Šimon Hrubec včas odpálil kotouč z hokejky Martinsu Džierkalsovi.

Šimon Hrubec včas odpálil kotouč z hokejky Martinsu Džierkalsovi. | foto: AP

Hrubec: Důvěry si vážím. Když nebudu chytat, neurazím se. Přijmu každou roli

• 16
Riga (Od našeho zpravodaje) - Znovu dostal důvěru, jen tentokrát musí skousnout porážku. Po vychytané výhře nad Slovenskem pustil Šimon Hrubec čtyři góly Lotyšsku, česká hokejová reprezentace na mistrovství světa prohrála 3:4 v prodloužení. A jediný gólman z NHL Karel Vejmelka znovu zůstal náhradníkem.

Šimone, v čem byli Lotyši lepší?
Nevím, fakt nevím. Teď se mi to hrozně těžce hodnotí, prohra v prodloužení... Já mám hroznou radost, že jsme vyrovnali. Při hře tři na tři měly šance oba týmy a oni byli šťastnější.

Hráli Lotyši jako o život?
Hráli doma, hnali je fanoušci, museli. Ale my jsme ten zápas nepodcenili. Chtěli jsme urvat tři body a vyhrát. Ne vždycky se to podaří.

Česko - Lotyšsko 3:4P. Nevýrazný výkon, zasloužená prohra, rozhodl Batna

Šel nějaký gól chytit? První jste neviděl, třetí padl po teči. Vyčítáte si něco?
To si probereme až s trenérem, teď nevím.

MS v hokeji 2023

servis iDNES.cz

Očividně máte velkou důvěru trenérů. Musíte být rád.
Jsem, ale říkal jsem, že na turnaji přijmu jakoukoliv pozici. Když mi dají zápas, půjdu chytat. Když ne, nebudu uražený. Ale každý z nás tří chce chytat co nejvíc zápasů. Důvěry si vážím.