Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Po pětadvaceti hodinách vás vítám u druhého zápasu předkola mezi Pardubicemi a Karlovými Vary, ve kterém Dynamo po včerejší těsné výhře 3:2 vede 1:0 na zápasy.

Zatímco Dynamo ctí pořekadlo, že vítězná sestava se nemění, z té karlovarské pro dnešek vypadli útočníci Jan Hladonik, kterého na centru první formace nahradil Tomáš Mikúš a Jiří Průžek. Místo něj naskočí Tomáš Redlich.

Brankoviště jsou beze změny, v domácím bude stát Dominik Frodl a bránu Varů bude opět strážit Štěpán Lukeš, který včera pěkně deptal útočníky Dynama.

Redlich

Rozhodčí: Svoboda (CZE), Šindel (CZE) - Komárek (CZE), Malý (CZE)
Počet diváků: 7 914

0:36

Musil vyslal první střelu zprava, ale Lukeš vyrazil.

1:18

Dynamo naskočilo do zápasu velmi aktivně a drží útočné pásmo.

1:53

Z dobré pozice střílel Petr Koblasa, ale Frodl puk zachytil a vyhodil z pásma.

2:32

Filip Koffer s Lukášem Andělem jeli dva na jednoho, ale Anděl trefil jen Lukeše!

4:47

Kolář si sjel do pozice levého křídla, ale z první pálil vysoko nad branku.

5:21

Lukeš vyrazil Hrádkovo nahození od modré, Vary jsou nadále pod tlakem.

6:05

Energie dostává kotouč pouze na zakázané uvolnění.

7:39

Další zakázané uvolnění hostů.

7:58

Rohlík vypálil z otočky od modré, Lukeš má puk ve výstroji a strhla se před ním drobná mela.

8:26
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Vondráček (K. Vary), 2 min. za Podražení
Dynamo si aktivní hrou došlo pro první faul v dnešním utkání, dvě minuty za podrážení dostává Tomáš Vondráček.

8:35

Robert Říčka (Pardubice) vstřelil branku (28. gól v play-off), asistence David Cienciala a Jan Kolář. Stav zápasu Pardubice - K. Vary 1:0
Vondráček si však na trestné lavici poseděl jen devět vteřin, jelikož puk na levém kruhu pro vhazování zpracoval Robert Říčka, zamířil a neomylně jej pověsil za Lukeše.

9:56
Tresty

Trest týmu (Pardubice), 2 min. za Zdržování hry
Anthony Camara nesmyslně vzteky rozlámal hůl na střídačce a oslabuje domácí tým. Dvě minuty pro střídačku odsedí Robert Říčka.

11:38

Po střele Varů od modré čáry dvakrát na brankovišti nebezpečně dorážel Tomáš Mikúš a Dynamo snad jen zázrakem vytáhlo puk z brankové čáry!

13:13

Musilův pokus letěl hodně vysoko nad ochrannou síť.

13:37

Adam Musil (Pardubice) vstřelil branku (18. gól v play-off), asistence Jan Kolář a Patrik Poulíček. Stav zápasu Pardubice - K. Vary 2:0
Aktivní přesilovku Karlových Varů Dynamo přežilo a utíká do dvougólového vedení! S notnou dávkou štěstí se prosadil Adam Musil jenž tečoval střelu Jana Koláře a puk se překulil přes rameno Lukeše a dopadl těsně za brankovou čáru.

14:31

Bekhend Zdráhala ukryl Lukeš do výstroje a následuje komerční pauza.

14:46

Další střela Zdráhala od modré končí v lapačce Lukeše.

15:46

Po dobré střele Camary se puk od levého Lukešova betonu odrazil přímo k volnému Adamu Musilovi, ale ten trestuhodně minul!

16:33

Po dalším zákroku Lukeše se Tomáš Vondráček pustil do Roberta Říčky, ale domácí útočník bez zájmu odjíždí střídat.

16:39

Filip Koffer (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v play-off), asistence Ondřej Rohlík a Lukáš Anděl. Stav zápasu Pardubice - K. Vary 3:0
S Vary je v první třetině hodně zle, Dynamo nepolevuje v tlaku a přidává třetí gól! K odraženému puku se před brankou dostal Filip Koffer a bekhendem jej poslal do sítě!

17:42

Před pardubickou brankou do puku bekhendem plácl také Martin Kohout, ale Frodl jej má v lapačce.

18:31

Kolář neudržel puk na útočné modré a Dynamo musí zakládat nový útok.

19:19

Beránek dostával v útočném pásmu puk do jízdy, ale nedokázal jej zpracovat.

20:00

V první třetině na ledě existoval jen jeden tým, kterým bylo domácí Dynamo a podle toho vypadá i skóre. Po gólech Říčky, Musila a Koffera domácí vedou 3:0.

20:18

Na úvod druhé části od modré tvrdě vypálil Jan Zdráhal, ale Lukeš má další zákrok.

20:51

Říčkova střela přes obránce mířila vedle.

21:35

Kolář si nerozuměl při rozehrávce s Frodlem, ale dojíždějící útočník Varů toho v bezprostřední blízkosti pardubické klece nedokázal využít.

22:38

Ondřej Matýs číhal před Lukešem na přihrávku, ale nakonec vysoko přestřelil.

22:51

Zakázané uvolnění Karlových Varů.

24:02

Ondřej Beránek se rozjel po levém křídle, ale jeho příklep skončil v lapačce Dominika Frodla.

24:09

O něco nebezpečněji vyhlíželo zakončení Martina Rohana po vhazování v útočném pásmu Varů, který dlouho mířil mezi Frodlovy betony, ale domácí gólman puk za svá záda propadnout nenechal.

25:22

Přihrávku před branku dostal úplně volný Parkkonen, ale Frodl jeho střelu vyrazil!

26:26

Frodl zkoušel dlouho rozehrávkou hledat rozjetého Koffera, ale puk skončil pouze na zakázaném uvolnění.

26:55

Zakázané uvolnění také na straně Karlových Varů.

28:38

Po špatné nahrávce Kousala jel skoro přes celé hřiště sám Ondřej Beránek, ale nedokázal překonat pardubického brankáře!

28:49

Jen chviličku nato měly Vary další brejk, ale tentokrát zase puk skončil ve Frodlově lapačce!

30:17

Frodl sbírá do lapačky také střelu Petra Koblasy od mantinelu.

31:05

Ve druhé třetině Vary viditelně přidaly na tempu, ale domácí obrana včetně gólmana dnes zatím hraje v pohodě.

32:49

Petr Koblasa vylákal Frodla ven z brány a do prázdné mohl dorážet Martin Kohout, ale v rychlosti nedokázal ideálně zpracovat!

32:49
Tresty

Vyloučen hráč Ondřej Rohlík (Pardubice), 2 min. za Držení protihráče
V brankovišti se pak navíc strhla mela a bude se vylučovat na obou stranách. Z Pardubic dostává dvě minuty za hrubost Ondřej Rohlík.

34:48

Camara v útočném pásmu dobře zakombinoval s Kousalem, ale do zakončení se nakonec nedostal.

34:57

Zakázané uvolnění Dynama.

36:19

Koblasa se tlačil před Frodla, ale nakonec zamířil mimo.

36:50

Po střele Říčky ještě dorážel David Cienciala, ale Lukeš si nadvakrát poradil.

37:42

Po přihrávce do jízdy se marně natahoval Ondřej Beránek, zakázané uvolnění Varů.

38:08

Tentokrát Vary zastavil ofsajd.

38:53

Zdráhalova střela od modré byla tečována mimo.

39:07
Tresty

Vyloučen hráč Jan Zdráhal (Pardubice), 2 min. za Nedovolené bránění
V závěru druhé třetiny si ještě Vary zahrají přesilovku, Jan Zdráhal dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

39:21

Z pravého křídla to zkoušel Tomáš Vondráček, ale Frodl zasáhl a rozhodčí musí řešit další rozmíšku.

39:28

Pulpánova rána prolétla kolem Frodlovy klece.

39:55

Koblasovu tvrdou střelu zase zblokoval Michal Hrádek.

40:00

Ve druhé třetině Vary viditelně zlepšily hru, k dispozici měly několik brejků a na konci i přesilovku, ale gól se jim vstřelit nepodařilo a Dynamo stále vede 3:0. Z početní výhody ještě Energii zbývá minuta a osm vteřin.

40:28

Dynamo vyhazuje puk až za Lukeše.

41:15

Tomáš Vondráček (K. Vary) vstřelil branku (22. gól v play-off), asistence Tomáš Redlich. Stav zápasu Pardubice - K. Vary 3:1
Dynamo už bylo kompletní, ale Vary ještě udržely pásmo a vrací se do zápasu! Odražený puk před brankou sebral Tomáš Vondráček a z poměrně nepohodlné pozice jej usměrnil za ležícího Frodla!

42:00

Frodl sbírá do lapačky střelu ze středního pásma a přerušuje hru.

43:06

Úvod třetí části patří Energii, Dynamo snad ještě nebylo v útočném pásmu-

44:31

Rohanova střela prolétla hodně mimo branku.

45:44

Tomáš Rachůnek se po přihrávce od Fleka procpal před pardubickou branku, ale zakončit nakonec nedokázal.

46:18

Od modré pálil Tomáš Rachůnek, ale puk šel nad.

46:48

Petgrave zkoušel rychle rozehrát na Camaru do brejku, ale je z toho pouze zakázané uvolnění Dynama.

47:34

Pardubice mají problém s kombinací, z útočného pásma se vyhnaly až za Frodla.

47:45

Po ofsajdu Varů následuje komerční pauza.

48:14

Michal Plutnar prošel pardubickou obranou, ale zakončit nedokázal.

48:59

Od modré čáry z první vypálil Jan Kolář, ale Lukeš má puk v klidu v lapačce.

49:14

Po buly v útočném pásmu Dynama si prostor na střelu našel Robert Kousal, ale Lukeš byl u pravé tyče připraven.

50:29

Volný prostor měl před sebou Ondřej Dlapa, ale puk šel těsně vedle!

51:28

Camarův pokus šel vysoko nad.

51:42
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Havlín (K. Vary), 2 min. za Podražení
Dynamo může tlak Varů odrazit v přesilovce, Tomáš Havlín dostává dvě minuty za podrážení.

52:10

Říčkova střela z první byla sražena mimo.

52:26
Tresty

Vyloučen hráč Jan Kolář (Pardubice), 2 min. za Faul kolenem
Přesilovka domácích však nebyla kompletní, Jan Kolář dostává dvě minuty za faul kolenem.

53:29

Ve čtyřech se do zakončení propracoval Paulovič, ale bekhendem nakonec vysoko přestřelil.

53:55

Začala zkrácená přesilovka Varů, puk však okamžitě končí za Lukešem.

55:10

Rohlík měl s sebou Koffera v přečíslení dva na jednoho, ale jeho přihrávka do druhé vlny neprošla.

56:19

Vary začíná tlačit čas a ženou se dopředu, domácí ale odhazují puky co nejdál od branky.

56:43

Střela Musila končí v lapačce Lukeše.

56:43

Dnešní utkání sleduje 7 914 diváků.

56:56

Frodl zazmatkoval při rozehrávce a nakonec musel puk na brankovišti zalehnout.

56:56

Vary to budou tři minuty před koncem zkoušet v šesti!

57:51

Vary v přesile drží útočné pásmo, Dynamo jen odhazuje kotouče do středu.

58:40

Volný Říčka od mantinelu netrefil prázdnou bránu!

58:49

Martin Kohout (K. Vary) vstřelil branku (12. gól v play-off), asistence Tomáš Redlich a Michal Plutnar. Stav zápasu Pardubice - K. Vary 3:2
A máme tu drama! Několik hráčů Energie zaparkovalo v brankovišti Dynama a snižují na rozdíl jednoho gólu! Puk nakonec za Frodla vší silou došťoural Martin Kohout.

59:13

Musil spěchal za volným kotoučem, ale Vary jsou zpět v útočném pásmu.

59:52

Adam Musil (Pardubice) vstřelil branku (19. gól v play-off). Stav zápasu Pardubice - K. Vary 4:2
Vary měly veliký tlak, ale drama nakonec ukončuje druhým gólem Adam Musil, jenž se prosadil střelou ze středního pásma.

Skončila třetí třetina.

60:00

Dynamo bere druhou výhru a vede 2:0 na zápasy! V utkání dlouho vedlo 3:0, ale nakonec z toho bylo pořádné drama, protože Energie při závěrečné power play dokázala snížit na 3:2 a velký tlak odrazil až osm vteřin před koncem Adam Musil. Příjemný zbytek víkendu vám z Pardubic přeje Marek Votke.

27. února 2024 18:00Pardubice-K. Vary 6:2
21. února 2024 18:00Pardubice-K. Vary 5:2
19. ledna 2024 17:30K. Vary-Pardubice 3:4P
15. října 2023 15:30K. Vary-Pardubice 0:3
19. února 2023 15:30K. Vary-Pardubice 0:5
6. ledna 2023 18:00Pardubice-K. Vary 7:4
25. listopadu 2022 17:30K. Vary-Pardubice 1:3
9. října 2022 18:00Pardubice-K. Vary 2:4