Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dobrý podvečer z Olomouce. V 10. kole, které se hraje 10.10. se utká v souboji nováčku Olomouc s Mladou Boleslaví. Domácím patří jedenácté místo, hosté jsou jen o skóre za nimi. Aby desítek nebylo málo, oba celky mají právě tolik bodů.

V minulé prvoligové sezoně se oba celky utkaly osmkrát, naposledy v rozhodujícím utkání na olomouckém ledě, v němž hostům stačil k jistotě extraligy bod, domácí potřebovali dva a právě tak si po výhře Mory 5:4 v prodloužení body rozdělili.

Do zahajovacího buly zbývá zhruba sedm minut, tribuny stařičkého olomouckého stadionu jsou zatím notně prořídlé. Tedy s výjimkou domácího kotle.

Souboj bude o to zajímavější, že Mora všechny svoje body uhrála doma, Mladá Boleslav sedm z deseti bodů získala venku.

Látal

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Horák (CZE) - Hlavatý (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 4 724

1:34

Domácí se dostávali do první šance, brejk dvou na jednoho zakončil Rác i díky ataku Výborného nedůrazně.

2:10

A domácí znovu ve dvou na jednoho, Mataiovu střelu na delší tyč vyškrábl Rittich jen s velkými problémy.

3:04

Pozdrav letí i k Vošvrdovi, ostré nahození od modré raději ukryl do lapačky. Bude se vhazovat v pásmu domácích.

4:17
Tresty

Vyloučen hráč David Výborný (Ml. Boleslav), 2 min. za Hákování

5:00
Tresty

Vyloučen hráč Milan Hruška M. (Ml. Boleslav), 2 min. za Zdržování hry
Hruška vyhodil puk z pásma tak nešikovně, že dal domácím výhodu 5 na 3 v délce 1:17.

6:24
Tresty

Vyloučen hráč Rostislav Marosz (Olomouc), 2 min. za Vysoká hůl
Hosté jsou ve čtyřech a domácí také. Po souboji s Maroszem se skácel k zemi Broš a sudí ho vyloučil

7:36

Hosté v plném počtu, mají více než minutu přesilové hry.

8:06
Tresty

Vyloučen hráč Martin Vyrůbalík (Olomouc), 2 min. za Sekání
Ve třech si zahrají i domácí, bránit se budou 18 vteřin.

8:16
Tresty

Vyloučen hráč Matěj Stříteský (Ml. Boleslav), 2 min. za Nedovolené bránění
Stříteský atakoval u hrazení domácího hráče sice tělem, ale puk už byl tak daleko, že to sudí posoudili jako faul.

9:13
Tresty

Vyloučen hráč Radek Dlouhý (Olomouc), 2 min. za Podražení
A další trest pro domácí. Dlouhý projížděl kolem brankoviště hostů a po kontaktu se skácel k ledu brankář Rittich. Domác se budou 53 vteřin bránit ve třech proti čtyřem.

10:06

David Výborný (Ml. Boleslav) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Peter Trška. Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 0:1
Ve třech se sice domácí ubránili, sotva ale Vyrůbalík skočil na led, trefil Výborný šibenici Vošvrdovy branky.

11:11

Domácí Zuzin se i v oslabení probil ke střele, zblokovaný pokus přikryl Rittich.

11:30

Z vyhraného buly domácí ukuchtili solidní závar zakončený střelou Vyrůbalíka, Rittich nejspíš mnoho neviděl, nakonec puk vyrazil betonem.

12:18

Dvaceti minut po zahájení se stadion přece jen solidně zaplnil. Odhadem zápasu přihlíží kolem čtyř tisíc lidí.

13:00

Mikulík hned po buly zkoušel Vošvrdovu pozornost, ukrytou střelu k tyči dokázal domácí gólman vyškrábnout.

16:00

Neuvěřitelný zákrok Ritticha udržel Boleslavi vedení. Marosz v nájezdu položil gólmana hostů na led, ten ale zastavil puk mířící do prázdné branky lapačkou snad centimetry před brankovou čárou.

18:06
Tresty

Vyloučen hráč Radan Lenc (Ml. Boleslav), 2 min. za Nedovolené bránění
Lenc nedovolil pronikajícímu Jerglovi zakončit, sudí posoudili souboj jako faul boleslavského hráče.

18:19

Cibák svedl dvakrát na brankovišti hodně tvrdý souboj s Kučným, druhé kočkování ukončil sudí pro postavení domácího hráče v brankovišti. Z přesilovky Moře utekla půlminuta.

19:00

Zbývá minuta do konce třetiny a podobně i z trestu hostů.

20:00

Sledovali jsme hodně bojovnou první třetinu, domácí předvádí svůj obvyklý hokej z domácího ledu, tedy plný pohybu a aktivity. Mladá Boleslav ale zatím bez větších problémů stíhá, navíc zásluhou Výborného vede 1:0.

21:33

David Výborný (Ml. Boleslav) vstřelil branku (3. gól v sezóně). Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 0:2
Výborný u mantinelu přebruslil Majeského, vyjel si před branku a zametl puk kolem Vošvrdy.

23:00

Domácí po druhém gólu marně hledají cestu před branku, když už to zkusil Patera s ostrou přihrávku, Cibák na ni v dobré pozici nedosáhl.

24:01

Erik Hrňa (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Marek Laš. Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 1:2
Závar před brankou přinesl tři dorážky domácích, úspěšný byl až jako poslední Erik Hrňa.

25:05

Zuzin motal několik boleslavských hlav najednou, Rittichova mezi nimi ale nebyla, na ránu pod víko si u tyčky počkal.

25:47
Tresty

Vyloučen hráč Pavel Skrbek (Olomouc), 2 min. za Hrubost
Skrbek si dlouho tělem kryl puk za brankou hostí a dostával kvalitní masáž zad, po odehrání puku, ale nejspíš soupeři rukou "poděkoval", protože je vyloučen za hrubost.

27:05

Jarůšek z první ostře pálil, Vošvrda puk sice vykryl, nevěděl však chvíli kde ho má.

28:00

V závěru přesilovky zasypali Bruslaři olomouckou branku, v nejlepší pozici mířil Robar mimo. Mora je v plném počtu.

28:35
Tresty

Vyloučen hráč Roman Čermák (Ml. Boleslav), 2 min. za Hrubost
Čermák rozdal u mantinelu pár bomb, schytali je Diviš s Paterou. Odměnou je pro Čermáka menší trest na dvě minuty.

29:29

Lukáš Pabiška (Ml. Boleslav) vstřelil branku (5. gól v sezóně). Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 1:3
Pod třetí brankou má výrazný podpis domácí útočník Roman Rác, kterého o puk obral na modré právě Pabiška a v nájezdu už Vošvrdovi našel místo v horní polovině branky.

30:28

Další závar před boleslavskou brankou vyřešil zalehnutím kotouče Rittich. Pokusy domácích přicházely sice z blízka, ale z velkého úhlu.

31:30

Vrbata najížděl sám na Vošvrdu, v tísni ale bekendem neuspěl.

32:39

Domácí se po snížení nadechli k obratu, inkasovaný gól v při vlastní přesilovce je ale viditelně rozhodil.

33:38
Tresty

Vyloučen hráč Alex Rašner (Olomouc), 2+2 min. za Vysoká hůl
Rašner způsobil Látalovi krvavé zranění, od vyloučení ho neuchránilo ani to, že byl souběžně odpískán ofsajd.

35:30

Necelé dvě minuty přesilovky Boleslav více méně promrhala.

36:15

Jarůšek si vyjel před branku, mířil dobře, Vošvrda však krajem lapačky dokázal puk zkrotit.

37:33

Domácí se čtyřminutovému oslabení ubránili až na Jarůškovu sřelu bez větších potíží. Nastartuje je k tlaku?

39:30
Tresty

Vyloučen hráč Richard Jarůšek (Ml. Boleslav), 2 min. za Nedovolené bránění
Jarůšek sroloval Majeského do mantinelu až příliš ostře.

39:47

Rittich při Paterově střele zjevně neatakován posunul svou branku. Sudí si nechali vysvětlit, proč k tomu došlo. Vylučovat se nebude.

40:00

Ve druhé třetině jsme na olomouckém stadionu viděli tři branky a Mladá Boleslav vede 3:1. Mora má třetinu k tomu, aby se pokusila s nepříznivým výsledkem něco udělat.

42:00

Hosté jsou v plném počtu, domácí během přesilovky kloudně nevystřelili.

42:35

Matai ve výborné pozici zblízka napálil jen Ritticha. Třeba dodat, že byl faulován.

42:35
Tresty

Vyloučen hráč Luka Vidmar (Ml. Boleslav), 2 min. za Krosček

44:00

Dobrý zámek domácích tvrzený střelami, ale co všechno dokáže zblokovat obrana Boleslavi...

45:20

Oficiální údaj tvrdí, že na stadionu je přítomno 4729 diváků.

48:22

Domácí se snaží tlačit před branku, velké šance ale nepřicházejí. Boleslav stráží náskok a vyráží k brejkům.

49:39

Mezi kruhy se zjevil Pacovský, jeho ránu ale přikryl tělem Laš.

50:00

A znovu Rittich v akci. Zuzin vystihl nedorozumění boleslavských beků a vzal si volný puk, ostrý švih končí v lapačce hosutjícího gólmana.

51:27
Tresty

Vyloučen hráč Mitja Robar (Ml. Boleslav), 2 min. za Sekání
Domácí si tlakem vynutili další faul, sekáním se provinil Robar.

52:30

Skrbkovo dělo Rittich jen vyrazil před sebe, dojíždějícímu Houdkovi před odkrytou brankou přeskočil puk hokejku.

53:28

Pavel Musil (Ml. Boleslav) vstřelil branku (1. gól v sezóně). Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 1:4
Výuka hanáckých učňů! Musil obral o puk Cibáka, rameny se zbavil obránce a Vošvrdovi pověsil puk pod víko.

53:34

Domácí bodová série kohoutů se nachyluje. Mají něco přes šest minut na to, aby vstřelili alespoň tři branky.

54:12
Tresty

Vyloučen hráč Ivan Majeský (Olomouc), 2 min. za Hákování

57:57

Ne. Dnes domácí nemají na to, aby Boleslav přehráli, tři body nejspíš poputují k Bruslařům.