To je od nás pro dnešek vše, hezký zbytek středečního večera přejí z Riga Areny Tomáš Chalupa a Filip Prokeš.

Nejlepší hráči utkání:
Kanada – Logan Crouse – 2+0
Kazachstán – Adil Beketajev – 1+0

Zápas Kazachstánu s Kanadou končí podle očekávání. O své výhře svěřenci Andreho Tourignyho rozhodli už v prvních deseti minutách díky brzké trefě Weegara, další dva góly přidal Crouse. Kazaši se zmohli alespoň na korekci skóre, o kterou se ranou zpoza brankové čáry postaral Beketajev. Po dvaceti minutách přesto Kanada vedla o tři branky, prosadil se totiž ještě Veleno. Dalších čtyřicet minut už servírovalo spíše nudu. Vítěz zápasu byl jasný a ospalou podívanou oživila pouze branka Sammyho Blaise ze třetí třetiny.

Musorov

Rozhodčí: Heikkinen, Huerlimann – Hynek, Nothegger.
Počet diváků: 3411

Konec zápasu.

59:15
Šance

Kazaši se ještě mohli dočkat korekce skóre! V přečíslení přihrával Michajl Rachmanov na druhou tyč Madimu Dichanbekovi, ten ale zblízka puk nedokázal zvednout nad Hoferův levý beton!

58:53

Alichan Omirbekov se ocitl osamocen na středu hřiště. Se střelou ale příliš otálel, a tak jeden z kanadských beků nakonec stihl puk tečovat mimo branku.

58:40

Kanaďané kotouč nahání po rozích útočné třetiny. K zakončení se ale nedostávají.

58:00

Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:15
Šance

Tylef Toffoli se branky nedočká zřejmě ani ve čtvrtém utkání! Vyhlášený sniper teď zcela selhal sám před brankou, přihrávku spoluhráče mu přitom stačilo usměrnit za záda Bojarkina.

56:36

Pierre-Olivier Joseph vyslal Fantilliho do útoku. Jedna z největších nadějí pro letošní draft do NHL však neprostřelila Bojarkina.

Dnešní utkání sleduje 3411 diváků.

56:00

Kazaši puk dostávají z vlastní třetiny a snaží se vymyslet něco směrem kupředu.

55:23

Michael Carcone nahodil puk do třetiny Kazachů, hra se ale následně bleskově přesunula před Hofera. Ten musel pokrýt nahození od mantinelu. Následuje ještě jedna reklamní přestávka a poté už zápas bude mířit do svého finiše.

53:45

Kazachstán si v tuto chvíli vytvořil drobný tlak, což přítomní fanoušci kvitují hlasitým povzbuzováním. Obecenstvo by si ještě přálo nějakou tu branku outsidera.

53:06
Šance

Šance na snížení zůstane nevyužitá! Nikita Michajlis skvěle vyhodnotil situaci, objel branku a chtěl kotouč zasunout kolem tyče. Proti byl však Hofer jež se stihl rychle přemístit a betonem gólu zamezil. Následné dorážky skončily také ve výstroji Hofera, a tak se pokračuje za stavu 5:1.

52:47

Cody Glass zatáhl puk do útočné třetiny, kde následně hrací předmět předal Jacku Quinnovi. Dnes velice aktivní hráč vypálil z mezikruží, ani tentokrát se však skóre nepohne.

51:47

Šestou branku Kanady mohl přidat Jake Neighbours. Před členem třetího útoku se otevřelo moře prostoru ke střele, ale Bojarkin střelu z nějakých dvanácti metrů zlikvidoval pohotovým máchnutím lapačkou.

51:22

Velká škoda pro Kazachy. Dinmuchamed Kajyržan už byl v ideální střelecké pozici a puk si chytal na střelu, ale v poslední fázi mu kotouč sjel z hole.

50:04

Přítomné diváky se během komerční přestávky snaží rozveselit alespoň místní DJ. Halou tak zní legendární hit Country Roads, fanoušci si podle textu na kostce mohou zazpívat.

50:00

Kazaši se sami vyhání z útočného pásma. Maxim Muchametov adresoval nepřesnou přihrávku, po které už jeden z jeho spoluhráčů nedokázal ani ve skoku zachránit útočné pásmo.

49:20
Šance

Nudu mohl alespoň na chvíli zažehnat Jack Quinn. Mladý útočník se dostal před Bojarkina, kterému se snažil udělat kličku. Kanaďanovi ale jeho záměr nevyšel a Quinn při zakončení upadl.

48:18

Brad Hunt vypustil ze svých rukou granát mířící na branku okupovanou Bojarkinem. Proti byl však jeden z jeho spoluhráčů, který střelu nechtěně zblokoval.

47:25

Bohužel, ve třetí třetině zatím pokračujeme v podobném tempu, v jakém se odehrávala druhá část hry. O výsledku už je de facto od desáté minuty zápasu rozhodnuto a hra podle toho také vypadá. Na ledě se toho příliš neděje.

46:45

Velenova rána ze zápěstí byla nepřesná. Končí na plexiskle za brankou Bojarkina.

46:28

Weegar na vlastní modré Kazachům dobře vypíchl kotouč a zaútočit tak mohou Kanaďané.

45:04

Po delší době byl do hry zapojen i Hofer. Sražená střela končí v jeho lapačce.

44:38

Po teči ve středním pásmu puk opustil hrací plochu.

44:04

Mladíček Adam Fantilli vjel s kotoučem do pásma dříve, než jeho spoluhráč útočnou třetinu vyklidil. Píská se tak ofsajd.

43:29

Cody Glass se svým pokusem proniknout do útočného pásma neuspěl. Ztroskotal na pozorné obraně Kazachstánu.

43:00

Před brankou Kazachstánu nebezpečně číhal Jack Quinn. Útočník Buffala tečoval střílenou přihrávku svého spoluhráče, jeho zakončení ale mířilo mimo tři tyče.

42:22

Javorové listy už jsou znovu nastěhovány před Bojarkinem, který musel likvidovat další projektil. Tentokrát z dílny zadáka Hunta.

41:55
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
V předbrankovém prostoru se nejlépe zorientoval SAMMY BLAIS. Po střele Velena dorazil puk za rozhozeného Nikitu Bojarkina. Asistence: Joseph Veleno a Milan Lučić.

41:44
Šance

Nikita Michailis měl na holi snížení! Kazašský útočník dostal nabito na levém kruhu, Bojarkin se ale skvělé přesunul a vyrážečkou tutovici zneškodnil!

41:20

Velenovo nahození od modré čáry Bojarkin moc dobře viděl, a tak s ním neměl žádný problém.

41:00

Na první střelu třetí části hry zatím čekáme. Na puku jsou však zatím Kanaďané.

40:08

Po vyhraném vhazování přišla rychlá ztráta Kazachů. Kombinovat mohou Kanaďané.

40:01

Druhá třetina změnu skóre nenabídla. Pokračuje se za stavu 4:1 pro Kanadu, která byla i v této části hry aktivnější, ale navýšení skóre si nevynutila. Pomohl tomu dobrý výkon Nikity Bojarkina mezi třemi tyčemi. Kazašský brankář ještě drží naděje svého týmu v tomto zápase.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:21

Tyler Toffoli nejdříve krásnou přihrávkou našel Glasse, ale ten ztroskotal na Bojarkinovi. Poté to Toffoli zkusil sám, ale také jeho rána se nepotkala s úspěchem.

39:00

Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:11

Blais velmi tvrdě atakoval Polochova. Ten však celou situaci s přispěním mantinelu ustál a může tak pokračovat ve hře.

37:20
Šance

Jake Neighbours vtrhl ve velké rychlosti do třetiny Kazachstánu a vypálil. Mířil na zadní tyč, naštěstí pro Kazachy ale netrefil zařízení. Akce Kanady pokračovala a po chvilce vypálil z levého kruhu Carcone, Bojarkin byl ovšem připraven a kotouč chytil.

36:59

Dinmuchamed Kajyržan si se svou stahovačkou na Josepha nepřišel. Kanadský bek si bere kotouč.

36:22

Peyton Krebs vjel do útočné třetiny až příliš brzy a Kanadě je odpískáno postavení mimo hru.

36:08

Puk končí po zblokované střele Ethana Beara ve středním pásmu.

35:56

Kazachstán si může na chvíli oddechnout. Nahození od modré ukryl ve své výstroji Bojarkin, který číhajícímu Glassovi nedovolil dorážku. Následuje komerční přestávka.

35:00
Šance

Kanaďané i nadále topí pod kotlem. Bojarkin teď jen s velkým štěstím vyrazil střelu z pravého kruhu.

34:06

Až Dinmuchamed Kajyržan na chvíli osvobodil Kazachstán. Puk vyvezl do středního pásma. Kanadský tlak ovšem po chvíli znovu může pokračovat. Kajyržan totiž kotouč brzy ztratil.

33:43

Třetí kanadská formace pořádně zmáčkla Kazachstán a pátá branka favorita visela ve vzduchu. Brankového zakončení jsme se ovšem nakonec nedočkali.

33:02

Útočné snažení Kazachů přerušuje hvizd rozhodčího. Píská se ofsajd.

32:43

Kotouč nahozený do pásma Kanady se nakonec dokutálel až k Hoferovi, který puk ukryl ve své lapačce. Po komerční přestávce se před ním bude vhazovat.

32:22

Kanaďané často nezvládají jednoduché přihrávky a úplně zbytečně sami sebe připravují o kotouč.

31:56

Roman Starčenko zkusil štěstí z velkého úhlu. Hofer však utěsnil všechny škvíry, a tak Starčenkova střela neměla šanci na úspěch.

31:00
Šance

Kazachstán je zatím ve druhé části hry možná i nebezpečnějším týmem! Po už několikátém propadnutí kanadské defenzivy jel na Hofera ze strany Mangisbajev, brankář javorových listů ale zasáhl vyrážečkou!

29:41

Kanada v plném počtu.

29:38

Kanada těží z dobré práce Middletona u mantinelu. Přesilová hra Kazachstánu se chýlí ke svému konci.

28:45
Šance

Přítomní fanoušci Kazachstánu si přejí šajbu, zatím se ji však nedočkali. Po chybě Kazachů naopak na druhé straně mohl zblízka udeřit Joe Veleno. Ten si strčil po vzoru Hertla či Malíka hůl mezi nohy, zakončení mu ovšem nevyšlo!

27:43

Krátce po vhazování se Kanaďané osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

27:41
Trest

MacKanzie Weegar vyrobil hrubku na útočné modré, kterou do úniku vyslal Muratova! Kanadský obránce se ale stačil vrátit a útočníka Kazachstánu zastavil alespoň za cenu dvou minut za hákování.

27:20

Útočné snažení Kanady teď zastavuje postavení mimo hru.

26:50

Veleno nepříjemnou přízemní střelou donutil Bojarkina k zákroku. Následně ještě mohlo přijít ohrožení z dorážky, ale ani jeden z Kanaďanů stojících v předbrankovém prostoru kotouč zasáhnout nedokázal.

26:30
Šance

Nádherná práce Kirilla Polochova! Kazašský obránce potřeboval zastavit pronikajícího Velena, který mu udělal mezi kruhy kličku. To se povedlo dokonale – kanadský útočník po ukázkovém hitu hýžděmi vylétl do vzduchu a bylo po šanci.

25:58

Sledujeme neurovnanou pasáž hry. Oba týmy se teď dopouští zbytečných ztrát na středu kluziště.

25:20

Kanada s kotoučem na holi dlouho kombinovala v pásmu Kazachů. Zatím je to ale z její strany ve druhé třetině poměrně ospalé a ani tentokrát nemusel Bojarkin zasahovat.

24:47

Jacob Middleton krásně zrychlil hru přihrávkou přes celé střední pásmo přímo na hůl Carconeho.

24:00

Momentálně sledujeme poněkud hlušší pasáž hry. Kanaďané se snaží dostat do útočné třetiny, Kazachstánu se ale dobře daří bořit hru na vlastní modré čáře.

23:30

Hofer vypomohl svým spoluhráčům v rozehrávce.

22:47

Kanaďané si neporozuměli. Píská se zakázané uvolnění.

22:36

Po vyhraném buly na nic na modré nečekal Koroljov. Prudká rána však nakonec až na branku nedolétla, trajektorii kotouče vychýlilo jedno z těl stojících před Hoferem.

22:26

První zakázané uvolnění zápasu si na své konto připisuje také Kanada. Kazachstán tak může ohrozit branku Hofera.

21:34

Glass i Orechov po vzájemném souboji u mantinelu padají. Puk doklouzal až k Polochovi, který teď řídí rozehrávku Kazachstánu.

21:18

Dlouhou přihrávku Kazachů směřující na útočnou modrou čáru srazil obránce Joseph. Puk poté zamířil mimo hrací plochu.

20:53

Lawson Crouse ihned po vhazování rýsoval nahrávku do brankoviště, kde měl nastavenou hůl Jack Quinn. Kanadský útočník ovšem puk minul.

20:40

Druhá část hry začala souvislým útokem Kanady, při kterém Bojarkin nemusel zasahovat. Kazaši následně puk vyhodili na zakázané uvolnění, stav ohrožení tudíž trvá.

20:02

Jack McBain uspěl na vhazování.

20:01

První část hry nabídla přítomným fanouškům poměrně zajímavou podívanou, kterou navíc okořenilo hned pět branek. První tři vstřelila Kanada. Skóre otevřel už v první minutě Weegar, další dva góly pak přidal Crouse. Kazachstán to ale nezabalil, Asiaté přidali na aktivitě a nakonec se dočkali i korekce nepříznivého stavu. Postaral se o to ranou ze záporného úhlu Beketajev. I tak je ale náskok Kanady tříbrankový, v závěru třetiny dal totiž zblízka na 4:1 Veleno.

20:00

První třetina skončila.

19:42

Starčenko hledal v předbrankovém prostoru hokejku Rymareva. Ten na puk o kousek nedosáhl.

19:23
Gól

Kanada na drobný tlak Kazachstánu odpovídá čtvrtou brankou! Sammy Blais za obral o kotouč zadáka soupeře, puk pak poslal před branku na JOE VELENA a tomu už stačilo touš napálit pod horní tyč. Asistence: Sammy Blais.

19:00

Do konce první třetiny zbývá ještě jedna minuty.

18:05

Znovu se Kazaši drali kupředu. Několik desítek sekund v pásmu Kanady kombinovali, jenže obránci pak na modré kotouč utekl do středního pásma, čímž jejich akce skončila.

16:58

Michael Carcone z levého kruhu střílel do horních pater branky. Bojarkin jeho střelu sice vyrazil, ale odražený kotouč padal směrem za záda brankáře Kazachstánu. Bojarkina zachránil až jeho pomocník z obrany. Ten puk rukavicí vyhazuje ven z brankoviště.

16:15

Kazachstán se po děsivém úvodu přeci jen alespoň trochu dostal do zápasu a Joel Hofer se také občas musí mít na pozoru. Nyní se před ním vhazovalo a hned vzápětí pálil Beketajev, podruhé se ale kanadský gólman překonat nenechal.

15:40
Šance

Po chybě v rozehrávce se otevřel prostor před Rachmanovem. Kazašský útočník chtěl brejkovou situaci zakončit střelou mezi nohy Hofera. Puk mu ovšem sjel z hole a střela tak nebyla razantní.

15:08
Šance

MacKanzie Weegar mohl přidat svou druhou branku dnešního utkání! Zadák Calgary opět pálil z mezikruží, tentokrát jeho projektil zastavuje levá tyč!

14:38

Zajímavou akcí se prezentovali také Kazaši. Batyrlan Muratov hledal hokejky najíždějících spoluhráčů. Ani jeden z Kazachů ovšem na puk nedosáhl, a tak se hra přelévá do rohu kluziště.

13:39

Dinmuchamed Kajyržan se toho nebojí. Člen čtvrté formace Kazachstánu se drze uvolnil na útočné modré a vzápětí se snažil objet i druhého beka Kanady. Na druhý pokus už ale úspěšný nebyl a o kotouč přišel.

13:28

Kanaďané znovu kombinovali v útočném pásmu. Celý tlak vyústil ve střelu Justina Barrona, která ovšem orazítkovala pouze plexisklo za brankou Bojarkina.

12:05

Danil Butenko chtěl nahodit kotouč do pásma Kanady, čímž by svým spoluhráčům umožnil vystřídat. Puk ale odpálil ještě před červenou čárou, píská se tak zakázané uvolnění.

11:29

Laughton vystihl rozehrávku Kazachstánu. Získává útočné pásmo pro Kanadu.

11:10

Po druhé komerční přestávce dnešního duelu se bude vhazovat ve třetině Kazachstánu. Konkrétně po pravici Nikity Bojarkina.

10:20

Carcone krásnou krosovou přihrávkou našel Fantilliho. Kanadský mladík ovšem znovu neprostřelil Bojarkina. Ten jeho střelu zlikvidoval pravým betonem.

09:55
Gól

Kazachstán právě vstřelil branku!
Kazaši se z ničeho nic radují z první branky! Brankář Kanady Hofer tak přichází o čisté konto a čisté možná nemá ani svědomí. ADIL BEKETAJEV jej totiž překonal ze záporného úhlu. Kanadskému brankáři se puk do branky odrazil od výstroje. Asistence: Samat Danijar, Jevgenij Rymarev

09:42

Veleno ztrácí kotouč za brankou Bojarkina. Kazachstán má možnost rychlého kontru.

08:46

Maxim Musorov nabral ve středním pásmu rychlost a hodil si kotouč kolem kanadského zadáka. K zakončení jej ale defenziva soupeře nepustila.

08:32

První komerční přestávka zápasu je tady. Pro Kazachy se jedná o první příjemný moment dnešního zápasu.

08:20

Alichan Omirbekov chtěl vyrazit směrem k brance Hofera. Obrana Kanady byla ovšem znovu pozorná a obrala ho o kotouč.

07:50
Gól

Tohle začíná zavánět obrovským debaklem! Další branku Kanady přidává po dlouhém tlaku přízemní ranou z mezikruží LAWSON CROUSE! Asistence: Scott Laughton.

07:10

Adam Fantilli prozkoušel Nikitu Bojarkina. Brankář Kazachstánu byl pozorný a jeho střelu vyráží betonem.

06:25

Kazachstán si může alespoň na chvíli oddechnout, momentálně drží jeho beci puk za vlastní brankou.

05:26

Javorové listy pokračují v aktivitě a Kazaši se znovu dostali pod velký tlak. Střelu na jejich branku nakonec vyslal Brad Hunt, Bojarkin kotouč lapil a udržel.

05:05
Gól

Kanada potvrzuje skvělý nástup do utkání! Dvougólový náskok Kanaďanům dává LAWSON CROUSE poté, co dostal kotouč na zlatém podnose od Weegara. Asistence: MacKenzie Weegar a Jack Quinn.

04:09

Ke střele se dostal mladík Adam Fantilli. Kazachstán ovšem podruhé nerozesmutněl, jelikož mu střela vůbec nesedla.

04:06

Nikita Michajlis vnikl do pásma Kanady a vypadalo to, že bude střílet. Nakonec se rozhodl ještě celou akci vyšperkovat přihrávkou na dalšího spoluhráče, to se ale neukázalo býti dobrým řešením. Modrobílí totiž o kotouč přišli.

03:32

Kazachstán se dopouští svého prvního zakázaného uvolnění.

03:10

Sammy Blais se snažil probít do dobré pozice. Puk si navedl na bekhend, ale poté spadl, a tak jeho zakončení v pádu nebylo pro Bojarkina problémem.

02:57

Bojarkin znovu v akci. Tentokrát musel likvidovat ránu od modré, kterou na něj vyslal Jacob Middleton. Brankář Kazachů měl situaci ztíženou před sebou stojícími hráči, ale nakonec zasáhl.

02:00

Danil Butenko se pokusil puk dostat do pásma Kanady, na modré čáře ale o touš přišel. Na tahu je tak znovu favorit.

01:37

Scott Laughton nahodil kotouč do útočného pásma. Nikdo z jeho spoluhráčů ale neměl tolik sil, aby se za pukem rozjel.

01:10

Další nebezpečný projektil ze strany Kanady vyslal obránce Ethan Bear. Ten střílel z podobného místa jako Weegar, těsně však minul. Po chvilce se kotouče zmocnil Bojarkin a bude se vhazovat ve třetině Kazachů.

00:31

První náznak šance ze strany Kazachstánu. Valerij Orechov, který se prohnal po levé straně kluziště, však nakonec nezakončil.

00:19
Gól

To šlo rychle! Kanaďané nahodili kotouč do útočné třetiny a za brankou se puku zmocnili. Poté hrací předmět dostali na MACKANZIEHO WEEGARA, který si od modré sjel blíže brance a Bojarkina překonal přesnou ranou do šibenice. Asistence: Sammy Blais, Joe Veleno.

00:02

Joseph Veleno byl úspěšnější na vhazování. Získává puk pro Kanadu.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Kanada: Hofer (Levi) – Weegar, Middleton, Bear, Hunt, Myers, Joseph, Barron – Blais, Veleno, Lučić (A) – Quinn, Laughton, Crouse – Carcone, McBain, Neighbours – Toffoli (C), Glass, Krebs – Fantilli.
Trenér: Andre Tourgny.

Kazachstán: Bojarkin (Šutov) – Danijar, Beketajev (A), Polochov, Orechov, Koroljov, Gajtamirov, Dichanbek, Butěnko – Rymarev, Šestakov, Starčenko (C) – Michajlis (A), Muchametov, Muratov – Rachmanov, Omirbekov, Savickij – Kajyržan, Mangisbajev, Musorov.
Trenér: Galym Mambetalijev.

Kazachstán

Kazachstán vstoupil do turnaje dobře, když po obratu zvítězil nad Nory v prodloužení. Nadějně vypadal i duel s českým týmem, když po dvou třetinách ztráceli jen jednu branku, ale nakonec z toho byla prohra 1:5. Třetí duel odehráli Kazaši včera proti silným Švýcarům a jistě na něj budou chtít velmi rychle zapomenout po vysoké prohře 5:0. Nejdůležitější zápas pak čeká Kazachstán na konci turnaje se Slovinskem, kde by to měl být duel o přímý sestup.

Výsledky Kazachstánu na MS:
Norsko-Kazachstán: 3:4pp
Česko-Kazachstán: 5:1
Švýcarsko-Kazachstán: 5:0

Sestava z posledního zápasu: Šutov (51. Bojarkin) – Beketajev (A), Danijar, Orechov, Polochov, Gajtamirov, Koroljov, Dichanbek, Butěnko – Starčenko (C), Šestakov, Rymarev – Muratov, Muchametov, Michajlis (A) – Savickij, Omirbekov, Rachmanov – Musorov, Mangisbajev, Kajyržan.

Kanada

Kanaďané vstoupili do turnaje dvěma přesvědčivými výhrami, ovšem třetí zápas proti Slovensku už byl napínavý. Duel došel za stavu 1:1 až do samostatných nájezdů. V tom se na každé straně prosadili dva exekutoři v prvních pěti nájezdech a tak musela rozhodnout až náhlá smrt, ve které byl úspěšnější zámořský celek, když si vítězný nájezd připsal Jack Quinn. Uvidíme, zda se dnes potvrdí papírové předpoklady a zápas se ponese v jednoznačném duchu, nebo se diváci dočkají dalšího překvapení.

Výsledky Kanady MS:
Lotyšsko-Kanada: 0:6
Slovinsko-Kanada: 2:5
Slovensko-Kanada: 1:2pp

Sestava z posledního zápasu: Montembeault (Hofer) – Middleton, Weegar (A), Bear, Joseph, Myers, Barron, Hunt – Lučić, Veleno, Blais – Quinn, Laughton, Toffoli (C) – Neighbours, McBain, Carcone – Krebs, Glass, Crouse (A) – Fantilli.

Krásný středeční večer. Vítáme vás u dnešního druhého duelu, který obstará Kanada s Kazachstánem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:20.