No a to už od nás bude pro tuto chvíli všechno. Děkujeme Vám za pozornost během celého mistroství a doufáme, že jste si souboj o třetí místo užili stejně jako my. Ještě se na Vás samozřejmě budeme těšit u večerního finále. Daniel Kinc a Lukáš Mihal se loučí. Tak zase někdy na počtenou!

Ještě samozřejmě nesmí chybět týmová fotka. Během jejího pořizování celý stadion pořvává: Latvija! Latvija!

Na řadu samozřejmě přijde i lotyšská hymna, která po takovém zápase ještě nikdy v historii nehrála.

Sestavy a rozestavení

USAUSA

DeSmith
12 Samberg
Samberg
25 Perbix
Perbix
43 Kleven
Kleven
Perunovich
3 Thrun
Thrun
4 Mackey
Mackey
20 Hutson
Hutson
Grimaldi
19:03 09:45
13 Bonino
Bonino
89 Tuch
Tuch
Eyssimont
O'Connor
83 Garland
Garland
Gauthier
17 Tynan
Tynan
91 Mazur
Mazur
21 Farrell
Farrell
38 Brown
Brown
Coronato
46:19
22 Bjork
Bjork

Lotyšsko

31 Šilovs
Šilovs
77 Zile
Zile
Balinskis
72 Jaks
Jaks
16:08
94 Rubins
Rubins
61:22 54:21
Freibergs
Čukste
Cibulskis
21 Balcers
Balcers
18 Abols
Abols
Daugavinš
71 Bukarts
Bukarts
07:49
95 Batna
Batna
Dzierkals
Krastenbergs
Smirnovs
Andersons
13 Bukarts
Bukarts
Ločmelis
Indrašis
91 Keninš
Keninš

Rozhodčí: Hribik (CZE), Sewell (GBR) – Hautamaki (FIN), Wyonzek (CAN)
Počet diváků: 11026

Kapitán Kaspars Daugavinš přebírá ocenění pro bronzový tým turnaje.

Lotyši už přebírají nesmírně cenné bronzové medaile, následně se jdou pozdravit s americkými protihráči.

Nyní dostanou pamětní medaile rozhodčí, mezi kterými je i český sudí Jan Hribik. Určitě to bude cenný přírůstek do jeho sbírky.

Nejlepší hráči utkání

USA: Rocco Grimaldi
Lotyšsko: Oskars Batna

Lotyšsko poprvé v historii získává na mistrovství světa cenný kov! Bude to sice až bronzová medaile, ale i přesto je to pro celý lotyšský hokej obrovský úspěch. Každopádně největším hrdinou tohoto duelu se stal Kristians Rubins, který vstřelil dva góly včetně toho vítězného, pořádně přispěl také Rihards Bukarts, který v celém play off nasbíral neuvěřitelných sedm asistencí!

Celý lotyšský tým na sebe okamžitě po vítězné brance naskákal a začal mohutně slavit. Mezitím se připravuje medailový ceremoniál.

Konec zápasu.

61:22
Gól

Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Je hotovo! Hala se otřásá v základech a Lotyši slaví, jakoby vyhráli celý světový šampionát. Hrdinou se stává obránce KRISTIANS RUBINS, k němuž se odrazil puk před brankou a bek, který zařídil vyrovnání v závěru, napálil puk pod horní tyč. Obrovská radost Lotyšů, kteří slaví historicky první medaili z MS. Asistence: Kaspars Daugavinš, Janis Jaks.

60:50

V další kombinaci Lotyšů v pásmu přišla nepřesná přihrávka, která vyhnala pobaltský celek z pásma.

60:18

Rodrigo Abols opět nebyl daleko od vstřelení gólu, přičemž tentokrát mu k tomu mohl pomoci protihráč. Od něj se totiž puk odrazil do protipohybu gólmana, nakonec ale zaletěl jen mimo bránu.

60:01

Začalo prodloužení.

Po bezgólové druhé části jsme se dočkali v té třetí dalších branek. O něco blíže bronzu byli Američané, když se ve 47. minutě prosadil z dorážky Matt Coronato. Lotyši ale celý turnaj ukazují fantastickou bojovnost a předvedli ji i v závěru, kdy se o vyrovnání postaral přesnou ranou od modré obránce Kristians Rubins. Tohle utkání tak rozhodne prodloužení, potažmo nájezdy. Nejprve nás čeká desetiminutové prodloužení 3 na 3.

Statistiky po 3. třetině:

Střely na branku: 29 – 24
Zásahy brankářů: 21 – 26
Trestné minuty: 10 – 8

60:00

Třetí třetina skončila.

59:55
Šance

Abols mohl být lotyšským národním hrdinou! V poslední akci třetí třetiny se vydal vpřed po pravé straně, prohodil si obránce pod hokejkou, ale zblízka na brankovišti pak trefil jen DeSmithe!

59:30

Matt Coronato to zkoušel znovu, ale ani tentokrát nenašel cestu přes skvěle chytajícího gólmana.

59:15

USA to nedělají soupeři jednoduché a dalším střílejícím hráčem byl Matt Coronato. Arturs Šilovs opět zasahuje, i když měl menší problémy. Nakonec přece jen přerušil hru.

59:03

Nepřesná rozehrávka na Abolse vrací hru v poslední minutě třetí třetiny před lotyšskou branku.

58:28

Miks Indrašis se hnán diváky vydal vpřed po levém křídle, prudce vypálil, ovšem Casey DeSmith udržel kotouč mezi rukou a tělem.

58:13

Lotyšsko je spokojené s aktuálním výsledkem a snaží se vydržet do třetí sirény. Nyní k tomu pořádně pomohl Rihards Bukarts, který poslal kotouč z pásma.

57:59

Daleko nebezpečnější byla rána od modré v podání Samberga, Šilovs ale nastavil svoji vyrážečku a k dorážce nedošlo.

57:38

Nick Perbix jen tak tak udržel útočné pásmo a možná proto zpanikařil, protože šel do přímé střely. To Arturs Šilovs vyrazil svým betonem.

57:20

Z dálky to zkusil Tyler Kleven, Arturs Šilovs vytáhl jednoduchý zákrok vyrážečkou.

56:55

Kus gumy se dlouho nachází u hrazení, kde o něj probíhá dlouhý a tuhý souboj. Nakonec ho lépe zvládli američtí hokejisté.

56:00

Lane Hutson na levé straně nevěděl co s kotoučem, zkusil ho tedy nahodit na bránu. Místo toho ho ale poslal jen do protějšího rohu.

55:33

Lotyšů je opět najednou plný led a znovu se dostali až před DeSmithe, nakonec ale za něj kotouč nedostali a v závěru před brankou bylo pískáno.

54:45
Šance

Lotyši mohli slavit ještě více, teď ale podržel svůj tým Casey DeSmith! Oskars Batna se i pod velkým tlakem prodral kolem dvou protihráčů a vybídl ke střele Mikse Indrašise, který nadělal brankáři pořádné potíže. Ten ale udržel kotouč před brankovou čárou za každou cenu!

54:30

Connor Mackey poslal kotouč mimo kluziště, hned ale ukazuje, že se kus gumy otřel o plexisklo, s čímž souhlasí i rozhodčí.

54:21
Gól

Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Je už potřetí dnes vyrovnáno a vypadá to, že půjdeme do prodloužení. Jednoduchou akci v pásmu rozjel Ločmelis, který poslal kotouč na modrou čáru. Obránce KRISTIANS RUBINS nic nevymýšlel, prudkou ránu zápěstím schoval za obránce a trefil se přesně k levé tyči mimo dosah brankáře. Asistence: Dans Ločmelis, Rihards Bukarts.

53:39

Hra čtyř proti čtyřem končí, oba celky zase hrají v plném počtu.

53:05

Rodrigo Abols se po prohraném buly hodně těžko zvedal s bolestivou grimasou, musí ale hrát, jinak jeho spoluhráči budou hrát ve třech.

52:57
Šance

Dalším lotyšským hrdinou mohl být Rudolfs Balcers, který mířil do úniku. Neměl ale dostatečnou rychlost, takže musel zaseknout a mohl střílet až potom, s tím ale Casey DeSmith počítal.

52:25

Dylan Samberg dostal přihrávku na modrou čáru, ale tam byl okamžitě pod tlakem, takže raději vycouval do střední třetiny.

52:04

Conor Garland projel do pásma, narazil si se spoluhráčem a nakonec i vypálil, ovšem jeho rána byla sražena vedle.

51:39
Trest

Grimaldi zariskoval výjezdem před vlastní branku, kde byl nakonec podržen Batnou. Ten dostává dvě minuty, ale stejně tak americký útočník, který souboji pořádně přidal a obdržel trest za filmování.

51:13

Kotouč se hodně zvláštně odrazil po tvrdém zakončení Robertse Bukartse. Nakonec z toho těžily USA, které díky tomu založily útok.

50:55

Karlis Čukste vystihl rozehrávku na modré čáře a okamžitě nabídl kus gumy na teč. Ta ale nepřišla, takže z toho byl snadný zákrok pro Caseyho DeSmithe.

50:40

Conor Garland si odstoupil na pravém kruhu a dostal přesnou přihrávku, jeho svižná střela zápěstím mířila o kousek nad.

49:55

Drew O'Connor pořádně vystrašil lotyšskou defenzivu, protože po jeho střele se dlouho nevědělo, kde se kotouč nachází. Naštěstí pro lotyšské fanoušky byl za bránou.

49:26

Michael Eyssimont u lotyšské střídačky ostře dohrál Jakse, ten zůstal dlouho ležet na ledě, ale hra není přerušena.

49:09

Rihards Bukarts dostal přihrávku mezi dva protihráče, ale se zakončením si ještě počkal do lepší pozice. Nakonec trefil pouze boční tyčku.

48:37

Další ránu od modré vypustil Karlis Čukste, Casey DeSmith vyrazil puk jen nad sebe a nakonec musel akrobaticky zasahovat svou hokejkou ve vzduchu, aby zabránil možnému nebezpečí.

48:25

Oskars Batna pokračuje ve své aktivitě a nyní střílel z bezprostřední blízkosti, americký brankář byl ale včas na svém místě.

48:10

Batna dostal pas do jízdy mezi kruhy a okamžitě pálil, branku USA minul jen o centimetry.

47:25
Šance

Hráči v bílých dresech mohli hodně rychle odpovědět, daleko od skórování nebyl Rodrigo Abols. Jeho střele k levé tyči ale skončila jen na betonu Caseyho DeSmithe!

46:58

Lotyši jsou v pásmu a chtějí co nejrychleji odpovědět, soupeři se ale daří vyhodit z třetiny.

46:19
Gól

Spojené státy právě vstřelily branku!
Smolná branka pro lotyšský tým, který tak bude muset poprvé v utkání dotahovat! Dylan Samberg od modré čáry nemířil mezi tři tyče, místo toho u levé tyče nastřelil bránícího hráče, od kterého se kus gumy odrazil k MATTU CORONATOVI. Ten ukázal pohotovost a doklepl puk do odkryté sítě. Asistence: Dylan Samberg, Drew O'Connor.

46:13

Lane Hutson si musel pořádně pospíšit, aby se nepískalo zakázané uvolnění, protože na něj tlačili dva protihráči. Nakonec byl úspěšný.

45:51

Michael Eyssimont si také nepohlídal přechod modré čáry, hra se tedy opět musí přerušit.

45:34
Šance

Dnešní utkání sleduje 11 026 diváků.

45:34

T.J. Tynan sice dobře vypíchl kotouč, jenže jeho snažení přišlo vniveč, protože rozhodčí odpískali ofsajd.

45:08

Odražený kotouč směřující před branku dokázal Šilovs krýt do rukavice i přesto, že do něj zajel Patrick Brown. Faul pískán není, lotyšský gólman ukázal rychlý postřeh.

44:56

Přesilovka Lotyšům nic nepřinesla, Nick Bonino se tedy vrací z trestné lavice a výsledek svým faulem nijak neovlivnil.

44:47

Tahle přesilovka Lotyšsku fakt nevychází, soupeř dokázal opět vyhodit a za chvíli bude kompletní.

44:34

Kotouč již podruhé během krátké chvíle letí za lotyšského gólmana, tentokrát se o to postaral Nick Perbix.

43:33

Rihards Bukarts je zpátky na ledové ploše, Lotyšsku tedy začíná zkrácená početní výhoda.

42:56
Trest

Nick Bonino při svém návratu do obrany zahákoval jednoho z protihráčů, také si tedy půjde sednout na trestnou.

42:35
Šance

Rodrigo Abols společně s Batnou ujížděli dva na jednoho, druhý jmenovaný byl faulován a přesto nakonec zakončil, nadvakrát však beton Caseyho DeSmithe nepřehodil!

42:09

Scott Perunovich selhal při zpracování rutinní přihrávky, kvůli tomu musely USA vyklidit útočné pásmo.

42:01

Rána Gauthiera z pravého kruhu mířila jen nad branku, USA ale v pásmu pokračuje.

41:45

Nick Bonino zahájil přesilovku nebezpečným zakončením, stadion na chvíli stihl, ale nakonec smutek nenastal, protože se kotouč odrazil od hrazení mimo hrací plochu.

41:33
Trest

Rihards Bukarts hodně zbytečně zahákoval svého soupeře a míří na dvě minuty na trestnou.

41:20

Dlouho to vypadalo, že Martinš Dzierkals při svém průniku neudrží kotouč. Nakonec se mu to přece jen povedlo, avšak celé to pokazil špatným pasem.

41:00

Úvod třetí části je oboustranně velmi opatrný, oba týmy si moc dobře uvědomují, že každá další gól už může být rozhodující.

40:24

Alex Tuch nedosáhl na přihrávku a kvůli tomu musel být do souboje, při kterém povalil protihráče na led. Ani to mu ale nestačilo k zisku puku.

40:01

Začala třetí třetina.

Ve druhé periodě jsme naopak neviděli žádnou branku, i když šancí bylo k dispozici opravdu dost na obou stranách. Za Lotyše několikrát zahrozit aktivní Rihards Bukarts, ve druhém týmu stříleli hlavně obránci, ale brankáři tentokrát odvedli velmi dobrou práci. Do nejdůležitější třetí periody tedy půjdeme za vyrovnaného stavu a klidně může rozhodnout jediné zaváhání.

Statistiky po 2. třetině:

Střely na branku: 21 – 11
Zásahy brankářů: 9 – 19
Trestné minuty: 6 – 4

Další třetina začne přibližně v 16:06.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:32

Teď se navíc sami mohli vydat vpřed, ovšem Renars Krastenbergs nedostihl dlouhý pas a je pískáno zakázané uvolnění.

39:15

Tlak USA se stupňuje, nyní to zkoušel z velké dálky Henry Thrun, protože před ním otevřelo hodně prostoru. Zařízení ale netrefil.

38:59

Američané v závěru třetiny mačkají svého soupeře a jsou v pásmu, Lotyši se ale zatím zuby nehty drží.

38:45

Rihards Bukarts dobře naznačil a poté si sjel do mezikruží. Odtud následovala prudká střela, ale i ta se zastavila na blokujícím bekovi.

38:12

Garland nejprve v pásmu křižným pasem marně hledal spoluhráče. Akce pokračovala a další křížná přihrávka přes brankoviště směřovala právě na Garlanda, ten z jedničky netrefil do odkryté části branky.

37:49

Nyní mají navrch jednoznačně Američané, zatímco Lotyšsko se snaží zahrozit hlavně z brejků. Ani jednomu týmu ale jejich styl žádné šance nepřináší.

37:00

Také přihrávka Rodriga Abolse byla sražena mimo hrací plochu, hra se tedy v posledních minutách hodně kouskuje.

36:42

Namlsaný Grimaldi opět kouzlil v pásmu a vylepšoval si střeleckou pozici kolem modré čáry. Nakonec vystřelil zápěstím přesně ve chvíli, kdy Šilovs na puk krásně viděl, a tak jej gólman Lotyšů pohodlně kryl.

36:22

Celá aréna je nyní upřená na kostku, protože na ní byla na vidění hug cam. Právě na kameru se jeden z párů úspěšně zasnoubil, gratulujeme!

36:22

Ralfs Freibergs chtěl vystřelit kotouč z pásma, jeho vyhození ale bylo tečováno na střídačku USA, vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.

35:30

Rihards Bukarts už se chystal na další klíčový pas, po souboji s protihráčem ale skončil na ledové ploše. Fanoušci pískají, avšak rozhodčí ne.

34:59

Američané jsou kompletní, oslabení zvládli ve velké pohodě.

34:23

Američany osvobodil z náporu vyhozením Nick Bonino, USA tak už polovinu oslabení úspěšně ubránily.

34:05

Lotyši se drží v pásmu a kombinují, stále však nepřichází střela...

33:24

Rodrigo Abols nebezpečně napřáhl v mezikruží, Casey DeSmith dlouho nevěděl, kde se kus gumy nachází. Nakonec se odrazil od plexiskla.

32:59
Trest

Následně americký bek zastavil unikajícího soupeře jen za cenu faulu a míří si odpočinout na trestnou lavici na dvě minuty za podrážení.

32:55

Kotouč se už dlouho nachází v obranném pásmu Lotyšska, kde USA stále dostávají soupeře pod větší a větší tlak.

32:49

Connor Mackey napřáhl na modré a Arturs Šilovs měl s jeho ranou obrovské starosti, ani natřikrát ji nedokázal skrýt v rukavici, ale vše vyřešili jeho spoluhráči v obraně.

31:38
Šance

Karlis Čukste rozjel útok do rozhozené obrany soupeře, takže po předávce byl sám před brankářem Oskars Batna. Tomu se ale střela vůbec nepovedla kvůli zlomené hokejce, Casey DeSmith tak zvládl zasáhnout.

30:58

Arturs Šilovs má v posledních minutách hodně práce, ale stále úspěšně drží svůj tým nad vodou. Nyní vykryl dalekonosný pokus Tylera Klevena.

30:47

Celý tlak završilo nahození, které vyslal od modré Nick Perbix, ovšem Arturs Šilovs měl odkrytý výhled, a tak pro něj tato střela byla snadným soustem.

30:28

Carter Mazur si šikovně prohodil kotouč skrz hůl protihráče a díky tomu mohl vystřelit, ale zase to bylo z velkého úhlu a takové pokusy Arturs Šilovs bez problémů chytá.

29:37

Lotyšsko si nepohlídalo ofsajdovou past, což zjistilo až za bránou soupeře, hra je tedy přerušena.

29:13
Šance

Lotyši hodně smolně nedokázal rozehrát a to mohl hned potrestat Drew O'Connor, ale ten z velkého úhlu neprocpal kotouč přes Arturse Šilovse. Následovala menší šarvátka, ta se obejde bez vyloučení.

28:50

Aktivita Lotyšů pokračuje. Rodrigo Abols se na pravém kruhu vytočil k rychlé střele, tu Casey DeSmith s obtížemi vyrazil.

28:01

Tempo je čím dál rychlejší, hra se tedy rychle přenesla a vypálil Patrick Brown. Ten vystrašil každého lotyšského fanouška na stadionu, protože trefil vnější tyč.

27:56

Ronalds Keninš si vybruslil na modré do střelecké pozice a otevřelo se mu hodně prostoru zamířit, k jeho smůle ale trefil obětavě blokujícího amerického hráče.

27:19

Rihards Bukarts si na své konto mohl připsat další asistenci, protože vymyslel nadějnou přihrávku do úniku, jenže na poslední chvíli jí zablokoval jeden z protihráčů.

26:19

Bojuje se doslova o každý centimetr ledu. Tentokrát hromadný souboj vyhrály USA, avšak hned následně se provinily zakázaným uvolněním.

25:57

Oskars Batna se tlačil na brankovišti do zakončením bekhendem, dotírající obránce mu ale situaci zkomplikoval natolik, že Casey DeSmith nemusel vážněji zasahovat.

25:13

Následná útočná akce USA končí zakázaným uvolněním.

24:49

Bonino si na pravém kruhu vybruslil do dobré střelecké pozice, prudkou ránu škrtl Arturs Šilovs svou lapačkou.

24:26

Na utkání je přítomen i prezident Lotyšska Egils Levits. Hráči tak mají ještě větší motivaci k vítězství.

24:13

Americký tlak narůstá každou vteřinou, ale Arturs Šilovs i nadále drží. Nyní si na něm vylámal zuby Alex Tuch.

24:03

Další útočné snažení Ameriky už střelu na branku nepřineslo, Lotyšům se povedlo vyhodit.

23:35

Hráč Ottawy Tyler Kleven také ukázal své střelecké dovednosti, protože tvrdě vypálil z dálky a lotyšský brankář měl co dělat, aby úspěšně zasáhl.

22:49

Miks Indrašis dostal dlouhý pas na útočnou modrou a poté se neprosadil stahovačkou, při další snaze o postup vpřed byl na hraně faulu odstaven od puku.

22:48

Carter Mazur byl dalším střílejícím, jeho pokus se ale zastavil jeden z lotyšských beků.

22:04

Američané pokračují v útočné aktivitě, Conor Garland tentokrát vypálil z levého kruhu, Arturs Šilovs zasahoval špičkou své vyrážečky.

21:31

Conor Garland si na pravém kruhu vybruslil do střelecké pozice, schoval ránu za beka, ale lotyšský gólman i přesto zasáhl.

21:00

Connor Mackey z hodně těžké pozice celkem nebezpečně nahodil, avšak Arturs Šilovs nakonec zasahovat nemusel. Kotouč totiž skončil na hráči v modrém dresu.

20:41

Bonino nejprve střílel do obránce a následně nahrával brankoviště nepřesně. Odražený puk si vzal Tuch a prudce vystřelil, pravý beton Šilovse byl na místě.

20:29

Na začátku druhé části se hraje hlavně ve středním pásmu, ani jeden tým nemůže najít cestu do útoku.

20:01

Začala druhá třetina.

Úvodní část je za námi a opět se potvrzuje pravidlo, že zápasy o bronz nabízejí hodně branek – jen dnes jsme jich v úvodní dvacetiminutovce viděli čtyři. Do vedení Lotyše poslal v přesilovce střelou pod břevno z brankoviště Roberts Bukarts, ovšem Američané brzy odpověděli po přesné ráně Grimaldiho z pravého kruhu. Aktivita Lotyšů však pokračovala a brzy byla odměněna vedoucí brankou, když se z dorážky prosadil Jaks. Ani tohle vedení ale spoluhostiteli MS nepovedlo udržet, Grimaldi v přesilovce svým druhým gólem v utkání opět srovnal.

Statistiky po 1. třetině:

Střely na branku: 11 – 8
Zásahy brankářů: 6 – 9
Trestné minuty: 4 – 4

Další třetina začne přibližně v 15:16.

20:00

První třetina skončila.

19:52

Michael Eyssimont v posledních sekundách ještě střílel, neměl ale ideální pozici, takže jeho zakončení bylo zablokováno.

19:41
Šance

Rihards Bukarts mohl potřetí v zápase poslat Lotyše do vedení,, když dostal pas na brankoviště a po rychlé otočce chtěl zasunout puk za ležícího DeSmitha, ovšem minul! Následně se ještě vztekal, že byl faulován, ale hra pokračuje...

19:18

Janis Jaks má na tváři dost dobře viditelný krvavý šrám, pro medaili ale samozřejmě udělá cokoliv, takže už zase pomáhá s bráněním.

19:03
Gól

Spojené státy právě vstřelily branku!
Přesilovka je využita a je znovu srovnáno. ROCCO GRIMALDI potvrzuje parádní střeleckou formu na celém turnaji také dnes a prosazuje se v utkání o bronz podruhé. Americký forvard dostal nabito od Perunoviche na levý kruh a povedenou střelou příklepem z první vymetl vzdálenější šibenici. Asistence: Scott Perunovich, Matt Coronato.

18:45

Alex Tuch pěknými přehazovačkami poslal na párek dva protihráče, následně u levé tyče uvolnil Scotta Perunoviche, který ale bekhendem bránu pouze přestřelil.

18:26

Scott Perunovich od modré trefil svou střelou jen Abolse, jeho spoluhráči následně dokázali vyhodit.

17:38

USA jsou i nadále v přesilovkách velmi nebezpečné, což potvrdil prudkým zakončením Cutter Gauthier, avšak Arturs Šilovs má další úspěšný zásah.

17:19
Trest

Jaks dostal pukem do obličeje a zůstal ležet na zemi, mezitím co hra v pásmu pokračovala. Kristians Rubins padl soupeři pod nohy a podrazil jej, za což následuje dvouminutový trest.

17:04

Kaspars Daugavinš se nyní vzájemně povalil s Tylerem Klevenem na led, zase se to obejde bez vyloučení.

16:54

Přechod Američanů do pásma končí těsným ofsajdem.

16:08
Gól

Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Rihards Bukarts zapisuje další bod a zejména díky němu Lotyšsko opět vede! Mladší z dua Robertsů na pravém křídle ukázal skvělou individuální akci, kotouč si prohodil mezi nohami a následně se natlačil až před bránu, kde ho sice Casey DeSmith vychytal, ale nedokázal zakrýt kotouč. Ten si výborně našel JANIS JAKS, jenž ho bleskově dopravil za brankovou čáru. Asistence: Rihards Bukarts, Miks Indrašis.

15:52
Šance

Dans Ločmelis zachytil hrozivou rozehrávku amerického beka a zleva jel sám na branku, ovšem trefil jen beton gólmana!

15:34

Lotyšsko obrovský nápor soupeře v oslabení ustálo a má za sebou první těžší fázi v utkání.

15:13

Parádní kombinace USA nekončí gólem! Američané sehráli akci na jeden dotek skvěle a Matt Coronato měl na pravém kruhu před sebou část odkryté branky, ovšem Arturs Šilovs se skvěle přesunul a kryl kotouč.

14:50

Scott Perunovich zakončil své působení na ledě prudkou střelou ke vzdálenější tyči, Arturs Šilovs ale i nadále drží vyrovnaný stav.

14:05

Cutter Gauthier střílel z jedničky na pravém kruhu vedle, následně Nick Bonino z mezikruží pro změnu nad.

13:55

Nick Bonino číhá u pravé tyčky lotyšské branky, tam také dostal přihrávku a následně se tam pokoušel otočit a zakončit, avšak jeden z obránců mu včas vystavil stopku.

13:34
Trest

Freibergsovi na modré utekl puk a soupeř se už řítil vpřed, lotyšský bek jej zastavil svým zadkem a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

13:07

Arturs Šilovs byl pevně přitisknut ke své pravé tyči, střelu tedy bez problémů lapil a raději přerušil hru.

12:48

Dzierkals hledal volného Rihardse Bukartse, tomu před poloodkrytou brankou moc nechybělo. Na druhé straně si Tuch prohodil Jakse, ale nakonec vůbec nezakončil.

12:27

USA hraje v plném počtu.

12:25

Roberts Bukarts stále nemá dost a nyní se mohl radovat z druhé branky. Casey DeSmith mu však tentokrát v radosti zabránil, jeho střelu z dálky vyrazil.

11:59

Janis Jaks sympatickými otočkami našel cestu přes modrou čáru, jenže to následně celé pokazil nepřesnou zpětnou přihrávkou.

11:41

Následně se dobře bránícím Američanům povedlo dvakrát v krátkém sledu vyhodit.

11:11

Na pravý kruh dostal nabito Rudolfs Balcers a nebylo to vůbec špatná rána, těsně před gólmanem ji zablokoval jeden z amerických beků.

10:58

Lotyšsko kombinuje hlavně na pravé straně útočného pásma, tam se ale postupem času nastěhovalo více bránících hráčů, takže nakonec se hra musela přenést.

10:27
Trest

Vyloučení v týmu USA:
Alex Tuch – 2 min., vražení na hrazení.

10:27
Šance

Američané i nadále hrají hodně tvrdě, tentokrát sestřelil protihráče Alex Tuch. Karlis Čukste se tak těžce zvedá z ledu, každopádně rozhodčí už jdou zákrok prověřit na video.

09:45
Gól

Spojené státy právě vstřelily branku!
Z ničeho nic je vyrovnáno. Američané se usadili v pásmu a Scott Perunovich měl dost prostoru k přihrávce. Z druhé vlny mu najel ROCCO GRIMALDI, který si udělal několik kroků k pravému kruhu do lepší střelecké pozice a poté zápěstím propálil Šilovse nad beton. Asistence: Scott Perunovich, Anders Bjork.

09:35

USA se pokouší o rychlou odpověď, z velké vzdálenosti to zkoušel Drew O'Connor, ale bránu těsně netrefil.

08:40
Šance

A klidně to mohlo být o dvě branky, kdy obrana USA propadla a Lotyši byli chvíli v přečíslení dvou na jednoho. Rodrigo Abols dostal pas na levý kruh, ale v klíčové chvíli mu v ideální střelecké pozici sjel kotouč z hole.

08:18

Úvodní branka Lotyše nakopla a je jich najednou plný led.

07:49
Gól

Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Bratrská kombinace jak se sluší a patří, Lotyšsko jde do vedení! Nyní bylo skvěle vidět, že oba bratři Bukartsové pochází ze stejných podmínek. Rihards totiž zpoza branky přesně našel na hraně brankoviště ROBERTSE BUKARTSE, který bez rozmyšlení napálil kus gumy pod horní tyč. Asistence: Rihards Bukarts, Martinš Dzierkals.

07:15

Parádní kombinaci na ose Martinš Dzierkals – Rihards Bukarts – Ronalds Keninš, kdy poslední jmenovaný zakončoval z jedničky ze slotu a americký gólman měl co dělat, aby včas sklapl betony.

07:00

Lotyši se i nadále nemohou usadit v útočné třetině a první přesilovka utkání jim zatím vůbec nevychází.

06:30

Brown chtěl vyhodit kotouč o mantinel ven z pásma, poslal jej však jen do boxu trestoměřičů. Hra pokračuje v obranné třetině Ameriky.

06:26

Miks Indrašis sám zkoušel dostat puk do pásma, ale v cestě mu stál čárový sudí, který měl i nějaký podíl na tom, že lotyšský forvard nakonec upadl.

06:10

Na úvod oslabení američtí hokejisté dokázali vyhodit.

06:02
Trest

Vyloučen je Carter Mazur, který si odpyká dvě minuty za podrážení.

05:36

Jaks byl tvrdě dohrán u mantinelu v rohu vlastního obranného pásma a bude se poprvé vylučovat, Lotyši mají výhodu.

05:09
Šance

Roberts Bukarts se chopil kotouč v pravém rohu útočného pásma a z velkého úhlu zkusil zaskočit Caseyho DeSmithe, ten byl ale připraven a k zákroku použil svou masku.

04:45

Útočné snažení Američanů v dalším případě přineslo jen zblokovanou střelu od Eyssimonta, Lotyši jdou vpřed.

04:05

Scott Perunovich si z pozice beka sjel až před branku a spoluhráč mu poslal prudký střílený pas, americký zadák ji však bekhendem na dlouhou hokejku nasměroval vedle branky.

03:48

Pořád se střílí hlavně z dálky, nyní to tímto způsobem zkusili i Američané. Konkrétně to byl Connor Mackey, ale také on trefil jen jednoho z protihráčů.

03:27

Zatím se hraje v poměrně poklidném tempu téměř bez přerušení, oba týmy se střídají na kotouči, ale na větší šanci stále čekáme.

02:59

Ihned po přechodu modré čáry také pálil Ronalds Keninš, ale i jeho pokus byl zablokovaný.

02:45

Michael Eyssimont dlouho kroužil s pukem u mantinelu v pásmu, nakonec ale nedokázal najít najetého spoluhráčů, a Američané tak o puk přišli.

02:20

Po krátké kombinaci v útočném pásmu zkusil od modré čáry štěstí Kristaps Zile, trefil ale jen prvního protihráče před sebou, kterým byl Carter Mazur.

01:40

Lotyšům se celá situace nelíbí a řeší ji s hlavním rozhodčím, ale vypadá to, že se vylučovat nebude.

01:40
Šance

Rihards Bukarts zůstává ležet na ledové ploše po souboji a zvedá se hodně ztěžka. Rozhodčí se ihned jdou poradit, jestli budou vylučovat.

01:23

Lotyši se vydali do pásma, ale nerozuměli si při kombinaci, a tak Američané hru otáčejí.

00:47

Tvrdý střet mezi tahouny obou týmů. Rocco Grimaldi poslal na americkou střídačku Rodriga Abolse, ten se ale rychle vrátil do hry a soupeři to ještě trochu vrátil. Ve hře se ale pokračuje.

00:31

Po buly se k první střele utkání dostal Alex Tuch, jeho schovaná rána mířila do pravého betonu lotyšského gólmana.

00:25

Kaspars Daugavinš spěchal za nahozeným kotoučem, jenže byl u něho moc pozdě, takže rozhodčí zapískal icing. Lotyšský kapitán se tomu diví, ale stejně s tím už nemůže nic dělat.

00:08

Úvodní buly šlo pro Američany, ale těm se hned nepovedla rozehrávka, takže se píská ofsajd.

00:01

Utkání právě začalo.

Oba týmy nastupují na ledovou plochu. Lotyši budou hrát v bílém, Američané v tmavě modrém.

Ani tentokrát před zápasem nechybí písnička We Live The Game, ale tentokrát je k tomu něco navíc. Na ledě jí totiž zpívá samotný autor Brian Allan, kterému ještě pomáhá maskot Spiky.

Hala je rozhodně více zaplněná než byla na včerejším semifinále mezi USA a Německem. Může za to nával lotyšských fanoušků, kteří sice včera museli skousávat těžkou porážku, ale pořád v Tampere setrvali, aby podpořili své miláčky.

Úvodní sestavy:

USA: DeSmith (Petersen) – Samberg, Perbix, Kleven, Perunovich, Thrun, Mackey, Hutson – Grimaldi, Bonino (C), A. Tuch (A) – Eyssimont, O'Connor, Garland (A) – Gauthier, Tynan, Mazur – Farrell, Brown, Coronato – Bjork.
Trenér: David Quinn.

Lotyšsko: Šilovs (Gudlevskis) – Zile, Balinskis, Jaks, Rubins, Freibergs, Čukste, Cibulskis – Balcers, Abols (A), Daugavinš (C) – Ro. Bukarts (A), Batna, Dzierkals – Krastenbergs, Smirnovs, Andersons – Ri. Bukarts, Ločmelis, Indrašis – Keninš.
Trenér: Harijs Vitolins.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Sewell (GBR) – Hautamaki (FIN), Wyonzek (CAN).

Lotyšsko

Země pořádají letošní mistrovství světa zažívá historickou jízdu. Poprvé v historii skončí na vyšších příčkách, protože dosavadně nejlepší výsledek bylo z mistrovství světa sedmé místo. Přitom čtvrtfinále nebylo vůbec jisté, a nakonec historická výhra nad Švýcarskem jim zařídila úspěch. Ve čtvrtfinále si vyšlápli na favorizované Švédy a zvítězili 3:1.


Lotyši měli přímo nádherně našlápnuto k další hokejové senzaci. Nad Kanadou vedli 1:0 a 2:1. Bohužel, na začátku třetí třetiny obdržel Arturs Šilovs smolný gól a bylo vyrovnáno. Následně javorové listy přidali třetí branku a gólem do prázdné ztvrdili finálové prvenství, a nakonec Lotyši prohráli 2:4. Přesto jejich cesta nekončí a od další senzace nejsou daleko, můžou získat bronzové medaile.


Výsledky Lotyšska na MS:

Lotyšsko – Kanada: 0:6
Slovensko – Lotyšsko: 2:1
Česko – Lotyšsko: 3:4pp
Lotyšsko – Norsko: 2:1
Lotyšsko – Slovinsko: 3:2
Kazachstán – Lotyšsko: 0:7
Švýcarsko – Lotyšsko: 3:4
Švédsko – Lotyšsko: 1:3
Kanada – Lotyšsko: 4:2

Sestava z posledního zápasu: Šilovs (Gudlevskis) – Zile, Balinskis, Jaks, Rubins, Freibergs, Čukste, Cibulskis – Balcers, Abols (A), Daugavinš (C) – Ro. Bukarts (A), Batna, Dzierkals – Ri. Bukarts, Ločmelis, Indrašis – Andersons, Smirnovs, Krastenbergs – Keninš.

USA

Američané byli suverénně nejlepším týmem skupiny A. Za celý turnaj ztratili pouhý bod, ale ani to je nedokázalo vyvést z rovnováhy. Ve čtvrtfinále porazili Čechy, nad kterými předvedli fantastický výkon a díky výborné spolupráci vyhráli jednoznačně 3:0.

V semifinále se střetli s Německem a do zápasu šli jako jasně papírově silnější tým. Tento fakt potvrdili navíc rychlým vedením 2:0. Ale během chvíle Němci vyrovnali. Amerika sice ještě odskočila na 3:2, ale i na tohle dokázal soupeř odpovědět. Rozhodnout muselo až prodloužení, které dopadlo lépe pro německý výběr, jenž urval výhru 4:3 v prodloužení.


Výsledky USA na MS:

Finsko – USA: 1:4
USA – Maďarsko: 7:1
Německo – USA: 2:3
USA – Rakousko: 4:1
USA – Dánsko: 4:1
USA – Francie: 9:0
Švédsko – USA: 3:4pp
USA – Česko: 3:0
USA – Německo: 3:4pp

Sestava z posledního zápasu: DeSmith (Petersen) – Samberg, Perbix, Kleven, Perunovich, Thrun, Mackey, Hutson – A. Tuch (A), Bonino (C), Grimaldi – Garland (A), O'Connor, Eyssimont – Mazur, Tynan, Gauthier – Coronato, Brown, Farrell – Bjork

Přejeme všem fanouškům krásný den. Dneškem končí mistroství světa v ledním hokeji, ale nás čeká ještě boj o bronz, který proběhne mezi vypadlými semifinalisty, a to mezi Američany a Lotyši.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:20.