Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dobrý podvečer z Olomouce, kde za pár okamžiků začne utkání místní Mory se Slavií. Půjde o souboj sedmých domácích s předposlednímï Pražany.

Slavii se v posledních týdnech opravdu nedaří a spekuluje se o nejisté pozici trenéra Ladislava Lubiny na lavičce Sešívaných.

V sestavě domácích se poprvé představí Tomáš Rachůnek, který odešel ze Slovanu Bratislala a v týdnu na Hané podepsal smlouvu do konce roku.

Klhůfek

Rozhodčí: Kubuš (SVK), Baluška (SVK) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 4 892

0:55

Ostrou ránou z levého kruhu vyzkoušel Trvaje hostující Stránský, puku v letu zastavil pravý beton.

2:06

Peter Zuzin se prosmýkl po pravé straně a hledal díru mezi betony Dominika Furcha. Marně.

3:27

Dvě dobré příležitost Marosze a Ondruška, obě střely z dobrých pozic ale skončily na clonících slávïstech.

3:51

Furch si připisuje další zákrok po tvrdém příklepu Dávida Buce.

5:41

Slávisté po odraženém puku najížděli ve dvou na obránce Houdka. Ten sice vystihl přihrávku Sklenáře, ale srazil ji na Trvaje. Gólman Mory si i s touto nečekanou střelou poradil.

7:27

Rác nečekanou přihrávkou vyzval do nájezdu Marosze, který si položil Furcha, ale nedokázal zvednou puk přes beton.

7:39

Slávisté při obranném zákroku povalili brankáře Furcha a posunuli vlastní branku.

8:40

Další pokus Buce, tentokrát švihem, Furchova lapačka na místě.

8:58

Jaroslav Bednář (Slavia) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Tomáš Vlasák. Stav zápasu Olomouc - Slavia 0:1
Domácí obrana za sebou nechala Bednáře, který v nájezdu trefil puk nádherně přímo do horního rohu.

10:00
Tresty

Vyloučen hráč Jan Novák (Slavia), 2 min. za Hákování
Rachůnek aktivitou v rohu vybojoval svému týmu přesilovku.

10:30

Martin Vyrůbalík (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Rostislav Marosz a Martin Cibák. Stav zápasu Olomouc - Slavia 1:1
Domácí se usadili v pásmu a Marosz tak dlouho vymýšlel, až našel mezi kruhy Vyrůbalíka, který z dobré pozice prostřelil Furcha.

12:12

Bednář drží prapor Slavie. Tentokrát vřevzal na polovině puk, projel mezi třemi domácími hráči a švihem donutil Trvaje k zákroku.

13:33
Tresty

Vyloučen hráč Martin Cibák (Olomouc), 2 min. za Sekání
Zbytečné vyloučení Cibáka, který sekl při napadání soupeře.

14:10

Krejčí šikovně nahazoval před branku, kde měl dva clonící spoluhráče, Trvaj puk i přesto vyrazil.

14:10

Domácí jsou v plném počtu.

16:26

Další nebezpečí před domácí brankou, tentokrát zkoušel tečovat osamocený Vlasák.

18:06
Tresty

Vyloučen hráč Jan Holub (Slavia), 2 min. za Krosček

18:29

Marek Laš (Olomouc) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Pavel Skrbek a Jakub Herman. Stav zápasu Olomouc - Slavia 2:1
Skrbkovo nahození vyrazil Furch jen před sebe a Marek Laš zblízka gólmana hostí prostřelil. Domácí tedy využívají i svou druhou přesilovku.

20:00

Po dvaceti minutách vedou domácí 2:1, když museli otáčet skóre po trefě Bednáře. Podařilo se jim to zásluhou využitých přesilovek. Střely byly v první třetině 14:12 a domácí většinu času tlačili soupeře.

21:03

Pavel Skrbek (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně). Stav zápasu Olomouc - Slavia 3:1
Pavel Skrbek propálil od modré vše, puk mu přitom na hokejku přikopl jeden z hostů.

22:11

Obránce Mory Jiří Ondrušek se řítil do nájezdu, v zakončení byl faulován, nařízeno trestné střílení.

0:0
22:11

Jiří Ondrušek (Olomouc) nájezd neproměnil.

Hosté vystřídali brankáře, Furcha vyměnil Adam Svoboda a pokus Ondruška po ledě k tyči vyrazil

22:11

Do branky se vrátil Furch, hra bude pokračovat vhazováním před jeho brankou.

23:15

Marosz se skvěle kličkou zbavil svého beka a trefil břevno.

23:33
Tresty

Vyloučen hráč Juraj Valach (Slavia), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Využijí domácí i svou třetí přesilovku?

25:30

Tomáš Houdek už zvedal ruce, když zblízka dorážel u odkryté tyče puk, Furch ale skvěle zabránil betonem jistému gólu.

27:10

První útok Mory dokonale zamotal slávistické hlavy, zakončení Ráce vykopl Furch s velkým štěstím.

30:57

Akcí tří slávistů zakončil Vas, najíždějící Valach s Čermákem byli zřejmě v lepší pozici, přihrávku ale nedostali.

32:06

Třetí útok Mory znovu zamkl Slavii, střelu Marka Laše ale hostující obrana srazila vysoko nad.

32:54

Diviš se proháčkoval až před Furcha a mířil nahoru, gólman Slavie jeho střelu vyrazil maskou. Sudí proto vzápětí přerušil hru.

35:31

Slavia je stále pod tlakem, zatím nedokáže souvisle na delší dobu než jedno střídání zatlačit domácí. Těm zjevně dvoubrankové vedení nestačí.

36:02

Krásný okamžik před domácí brankou, obránce Mory Jiří Ondrušek předvedl Vlasákovi u své branky efektní stahovačku. Vzápětí ale nepřesně přihrál.

38:00

Domácí útok zakončoval z druhé vlny úplně volný Skrbek, Furch nepříliš ostrou střelu po ledě zkrotil nadvakrát.

38:32

Doležal u tyče dorážel puk, Trvaj zázračně dokázal vyrazit.

40:00

Druhá třetina přinesla jedinou branku, domácí Pavel Skrbek zvýšil na 3:1. Mora měla navíc trestné střílení, které však Ondrušek neproměnil. I ve druhých dvaceti minutách měli domácí navrch, mohou jen litovat, že nepřidali další branky.

42:54

Posunutá domácí branka vinou slávisty, vhazovat se bude ve středním pásmu.

43:44
Tresty

Vyloučen hráč Juraj Valach (Slavia), 2+10 min. za Držení protihráče
Juraj Valach držel u mantinelu Rostislava Marosze. Na udělení trestu reagoval třísknutím dvířky, od sudích tak dostal ještě osobní trest na deset minut.

44:43

Zuzin zkoušel pozornost Furcha nečekanou střelou, gólman Slavie ukázal, že je na místě.

44:43

Hosté jsou v plném počtu.

47:31
Tresty

Vyloučen hráč David Štich (Slavia), 2 min. za Nedovolené bránění
Štich zlomil hůl a tak po rozjetém Mataiovi šel rukama.

49:09

Kombinaci zakončoval Zuzin z mezikruží, jeho ostrý švih efektně ukryl do lapačky Furch.

49:09

Slavia opticky vyrovnává hru, nedaří se jí ale připravit si vyloženou šanci. Když už střílí, jsou to pokusy z dálky.

49:09

Utkání sleduje 4892 diváků, v sektoru hostů není nikdo ve slávistických barvách.

53:34

Čermák dobře tečoval puk směrem vzhůru, k jeho smůle se ale odrazil od boční sítě olomoucké branky.

53:57

Tomáš Rachůnek (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Richard Diviš. Stav zápasu Olomouc - Slavia 4:1
Rachůnek se vřítil do samostatného nájezdu, kličkou do forhendu položil Furcha a zasunul po ledě puk přesně k tyči. Gólmanovi Slavie chyběly k úspěšnému zákroku centimetry.

54:36
Tresty

Vyloučen hráč Martin Cibák (Olomouc), 2 min. za Držení protihráče
Slavia dostáváa šanci zmírnit ztrátu v přesilovce.

55:20

Laš s Hermanem si vytvořili v oslabení brejk, střelu prvně jmenovaného vyřešil Furch a odražený puk obrana Slavie uklidila před druhým rozjetým olomouckým útočníkem.

56:43

57:20

Rác v nájezdu, míchal, ale nevymíchal Furcha.

57:20

Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:23
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Houdek (Olomouc), 2 min. za Sekání
Slávisté mají zřejmě poslední šanci odvrátit šestou porážku v řadě. Berou si oddechový čas.

59:09

Jaroslav Bednář (Slavia) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Daniel Krejčí a Tomáš Divíšek. Stav zápasu Olomouc - Slavia 4:2
Bednář trefil své oblíbené místo v levém horním rohu.

59:52
Tresty

Vyloučen hráč Martin Vyrůbalík (Olomouc), 2+2 min. za Vysoká hůl
Osm vteřin před koncem další vyloučení domácích, tentokrát pro Vyrůbalíka na 4 minuty.