Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dobrý podvečer z Olomouce při online přenosu z 3. kola Tipsport extraligy mezi domácím HC Olomouc a PSG ZLín.

Oba týmy spojuje zatím planý vstup do sezony, Olomouc má jeden bod za porážku se Slavií po samostatných nájezdech, Zlín je i díky nedohranému utkání v Brně dosud bez bodu.

Zajímavá jména se objeví v obou brankách. Zlín drží Libor Kašík, který strávil dva roky na Hané. V domácí kleci došlo k výměně - Tomáše Vošvrdu, který odchytal úvodní dvě kola, nahradí dnes veterán Jiří Trvaj.

Čech

Rozhodčí: Hribik (CZE), Hejduk (CZE) - Tošenovjan (CZE), Hlavatý (CZE)
Počet diváků: 5 323

0:34

Ránu Kotvana ještě Trvaj s vypětím všech sil vyrazil, dorážka Köhlera měla před sebou už jen prázdnou branku. Puk však netrefil dobře a ten doplachtil na horní síť domácí branky.

0:59
Tresty

Vyloučen hráč Dalibor Řezníček (Zlín), 2+2 min. za Vysoká hůl
Marosz zamířil do šatny na šití, hostující Řezníček na čtyři minuty na trestnou lavici.

2:00

Dobrá nabídka po ledě od Majeského těsně minula zlínskou tyč.

3:40

Z přesilovky zbývá 1:19 a domácí nedokáží svého soupeře natrvalo zamknout před Kašíkem.

5:05

Hosté jsou v plném počtu. V závěru oslabení museli čelit několika střelám, všechny ale v pohodě pokryli obránci nebo gólman Kašík.

6:02

Domácí naivně ztratili na červené puk, navíc poslední bek Rašner upadl a Okál jel sám na Trvaje, ale svou kličku namířil do tyče. Olomoucký gólman vzápětí kryl i dorážku Žižky.

7:49

Zlínu se podařilo zatlačit domácí do třetiny, zatím si ale marně hledá místo k pořádné střele.

8:02
Tresty

Vyloučen hráč Martin Cibák (Olomouc), 2 min. za Nedovolené bránění
Tak možná teď. Zlín si zahraje přesilovku po zbytečném faulu Cibáka.

9:50

To bylo střel jak o silvestra! Zlín zasypal Trvaje pokusy z různých úhlů, největší šanci Veselého vykryl ramenem doslova zázračně. Do konce přesilovky zbývá Zlínu dvanáct vteřin.

10:31
Tresty

Vyloučen hráč Richard Diviš (Olomouc), 2 min. za Hákování
A Zlín má další šanci.

10:56

Bedřich Köhler (Zlín) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Petr Leška a Jaroslav Balaštík. Stav zápasu Olomouc - Zlín 0:1
Nabídku Lešky přes domácí brankoviště proměnil ranou z úhlu přímo pod víko Bedřich Köhler.

12:12

Roman Vlach (Zlín) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jiří Ondráček a Tomáš Valenta. Stav zápasu Olomouc - Zlín 0:2
Domácí mají velký problém. Nestíhají bruslit, ve vlastním pásmu teď jen kopírovali kombinace Zlína, které skončily až v jejich síti.

13:04
Tresty

Vyloučen hráč Pavel Skrbek (Olomouc), 2 min. za Podražení

15:00

V závěru přesilovky měl třetí gól na hokejce Holík, jeho ránu z první ale dokázal vykrýt Trvaj. Zlín má i díky třem přesilovkám velkou převahu.

16:59

Richard Diviš (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Pavel Skrbek a Erik Hrňa. Stav zápasu Olomouc - Zlín 1:2
Obránce Skrbek si drze najel až před Kašíka, ten jeho pokus dokázal vyrazit jen k Divišovi, který puk zametl do sítě.

20:59
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Žižka (Zlín), 2 min. za Nedovolené bránění

21:26

Na pravý kruh si najel Cibák, ale jeho hodně tvrdý příklep dokázal zastavit Kašík.

24:10

Hosté se ubránili, vzápětí si domácí Laš sjednal u mantinelu respekt u jednoho z hlavních sudích, jehož omylem poslal na led. Hlavní rozhodčí se překvapeně díval odkud strom vyrostl.

26:21

Snahu domácím upřít nelze, na to, aby si připravili pořádnou střeleckou pozici, se ale hodně nadřou.

27:00

Připomněl se i Zlín, Čajánek dostal mezi kruhy nabídku, střelu z první po ledě dokázal Trvaj zkrotit.

29:50

Olomoucký zimní stadion sleduje pěkný živý hokej, navíc ve výborné kulise, o kterou se kromě domácích stará i několik stovek zlínských fanoušků.

31:15

Buc našel před odkrytou brankou Paterovu hůl, jeho pokus těsně minul levou tyč Zlína. Domácí viditelně oživají a srovnávají hru.

35:01

Je to tak, Mora teď má více ze hry, mistr ze Zlína trochu vypadl z role a Kašík má v posledních minutách více práce.

35:48
Tresty

Vyloučen hráč Roman Vlach (Zlín), 2 min. za Vysoká hůl

35:59

Martin Cibák (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Ivan Majeský a Roman Rác. Stav zápasu Olomouc - Zlín 2:2
Zlín se nemá čemu divit, o vyrovnání si koledoval. Dorážející Cibák měl před odkrytou brankou snadnou úlohu. Z přesilovky uplynulo jedenáct vteřin.

38:01

Marek Laš (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jakub Matai. Stav zápasu Olomouc - Zlín 3:2
Plecharéna se třese! Domácí otáčí skóre a Zlín, který v první třetině Kohouty školil, je teď viditelně otřesený.

40:00

To je tedy obrat! Domácí ve druhé třetině zahodili ostych nováčka a konečně připomínali tým, který loni proplul první ligou až mezi elitu. Zlín má o přestávce o čem přemýšlet...

42:30
Tresty

Vyloučen hráč Roman Vlach (Zlín), 2 min. za Podražení

42:33
Tresty

Vyloučen hráč Pavel Patera (Olomouc), 2 min. za Podražení
Přesilovka domácích trvala jen tři vteřiny, hned po buly se Patera provinil podražením.

47:37
Tresty

Vyloučen hráč Peter Zuzín (Olomouc), 2 min. za Sekání

45:40

Domácí jsou v plném počtu.

46:30

Zuzin s Kucharczykem ujížděli na jediného obránce Zlína, ten si ale přihrávku slovenského útočníka vyčíhl.

47:18

Rác se uvolnil zadovkou a vybídl Diviše, který zblízka v obrovské šanci trefil Kašíka.

48:50
Tresty

Vyloučen hráč Dávid Buc (Olomouc), 2 min. za Vysoká hůl

50:20

I tohle oslabení domácí přežili a stále drží naději na první výhru v sezoně.

52:24

Zápas na Hané parádně graduje, oba celky se ženou za gólem, Tesaříkovu překvapivou střelu jistý Trvaj našel i přes klubko hráčů. Zatím drží domácím těsné a překvapivé vedení.

54:40
Tresty

Vyloučen hráč Roman Rác (Olomouc), 2 min. za Podražení
Trochu přísné vyloučení domácího Ráce dává hostům další šanci v přesilovce.

56:53

Fantazie! Ševci nekonečně dlouho mačkali domácí, víc než půl minuty neměl Kucharczyk hůl a létala jedna střela za druhou. Hned po skončení trestu se hnal sám na Kašíka Rác ale nedal.

57:46

Do konce třetí třetiny zbývá něco přes dvě minuty.

58:56

Oddechový čas hostů, po něm se bude vhazovat před brankou domácích, takže se dá očekávat power play hostů.

59:44

Power-play ZLínu přinesla několik závarů, 16 vteřin před koncem se ale vhazuje ve středním pásmu.