Dominik Kubalík si chystá kotouč na střelu.

Dominik Kubalík si chystá kotouč na střelu. | foto: Reuters

Jen mírné zlepšení. Čtenáři ocenili výkon Kubalíka, Kaut a Knot neoslnili

• 1
Druhý nejhorší zápas na šampionátu. Tak zhodnotili čtenáři iDNES.cz výkon české reprezentace proti Slovinsku. Národní tým dostal za vítězství 6:2 známku 2,89 a jen lehce si polepšil oproti utkání s Lotyšskem. Nejlépe si vedl čtyřbodový útočník Dominik Kubalík (1,47).

Prohraná úvodní třetina 0:2 i nepříliš přesvědčivá hra se podepsaly na celkovém hodnocení mužstva. Nejhorší výkon podle fanoušků předvedl obránce Ronald Knot (3,40), který si v osmé minutě nešťastně srazil puk do české brány. Obdobnou známku si vysloužil i útočník Martin Kaut.

Výsledné známky po utkání Česko - Slovinsko

První odchytané utkání vyneslo Karlu Vejmelkovi známku 2,43, podle čtenářů se jednalo o druhý nejlepší výkon na šampionátu. Lepší hodnocení si vychytal jen Marek Langhamer proti Kazachstánu.

MS v hokeji 2023

servis iDNES.cz

Z obranných řad nejvíce přesvědčil střelec čtvrté branky a autor dvou gólových přihrávek Michal Kempný (2,32), ostatní kolegové z defenzivy měli známku horší než 3.

Kromě Kubalíka byli fanoušci spokojení s představením kapitána Romana Červenky (2,03). Průměr týmu ještě předčili Jakub Flek (2,41), Vladimír Sobotka (2,80) a Daniel Voženílek (2,87).

Další utkání sehrají svěřenci Kariho Jalonena v sobotu od 11.20 s Norskem.

Čtvrtfinále MS 2024 proběhne ve čtvrtek 23. května, semifinále v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna.