Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vážení čtenáři, vítejte u textového přenosu dohrávky 43. kola hokejové extraligy. Na litvínovském ledě vyzve za pár okamžiků domácí Verva hradecký Mountfield.

... A půjde o hodně. Hradec, který osm zápasů v řadě neprohrál, se v může z pozice lídra přiblížit k vítězství základní části. Litvínov také nabral slušnou fazónu. V uplynulých čtyřech špílech bral pokaždé tři body a z třinácté pozice se dostal na místa zaručující předkolo play off.

Stále však není hotovo. Ani zdaleka. Byť je Litvínov desátý, třináctá Energie na něj ztrácí jen dva body. Sezona končí a jde do tuhého. Jak si dnes oba celky v důležité konfrontaci povedou? První díl skládačky se dozvíme už za deset minut.

A ještě vzájemná bilance dnešních soků. Verva naposledy porazila Hradec 21. února roku 2020, 5:4 po nájezdech. V základní části to bylo ještě v roce 2019.

Pilař

Rozhodčí: Horák (CZE), Hejduk (CZE) - Lhotský (CZE), Svoboda (CZE)
Počet diváků: 2 489

0:05

Zápas začal! Buly vyhrál Estephan. Hraje Litvínov.

1:05

To byla zajímavá možnost! Sukeľ se šikovně protáhl kolem Kalinu, vyplaval sám před Novotným, ale už byl příliš blízko, aby kotouč usměrnil mimo dosah královehradeckého gólmana.

1:57

Novotný opět v permanenci. Estephan svoji střelou jen těsně minul.

2:20

Na druhé straně střílel Ščerbak, ale zazněl pouze mantinel za Godlovou brankou.

4:04

Oksanen se snažil tečí usměrnit kotouč na Godlovu svatyni, ale nedosáhl.

4:37

Klíma se teď individuálně uvolnil, objel branku a nabil na modrou. Následná střela skončila na litvínovském bloku.

6:01

Godla se střelou McCormacka neměl potíž, vhazovat se bude před jeho brankou.

6:21

Cingeľ zkusil z úhlu překvapit Denise Godlu, ale neuspěl. Před vhazováním následuje komerční přestávka.

6:53

Krásnou kličkou se uvolnil Oksanen, na následnou střílenou přihrávku Smoleňák nedosáhl.

8:16

Kelly Klíma se prudkou otočkou uvolnil a v následném přečíslení dva na jednoho hledal Lalancetta, jenže to přehnal s razancí. Litvínov se poté uvolnil nedovoleným způsobem a hra se znovu přesouvá před bránu chemiků.

9:07

McCormackovo nahození od mantinelu ukryl Godla v lapačce.

10:09

Litvínov se po delší době podíval do útočné třetiny, ale Novotný si větší starosti dělat nemusel.

11:06

Kotouč skončil na střídačce Mountfieldu. Hra míří před Novotného.

11:23

Největší možnost dosavadního průběhu zápasu! Matěj Stříteský se v krátkém časovém sledu dostal do dvou střeleckých pozic, zcela osamocen ale Novotného nepřekonal. Hradeckému gólmanovi pomohla v prvním případě tyč!

11:10

Na druhé straně z protiútoku zakončil Pilař, Godla předvedl dobrý zákrok.

12:41

Godla ukryl přihrávku a před buly jsme svědky další komerční přestávky.

14:24

Lalancette nestihl zachytit kotouč před modrou. Ofsajd.

14:53

Krásný moment. Fronk si prohodil kotouč mezi nohama a pak prověřil Novotného. Hradecký brankář prověrku složil úspěšně a skóre se nemění.

15:48

Orsava uvolnil přihrávkou přes osu hřiště Cingeľa, který osamocen před Godlou nezvolil dobré řešení a vůbec netrefil branku.

17:06

Kevin Klíma nabral rychlost, zadovkou připravil střelu pro Blaina, jehož střelu zpacifikoval Godla.

18:06

Lukešovu střelu srazila hradecká obrana.

19:18

Smoleňákův postup zastavil až Godla.

19:35

Krátce před koncem prvního dějství Mountfield špatně rozehrává a uvidíme ještě jeden icing.

20:00

První třetina nabídla svižný hokej, byť vyložených šancích diváci moc neviděli. Hradec své soky přestřílel. Na Godlu vyslal 13 pokusů, Novotný musel zasahovat pětkrát. Druhá třetina začne cca 17:18.

20:18

Zdráhal se postaral o první střelu druhé třetiny, ale zamířil vysoko nad Novotného klec.

20:46

Estephan podržel kotouč, rozmyslel se a pak na dvakrát zahrozil. Novotný si připisuje další zákrok.

21:28
Tresty

Vyloučen hráč Matúš Sukeľ (Litvínov), 2 min. za Nedovolené bránění
Sukel srazil Kevinovi Klímovi přilbu a dostává dvě minuty. Aktivní vstup Vervy teď bude v útlumu.

21:43

McCormack prověřil vyrážečku Denise Godly.

22:09

Po dalších střelách Hradce se Litvínov osvobozuje.

23:03

Kevin Klíma vyslal ránu, Godla elegantně zasáhl.

23:34

Aleš Jergl (Hr. Králové) vstřelil branku (13. gól v sezóně), asistence Nikita Ščerbak a Kevin Klíma . Stav zápasu Litvínov - Hr. Králové 0:1
Hradec se ujímá vedení! V moment kdy se již Sukeľ vracel z trestné lavice, vymyslel Ščerbak zpoza brány přesnou přihrávku na mezikruží, odkud Aleš Jergl z první napálil kotouč přímo do levé Godlovy šibenice. Krásný gól.

25:04

Hradec teď svým forčekingem nepouští domácí do souvislejší kombinace.

26:33

Straka dostal holí do obličeje, ale sudí nepřerušují.

26:46

Christophe Lalancette (Hr. Králové) vstřelil branku (10. gól v sezóně), asistence Jérémie Blain. Stav zápasu Litvínov - Hr. Králové 0:2
Hradec odskakuje na dvě branky. Lalancette si z levého kruhu najel do střelecké pozice, naznačil pohyb rameny, položil si Straku a pak z osy hřiště vypálil. Přesně, prakticky do totožného místa jako kolega Jergl.

27:46

Komerční přestávka.

27:48

Hradečtí vyhráli buly, ale kotouč v útočném pásmu nezachytili.

29:10

Zygmunt poslal navštívenku na Novotného, ta ho z míry nevyvedla.

29:36

Čárový sudí se srazil se Zdráhalem a hra se musela přerušit. Hradecký útočník se totiž okamžitě vydal s arbitrem horlivě diskutovat.

30:24

Přemysl Svoboda se pokoušel svými kouzly v útočném pásmu oklamat hradeckou defenzívu, nakonec však ani nevystřelil. Následuje ofsajd domácích.

31:10

Smoleňák zkusil štěstí z modré. Jeho střela se neujmula.

31:46

Jergl si prohodil kotouč mezi dvěma beky a pak se ocitnul sám před Godlou. Litvínovský gólman včas sklapl betony.

33:39

Novotný zlikvidoval jednu z největších šancí Litvínova! Po chybě v defenzivně ujížděl sám na královehradeckého brankáře Zdráhal. Mířil dobře mezi nohy, ale Novotný sklapl betony a nájezd zneškodnil.

34:02

Orsava objel bránu a bekhendem zkoušel překvapit Godlu. Neúspěšně.

34:28

Hrbas míří nad. Na následnou střelu Zdráhala dobře zareagoval Novotný.

34:38
Tresty

Vyloučen hráč Jakub Lev (Hr. Králové), 2 min. za Nedovolené bránění
Lev je prvním hradeckým hokejistou, který zblízka prozkoumá litvínovskou trestnou lavici.

34:55

Estephanovu střele posunul vyrážečkou Novotný mimo nebezpečí.

35:27

Matúš Sukeľ (Litvínov) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Giorgio Estephan a František Lukeš. Stav zápasu Litvínov - Hr. Králové 1:2
Chemici snižují! Estephan z pravého kruhu nevypálil, ale nezištně a přesně našel hůl Sukeľa, který upřesnil kotouč za Novotného záda.

36:09

Za tohle se hradečtí hráči nepochválí. Přečíslení tři na dva skončilo ofsajdem.

36:35

Martin Havelka tečí přinutil Novotného k pohotové reakci.

37:23

Lukeš se po Hűblově sražené střele objevil sám před Novotným, ale byl příliš blízko hradeckého gólmana.

37:58

Cingeľovu střela vyrazil Godla.

39:03

Novotný neviděl na Zygmuntovu střelu, ale ta neměla gólové parametry.

39:43

Ofsajd Litvínova.

40:00

S chemiky to po dvou obdržených brankách nevypadalo dobře, ale trefa Sukeľa jim znovu vrátila krev do žila. Zápas má náboj. Čeká nás zajímavá třetí třetina, která začne cca 18:13. Na střely na bránu ve druhém dějství 6:10.

40:46

Sukeľovu sraženou střelu Novotný přidržel.

41:04

Po chybě v rozehrávce se Gerhát dostal do zakončení. Bekhendem z osy hřiště ale netrefil.

42:08

Jankova střela nebyla přesná.

43:47

Ofsajd zastavuje útočné snažení Hradeckých.

44:21

Jarůšek se po přihrávce Straky ocitnul ve vyložené šanci, ovšem Novotný vyrovnání zabránil famózním zákrokem lapačkou.

45:50

Zdráhal přihřál na kruh Sukeľovi, který nabil na modrou. Stříteského pumelice skončila sražená v ochranné síti.

46:03

Zakázané uvolnění Litvínova.

47:18

Perret a Klíma teď v krátkém časovém sledu zahrozili. Godla pozorný.

48:42

Orsava nadvakrát zkoušel z úhlu překvapit Godlu. Litvínovský gólman se včas přesunul k bližší tyči.

49:22

Nedomlelovu ránu od modré lapil Godla. Následuje komerční přestávka.

49:47

50:11

Perret si v útočné třetině pohrál s kotoučem a pak zkusil nahodit od modré. Godlu dostal do problému, ale litvínovský gólman si poradil.

50:46

Icing Hradce.

51:00

A zakázané uvolnění také na druhé straně.

51:49

Hradec drží kotouč daleko od své brány.

53:09

Pavlíkovu střelu efektním zákrokem vyrazil Godla. Tohle byla dobrá pozice.

53:10

54:24

Vitkor Hűbl dostal příliš prostoru v předbrankovém prostoru. Jeho teč však mířila přímo doprostřed brány.

55:00

Litvínov se ve třetí periodě zmohl pouze na pět střel na bránu. Teď však domácí stupňují obrátky.

55:21

Godla jen zkontroloval McCormackovu střelu od modré.

56:16

Petr Straka se šikovně uvolnil, ale v klíčový moment před střelou mu kotouč utekl z čepele.

56:35

Lalancettovu střelu po teči zastavuje až ochranná síť.

57:17
Tresty

Vyloučen hráč Jakub Orsava (Hr. Králové), 2 min. za Podražení
Jedinečná příležitost! Hrbas se šikovně uvolnil přes Orsavu, který po litvínovském bekovi naivně vystartoval a na jeho následnou změnu směru už dokázal reagovat jen nedovoleným způsobem.

57:40

Litvínov zahájí přesilovku s Godlou v kleci.

58:00

Patrik Zdráhal (Litvínov) vstřelil branku (20. gól v sezóně), asistence František Lukeš a Giorgio Estephan. Stav zápasu Litvínov - Hr. Králové 2:2
A je vyrovnáno! Patrik Zdráhal je autorem důležité branky! Lukeš na modré posunul kotouč na Zdráhala, který puk popotáhl a zápěstím zamířil přesně mimo Novotného dosah.

59:50

Po icingu Litvínova ještě jedna hradecká možnost.

Skončila třetí třetina.

Začalo prodloužení.

61:43

Litvínov nevyřešil situaci tři na jednoho, protože Jiří Fronk uklouznul.

62:39

Estephanovu střelu vyrazil Novotný do ochranné sítě.

63:00
Tresty

Vyloučen hráč Andrej Kudrna (Litvínov), 2 min. za Vysoká hůl
Lev vystřelil a následně dostal hokejkou do tváře od Andreje Kudrny. Time out Hradce. Hrát se bude čtyři proti třem.

63:30

Litvínov se zatím ve třech brání statečně.

Skončilo prodloužení.

Začaly samostatné nájezdy.

1:0

Giorgio Estephan (Litvínov) nájezd proměnil (19. gól v sezóně) .

1:0

Jakub Lev (Hr. Králové) nájezd neproměnil.

Tyčka!

1:0

Pawel Zygmunt (Litvínov) nájezd neproměnil.

Tyč i na druhé straně.

1:0

Ahti Oksanen (Hr. Králové) nájezd neproměnil.

1:0

Patrik Zdráhal (Litvínov) nájezd neproměnil.

1:0

Graeme McCormack (Hr. Králové) nájezd neproměnil.

2:0

Jiří Fronk (Litvínov) nájezd proměnil (4. gól v sezóně) .

Fronk bekhendem střílí gól a gestem hecuje publikum. Litvínov je blízko.

Hradec reklamuje nějaký prohřešek proti pravidlům u nájezdu Jiřího Fronka. Oba kapitáni diskutují se sudími.

2:0

Lukáš Cingel (Hr. Králové) nájezd neproměnil.

Litvínov vítězí! Godla chytá a přisuzuje svému týmu dva body. Děkujeme, že jste sledovali náš textový přenos. Litvínov vyhrává pátý zápas v řadě, naopak Hradec po osmi výhrách kapituluje. Veledůležitý výkon Litvínova pro naděje na play off.

14. února 2024 17:30Litvínov-Hr. Králové 5:6P
28. prosince 2023 18:00Hr. Králové-Litvínov 1:5
5. listopadu 2023 15:30Litvínov-Hr. Králové 0:2
27. září 2023 18:00Hr. Králové-Litvínov 2:3N
15. února 2023 18:00Hr. Králové-Litvínov 3:0
30. prosince 2022 17:30Litvínov-Hr. Králové 2:3P
18. listopadu 2022 18:00Hr. Králové-Litvínov 3:0
2. října 2022 17:20Litvínov-Hr. Králové 3:2