Pro dnešek je to od nás vše. Jsme rádi, že jste mohli být s námi u historického úspěchu Lotyšska a brzy se setkáme zase u hokeje. Přejeme vám hezký večer.

Přepište dějiny! Lotyši se poprvé podívají mezi nejlepší čtyřku a zabojují o medaile. Miks Indrašis svým gólem navrátil Lotyšsku vedení. V závěru byla Lotyšům nabídnuta početní výhoda, kterou využil Janis Jaks. Švédové se snažili zdramatizovat situaci tím, že odvolali brankáře. Sice jim to neuškodilo, bohužel ani nepomohlo. Tým Trekronor se tak loučí už ve čtvrtfinále a na turnaji tak končí další velký favorit. Lotyšsko se naopak poprvé podívá do semifinále.

Šance

Aréna se otřásá v základech. Lotyšsko si poprvé zahraje semifinále!

59:14

Carl Grundström tečoval střelu těsně před brankářem, ovšem kotouč míří nad branku!

59:08

Anton Lindholm po nahrávce Oscara Lindberga neváhal vystřelit, ale Arturs Šilovs byl ve střehu a připsal si další zákrok.

58:38

Timothy Liljegren pálil z pravého kruhu, ale střela mu vůbec nesedla a puk minul branku.

58:28

Arturs Šilovs vůbec nevěděl, kde je kotouč, naštěstí se rychle dokázal zorientovat a ustát situaci.

57:47

Uvis Janis Balinskis ihned po buly poslal puk o mantinel na další zakázané uvolnění.

57:40

Renars Krastenbergs si vyjel z levého kruhu, ale trefil jen prostor za bránou a odpískalo se zakázané uvolnění.

57:32

Oddechový čas pro Švédsko.

57:32
Šance

Švédové to zkouší bez brankáře, ale málem se jim to vymstilo, jenže Roberts Bukarts těsně minul prázdnou bránu.

57:06

Švédům se nedaří dostat do útočného pásma. Nahození za branku převzal Roberts Bukarts a posílá puk do středního pásma.

56:47

Rudolfs Balcers si najel z obranného pásma až do útočné třetiny, z pravého kruhu prověřil Larse Johanssona, ale prostor za ním netrefil.

56:22

Hra se znovu přerušuje, protože puk se dostal mimo hřiště. Bude se vhazovat v útočném pásmu Lotyšů.

56:13

Kristaps Zile se pokoušel oblafnout švédského strážce brány od modré čáry, ale neuspěl.

55:44

Lotyši se dostali do přečíslení. Renars Krastenbergs vyvezl puk do pravého kruhu a stihnul poslat puk na hokejku Robertse Bukartse, jenž vzal zakončení na sebe, ale Larse Johanssona neobelhal.

55:31

Jonathan Pudas obtočil bránu a vyjel si až na brankoviště. Pokusil se zakončit mezi betony, kde však neměl Arturs Šilovs místo, takže puk chytil a přerušuje hru.

55:00

Další nepříjemný pokus odvrátil vyhozením puku ven ze třetiny Roberts Bukarts.

54:10

Pär Lindholm se tlačil před bránou, nakonec se ke kotouči neprobojoval a musel vyjet ven ze třetiny.

53:46
Gól

Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Lotyši jsou blízko senzaci. JANIS JAKS vypálil puk od modré čáry. Lars Johansson měl zakrytý výhled a neudržel svůj pravý beton na ledě. Střela mu pod ním podjela až za brankovou čáru. Aistence: Rihards Bukarts a Miks Indrašis.

53:17

Lotyši si zatím žádné jedovaté šance nevytvořili a Švédové výborně brání hru v jejich třetině.

52:59

Rodrigo Abols se projel s pukem do útočného pásma, kde jej neudržel a Švédové vyhazují.

52:23

Švédové radši nic nezkoušejí a vyhodili puk ven ze třetiny.

51:56
Trest

Timothy Liljegren podržel soupeře za vlastní brankou, ten ztratil rovnováhu a rozhodčí okamžitě naznačil, že bude vylučovat.

51:20

Oscar Lindberg se snažil natlačit do branky, což se také stalo, ale kotouč už neměl v držení. Ten si převzal Miks Indrašis a vysokým obloukem jej vyhodil až na druhou modrou čáru.

51:07

Lucas Raymond nahodil puk ze středního pásma a Arturs Šilovs bez větších problémů chytil puk do lapačky.

50:40

Velký závar před brankou Šilovse nekončí brankou. Švédové se snažili procpat puk na brankoviště, na což se soustředili i obránci a Karlis Čukste nakonec špičkou hole zvládl poslat puk do neutrální zóny.

50:18

Arturs Šilovs zničil další jedovatou trefu, která vyšla z hokejky Carla Grundströma.

50:08

Pär Lindholm si vylepšil pozici, když si vyjel z levého křídla do středu útočné třetiny a vyslal svižnou ránu na Šilovse. Ten měl dobrý výhled a střelu zlikvidoval.

49:51

Jacob de La Rose vyslal na Arturse Šilovse další nepříjemnou střelu, kterou si naštěstí lotyšský brankář ukočíroval a připsal si další zákrok.

49:37

Oscar Lindberg mířil kotouč z pravé strany hřiště na branku. Po teči jednoho z lotyšských hráčů se kotouč dostává do středního pásma.

49:10

Rodrigo Abols výborně pracoval s pukem v levém kruhu a dostal jej ve ze třetiny.

48:48

Kristians Rubins vyhazuje kotouč až k švédské bráně.

48:39
Trest

Janis Jaks úplně zbytečně vyhodil puk z vlastního pásma do hlediště a dostane dvě minuty. Lotyšský hráč jen sklopil hlavu a odjíždí na trestnou lavici.

48:03

Miks Indrašis nahodil puk do útočného páska, kde jej přebírají Švédové a čekají na vystřídání.

47:44

Henrik Tömmernes objel lotyšskou bránu s pukem. Vyjel zpoza brány a kotouč bohužel nedokázal dostat ke svému spoluhráči.

46:34

Lukas Bengtsson vyslal prudkou střelu za modrou čárou, ale trefil jen plexi sklo.

45:55
Gól

Nádherná akce MIKSE INDRAŠISE, po které explodovala celá hala. Rihards Bukarts se nedostal do útočné třetiny, ale kotouče se dostal k Indrašisovi, jenž obalamutil obránce a měl spoustu prostoru přímo a ose hřiště. Lotyšský hráč nešel do kličky a zvolil prudkou střelu nad vyrážečku, která rozvlnila síť za zády Larse Johanssona. Asistence: Rihards Bukarts a Janis Jaks.

45:44

Janis Jaks nabral rychlost, ale trefil jen hruď švédského gólmana.

45:19

A v krátkém sledu další vyhození za na zakázané uvolnění. Miks Indrašis se pokoušel vyhozený puk dojet, ale těsně to nestihl.

45:12

Karlis Čukste poslal prudký pas, jenž prolétl až za branku Švédska a je z toho zakázané uvolnění.

45:05
Šance

Timothy Liljegren vystřelil za modrou čárou a jeho pokus měl rychlost a trefil brankovou konstrukci. Švédům chybělo opravdu málo.

44:50

Rodrigo Abols a Rudolfs Balcers se dostali do situace dva na dva. Prvně jmenovaný to vzal na sebe, ale svým zakončením brankáře Larse Johanssona nepřekvapil.

44:18

Oscar Lindberg se neostýchal a tvrdě vystřelil z mezikruží, puk se odrazil o plexi sklo a švédský bojovník k němu nestihl dojet a na puk se dostali Lotyši.

43:32

Jonatan Berggren hledal na druhém kruhu Pär Lindholm, kterého si obránci vůbec nevšimli. Přihrávka však nebyla přesná a pro lotyšského brankáře nevzniklo žádné nebezpečí.

43:18

Uvis Janis Balinskis si počínal výborně na modré čáře a vyslal střelu na bránu, puk však skončil těsně vedle brankoviště.

42:54

Krátká pasáž plná nepřesností z obou stran končí ofsajdem Lotyšů, když Kristians Rubins vjel do útočného pásma příliš rychle.

42:47

Rodrigo Abols nahodil puk směrem do útočné třetiny, ale přišel o puk.

42:07

Jacob de La Rose se pohyboval za modrou čárou, vypálil a trefil jen záda svého spoluhráče. Hra se přesunula do středního pásma.

41:54
Šance

Švédové dali gól, který ale ihned není uznán. Střelu od modré vyrazil Arturs Šilovs nad sebe a Carl Grundström vysokou holí dopravil kotouč do branky. Gól neuznán a posvětilo to i video.

41:15

Henrik Tömmernes vystřelil na lapačku a Arturs Šilovs měl velké problémy se střelou, ketrou nakonec lapačkou jen vyrazil na zadní mantinel.

41:11

Georgs Golovkovs se vrátil na led a hned se hnal za pukem, Henrik Tömmernes byl rychlejší a dostal se k puku dřív.

40:26

Henrik Tömmernes vystřelil za modrou čárou a trefil betony lotyšského strážce, Arturse Šilovse.

40:12

Švédové ihned nahodili puk do útočného pásma, kde jej vybojovali a začínají kombinovat.

40:01

Druhá třetina je minulostí a vypjatých momentů bylo víc než dost. Lotyši museli bránit tři oslabení, navíc trest, který byl Martinši Dzierkalsovi uložen není u konce a pokračovat bude i ve třetí třetině. Lotyši hrají velmi obětavě a doslova do všech střel padají a Arturs Šilovs chytá výborně. Švédové sice po zásluze Timothyho Liljegrena srovnali krok, v koncovce se však trápí. Stav je tedy nerozhodný 1:1a ve 21:03 začne poslední třetina zápasu.

39:44

Po velkém dramatu u modré čáry, Lotyši nakonec poslali puk ven ze třetiny.

39:22

Švédové si opět dobře přihrávali a rozhýbali bránící hráče, jenže chybí kvalitnější zakončení. Lotyšům se po dalším zaváhání žluto-modrých daří vyhodit.

38:56

Lucas Raymond si počíhal v levém kruhu na šanci, kterou o chvíli později dostal a Arturs Šilovs zlikvidoval švédskou šanci ramenem.

38:43
Šance

Oscar Lindberg šikovně vracel kotouč zpoza brány před Šillovse. Nakonec trefil jeho záda a kotouč se málem odrazil až do branky. Lotyšský brankář obtížnou situaci zvládl a kotouč zalehl ještě před brankovou čárou.

37:49

A Lotyši opět vyhazujují. Švédům se nedaří dostat do útočného pásma.

37:19

Anton Lindholm svou ránou od modré trefil jen clonícího spoluhráče.

36:35

lotyši začínají dlouhé oslabení dobře a vyhazují kotouč až k brance soupeře.

36:12
Trest

Zápas pro Martinše Dzierkalse skončil za bodnutí koncem hole a Lotyši musí ustát těžké chvíle.

36:12

Martinš Dzierkals fauloval a rozhodčí se dívají na video, aby mohli určit délku trestu.

36:12

Jonathan Pudas přejel celé hřiště a po překonání modré čáry vystřelil na branku. Kotouč šel přesně na brankáře, jenž neměl žádný problém zakročit.

35:43

Oskars Batna se výborně pohyboval v útočné třetině, jen je škoda, že si se spoluhráči nerozuměl v rozehrávce a nakonec se Lotyši museli vrátit do obranného pásma.

35:30

Jonathan Pudas vystřelil hned po vhazování střelu od pravého mantinelu. Arturs Šilovs pokus dobře viděl a bez větších problému zachytil na hrudi.

35:16

V pravém kruhu se pohyboval Carl Grundström a forhendem prověřil Arturse Šilovse, který se vytáhl se svou lapačkou a znovu Lotyše podržel.

34:55

Další nepříjemné chvíle zažíval Arturs Šilovs, který musel zlikvidovat tvrdou střelu z hokejky Alexandra Nylandera, lotyšský strážce byl ve střehu a podržel svůj tým.

33:53

Rihards Bukarts byl v předbrankovém prostoru a vyslal jednoduchou akci na brankáře Švédska, který s ní neměl problém a dokázal ji vyrazit.

33:30
Šance

Rihards Bukarts získal puk v mezikruží a natáhl si jej do forhendu. Lars Johansson se natáhl a lotyšský střelec nemohl zakončit, ale zvolil svižný pas před branku, kde však nikdo nezvládl zakončit puk do odkryté branky. To byla velká šance Lotyšů.

33:23

Hra se opět přerušuje, tentokrát se vyhození přes všechny čáry dopustili Švédové.

33:08

Pär Lindholm poslal puk za lotyšskou bránu, nikdo z jeho spoluhráčů však neudržel pásmo, a tak se hra na chvíli vrátila před Larse Johanssona.

32:47

Rudolfs Balcers vyhodil puk, za kterým spěchal Kaspars Daugavinš. Bohužel pro Lotyše neměl dostatečnou rychlost, takže je z toho zakázané uvolnění.

31:48

Carl Grundström si velmi dobře počínal v pravém kruhu, ze kterého dokázal vypálit velmi pikantní střelu, chyběla jí větší přesnost, a proto skončila vedle brány Lotyšů.

31:32

Lukas Bengtsson už chtěl zakončovat od modré čáry, jenže kotouč mu přeskočil čepel a rychle se musel otáčet, jelikož do hry se vracel vyloučený Jaks. Švédský obránce situaci zvládl.

31:13

Martinš Dzierkals se objevil na puku a neváhal jej poslat ven z útočné třetiny.

30:40

Švédové jsou kompletní, ale zatím nemají kotouč v držení. Bojuje se o něj u střídačky Lotyšů.

30:16

Kristians Rubins si vytvořil prostor v předbrankovmé prostoru a Lars Johansson neměl kotouč pod kontrolou. zasáhnout musel až Patrik Nemeth, kterému se podařilo dostat puk rychle pryč.

30:09

Oskars Batna vystřelil za modrou čárou a puk se odrazil o pleti sklo, ale skončil na horní straně brány u břevna. Lars Johansson se postavil, otočil a puk rychle přikryl rukavicí.

29:41
Gól

Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédové využívají více volného místa v útočné třetině. S kotoučem si vybruslil na střed pásma Lucas Raymond, jenž zadovkou předal kotouč na TIMOTHY LILJEGRENA, před kterým se otevřel úplně volný prostor. Švédský hráč se nerozpakoval a poslal parádní střelu do levého horního rohu lotyšské branky. Asistence: Lucas Raymond a Jonathan Pudas.

29:29
Trest

Janis Jaks se provinil sekáním a odpyká si dvouminutový trest.

29:14

Pär Lindholm se pokoušel vyjet s pukem ven ze třetiny, což se mu z části povedlo. Byl ale zastaven lotyšským hráčem a bude se vylučovat.

29:02

Lotyši dlouho kombinovali v útočném pásma. Následně si vyjel z kruhu do středu hřiště Rihards Bukarts, což přečetl Jacob de La Rose a vypíchl mu kotouč. Ten zamířil do středního pásma.

28:34
Trest

Vyloučení v týmu Švédsko:
Marcus Sörensen – 2 min., podrážení.

28:18
Šance

Marcus Sörensen se zjevil s kotoučem před brankou, ale nezvládl překonat rychle vyjetého Arturse Šilovse.

27:33

Oskars Batna se dostal na kotouč a neváhal jej vyhodit ven ze třetiny. Lotyši poté hráli v pěti.

27:21

Anton Lindholm douho míchal kotoučem a hledal ideální příležitost na střelu. Tu nakonec našel a byla z toho střela těsně nad ledem, ovšem brankář ji řešit nemusel.

27:04

Henrik Tömmernes to zkusil od modré čáry, jeho trefu nikdo netečoval a Arturs Šilovs měl jediné štěstí, že puk skončil vedle brány, protože neměl čistý výhled.

26:18

Henrik Tömmernes si nerozuměl se spoluhráči, musel se vrátit zpět pro puk a založit nový útok.

26:12

Lucas Raymond pálila z levého kruhu bez přípravy po přihrávce Henrika Tömmernesa. Rána šla na bližší tyč a Šilovs pohotově vyrazil kotouč do rohu hřiště.

25:44

Lotyši vyhráli buly a nezaváhali, poslali doporučeně puk do obranné třetiny Švédů.

25:36
Trest

Vyloučení v týmu Lotyšsko:
Ralfs Freibergs – 2 min., vysoká hůl.

25:15

Po velké šanci potřebuje lotyšská obrana uklidnit hru, takže vyhazuje na zakázané uvolnění.

25:09
Šance

Pär Lindholm prověřil bekhendem Arturse Šilovse, situace nakonec dopadla ve prospěch Lotyšů, kteří si mohli hlasitě oddechnout.

24:40

Oscar Lindberg si nahodil puk za branku Lotyšů a snažil se jej i dojet, ale domácí obránci měli náskok a hned zakládají útočnou akci.

24:01

Oskars Batna si razil cestu do pravého kruhu, cestu mu zkřížil Jonathan Pudas, proto nemohl pokračovat ž k bráně.

23:54

Lucas Raymond se snažil vyjet s pukem na osu hřiště, ale byli u něj hned dva Lotyši, kteří mu odebrali kotouč.

23:01

Timothy Liljegren přišel o puk a Lotyši se hnali před Larse Johanssona, nikdo nevystřelil a hra se začala prolévat z jedné strany na druhou.

22:50

Alexander Nylander vypálil ze středu modré čáry. Před brankou stáli hned tři hráči a jeden z nich to schytal do brusle. Šilovs tak nemusel zasahovat.

21:53

Dans Ločmelis se snažil prokličkovat mezi dvěma obránci, ale měl to těžké a nakonec o kotouč přišel.

21:38

Jonathan Pudas poslal puk do útočné třetiny, nikdo z jeho spoluhráčů se puku neujal, proto se musel dostat zpět do obranného pásma.

21:33

Švédům se nepodařilo přejít přes modrou čáru a rozhodčí píská ofsajd. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

20:40

Jacob de La Rose se snažil prokličkovat až k Artursi Šilovsovi, ale v cestě mu stál lotyšský bek, a tak nemohl pokračovat.

20:33

Rodrigo Abols se rozhlédl po spoluhráčích, které v útočném pásmu neměl. Takže vystřelil od modré, ale jeho pokus skončil mimo branku Švédska.

20:01

Statistiky po 1. třetině:
Střely na branku: 13-8
Zásahy brankářů: 7-13
Trestné minuty: 0-2

První třetina je minulostí. Švédové byli častěji v útočném pásmu a vytvářeli velký tlak na domácí obranu. Ta zatím drží i díky dobrým zákrokům Šilovse. Ten nejdůležitější přišel na začátku 12. minuty, kdy vykopával zakončení Oscara Lindberga špičkou betonu, jinak by puk zamířil do branky. O chvíli později se do útoku dostali Lotyši a překvapivě otevřeli skóre, když se po pěkné žabičce Rihards Bukartse prosadil Dans Ločmelis.
Druhá třetina začne přibližně v 20:07.

20:00

První třetina skončila.

19:32

Švédové jsou nepřesní v kombinaci a za velkých ovací se daří Lotyšům poslat puk do středního pásma.

19:17

Švédové kroužili kolem Arturse Šilovse, jak orli, ale nakonec nedokázali vystřelit.

18:49

Henrik Tömmernes poslal svižnou střelu těsně vedle pravé branky Lotyšů.

18:23

Fabian Zetterlund si vytvořil prostor v mezikruží, ale minul. Švédové udrželi útočné pásmo a dál střelecky trápí Lotyše.

17:58

Arturs Šilovs zastavil puk za svou brankou a chtěl jej vyhodit z obranného pásma. To se mu nakonec s přispěním spoluhráče u mantinelu povedlo.

17:48

Hrálo se vysokou holí, a tak se bude vhazovat před obranným pásmem Lotyšů.

17:41
Trest

Oskars Batna je vyloučen za podrážení a je tu první přesilovka utkání.

16:56

V pravém rohu v obranném pásmu Švédů se bojovalo o puk. Úspěšnější byli Lotyši a Kristaps Zile neváhal si najet za modrou čáru a vystřelit, ale minul brankoviště.

16:42

Rudolfs Balcers se hnal za pasem do útočného pásma. Nakonec se z toho stal dlouhý souboj u mantinelu v rohu hřiště, který lépe dopadl pro Lotyše, kteří tak zůstávají před švédskou brankou.

15:30

Alexander Nylander zkusil prověřit lotyšského strážce jedovatou střelou, ale puk se odrazil o hruď Arturse Šilovse a na puk se dostali Lotyši.

15:07
Šance

Ihned po buly vyplaval puk v mezikruží na Rihardse Bukartse, který hledal místi mezi pravou rukou a tělem Larse Johanssona, ten byl však pohotový a střelu vyrazil.

15:00

Lotyši si vytvořili další individuální akci, ze které mohli v přečíslení skórovat, ale Lars Johansson byl ve střehu.

14:10

Pär Lindholm směřoval zpoza brány puk do centra před Šilovse, ten byl pozorný a kotouč ukryl v lapačce. Následuje komerční přestávka.

13:19

Lotyši se po vstřelené brance chtěli znovu dostat rychle do pásma, jenže Roberts Bukarts nepřekonal obránce na modré čáře.

12:42
Gól

Rihards Bukarts vystřelil na bránu, ale puk skončil za její vnější částí. K puku se ještě stihl dostat Miks Indrašis, jenž poslal puk po ledě na DANSE LOČMELISE, který dělovkou z mezikruží propálil švédského brankáře a poslal svůj tým po povedené akci do vedení. Asistence: Miks Indrašis, Rihards Bukarts

12:28

Tohle mohla být gólová šance, když si Anton Lindholm sjel od modré na kruh a mohl zakončit, jenže místo střely zvolil otočku a nakonec se vyhnal z pásma.

11:47

Martinš Dzierkals si troufnul vyjet proti třem Švédům, vypracoval si šanci, která skončila vedle švédského brankoviště.

11:16
Šance

Rychlá kombinace Švédů a Oscar Lindberg mohl zakončovat do poloprázdné branky, ale lotyšský brankář jej skvěle vychytal!

11:04

Kapitán Jakob Silfverberg si výborně počínal v levém kruhu a Arturs Šilovs odvrátil další nebezpečnou akci. Na švédského kanonýra chtěl ještě navázat Jacob de La Rose, ale lotyšský strážce stihl puk přikrýt.

10:25

Anton Lindholm nebezpečně posílal puk na branku, jelikož Arturs Šilovs toho příliš neviděl. Nakonec však zasahovat nemusel, protože švédský pokus prolétl kolem levé tyčky.

10:22

Toms Andersons se pohyboval v prostoru za bránou, nikomu však nemohl nahrát, protože o puk přišel a byl v útočném pásmu sám.

09:09
Šance

Timothy Liljegren měl před sebou prázdnou klec, ale nakonec se k puku nedostal. Tohle si Lotyši pohlídali na poslední chvíli.

08:47

Fabian Zetterlund dostal puk u levé tyčky a hned pálil na lapačku Šilovse, ten ramenem kotouč vyrazil.

08:37

Oscar Lindberg si hledal místo v levém kruhu, ale vystřelit už nedokázal. Lotyši se ujali puku, avšak jej vyhodili na zakázané uvolnění.

08:16

Lotyši dostřídali a prakticky ihned vyhodili na zakázané uvolnění.

08:05

Lotyši uklidňují hru a čekají za brankou na dostřídání.

07:19

Pär Lindholm se objevil v předbrankovém prostoru a nebezpečně dorážel, ale Lotyši nepříjemný moment z jeho hokejky zlikvidovali.

06:59

Rudolfs Balcers se dostal do útočného pásma po levém křídle a snažil se zakončit. Puk ovšem zůstal trochu za ním, takže hokejkou švihl naprázdno .

06:24

Miks Indrašis se objevil na puku, dokázal jej umístit do útočného pásma, ale toť bylo z jeho strany vše, žádná střela nepřišla.

05:49

Další švédský útok odvrátil Oskars Cibulskis, který vyvezl puk do středního pásma.

05:41

Lotyši jou opět pod mohutným tlakem a Arturs Šilovs si musel připsat další zákrok, když vyrážečkou dostal kotouč do rohu hřiště po střele Jonathana Pudase od modré čáry.

04:46

Oskars Cibulskis bojoval na modré čáře o puk, ale nedosáhl na něj a musel se vrátit do obranného pásma.

04:29

Leo Carlsson hledal před brankou Lucase Raymonda, který byl v dobré střelecké pozici na hranici brankoviště, jenže hokejka se mu zadrhla a švédský hráč nezakončil.

04:13

Jakob Silfverberg a jeho lajna znepříjemňovala život lotyšskému brankáři, ten puk viděl a připsal si další zákrok.

03:57

Kristians Rubins nedovedl vyvézt puk do středního pásma a Švédové se poměrně jednoduše dostávají zpátky na kotouč.

03:12

Linus Johansson vystřelil z pravého kruhu a jeho střela byla hodně jedovatá, ale Arturs Šilovs situaci ustál.

02:59

Švédové byli opět v útočném pásmu a tlačili domácí obranu. Nakonec vystřelil Henrik Tömmernes a rána šla jen těsně vedle levé tyčky.

02:22

Renars Krastenbergs se dostal na modré čáře k puku, vyhodil jej do obranného pásma Švédů.

01:26

Lotyši se poprvé dostali do útočného pásma a zakončení. O to se postaral Miks Indrašis z pravého kruhu a těsně minul branku Švédska. Ochozy to jen zahučelo.

01:06

Lotyši přečkali první větší nátlak Švédů, kteří se usadili v útočném pásmu, ale tým Trekronor ani nedokázal vystřelit.

00:41

Timothy Liljegren vystřelil dělovku od modré čáry, ale lotyšský brankář nemusel zasahovat. Kotouč totiž schytal jeden z jeho spoluhráčů v mezikruží.

00:16

Rudolfs Balcers hned na začátku prověřil Larse Johanssona a ten se vytáhnul se svým levým betonem, aby zmařil šanci.

00:09

Uvis Janis Balinskis přebírá nahození Švédů a domácí jdou do útoku.

00:01

Utkání právě začalo.

Arena Riga se pomalu a jistě začíná plnit hokejovými fanoušky. V Rize naposledy zazní úvodní intro MS. Hráči Švédska oblékají žlutou variantu dresů, domácí jejich typickou rudou. Ještě zbývá pár minut a zápas může začít.

Úvodní sestavy:

Švédsko: La. Johansson (Wallstedt) – Tömmernes, Liljegren, A. Lindholm, Pudas, Nemeth, Bengtsson, Folin – Carlsson, P. Lindholm, Raymond (A) – Grundström, Lindberg, Zetterlund – Everberg, Li. Johansson, Nylander – Sörensen, de La Rose (A), Silfverberg (C) – Berggren.
Trenér: Sam Hallam

Lotyšsko: Šilovs (Gudlevskis) – Zile, Balinskis, Jaks, Rubins, Freibergs, Čukste, Golovkovs, Cibulskis – Balcers, Abols (A), Daugavinš (C) – Ro. Bukarts (A), Batna, Dzierkals – Andersons, Smirnovs, Krastenbergs – Ri. Bukarts, Ločmelis, Indrašis.
Trenér: Harijs Vitolins

Rozhodčí: Kaukokari, Macfarlane – Davis, Mackey.

Lotyšsko

Naopak Loytši se dostali do čtvrtfinále možná i zázrakem. Rozhodující bylo pro ně utkání s Českem, ve kterém dokázali urvat dva body na svou stranu a vyhráli v prodloužení. Tento zápas, ač nikdo před tím nevěděl, rozhodnu, o vývoji vyřazovacích soubojů na MS.

Poslední utkání bylo velmi vyrovnané. Ač někteří si troufají říct, že Švýcaři Lotyšům vše darovali zadarmo, nebylo tomu tak. Švýcaři v oslabené sestavě bojovali až do konce. Dvakrát vedení ztratili, navíc Lotyši museli dohánět manko 2:3. I přesto dokázali odpovědět a Kaspars Daugavins poslal utkání do prodloužení. V něm rozhodl ve vlastní početní výhodě Rudolfs Balcers a poslal Lotyše do nejlepší osmičky, která zabojuje o medaile.

Švýcarsko – Lotyšsko: 3:4

Sestava z posledního zápasu:Šilovs (Gudlevskis) – Balinskis, Zile, Rubins, Jaks, Čukste, Freibergs, Golovkovs, Cibulskis – Daugavinš (C), Abols (A), Balcers – Dzierkals, Batna, Ro. Bukarts (A) – Krastenbergs, Smirnovs, Andersons – Indrašis, Ločmelis, Ri. Bukarts

Švédsko

Tým ze severu se dostal témeř bez úhony ke čtvrtfinále. Švédové po celou dobu v Tampere předváděli výborné výkony. Na začátku turnaje jej potrápili Němci, ale i přesto dokázali vyhrát díky jediné brance. Podobný scénář se odehrával i v rámci federálního derby v souboji s Finskem. Švédové urvali výhru až po samostatných nájezdech. Nicméně, v následujících zápasech výběr potvrdil svou dominanci.

V posledním zápase došlo nicméně k dramatické situaci. Leo Carlsson otevřel skóre zápasu, ale nadále bylo vše v režii Američanů. Ti se dokonce dostali do vedení 3:1. Přišlo vše velké ale! Švédové nejen vstřelili kontaktní branku, ale dokázali srovnat krok. V prodloužení se však postavili na stranu poražených, neboť rozhodl Dylan Samberg.

Švédsko – USA: 3:4pp

Sestava z posledního zápasu: La. Johansson (Wallstedt) – Liljegren, Sandin, A. Lindholm, Tömmernes, Bengtsson, Nemeth, Pudas – Raymond (A), Carlsson, Berggren – Petersson, P. Lindholm, Grundström – Nylander, Lindberg, Everberg – Silfverberg (C), de La Rose (A), Sörensen – Li. Johansson.

Krásný večer přejeme všem fanouškům. V Rize se dnes hraje poslední čtvrtfinále, které proběhne mezi Švédskem a Lotyšskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:20.