou herní archeoložkou v hlavní roli působí jako okaté dojení značky. O to více překvapí, že to není vůbec špatná hra.
85

Lara Croft: Relic Run

Platforma: iOS, Android

  • Hraní je výzva (nepodmíněná skutečnými penězi)
  • Filmové zpracování
  • Rychlé tempo otestuje reakce
  • Variabilita
  • On-line žebříčky nejsou fér

Lara Croft: Relic Run | foto: Ondřej Zach

Relic Run spadá žánrově do kategorie endless runner, kdy postava běží neustále kupředu a na hráči je, aby zdolával překážky. Pokud znáte například sérii Temple Run, jste doma.

Také Relic Run sází na 3D zpracování, které tvůrci pojali ve filmovém stylu. Přeskakování kamenů, uhýbání bodákům či běhání po zdech se tak volně prolíná s efektními parkurovými animacemi. Po pár výbězích doporučuji v nastavení vypnout „slow motion“, tedy efektní podívanou ve zpomalených záběrech, které v kontrastu s rychlým tempem hry narušují soustředění.

Lara Croft: Relic Run

Lara Croft: Relic Run

Lara Croft: Relic Run

Lara Croft: Relic Run

Relic Run v podstatě nepřichází s ničím dosud neviděným, zaujme však tím, že každý aspekt hry rozvíjí dál. Ačkoliv se překážky v cestě generují náhodně, etapy se mění podle daného klíče. Běh tak vystřídá například pasáž, kdy nemusíte dávat pozor, kam běžíte, ale sestřelujete nepřátele a bedny podél cesty. Nebo nasednete na čtyřkolku, běháte se změněnou perspektivou po zdi či zápasíte s bossem.

Za co se platí

free 2 play

Hru je možné stáhnout a ve stávající podobě hrát zcela zdarma, aniž by vám u toho zešedivěly všechny vlasy. Za peníze si lze koupit nové oblečky, oživování či novou oblast (tu ovšem lze otevřít i hraním). V menu se občas zobrazí reklama.

Běhání s mladičkou Larou je zprvu obtížné. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykl na určitý typ překážek, na které jsem nezvládl v rychlém tempu správně zareagovat. Na první dobrou totiž nemusí být dobře rozeznatelné. Příjemně mě překvapilo velké množství variant překážek. Například souboj s bossem, obřím tyranosaurem, probíhá podle několika scénářů. Díky tomu je hra, založená na neustálém opakování, zábavná.

Asi nejproblematičtějším místem je obchodní model free 2 play, který, opět překvapivě, není špatný. V základní verzi je dostupná džungle, hraním se mi přitom celkem bez problémů podařilo otevřít i další kapitolu v pouštních ruinách. Stačilo jen běhat, sbírat mince a nakupovat trvalá vylepšení. Důležité samozřejmě je zbrkle neplýtvat oživujícími relikviemi. Třetí kapitola, která se odehrává v horách, je teprve v přípravě.

Fotogalerie

Obchodní model je problematický z jiného důvodu: hra je založená na tom, že se snažíte dosáhnout co nejlepšího skóre. Jenže když během běhu uděláte chybu a zemřete, pokud zaplatíte, můžete se oživovat dle libosti. On-line žebříčky tak vzbuzují falešnou představu soutěživosti, která však se skutečnou dovedností nemá nic společného.

Lara Croft: Relic Run je ve výsledku příjemné překvapení. Není to narychlo splácaná hloupost, která jen parazituje na známé značce. Potěší variabilita, výpravnost, několik fajn nápadů a celkem přívětivý obchodní model free 2 play. Škoda jen těch žebříčků, které nevypovídají vůbec o ničem. Mimochodem, pokud si hru propojíte s Facebookem a máte přátele, kteří ji hrají, můžete na ně sesílat kletby.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

85 %

Čtenáři

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 26 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Swordbreaker The Game

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz