Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

V souboji posledních mistrů mohou týmy získat dodatečné body, utkání je totiž dohrávkou 3. kola. Pardubice se v případě výhry a zároveň porážky Liberce mohou vyhoupnout na 4. místo, pokud vyhrají Karlovy Vary, přeskočí v tabulce právě tým Pardubic.

Utkání začalo.

1:41

František Skladaný (K. Vary) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Marek Melenovský. Stav zápasu Pardubice - K. Vary 0:1
Hned v prvních minutách se mění skóre. Melenovský ujel po levém křídle a jeho střelu Růžička vyrazil k volnému Skladanému, který se trefil k tyči.

2:19
Tresty

Vyloučen hráč Michal Dobroň (K. Vary), 2 min. za Hákování
Pardubice budou mít šanci odpovědět v přesilovce.

Rozhodčí: Homola (CZE), Polák (CZE) - Charvát (CZE), Bejček (CZE)
Počet diváků: 7 852

4:19

Domácí přesilovku nevyužili. Do slibného zakončení se dostal Radil, ale Mensator zasáhl úspěšně betonem. Vary jsou kompletní.

4:50
Důležité

Hostující Milan Procházka se dostal do brejku a ostrou ranou trefil tyčku!

6:27

Hosté jsou v úvodu utkání nebezpečnější. Pardubického brankáře postupně ohrozili Hřebejk a Klíma, jehož tečovanou střelu Růžička se štěstím zalehl.

8:09

Lukáš Pech (K. Vary) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Martin Zaťovič a David Hruška. Stav zápasu Pardubice - K. Vary 0:2
Domácí jsou jako opaření. Po přihrávce Hrušky si Zaťovič nabruslil do pásma a našel volného Pecha, který se sám před Svobodou prosadil bekhendovou kličkou a zavěsil do prázdné branky.

8:56
Tresty

Vyloučen hráč Marek Melenovský (K. Vary), 2 min. za Hákování

10:56

Ani druhou přesilovku domácí nevyužili. Dlouho jim trvalo, než se usadili v pásmu. Jedinou šanci měl Pivko, ale zblízka Mensatora neprostřelil.

11:20

Sotva byly Vary chvíli v pěti, hned si vypracovaly další šanci. Melenovský nahrál Procházkovi, jenž se snažil jen tečovat puk na branku. Růžička měl problémy, ale nakonec puk zkrotil.

14:13

Po hlušším úseku se dostal do dvou slibných šancí Špirko. Nejprve po Pineaultově nahrávce střílel bez přípravy, Mensator puk vyrazil. Špirko ho však znovu dojel, dostal se přes obránce, ale zamířil těsně vedle pravé tyčky.

16:00

Probíhající minuty patří domácím, kteří mají poprvé více ze hry. Na Mensatora se snaží střílet ze všech pozic, ale žádný z pokusů se zatím neujal.

18:01

Další akce aktivní dvojice Pinšeault - Špirko, druhý jmenovaný však tísněn obráncem nedokázal zakončit bekhendem.

18:16
Tresty

Vyloučen hráč František Kaberle (Pardubice), 2 min. za Podražení

19:16

Petr Kumstát (K. Vary) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Jakub Čutta a Rastislav Dej. Stav zápasu Pardubice - K. Vary 0:3
Hosté přesně po minutě využívají přesilovku a vedou už 3:0! Kumstát napálil puk na kruhu a ideálně se trefil.

Skončila první třetina.

20:00

Domácí zaskočil karlovarský nástup, takže se delší dobu na ledě hledali. Pak se jim sice podařilo dostat do několika šnací, ale hosté byli daleko efektivnější. Oba brankáři si připsali 9 zásahů.

Začala druhá třetina.

20:02

V brance Pardubic nastoupil od druhé třetiny Adam Svoboda.

20:48

Obránce Nosek se po nešťastném střetu u mantinelu s pbtížemi vrací za pomoci spoluhráčů na karlovarskou lavičku.

21:25

Kouč Jandač se snaží tým oživit všemi možnými způsoby. V pardubické sestavě se po delší době objevuje útočník Cetkovský.

22:40

Domácí se nadechli k náporu, nejprve honili puk po mantinelech, ale pak se k dobré střele dostal obránce Kolář. Mensator ztlumil puk ve výstroji.

23:50

Koualův útok, v némž Starého nahradil Rákos, zmáčkl téměř minutu soupeře v pásmu, ale k vážnější střele se nedostal. Nahozené puky bez problémů kryl Mensator.

24:26
Tresty

Vyloučen hráč Jakub Čutta (K. Vary), 2 min. za Podražení

26:19
Tresty

Vyloučen hráč Václav Skuhravý (K. Vary), 2 min. za Vysoká hůl
Přesilovka Pardubic vypadala dobře, dvakrát se ke střele od modré dostal Jillson. Jeho druhý pokus brankář vyrazil pouze ke Kaberlemu, tomu se však nepodařilo dopravit puk do odkryté sítě. Pak fauloval Skuhravý a domácí budou hrát chvíli 5 na 3.

26:26

Karlovy Vary jsou znovu ve čtyřech.

28:19

Somík trefil jen Mensatorův beton, Kaberle pálil mimo a hosté se tak opět ubránili.

29:42

Od mantinelu si vybruslil Starý a nebezpečně vystřelil, Mensator vytěsnil lapačkou.

29:56
Tresty

Vyloučen hráč Jan Starý (Pardubice), 2 min. za Nedovolené bránění

30:12

Pivko s Rákosem šli dva na jednoho. pivko nahrával, ale Rákos byl zahákován a odkrytou branku netrefil.

30:12
Tresty

Vyloučen hráč Petr Gřegořek (K. Vary), 2 min. za Hákování

31:56

Pardubice jsou v pěti a začíná jejich kratičká přesilovka.

32:12

I hosté jsou v plném počtu.

33:24

Po delší době si zachytal Svoboda, výstrojí ztlumil ránu hostujícího Sailera.

33:54
Tresty

Vyloučen hráč Václav Kočí (Pardubice), 2 min. za Držení protihráče

34:59

David Hruška (K. Vary) vstřelil branku (13. gól v sezóně), asistence František Skladaný. Stav zápasu Pardubice - K. Vary 0:4
Hruška dorazil bekhendem Pechovu střelu do opuštěné branky. Pardubice protestovaly kvůli postavení v brankovišti, ale rozhodčí se moc nezdržovali a gól uznali.

34:59
Tresty

Vyloučen hráč Jan Starý (Pardubice), 2 min. za Sekání
Domácí stíhá jedna pohroma za druhou. V čase vstřelení branky je navíc vyloučen Starý za sekání.

36:59

Pardubice se ubránily.

37:07

Domácí se oklepali a začínají znovu útočit. Pivko vystřelil z pravého kruhu, ale jeho střelu kryl do lapačky bezchybný Mensator.

37:48
Tresty

Vyloučen hráč Milan Procházka (K. Vary), 2 min. za Nedovolené bránění

39:44

Petr Koukal (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v sezóně). Stav zápasu Pardubice - K. Vary 1:4
Koukal se v přesilovce ustřelil, ale Mensatorovi propadl puk výstrojí.

Skončila druhá třetina.

40:00

Pardubice byly ve druhé třetině výrazně aktivnější, na střely vyhrály 20:7, ale nebylo jim to nic platné. Až v závěru se prosadil Koukal, který před třetí třetinou vykřesal naději.

Začala třetí třetina.

42:25

Somík tečoval nahození, ale vzrušení bylo zbytečné, protože rozhodčí odpískali vysokou hůl.

42:43

SLušnou šanci měl Buchtele, ale ani nadvakrát nedokázal protlačit puk za Mensatora.

44:17

Další teč Somíka po střele Kočího od modré nasměrovala kotouč mimo branku. Pardubice se ve třetí třeině hodně tlačí dopředu i do zakončení, chybí jim však přesnější střelba.

45:56

Skladaný omylem nahrál Starému do jízdy, ten ale neprosadil střelou přes obránce.

46:33

Skladaný se snažil napravit chybu a dral se do šance, jeho střelu však chytil brankář Svoboda.

47:30

Pardubice zvyšují tlak. V krátké chvíli pálili Bartek a po něm Pivko. Poprvé však letěl puk mimo, podruhé ho zastavil Mensatorův beton.

49:11

Nápor Pardubic pokračuje, Mensator však odolává. Střelu Radila z pozice mezi kruhy ztlumil na hrudi.

51:40

Mensator kryl i střelu Pineaulta, kterému ještě vlevo dobře najížděl Radil, ale útočník si spoluhráče nevšiml.

52:06
Tresty

Vyloučen hráč Martin Parýzek (K. Vary), 2 min. za Zdržování hry
Parýzek pod tlakem vyhodil puk z obranné třetiny do hlediště a Pardubice budou moci svůj tlak ještě zvýšit v přesilovce.

54:06

Vary se ubránily, i když čelily tlaku domácích i zvláštní situaci. Mensatorovi zůstal puk pod výstrojí a když už se hrálo s novým, vypadl mu do branky. Domácí fanoušci jásali, ale sudí gól pochopitelně neuznali. Pardubicím zbývá méně než šest minut.

56:44

Na domácích je vidět, že by ještě chtěli s výsledkem něco udělat, nicméně rozdíl ve skóre je značný. 7852 diváků žene domácí tým dopředu, zatím marně.

57:14

Adam Pineault (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Rastislav Špirko. Stav zápasu Pardubice - K. Vary 2:4
Pardubicím se přece jen podařilo snížit a trochu tak zdramatizovat blížící se závěr utkání.

58:09
Důležité

Pardubice se snaží i přes dvoubrankové manko o vyrovnání a odvolávají brankáře.

58:45

Karlovarský Skuhravý trefil žabičkou přes celé hřiště tyčku opuštěné pardubické branky!

59:43

František Skladaný (K. Vary) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Marek Melenovský a Milan Procházka. Stav zápasu Pardubice - K. Vary 2:5
Na třetí pokus trefily Vary prázdnou branku. Je definitivně rozhodnuto.