Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dobrý večer z Olomouce všem fanouškům hokeje. Za pár okamžiků začne na místním stadionu utkání 13. kola s Karlovými Vary.

Oba týmy dělí v tabulce čtyři místa, ale jen dva body. Karlovy Vary jsou s 15 body na 7. místě, Olomouc je jedenáctá.

Zajímavostí utkání je, že v roce 1997 prodala tehdy extraligová Olomouc svou licenci do Karlových Varů a nejvyšší soutěž se sem vrátila až letos.

Pokud si někdo myslí, že je událost stará 17 let dávno zapomenuta, hluboce se mýlí. Řada fanoušků Mory tento okamžik nikdy nepřekousla a považuje ho za nejtemnější chvíli v historii klubu. Na druhou stranu lze říct, že sportovní cestou HC Olomouc z extraligy dosud nesestoupil.

o hráči

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Pavlovič (SVK) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 4 421

Utkání začalo.

1:34

Domácí začali aktivně, zákrok už si ale připsal i olomoucký gólman Jiří Trvaj.

2:44

Roman Rác (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Tomáš Houdek a Rostislav Marosz. Stav zápasu Olomouc - K. Vary 1:0
K domácím se v útočné třetině šťastně odrazil puk, Houdek se neukvapil, našel před brankou hokejku Ráce a ten zblízka skóroval.

2:50
Důležité

Hned po buly se na Závorku sám řítil olomoucký Aleš Jergl, ale těsně minul pravou tyč.

4:04

Domácí jsou při chuti. Závorka musel krotit tvrdý příklep Skrbka.

4:21
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Harant (K. Vary), 2 min. za Podražení
Nešťastné vyloučení pro Haranta, upadl přes Kucharczyka a podražení projíždějícího domácího útočníka nemohl zabránit.

6:00

Domácím se přesilovka nedaří, nejsou schopni soupeře zamknout.

7:10
Důležité

Duda si vybruslil až před domácí branku abekendem zkoušel Trvaje překonat, hrudník olomouckého gólmana byl proti.

8:00

Aktivita v posledních minutách patří Karlovarským, domácí jako by se spokojili s těsným vedením.

9:45

Hrňa si dobře odclonil obránce a najel mezi kruhy, v kritickém okamžiku mu do střely vložil hůl jeden z obránců Energie.

10:35
Tresty

Vyloučen hráč Rostislav Marosz (Olomouc), 2 min. za Podražení
Hloupé vyloučení domácích, kteří ve třech nedokázali rozehrát proti jednomu soupeři.

11:48
Tresty

Vyloučen hráč Ivan Majeský (Olomouc), 2 min. za Podražení
Hosté si zahrají 47 vteřin přesilovku o dva hráče.

12:20

Sičák pálil v dobré pozici, Trvaj ale střelu viděl a ukryl ji do lapačky.

12:37

Domácí jsou ve čtyřech a puk znovu končí u Trvaje.

14:00

Hosté strávili v pásmu domácích minutu a čtvrt, ale ke gólu jejich kombinace nevedly, nahození na teč dokázali domácí srážet. Mora je v plném počtu.

15:03

Patera zdánlivě nepochopitelně vyjel z pásma, jenže vzápětí celý stadion pochopil proč - vysunul rozjetého Jergla, který švihem hledal místo v horním rohu. Závorka kryje vyrážečkou.

17:48
Důležité

Důkladný zámek Karlových Varů, domácí neměli pohyb a jen sledovali, co se kolem nich v pásmu děje. Nejblíže gólu bylo nevinné nahození Šmacha, které se odrazilo od tyče.

18:44

Václav Skuhravý (K. Vary) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence David Hruška a Jekabs Redlihs. Stav zápasu Olomouc - K. Vary 1:1
Stalo se, k čemu vývoj posledních minut směřoval. Domácí neschopni reagovat na bruslení hostů nechali najet Skuhravého až před Trvaje a dorazit do odkryté branky.

Skončila první třetina.

20:00

V první třetině to v Olomouci rozhodně žádná reklama na hokej nebyla, úroveň utkání spíše nechala vzpomenout na minulé sezony domácího týmu ve druhé nejvyšší soutěži. Mora po prvním gólu ustoupila od aktivní hry, Karlovy Vary ovládly led a zaslouženě vyrovnaly.

Začala druhá třetina.

21:08

Energii v náporu brzdí posunutá domácí branka. Vhazuje se před Trvajem.

22:09
Tresty

Vyloučen hráč Dávid Buc (Olomouc), 2 min. za Hákování

24:21

Vary se dokázaly usadit v pásmu až ve druhé polovině přesilovky, všechny střely ale dokázali srazit olomoučtí obránci.

25:45

Domácí trochu ožívají ze svého spánku, ale stále jim dělá velký problém projít přes střední pásmo.

26:54

Cibák šel odvážně před branku po odraženém puku, po ataku Redlihse vrazil do gólmana Závorky, který leží otřesený a bez přilby. V práci ho už má doktor.

26:54

A zdá se, že mu vlil nějakou Energii do žil. Závorka bude pokračovat.

28:30
Důležité

Herman si položil i brankáře a po objetí branky se pokoušel zasunout k tyči. Neúspěšně. Vzápětí po ráně od modré trefil Hrňa břevno. "To je naše Mora" řve domácí kotel.

30:47
Tresty

Vyloučen hráč Roman Pšurný (K. Vary), 2 min. za Hákování
Odměna pro domácího Jergla za vybojovaný puk.

32:55

Domácí mají za sebou další nedobře sehranou přesilovku, nedokázali si připravit výraznější šanci.

32:56

Utkání přihlíží odhadem tři a půl tisíce diváků. Mezi nimi je i dvacítka fanoušků energie.

33:48

Dlouhý připravil horkou chvilku svému gólmanovi. Puk na brankovišti racel Trvajovi, který ho dokázal přikrýt dřív než zasáhl některý z dotírajících hráčů Energie.

35:29
Tresty

Vyloučen hráč Stanislav Balán (K. Vary), 2 min. za Hákování
Marosz se zjevil sám před Závorkou, Balán musel faulovat, aby nenechal domácího útočníka zakončit.

38:00

Hosté jsou v plném počtu, ohrozil je až těsně po skončení přesilovky Jaroměřský.

38:21
Důležité

Laš pálil ve vynikající pozici tváří v tvář Závorkovi mimo.

Skončila druhá třetina.

Začala třetí třetina.

40:31
Důležité

Mora začala velkým náporem, dvakrát zkoušeli útočníci tečovat těsně před Závorkou, ten je na místě.

42:29

Pšurný schoval střelu za nohy domácího beka, Trvaj si ji ale i tak dokázal najít. Vary sevřeli domácí do kleští.

46:10

Konečně hra získává spád a souboje přitrvzují, oba týmy chtějí vstřelit gól, který by je výrazně přiblížil ke třem bodům.

50:05

Dlouho se hrálo bez přerušení, domácí zaměstnávají obranu Varů mnohem více než v předcešlých třetinách.

52:19

Utkání přihlíží 4321 diváků.

54:09
Tresty

Vyloučen hráč Radomír Heizer (K. Vary), 2 min. za Hákování
Heizer potáhl Dlouhého v šanci, vzápětí ještě Hrňa dvakrát neúspěšně dorážel. Domácí mají šanci proti čtyřem.

55:22

Erik Hrňa (Olomouc) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Rostislav Marosz a Ivan Majeský. Stav zápasu Olomouc - K. Vary 2:1
Střelu Marosze ještě Závorka vyrazil, na dorážku Hrni už byl krátký.

56:44

Ondřej Šmach (K. Vary) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Václav Skuhravý a Radomír Heizer. Stav zápasu Olomouc - K. Vary 2:2
Přihrávka Skuhravého přes celé pásmo našla holi Šmacha, který sice z velkého úhlu, ale přesto odkrytou branku suverénně trefil.

57:47

Do konce třetí třetiny zbývá o něco více než dvě minuty. Schyluje se v Olomouci k prodloužení?

59:30

Tři body mohl domácím vystřelit Jergl, tvrdý příklep z mezikruží ale mířil doprostřed branky.

59:30

Oddechový čas pro hosty.

Skončila třetí třetina.

60:00

Tak už je to jasné, body se budou tentokrát dělit. Pětiminutové prodloužení či nájezdy teprve rozhodnou v jakém poměru.

Začalo prodloužení.

61:25

A znovu Hrňa v akci, nejaktivnější střelec domácích svým oblíbeným švihem tentokrát trefil Závorku do masky. Ten se zdá trochu otřesen.

61:29

Hned po buly poslal zajímavou nabídku Ondrušek, Závorka nadvakrát likviduje.

63:37
Důležité

Domácí Vyrůbalík musel střídat a Skuhravý toho dokázal využít. Sám ale neměl sílu bruslit až k brance a tak vypálit příklepem. Trvaj na místě.

63:51

Zbývá zhruba minuta do konce prodloužení a domácí tým si bere oddechový čas.

64:17

Martin Cibák (Olomouc) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Roman Rác a Martin Vyrůbalík. Stav zápasu Olomouc - K. Vary 3:2