Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Hokejová Olomouc prohrála z minulých sedmi zápasů šest a na desátém místě se jí přibližuje poslední čtyřka. Doma tak potřebuje zdolat poslední Karlovy Vary, které však rozhodně nejsou za otloukánka extraligy. Příjemné nedělní odpoledne z Olomouce.

Ze sestavy Olomouce vypadl centr čtvrtého útoku Jakub Herman, šanci uprostřed formace dostane univerzál Jakub Matai, který nastupoval poslední zápasy v obraně. Tam z marodky po dlouhé čase naskočí Alex Rašner.

Karlovy Vary po minulé sezoně omladili soupisku a jejich bruslivý hokej je pro soupeře nepříjemný. Jak si s ním poradí Mora?

Mullane

Rozhodčí: Mrkva (CZE), Svoboda (CZE) - Komárek (CZE), Ondráček (CZE)
Počet diváků: 4 127

0:53

Mladík Milan Davídek ujel po levé straně a vystřelil hezky švihem, Konrádova lapačka byla však rychlá!

1:06

Podobná situace na druhé straně, ujel olomoucký Holec, pálil z mírného úhlu do plastronu Závorky.

1:06

Karlovarští se znovu lehce dostali do přečíslení, Olomouc musí být zodpovědnější ve středním pásmu.

2:50

Zakázané uvolnění Olomouce.

3:50

Holec měl vyloženou šanci! Jeho první střelu zblízka Závorka vyrazil před sebe a pak lapil i Holcovu dorážku. Olomoucký útočník se se střelou z jedné ukvapil, měl volit kličku zasunout puk do odkryté branky.

4:38

Další tutovka Olomouce. Rác ani po něm Skladaný však trestuhodně nedokázali trefit odkrytou branku zblízka!

5:25
Tresty

Vyloučen hráč Vladimír Sičák (K. Vary), 2 min. za Nedovolené bránění

5:52

Závorka vyrazil lehkou střelu od modré po ledě před sebe, pak se však vyznamenal proti dorážce Knotka. Puk ukryl do lapačky!

6:34

Vyrůbalík zachytil kotouč na modré čáře, měl prostor povyjet si ke střele, ale zápěstím znovu nechal vyniknout Závorkovu lapačku.

6:34

Olomouc už zahodila tři vyložené šance.

7:53

Karlovy Vary oslabení přežily i se štěstím. Komerční přestávka jim přijde vhod.

8:40
Tresty

Vyloučen hráč Robin Staněk (Olomouc), 2 min. za Podražení
Přesilovku si poprvé zkusí také hosté.

9:19

Mikulíkovu ránu od modré jistě kryje Konrád v pokleku.

10:25

Nepříjemnou střelu Dujsíka na přední tyč se štěstím vyráží Konrád! Olomouc oslabení zvládla.

11:52

Olomoucká první lajna pod tlakem, mohou za to její nedorazy a zmatky v rozehrávce ve vlastním pásmu.

13:00

Staňkovu střelu od modré šikovně tečoval Eberle, ale těsně vedle branky.

14:05

Tomeček z úhlu prověřil bombou Konrádovu pozornost.

15:27
Tresty

Vyloučen hráč Petr Strapáč (Olomouc), 2 min. za Vražení na hrazení
Velmi přísné vyloučení.

16:53

Dvořák dostal od domácích po buly hodně času s pukem na modré čáře. Sjel si ke kruhu a vypálil, Konrád znovu jistý.

18:39

Ostřížek, krásně nachází na pravé straně Eberleho, rychlá střele švihem a tyč zachránila Vary!

20:00

Olomouc si vytvořila čtyři gólové šance, ale v koncovce ukázala marnost. Proto 0:0.

20:54
Tresty

Vyloučen hráč Martin Vyrůbalík (Olomouc), 2+10 min. za Vražení na hrazení
Kapitánovi Olomouce se vyloučení vůbec nelíbí a vehementně protestuje. Takže dostává ještě osobní trest.

21:34

Pěkná přesilovková souhra energie. Zakončil ji střelou z první z pravého kruhu Mullane a málem změřil Konrádovi teplotu. Ruku k tělu dal však včas.

22:01
Tresty

Vyloučen hráč Vladimír Sičák (K. Vary), 2 min. za Sekání
A je po přesilovce hostů.

22:51

Ostřížek ve vlastním pásmu namazal na hůl Rachůnkovi, který se snažil protáhnout mezi Jaroměřským a Houdkem. Nevyšlo to, bolí to. Hosté marně žádají vyloučení, Rachůnek opouští led v předklonu.

23:39

Laš dorážel do odkryté branky, ale opět ji minul! Koncovka Olomouce je opravdu bídná.

25:54
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Rachůnek (K. Vary), 2 min. za Hákování

26:31
Tresty

Vyloučen hráč Jan Knotek (Olomouc), 2 min. za Sekání
Knotek se snažil vyšťouchnout puk z pod betonu Závorky. To se nedělá.

26:31
Tresty

Sičák nemohl atak Knotka brankáře ignorovat. Přísné vyloučení.

27:38

Harkabus krásně projel olomouckou třetinou, udělal i kličku Konrádovi a trefil tyč!

28:48
Tresty

Vyloučen hráč Dávid Gríger (K. Vary), 2 min. za Podražení
Hra je teď samé přerušení, samý faul.

29:00

Vyrůbalíkovu bombu od modré vyráží Závorka, k dorážce Laše hosté nepustili.

29:59
Tresty

Vyloučen hráč Vladimír Sičák (K. Vary), 2 min. za Zdržování hry
Sičákovi se na trestné zalíbilo, teď vyhodil puk mimo mantinely. Mora hraje 40 sekund pět proti třem.

30:22

Juraj Mikúš (Olomouc) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Marek Laš. Stav zápasu Olomouc - K. Vary 1:0
Olomouc dvojnásobnou přesilovku rychle využívá. Mikúš střílel hezky zápěstím přes beka nad Závorkovu lapačku.

31:08

Miroslav Holec (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Jan Eberle a Tomáš Houdek. Stav zápasu Olomouc - K. Vary 2:0
A Olomouc využívá i přesilovku pět na čtyři. Holec z úhlu vypálil nádherně zápěstím do růžku.

32:34
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Harkabus (K. Vary), 2 min. za Hrubost
Obrovská nedisciplinovanost Varů pokračuje. Harkabus u střídaček mimo hru dvakrát krosčekoval Fořta. To nepochopíte.

34:38

Vary se ubránily.

36:31

Strapáč dostal krásnou přihrávku přes celé pásmo, na zadní tyči jej však vychytal Závorka, který se stihl rychle přemístit.

37:38

Ostřížek byl sám před Závorkou, ale brankář hostů nadvakrát výborně zakročil.

38:18

Roman Rác (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence František Skladaný. Stav zápasu Olomouc - K. Vary 3:0
Krásná slovenská souhra. Skladaný našel před brankou rozjetého Ráce, kterému stačilo jen položit čepel na led. Dobré Rácovu střídání a sladká odměna na jeho závěr. Rác se trefil poprvé v sezoně po otřesu mozku.

38:47
Tresty

Vyloučen hráč Václav Skuhravý (K. Vary), 2 min. za Zdržování hry

40:00

Olomouc ve druhé třetině trestala nedisciplinovanost Energie a zaslouženě utekla ve skóre.

40:47

Knotek střelu z kruhu schoval za val těl, ale Závorkův beton zasáhl. Vary jsou kompletní.

42:00

Rác vystihl rozehrávku obrany hostí, ale pak trošku zahnal Mikúše, který přihrál na modrou Staňkovi, jehož dělovka orazítkovala břevno!

43:30

Strapáč hezky zpoza klece našel Knotka, jeho střelu po ledě Závorka vyráží!

45:00

Teď to vypadalo, jako by Olomouc hrála přesilovku. Na více než minutu zamkla hosty v jejich třetině, ale nevytěžila víc než dvě slabé střely Holce po ledě.

46:43

Knotek posunul po mantinelu puk do útočného pásma na Laše, který se nerozpakoval a vystřelil tvrdě z úhlu. Závorka puk kryje. Komerční přestávka.

46:43

Zimákem už obíhají mexické vlny.

46:43

Tady si už diváci drama nepřipouští.

46:43

A je fakt, že Olomouc kontroluje hru. Prosadí se po měsíci více než třikrát? I to je motivace domácích do zbytku zápasu.

45:26

Rachůnka v dobré pozici mezi kruhy vychytal Konrád!

45:37

Rác vyvezl kotouč do útočného pásma, kde přihrál pod sebe Mikúšovi, jeho střelu z první nadvakrát s námahou lapil Závorka. Hezká slovenská kombinace.

50:27

Dujsík střelou přes beka prověřil Konráda, který však chytá celý zápas jistě.

50:27

Kotel skanduje Zdeněk Venera! Olomoucký trenér má podporu fanoušků

52:10

Knotek střílel z osy švihem přes obránce, Závorka ramenem vyráží.

52:50
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Dujsík (K. Vary), 2+10 min. za Hákování
Dujsík vyloučené nesl nelibě, odpálil na protest puk, takže to má za deset minut. Dvouminutový trest odpyká Davídek.

54:40
Tresty

Vyloučen hráč Miroslav Holec (Olomouc), 2+2 min. za Hrubost
Holec se zastal před brankou Varů spoluhráče a pustil se do o dvě hlavy většího Dvořáka, kterého položil na lopatky.

54:40
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Dvořák (K. Vary), 2+2 min. za Hrubost

54:40

Rozhodčí Olomouci upřeli čtvrtý gól, když zbytečně přerušili hru, neboť neviděli puk u betonu Závorky.