Ve třetí třetině Švýcaři rozhodli o svém vítězství, když se prosadil ve 47. minutě Marti. Hráči s helvetským křížem na hrudi byli po celou třetinu aktivnější a Slováky už do vážnějších situací nepouštěli. V závěru ještě přidal čtvrtý gól do prázdné branky Haas.
Slováci proti silnému výběru nehráli vůbec zle a ve druhé třetině dotáhli dvoubrankové manko, ale Švýcaři přeci jen byli po většinu zápasu aktivnější a tvořili si více šancí, které přetavili v rozhodující třetí gól a dokráčeli si pro tři body.
To je pro dnešek z Rigy vše, děkujeme za pozornost a zase zítra se na vás těšíme u dalších dvou utkání.

59:37

Oliver Okuliar se snažil ještě vystřelit na bránu, ale nakonec se puku ujali Švýcaři, a tak nemohl pokračovat.

59:26
Gól

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Marco Miranda mohl zakončovat do prázdné branky sám, ale ještě nesobecky předal puk na GAËTANA HASSE, jenž neměl problém z metru dostat puk za brankovou čáru. Asistence: Marco Miranda Dario Simion.

58:48

Libor Hudáček špatně přihrál v útočném pásmu a Švýcaři vyhazují kotouč daleko od své branky.

58:30
Šance

Hlavaj jde z branky a Slováci hrají v 6 hráčích!

58:13

Dean Kukan vystřelil od modré čáry, ale v mezikruží se nikdo z jeho spoluhráčů puku neujal.

58:09
Šance

Craig Ramsay si bere oddechový čas.

57:46

Tanner Richard poslal puk na modrou čáru, ale nikdo se jej neujal.

57:31

Švýcaři byli v útočném pásmu, ale další útočnou akci nevymyslí. Přihráli si totiž rukou a hra jej přesunuta rozhodčím do středního pásma.

57:04

Kotouč se svezl po hokejce Dario Simiona až mimo hřiště. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

56:19

Andrea Glauser chtěl podržet puk ve středním pásmu, ale Marek Hrivík přečetl jeho úmysly a nepřipustil problémy.

56:10
Šance

Andres Ambühl a Nino Niederreiter si najeli do situace dva na jednoho. První nahrával a druhý zakončoval, jenže střela nebyla povedená a Hlavaj se stíhl betony přesunout.

55:14

Denis Malgin mohl zadovkou nachytat Samuela Hlavaje nachytat na vážkách, ale ten byl ve střehu a střelu vyrazil.

54:58

Andrej Kudrna měl prostor v mezikruží a dostal puk, který si však nezvládl zpracovat a Švýcaři k němu stihli přistoupit a kotouč mu odebrat.

54:47

Romain Loeffel přihrál rukou kotouč ve středním pásmu na Fabrice Herzoga, čehož si rozhodčí všimli a odpískali.

54:16

Gaëtan Haas vyjel do útočného pásma a za svá záda poslal puk na Christopha Bertschyho, který si vytvářel střeleckou pozici. Nakonec vystřelil, ale slovenskou bránu minul.

53:48
Šance

Dario Simion vyslal do samostatného úniku Nino Niederreitera, který ale neměl dostatečnou rychlost, takže jej dojel slovenský hráč a Niederreiter se tak jen obtočil a střelou po ledě neuspěl.

53:37

Pavol Regenda spěchal do útočného pásma za kotoučem, ale neměl rychlost a tak se na puk nakonec nedostal.

52:39

Romain Loeffel vypálil za modrou čárou a Nico Hischier se snažil jeho nahození ještě tečovat, ale nepovedlo se mu to.

52:29

Denis Malgin objel celé útočné pásmo a zpoza brány hledal někoho na brankovišti . Puk propadl až na modrou čáru, odkud přišla neúspěšná střela Romaina Loeffela.

51:56

Marco Miranda vyhodil puk ze svého obranného pásma až za Hlavajovu branku a je odpískáno zakázané uvolnění.

51:41

Šimon Nemec vypálil dělovku na bránu Švýcarů od modré čáry, kotouč skončil za bránou.

51:37

Martin Chromiak se nacházel vedle levého kruhu. Nezaváhal a poslal kotouč na bránu, puk však skončil v rukavici Roberta Mayera.

51:13

Nino Niederreiter dojel po levé straně k brance a vyzkoušel Hlavaje přízemní střelou na bližší tyč. Slovenský brankář připraven.

50:28

Libor Hudáček se prokličkoval šikovně až k Mayerově brance, ale nezvládl zakončit na pření tyč.

50:13

Za bránou Samuela Hlavaje se bojovalo o puk. Vypadalo to, že se Slováci vymaní z nátlaku, ale nakonec se tak nestalo.

49:49

Dnešní utkání sleduje 4 840 diváků.

49:49

Romain Loeffel vystřelil z levé strany. Hlavaj zasáhl a následně mu spadla maska, takže rozhodčí přerušili hru.

49:10

Dean Kukan nezaváhal a za modrou čárou vystřeli, ale puk se dostal vedle slovenského brankoviště.

49:06

Slováci se dlouho bránili, takže když Šimon Nemec získal puk, tak se nerozpakoval a přímo ho vyhodil na zakázané uvolnění.

47:54

Jonas Siegenthaler si sjel blíž k bráně a vyprodukoval tvrdou ránu, která ale nezamířila mezi tři tyčky.

46:51
Gól

Tanner Richard vyhrál buly a CHRISTIAN MARTI se nacházel na modré čáře, okamžitě neváhal se střelbou. Puk šel na bránu a Michal Ivan jej omylem přiťuknul. Samuel Hlavaj s tím nemohl nic dělat, situaci ještě zkoumali rozhodčí, ale ti švýcarskou branku uznali. Asistence: Tanner Richard

46:41

Andrea Glauser vyslal puk na Samuela Hlavaje, který jej přikryl, i když chtěl Jonas Siegenthaler puk ještě přiťuknout z předbrankového prostoru.

46:22
Šance

Velký závar před brankou Hlavaje. Ten vyrazil střelu a natahoval se po kotouči. Ten si ale vzal Fabrice Herzog a snažil se rychle objet bránu a zasunout kotouč na druhé straně. Jenže Hlavajova klec se dostala ze své pozice a rozhodčí k nelibosti švýcarských fanoušků přerušil hru.

45:48

Jonas Siegenthaler prověřil Samuela Hlavaje z levého kruhu, ale ten jeho ofenzivě odolal.

45:31

Šimon Nemec vystřelil střelu po ledě, do které ještě lehce zasáhl Okuliar a vychýlil kotouč mimo branku.

45:23
Šance

Marek Hrivík v obrovské příležitosti! Slovenský kapitán mohl skórovat do prázdné branky, ale Robert Mayer mu nastavil u levé tyčky lapačku.

44:55

Nico Hischier poslal puk mezi čárky, kde si najížděl Kevin Fiala, jenž vystřelil nad Hlavajovu vyrážečku, ale slovenský brankář nemusel zasahovat.

44:45

Andrea Glauser se musel s pukem vrátit zpátky do středního pásma, neboť mu slovenský hráč zadělával na problémy.

44:06

Fabrice Herzog vyjel s pukem do útočného pásma a Švýcaři se usadili v útočné třetině.

43:39

Andrej Kudrna se dostal s pukem k bráně a střílel zápěstím. Jeho pokus provedl hokejkou Marco Miranda nad branku.

43:10

Miloš Kelemen se nebezpečně pohyboval před bránou, ale nakonec se na kotouč nedostal.

42:48

Kotouč se po střele z levé strany odrazil do mezikruží, kam si sjížděl Martin Chromiak. Jeden z obránců stihl kotouč těsně před ním odpálit na zakázané uvolnění.

42:16

Šimon Nemec vypálil od modré, ale zasáhl jen klubko hráčů před brankou.

42:15

Libor Hudáček se nebezpečně pohyboval v předbrankovém prostoru, když ale poslal puk na Richarda Pánika, ten nahrál nepřesně Mislavu Rosandićovi, jenž se musel vrátit do obranného pásma.

41:22

Nico Hischier vyslal z levého kruhu nepříjemnou střelu, ale chyběla tomu ještě teč, která by dostala puk za bránu.

40:58

Slováci vyhodil až do rohu hřiště u branky Mayra a dokonce Viliam Čacho přibrzdil založení švýcarského útoku díky dobrému napadání.

40:44

Švýcaři si během prvních chvilek nahrávali, Kevin Fiala vzal nakonec zakončení na sebe, ale netrefil slovenskou bránu.

40:01

Základní statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 23 – 10
Zásahy brankářů: 8 – 21
Trestné minuty: 4 – 6

Za námi je druhá třetina zápasu, která byla velmi divoká. Ve 25. minutě navýšil Nino Niederreiter svému celku vedení. O necelou půl minutu snížili Slováci díky přesné trefě z hokejky Andreje Kundrny. Slovensko zažilo i krušné chvíle během trestného střílení, ale Samuel Hlavaj vychytal Kevina Fialu. Svěřencům Craiga Ramsayho se podařilo vyrovnat v samotném závěru třetiny, Pavol Regenda se trefil do černého. Ve 21:10 započne poslední třetina utkání.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:58

Nino Niederreiter se dostal na kotouč, ale Viliam Čacho byl rychlejší a sebral mu puk, který následně vyhodil z pásma.

39:30
Trest

Samuel Kňažko ihned po vstřelení branky zkomplikoval Slovensku situaci a odsedí si dvouminutový trest za nesportovní chování, když se vysmál svému soupeři po vstřelené brance.

39:30
Gól

Slovensko právě vstřelilo branku!
Slováci vyrovnávají! Samuel Kňažko posunul puk na Olivera Okuliara, jenž vystřelil od vrcholu pravého kruhu na rameno Mayra, ten kotouč jen lehce tečoval a puk přepadl přes jeho záda. A do úplně volné branky jej dorazil PAVOL REGENDA. Asistence: Oliver Okuliar a Samuel Kňažko.

39:23

Samuel Kňažko střílel od modré, ale minul branku.

38:26

Kevin Fiala se zhostil trestného střílení. Mířil nad beton Samuela Hlavaje, ale puk se nedostal za brankovou čáru.

38:26
Trest

Vyloučení v týmu Slovensko:
Richard Pánik – TS, hákování.

38:26
Šance

Šimonu Nemecovi sjel puk z hokejky. Dario Simion se dostal do akce, ale byl faulován.

37:55

Švýcaři při vlastním oslabení stihli zaútočit. Rychlý přechod do útočného pásma zakončil Christoph Bertschy, který ale minul branku Hlavaje.

37:37
Trest

Dean Kukan si vyšlápl na slovenského hráče, ale rozhodčí jej viděl. Na dvě minuty si posedí za sekání.

37:17

Andrej Kudrna se dostal ke kotouči v útočném pásmu, trošku si vyjel do mezikruží a mířil mezi pravou ruku a tělo Mayera, ten zvládl zakročit.

37:17

Šimon Nemec vyhodil puk po pravém mantinelu. Švýcaři se chtěli rychle vrátit, ale překazil jim to špatný vstup do pásma.

37:06

Viliam Čacho si objel levý kruhu a prudce nahrál, puku se ale nikdo neujal a pískalo se zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Samuelem Hlavajem.

36:48

Slováci byli pod tlakem, ale po souboji v rohu hřiště se jim povedlo posunout puk do neutrální zóny.

35:48

Viliam Čacho nevyhrál osobní souboj a hra se na chvíli dostala před Samuela Hlavaje, ale Švýcaři na jeho bránu nevystřelili.

35:14

Nico Hischier vystřelil skrytou ránu z pravého kruhu a trefil buď brusli Hlavaje, nebo tyčku branky.

34:37

Dean Kukan nahrál Jonasi Siegenthalerovi, který prudce vystřelil. Puk skončil vedle brány Slovenska a Samuel Hlavaj měl jediné štěstí, že se švýcarskému bekovi zlomila hokejka.

34:14

Fabrice Herzog si dojel s pukem až k levé tyčce branky, byl pod tlakem obránce, takže zakončoval jen jednou rukou a s tím Hlavaj neměl absolutně žádný problém.

33:49

Samuel Hlavaj v dalších problémech! Dario Simion se zjevil před jeho zrakem a vystřelil. Slovenský strážce jej však viděl a puk dostal pod svou moc.

33:33

Po souboji u střídačky Švýcarska vyletěl puk mimo hřiště. Bude se vhazovat před Hlavajem.

33:10

Mislav Rosandić jen protečkoval puk za červenou čáru, jelikož mu puk nešel přímo do hokejky a útok mohou založit hráči v červených dresech.

32:53

Nino Niederreiter se chystal vyvést puk do útočného pásma, ale Mislav Rosandić mu překazil jeho plány.

32:45

Kotouč je mimo hřiště a po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

32:23
Šance

Denis Malgin se dostal do úniku a zadělal Samueli Hlavajovi na problémy. Nakonec se netrefil a Hlavaj i slovenští fanoušci si mohli oddechnout.

32:17

Samuel Kňažko jen nahodil puk do pásma a odešel střídat se spoluhráči.

31:40

Švýcaři už jsou kompletní a můžou jít do útoku.

31:19

Samuel Kňažko vyslal prudkou střelu na slovenskou bránu, ale ta skončila vedle brány Roberta Mayera.

31:00

Fabrice Herzog vyhazuje puk do středního pásma.

30:15

Šimon Nemec poslal puk Marku Hrivíkovi, ale ten o puk přišel a Slováci se museli vrátit do obranného pásma.

29:44

Švýcaři vyhráli vhazování, ale nevyhodili. Slovensku se ovšem nepodařilo dlouho udržet útočnou modrou a Šimon Nemec už hraje s kotoučem u své branky.

29:32
Trest

Slováci si zahrají přesilovku po faulu Marca Mirandy, jenž se dopustil hákování.

28:39

Martin Chromiak si připravoval pozici na modré čáře, ale nakonec o puk přišel. Přesto Slováci neztratili puk a usadili se v útočném pásmu.

27:57

Enzo Corvi vystřelil na branku, ale trefil jen spoluhráče, který stál před Hlavajem.

27:30

Šimon Nemec poslal puk do útočného pásma. Miloš Kelemen mu následně poslal puk z levého kruhu, ale Šimon Nemec na něj hokejkou nedosáhl a musel se vrátit.

27:28

Švýcaři se hnali do útočného pásma, ale zastavil je ofsajd.

27:12

Marek Hrivík hledal před brankou Richarda Pánika, který byl chvilku volný, ale Švýcaři jej rychle dostoupili a nedovolili mu kotouč zpracovat.

25:48

Enzo Corvi se snažil dostat puk z útočného pásma, ale to se mu nepovedlo. Slováci jsou teď velmi aktivní.

25:08
Gól

Slováci jakou první tým na MS skórují proti Švýcarům. Miloš Kelemen se projel do útočného pásma až k levé tyčce a předložil puk na druhou stranu ANDREJOVI KUDRNOVI, který okamžitě poslal puk do sítě. Mayer byl při přesunování bez šance. Asistence: Miloš Kelemen.

24:47
Gól

Švýcaři jdou do dvoubrankového vedení! Patrik Koch spadl na modré čáře a toho využil Andres Ambühl, který se rozjel před Samuela Hlavaje. Stihl ještě přihrát NINU NIEDERREITEROVI, který vystřelit a puk prošel kolem betonu Samuela Hlavaje. Asistence: Andres Ambühl

24:14

Patrik Koch se v levém kruhu dostal na kotouč, ale poslal jej na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Samuelem Hlavajem.

24:08

Švýcaři nastoupili do druhé třetiny ve velkém tempu a na Hlavaje se valí jeden pokus za druhým. Teď to byl Kevin Fiala, jenž střílel nad levý beton Hlavaje, ale trefil branku jen do boční sítě.

23:30

Fabrice Herzog se pokoušel tečovat letící kotouč mimo branku, nepodvedlo se mu to, ovšem Švýcaři zůstávají v útočném pásmu.

22:43

Romain Loeffel si najel až do předbrankového prostoru a puk poslal po ledě Samueli Hlavajovi, který jej stihl přikrýt.

22:19

Gaëtan Haas dostal puk od spoluhráče a zakončoval nepříjemně do protipohybu Hlavaje, ten si připsal důležitý zákrok.

22:01

Miloš Kelemen se hnal do útočného pásma, ale nakonec mu puk sjel z hokejky.

20:34

Nico Hischier si vytvářel pozici v pravém kruhu, ale puk nakonec skončil na hokejce slovenského beka, který jej neváhal poslat ven ze třetiny.

20:26
Šance

Denis Malgin dostal kotouč od Jonase Siegenthalera a byl trochu z úhlu, ale Hlavaj byl vyjetý dnů z branky, takže se musel rychle přesunout k tyčce a nátáhnout svůj beton, aby zastavil jeho pokus.

20:15

Zakázané uvolnění stěhuje hru před Hlavaje.

20:01

Hráči jsou na ledě, druhá perioda brzy začne.

Statistiky po 1. třetině:
Střely na branku: 10-6
Zásahy brankářů: 6-9
Trestné minuty: 0-4

První třetina je minulostí a spokojeněji z ledu odchází Švýcaři, který se dostali do vedení v šesté minutě, kdy se prosadil střelou od modré čáry nad beton Hlavaje Siegenthaler. Slováci taky měli své šance. Hrivík minul z vrcholu brankoviště branku a Kelemen zase v slibné šanci před brankou netrefil puk. Švýcaři byli na ledě v posledních minutách aktivnější i díky přesilové hře, ale Hlavaj s obranou Slovenska druhý gól nepřipustili.
Druhá třetina začne přibližně v 20:11.

20:00

První třetina skončila.

19:54

Denis Malgin zakončoval z levé strany, ale branku netrefil. Následovala ještě střela z druhé strany, kterou Hlavaj vyrazil. Slováci jsou kompletní.

19:16

Dean Kukan si vyměnil puk s Kevinem Fialou. Posléze se Kevin Fiala rozhodl vystřelit a puk se dostal do mezikruží, ale nikdo jej nedostal do brány.

19:06

Gaëtan Haas vypálil dělovku z vrcholu levého kruhu. Hlavaj kotouč chytil ramenem a následně se skácel k zemi. Pro jistotu k němu přispěchal i doktor zkontrolovat celou situaci.

18:53

Gaëtan Haas se snažil poslat puk Romainu Loeffelovi, ale ten nebyl v ideální pozici a musel se trochu posunout. Přesto Švýcaři nevystřelili.

18:08

Patrik Koch ihned po začátku oslabení vyhazuje puk po pravém mantinelu až za branku Mayera.

17:57
Trest

Šimon Nemec se provinil držením a na dvě minuty si posedí. Švýcarsko si zahraje další přesilovku.

17:47

Kevin Fiala si vybojoval faul, ale pokračoval v útočné akci, obtočil se kolem protihráče a vystřelil z pravého kruhu na vzdálenější tyč. Hlavaj byl připraven.

17:15

Oliver Okuliar nabral rychlost a chtěl puk poslat Šimonu Nemecovi, ale ten se k puku nakonec nedostal, neboť mu v cestě stál švýcarský hráč.

16:35

Marco Miranda sklepl na modré čáře puk pro rozjetého Gaëtana Haase, jenže tomu se kotouč zadrhl a Švýcaři se do útočného pásma nedostali.

16:20

Slovenští fanoušci hlasitě pokřikují a chtějí gól, ale Slovensko zatím zůstává schované v obranném pásmu.

15:34

Dean Kukan nahodil puk do útočného pásma, ale nikdo se jej neujal.

15:19

Pavol Regenda našel v útočném pásmu na levé straně Martina Chromiaka, který místo zakončení volil přihrávku před branku, kde však už nikdo v bílém dresu nebyl.

14:36

Mário Lunter si vytvářel prostor v mezikruží, ale v cestě mu stáli beci Švýcarů, kteří jej dál nepustili.

14:26

Fabrice Herzog se prokličkoval až za branku Slováků, kde se u mantinelu strhl delší souboj o kotouč, který dopadl lépe pro slovenské hráče.

13:39

Romain Loeffel si povíjel od modré čáry a vystřelil, ale puk se za brankovou čáru nedostal.

13:03

Švýcaři dlouho trápili slovenskou čtveřici před brankou, ale Hlavaj si nemusel připsat závažnější zákrok a Slovákům se následně daří dostat puk do středního pásma.

11:59

Kevin Fiala vyvezl puk do levého kruhu. Nahrával Ninu Niederreiterovi, jenž si vytvářel pozici v mezikruží, ale minul slovenské brankoviště.

11:47

Slováci vyhráli vhazování a ihned poslali kotouč do středního pásma.

11:39
Trest

Mário Lunter – 2 min., držení.

10:44

Michal Ivan nahodil puk lehce na bránu, ale ten skončil na hokejce švýcarského beka, který jej vyvezl ven z obranného pásma.

10:34

Christian Marti prověřil Samuela Hlavaje z levého kruhu, ale ten puk chytil na svou hruď a připsal si další zákrok.

09:38

Marco Miranda se hnal za pukem, ale rychlejší byl Patrik Koch a vrátil hru před Roberta Mayera. Ten si posléze připsal další zákrok, neboť musel zlikvidovat další nepříjemný pokus slovenských hráčů.

09:31
Šance

Patrik Koch směřoval kotouč na brankoviště, kam si sjel dobře Miloš Kelemen, ale netrefil puk, který by jinak putoval za bezmocného Mayera. To byla zatím největší šance Slováků v utkání.

09:24

Miloš Kelemen byl u další slovenské šance! Robert Mayer ale stihl puk rychle přikrýt.

08:56

Janis Moser vypálil od modré čáry, kotouč se odrazil do slotu před brankou, odkud Švýcaři hned několikrát doráželi, ale Hlavaj s obranou zvládli náročné chvilky přežít.

08:27

Švýcaři se dopustili ofsajdu, a tak se muselo vhazovat před obranným pásmem Slováků.

07:44

Romain Loeffel se snažil nahodit puk do útočného pásma, ale Slovensko ukázalo pozornost a ujalo se puku.

07:20

Dlouhý pas od vlastní branky přesně našel Andreje Kudrnu, kterému však kotouč v nejdůležitější chvíli odjel od hokejky a z velké šance bylo jen přistrčení puku na branku.

06:51
Šance

Marek Hrivík si najel za dlouhým lobem do útočného pásma a z levé strany se tlačil do brankoviště. Zvolil zakončení na zadní tyč a jen těsně minul tyčku švýcarské branky.

05:59

Kevin Fiala byl v ideální pozici před Hlavajem, který ale stačil prudkou střelu z levého kruhu vyrazit ramenem.

05:07
Gól

Nico Hischier poslal puk do levého kruhu, kde byl Denis Malgin. Ten posunul puk na modrou čáru, kde byl JONAS SIEGENTHALER. Rozhodl se prudce vystřelit a puk prošel Samuelu Hlavajovi nad betonem. Švýcaři se ujali vedení. Asistence: Denis Malgin, Nico Hischier.

04:46

Dario Simion prověřil Samuela Hlavaje z převbrankového prostoru, ale netrefil se a puk skončil vedle slovenské brány.

04:27

Hlavaj teď rychle vystartoval z branky a zmařil slibnou šanci pro Švýcarsko.

03:51

Andrej Kudrna spěchal za pukem, ale švýcarský bek byl rychlejší a vyvezl jej do útočného pásma.

03:35

Švýcaři se dostali do útočného pásma. Dean Kukan poslal puk na zadní mantinel, kde jej ovšem přebral slovenský hráč, který vyhodil puk do ochranné sítě s přispěním švýcarské hokejky.

02:55

Patrik Koch nahodil puk na bránu, ten se posléze odrazil o betony brankáře. Na puk se chtěl ještě dostat Miloš Kelemen, ale Robert Mayer puk přikryl.

02:48

František Gajdoš nahodil puk na branku, kde bylo poměrně dost hráčů a kotouč se odrazil od těl k levé tyčce brankáře. Ten byl pozorný a puk přikryl.

02:15

Oliver Okuliar se snažil získat puk, ale Švýcaři byli rychlejší. Přesto se však v útočném pásmu neusadili.

01:53

Alex Tamáši nahodil puk na Mayera, který se rozhlédl, kotouč nepřikryl a rozehrál na spoluhráče.

01:15

Vedle levého kruhu se bojovalo o puk. Nakonec se Jonas Siegenthaler musel vrátit zpátky, ale puk vyhodil na zakázané uvolnění.

00:59

Michal Ivan nahodil puk za branku Mayera, kde kotouč sbírají Švýcaři a obrací hru.

00:20

Po vhazování se dostali do pásma Slováci, kotouč mířil do mezikruží na Richarda Pánika, ale ten nezakončil.

00:01

Utkání právě začalo.

Hráči dorazili na led. Švýcaři na sobě mají červenou variantu dresů, Slovensko bílou. Ještě zbývá několik vteřin a zápas může začít.

Fanoušci se usadili na svá místa, hlasitě křičí a těší se na příchod svých hráčů, kteří za malou chvíli půjdou na led.

Úvodní sestavy:

Švýcarsko: Mayer (van Pottelberghe) – Siegenthaler, Kukan, Glauser, Moser, Marti (A), Loeffel, Geisser, Fora – Hischier, Fiala, Malgin – Niederreiter (C), Corvi, Ambühl (A) – Simion, Haas, Miranda – Herzog, Richard, Bertschy.
Trenér: Patrick Fischer.

Slovensko: Hlavaj (Škorvánek) – Nemec, P. Koch, Grman, Kňažko, Ivan, Rosandić (A), Jánošík, Gajdoš – Kelemen, Hrivík (C), Pánik – Kudrna, Hudáček, Sukeľ (A) – Chromiak, Tamáši, Regenda – Okuliar, Lunter, Čacho.
Trenér: Craig Ramsay.

Rozhodčí: Holm, Macfarlane – Nothegger, Ondráček.

Slovensko

Kádr Craiga Ramsayho zatím ukazuje, že dokáže držet krok s každým týmem. O senzaci se málem postarali v minulém zápase, ve kterém trápili Kanadu a rozhodnout musely až samostatné nájezdy. O vítězi jsme věděli až po osmé sérii a Slovensko bohužel zůstalo na straně poražených. Nicméně, šance na vítězství jsou i u tohoto týmu velké a nebude nouze o několik pikantních momentů.

Výsledky Slovenska na MS:

Slovensko – Česko: 2:3
Slovensko– Lotyšsko: 2:1
Slovensko – Kanada: 1:2 sn

Sestava z posledního zápasu: Hlavaj (Škorvánek) – P. Koch, Nemec, Kňažko, Grman, Rosandić, Ivan, Gajdoš, Jánošík – Kelemen, Hrivík (C), Pánik – Cehlárik (A), Sukeľ (A), Hudáček – Regenda, Tamáši, Chromiak – Lantoši, Čacho, Okuliar

Švýcarsko

Nejeden fanoušek vám řekne, že Švýcarsko je jedním z největších adeptů na zisk zlatého kovu. Švýcaři na turnaji zatím dominovali, ale poprvé je čeká těžká zkouška v podobě Slovenska. Mužstvo Patricka Fischera ve skupině B dominuje a deptá soupeře. Doposud neinkasovalo a puky se dostávaly do brány, jak na běžícím páse. Během tří zápasů vstřelili nádherných patnáct branek. Otázkou je, zda příchozí posily z NHL budou týmu prospěšné nebo udělají v týmu zmatek.

Výsledky Švýcarska na MS:

Švýcarsko – Slovinsko: 7:0
Norsko – Švýcarsko: 0:3
Švýcarsko – Kazachstán: 5:0

Sestava z posledního zápasu: Genoni (van Pottelberghe) – Marti (A), Kukan, Loeffel, Fora, Geisser, Glauser – Niederreiter (C), Corvi, Ambühl (A) – Fiala, Malgin, Bertschy – Miranda, Haas, Simion – Herzog, Richard, Riat – Senteler

Přejeme všem fanouškům krásný večer. Dnešní program uzavře utkání mezi Švýcarskem a Slovenskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:20.