Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Z kodaňské Royal Areny vám přejeme pěkné odpoledne a budeme se těšit na pozornost u dalších on-line přenosů. V 16:15 například začíná přenos vyprodaného zápasu Česko – Švédsko.

Rusové poráží Rakušany stejným poměrem jako Francii 7:0. Na střely dominovalo Rusko 41:19. Ruský výběr svého soupeře jasně přehrál a ukázal, že patří mezi favority mistrovství. Rusové ukázali úžasné góly. Jeden dal po akci celé řady Kaprizov, druhý po neskutečné akci Michejeva, který znemožnil obránce Unterwegera, když ho objel jako malého žáčka. Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Michail Grigorenko z Ruska a Peter Schneider z Rakouska.

Konec zápasu.

Sestavy a rozestavení

RakouskoRakousko

Madlener
Unterweger
Schumnig
Heinrich
22 Ulmer
Ulmer
Viveiros
Schlacher
41 Altmann
Altmann
14 Peter
Peter
17 Ganahl
Ganahl
Hundertpfund
Schneider
7 Lebler
Lebler
67 Komarek
Komarek
23 Hofer
Hofer
16 Zwerger
Zwerger
Rauchenwald
51 Woger
Woger
Spannring
13 Obrist
Obrist

RuskoRusko

Košečkin
40:01 Šesťorkin
Gavrikov
Kiselevič
Nestěrov
22 Zajcev
Zajcev
Jakovlev
Trjamkin
Chafizullin
Kaprizov
29:07
13 Dacjuk
Dacjuk
63 Dadonov
Dadonov
Grigorenko
23:52 09:34
Anisimov
11:42
Bučněvič
78 Mamin
Mamin
37:58
Andronov
Šalunov
Barabanov
13:19
Kablukov
Michejev
53:55

Rozhodčí: Mayer (USA), Wehrli (SUI) – Lhotský (CZE), Šefčík (SVK)

59:08

Vhazuje se před Madlenerem. Trjamkinovu střelu rakouský gólman vyrážečkou likviduje.

58:08

Střely dvou třináctek. Nejprve zahrozil Obrist, na druhé straně pak kontroval Dacjuk. Ani jeden gólmana nepřekonal.

57:16

Další velká šance Šalunova! Pálil z bezprostřední blízkosti a Madlener se už otáčel za sebe, ale ještě udržel puk pod sebou.

56:16

Zápas je již dlouho rozhodnutý a jeho tempo není nijak strhující. Na druhou stranu, Rusové pořád ukazují, co vše na ledě dovedou....

55:38

Nestěrov mířil Madlenerovi mezi betony, ale ten je stihl dát k sobě.

55:10

Šalunov pálil tvrdě, ale jeho pokus byl zblokován.

54:31

Od modré čáry pálil Trjamkin, ale jeho střela směřovala do středu branky a Madlener ji s přehledem pokryl.

53:55
Gól

Rusko právě vstřelilo branku!
Tak tohle byla ofenzivní paráda! ARŤOM MICHEJEV se rozjel po vyhraném buly přes celé kluziště a krásnou ranou zapsal už dnešní sedmý ruský gól. Madlener byl bez šance na zákrok. Bez asistence.

52:24

Šesťorkin znovu kryje puk z nahození od modré čáry, Rakušané jsou momentálně velmi aktivní. Jejich ofenzívě už ale i v kontextu aktuálního stavu schází lehkost.

51:58

Šesťorkin pro jistotu přikryl puk před spurtujícím Medlenerem, hra tak bude pokračovat v ruském obranném pásmu. Oba celky střídají.

51:02

Bučněvič se dostával k palbě, jenomže Madlener byl připraven. Rakušané přestáli další obrovskou šanci, Rusové hrají s naprostou lehkostí.

50:20

Rusové se dostávali k rozehrávce, jenže jejich soupeř byl tentokrát připraven už na modré čáře. Zajcev tak musí zpátky s pukem až za svou branku.

48:08

Lebler se vrací zpátky na hrací plochu, tahle přesilovka tak nakonec nekončí využitá.

46:08
Trest

Za vysokou hůl jde na trestnou lavici Brian Lebler.

45:50

Tak i Rusové se dočkají první přesilové hry v zápase! Ponechaná výhoda...

43:50

Na modré se otevřel prostor pro Chafizullina, ale jeho rána skončila těsně vedle.

42:30

Čtvrtá ruská řada na minutu zamkla Rakušany v obranném pásmu, ale střely Kablukova a Michejeva gólman Madlener zlikvidoval.

40:50

Šalunov pálil z levé strany, ale Madlener betonem puk vyrazil.

40:01

Rusové do třetí třetiny mění brankáře! Vitalije Košečkina nahradil v brance Igor Šesťorkin.

40:01

Začala třetí třetina.

Hráči už nastupují na led. Za chvilku začne třetí třetina.

Ve druhé třetině porazili Rusové Rakušany na střely 10:7 a vyhráli 15 z 20 vhazování. Převahu vyjádřili i brankově, když přidali další tři branky. Na turnaji mají zatím impozantní skóre 13:0 a Vitalij Košečkin udržel ve všech pěti třetinách čisté konto. Kouč Ilja Vorobjov tak nemá svým svěřencům co vytknout. Rusové na ledě stejně jako proti Francii jasně dominují a branka Kaprizova do prázdné branky se určitě stane jednou z ozdob šampionátu. Třetí třetina tohoto zápasu začně přibližně ve 13:54.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:55

Rauchenwald v dobré pozici mezi kruhy, ale opět byl jeho pokus zblokován.

39:20

Michejev předvedl dobrý obranný zákrok a Rakušané se zase do šance nedostali.

37:58
Gól

Rusko právě vstřelilo branku!
Krásnou přihrávku do úniku dostal od Kaprizova MAXIM MAMIN. Toho sice hákoval všemi dostupnými prostředky Unterweger, ale Mamin přesto skóruje! Rakušané tak už zažili v tomto zápase signalizované vyloučení vlastního hráče, ale na trestné lavici stále ještě neseděli. Asistence: Kirill Kaprizov.

37:44

Hofer se dostal do takového poloúniku, byl ale tísněn jedním z Rusů a neměl klid na zakončení.

36:38

Rusové už dobrou minutu kombinují v útočném pásmu a ti s kreativitou problém nemají. Grigorenko hledal před brankou Anisimova, ale puk propadl až k Zajcevovi na modrou, jeho pokus Madlener kryl.

35:52

Schneider pálil z dobré pozice, ale puk byl sražen do ochranné sítě.

35:21

Rakušané se dokáží do útočné třetiny dostat, ale tam už je to s kreativitou horší. Buší do toho jako hlušší do vrat...

34:31

Komarkovo nahození Košečkin raději přikryl a Rakousko tak vybojovalo vhazování v útočném pásmu.

34:19

Hned po buly pálil Šalunov, ale jeho pokus našel připraveného Madlenera.

33:29

Spannring clonil Košečkinovi před brankou, ale ten stejně puk viděl, následně byl pokus Hofera zblokován.

31:40

Rakušané nehrají přesilovku špatně. Jejím mozkem je Heinrich, ale finální fáze nepřichází. Aby Rakušané ale vydrželi hrát s Rusy vyrovnanou partii celý zápas, museli by přesilovku hrát pořád...

30:21
Trest

Na dvě minuty jde na trestnou lavici Rus Nikita Nestěrov za sekání. Už začala druhá polovina utkání a Rus je teprve prvním vyloučeným zápasu!

29:07
Gól

Rusko právě vstřelilo branku!
Tak to byla akce jako z učebnice hokejové krásy! Rusové si dělali před brankou doslova, co chtěli! Nejprve našel Kaprizov Dacjuka, který projel brankovištěm bez toho, aby vystřelil. Pak Jakovlev přihrál Dadonovovi. Ten našel Dacjuka, který vyškolil zcela dezorientovanou rakouskou obranu a našel KIRILLA KAPRIZOVA před zcela prázdnou brankou. Ten jen dorazil puk do sítě. Jedna z nejhezčích akcí dosavadního průběhu šampionátu! Asistence: Pavel Dacjuk, Jevgenij Dadonov.

27:49

Mamin našel mezi kruhy Kablukova, ale ten opět jen trefil obránce před sebou a jeho pokus končí v ochranné síti.

26:52

Anisimov pálil z otočky, ale trefil obránce, který stál před ním.

26:29

Bučněvič pálil hned po buly, ale Madlener tentokrát zachránil. Kdyby ne, asi by rakouský gólman už smutně odkráčel na střídačku...

25:36

Rusové měli další šance, ale první Dacjukova řada tentokrát neskórovala. Jeden z rakouských obránců v poslední chvíli střelu zblokoval.

23:52
Gól

Rusko právě vstřelilo branku!
Anisimov našel před brankou úplně volného MICHAILA GRIGORENKA, který udělal Madlenerovi blafák do bekhendu a zasunul puk do prázdné branky. Asistence: Arťom Anisimov..

23:00

Pěkný pokus Spannringa vyrazil Košečkin.

22:20

Rakouští obránci zase vyjeli "udržet puk" v útočné třetině... A opět se jim to nepovedlo. Jedli tři na jediného obránce, ale téměř ideální přihrávku Kaprizova obránce Ulmer skvěle rukavicí zachytil.

21:02

Věřte nebo ne, ale první minutu druhé části strávili celou v útočném pásmu Rakušané. Ganahl dobře clonil před brankou, ale nebezpečný pokus od modré skončil těsně vedle branky Košečkina.

20:01

Začala druhá třetina.

Hráči už přicházejí na led, za chvilku se začne druhá třetina.

Rusové drželi puk do poslední vteřiny, ale už nic nevymysleli. Rusové přestříleli své rakouské soupeře 17:7 a výrazně byli úspěšnější i při vhazováních. Hlavně však po trochu ospalé první polovině první třetiny začali střílet branky. Rakušané se před prvním gólem zbytečně riskantně snažili udržet útočné pásmo a vedoucí gól Rusů jasně změnil ráz zápasu. Rusové se uklidnili a postupně přidali další dvě branky. Rakušané měli velkou šanci v 8. minutě, ale Rauchenwald ani Hofer Košečkina překonat nedokázali a pak přišel první gól Rusů a od té chvíle se hrálo na jednu bránu. Druhá třetina začne přibližně ve 13:05.

20:00

První třetina skončila.

19:36

Anisimov v šanci, ale obranu nepropálil

19:17

Rána Grigorenka byla zblokovaná a puk dokonce přelétl ochrannou síť. Stal se tak úlovkem jednoho z rakouských kotelníků.

18:49

Rusové stále útočí. Teď si našel dobrou pozici Barabanov, ale jeho pokus byl zblokovaný do ochranné sítě.

17:43

Dvě velké šance Rusů! Nejprve dostal hezkou přihrávku Dadonov, ale odkrytou část branky netrefil, a poté zazlobil Dacjuk, který je i ve svých devětatřiceti letech výborným bruslařem. S jeho ranou si Madlener poradil.

16:36

Schumnig vysílal Hofera do samostatného úniku, ale ten si puk špatně zpracoval.

15:40

Rakušané se opět pokusili udržet útočné pásmo a opět to málem skončilo katastrofou! Barabanov s Grigorenkem hodně zlobili a při Madlenerovi stáli všichni svatí.

14:49

Rusové už ovládají hru a také morálka Rakušanů je trochu nalomená. Teď se jim trochu naděje snažil vrátit Ganahl, ale jeho pokus z dobré vzdálenosti obránce zblokoval do ochranné sítě.

13:19
Gól

Rusko právě vstřelilo branku!
A Kalinka zní už potřetí! Z levé strany vypálil ze střední vzdálenosti ALEXANDR BARABANOV. Podobné střely včera Starkbaum pokrýval. Asistence: Ilja Michejev, Jegor Jakovlev,

11:42
Gól

Rusko právě vstřelilo branku!
Bučněvič se skvěle prodral před Madlenerovu branku, ale puk do sítě nezasunul. Rakušané z posledních sil odrazili puk k ARŤOMU ANISIMOVI, který dostal puk do sítě, byť jen o pár centimetrů. Asistence: Pavel Bučněvič.

11:00

Zajcev poslal z rohu střílenou přihrávku před Madlenera, ten byl z jeho pokusu trochu vyděšený, ale puk se nakonec odrazil mimo.

09:34
Gól

Rusko právě vstřelilo branku!
Teď Rakušané bojovali v útočném pásmu o udržení se ve třetině, obránce zariskoval, ale přišel o puk a do samostatného úniku se dostal MICHAIL GRIGORENKO. Překvapivě vystřelil z větší dálky k brankářově levé tyči a puk zapadl do sítě! Bez asistence.

09:00

Rusové zatím dělají v kombinaci dost chyb a Rakušané mohou být z protiútoků nebezpeční. Nyní si ale při přechodu do útočného pásma nerozuměli.

07:29

Nyní tlak Rakouska! Velkou šanci měl "Kouřící les" Rauchenwald, jehož pokus zneškodnil s velkými problémy obrovitý Košečkin. Následně dorážel Hofer, ale možná se se střelou nemusel tak ukvapovat.

06:49

Tak to byla pěkná akce Mamina! Ve velké rychlosti projel obranou a pálil bekhendem, Madlener betonem vyrazil.

06:23

Je tu první reklamní pauza . Rusové jsou zatím lepší, ale zatím se zdá, že nejsou nabuzeni tolik, jako na začátku jejich prvního duelu proti Francii.

06:20

Rusové dlouho kroužili s pukem v útočném pásmu, ale bez efektu. Nakonec se sami vystavili do postavení mimo hru,

05:15

Dadonov ve velké šanci mezi kruhy! Dostal skvělou přihrávku od Kaprizova, ale rakouský zadák Hofer v poslední chvíli vložil do jeho pokusu hůl a puk skončil mimo branku.

03:49

Nejlepší střelec uplynulého ročníku EBEL Lebler vyzkoušel z pravé strany Košečkina, ale našel jen jeho lapačku.

03:00

Hraje se ve srovnání s včerejším derby Česko – Slovensko v poměrně komorní atmosféře, ale rakouský kotel za brankou o sobě dává dost vědět. Rusové jsou koncentrovaní na tribunách za střídačkami a skandují "Šajbu! Šajbu!"

02:18

Dacjuk se snažil prokličkovat před Madlenera, ale nakonec byl povalen na zem a puk skončil za brankou.

00:53

Andronov chyboval v obranném pásmu, ale Hundertpfundova řada toho nevyužila.

00:01

Utkání právě začalo.

Rusové nastupují v naprosto stejné sestavě jako proti Francii.

Rakušané přišli už v prvním zápase o Stevena Stronga, který má zraněné koleno a nejen, že už nenastoupí na letošním šampionátu, ale bude se ze zranění zotavovat celé měsíce. Do dnešního zápasu nenastoupí ani Lukas Haudum, který zblokoval proti Švýcarům střelu a má naražený kotník. Vyšetření však nepotvrdilo podezření na zlomeninu a hráč s týmem zůstává, jen si na několik zápasů odpočine. Poprvé se v sestavě kromě brankáře Madlenera objeví ještě Patrick Peter.

To Rusové jsou věrní Košečkinovi, který v prvním zápase nedostal ani gól. Hodně spoléhají na první řadu vedenou kapitánem Pavlem Dacjukem s Kirillem Kaprizovem a Jevgenijem Dadonovem na křídlech.

Rakušané jsou si vědomi, že nemají proti Rusům příliš šancí, a tak dostává volno jejich elitní brankář Starkbaum, který včera vychytal bod proti Švýcarům. Možná mají trenéři Rakouska také strach, aby si zbytečně nesnížil sebevědomí.

Úvodní sestavy:

Rakousko: Madlener (Kickert) – Unterweger, Schumnig, Heinrich, S. Ulmer, Viveiros, Schlacher, Altmann, Peter – Ganahl (A), Hundertpfund (C), Schneider – Lebler (A), Komarek, Hofer – Zwerger, Rauchenwald, Woger – Spannring, Obrist.

Rusko: Košečkin (Šesťorkin) – Gavrikov, Kiselevič, Nestěrov, N. Zajcev, J. Jakovlev, Trjamkin, Chafizullin – Kaprizov, Dacjuk (C), Dadonov (A) – Grigorenko, Anisimov, Bučněvič – Mamin, Andronov (A), Šalunov – Barabanov, Kablukov, A. Michejev.

Rozhodčí: Mayer (USA), Wehrli (SUI) – Lhotský (CZE), Šefčík (SVK).

Rusko v prvním zápase šampionátu deklasovalo Francii 7:0. V zápase se zaskvěla jednadvacetiletá hvězdička Kirill Kaprizov, který dal dva góly a přidal asistenci. Čisté konto vychytal brankář Magnitogorsku Vitalij Košečkin. Rusové mají v kádru pět hráčů z NHL (Mamin, Anisimov, Buchněvič, Zajcev a Dadonov), ostatní hrají KHL. Francie druhý den šampionátu přehrála rozdílem třídy Bělorusy, ale v otevíracím zápase šampionátu byli Rusové jednoznačně lepší. Tým vedený Iljou Vorobjovem je i proti Rakousku velkým favoritem. Zda se papírové předpoklady potvrdí, se dozvíme v neděli po obědě.

Třetí hrací den na mistrovství světa v hokeji v dánské Kodani odstartují týmy, které ve svých prvních zápasech bodovaly. Rakušané sebrali překvapivě bod Švýcarům, Rusové jednoznačně přehráli Francii.

Rakousko sice proti Švýcarsku dohánělo dvougólovou ztrátu, ale dokázalo vyrovnat a v závěru třetí třetiny mohlo i rozhodnout o vítězství. Nakonec však v prodloužení naši jižní sousedé špatně střídali a zaplatili za to brankou.

Rakušané mají v NHL tři hráče – Raffla, Vanka a Grabnera, ale ani jeden z nich v Kodani není. Tým nováčka tvoří vesměs hráči domácí EBEL ligy. Kádr doplňují Patrick Obrist, Dominic Zwerger a Stefan Ulmer ze švýcarské NLA a Lukas Haudum ze švédského Malmö. Oporou byl proti Švýcarům brankář Bernhard Starkbaum, jehož příjmení znamená v překladu "silný strom". Starkbaum byl po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem svého týmu. Na mistrovství světa nechybí ani nejlepší střelec EBEL ligy Brian Lebler, který v 54 zápasech základní části nastřílel 38 gólů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.